Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) IstN


IstN
tag

Azért 480x800-as felbontás egy 5hüvelykes kijelzőn elég karcsúnak tűnik nekem.

Senki sem úgy született, hogy profi legyen bármiben is.

(#2) Beri78


Beri78
őstag

alakul ez :C

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#3) sdd2


sdd2
veterán

Várom a Sharpot, hogy jöjjön európába is valami jó telóval. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#4) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Érdekes hibrid. 5 hüvelyk ilyen felbontással, no vaku, MTK powaa. :))

<< Heimdal >>

(#5) pronyo válasza IstN (#1) üzenetére


pronyo
tag

Nem csak neked ;D

Nekem ennyi elég - i5 2400, 8GB, EVGA GeForce GTX 560 Ti Maximum Graphics Edition, iPad Air, iPhone 4S, Olympus OM-D EM-5

(#6) Robertoq


Robertoq
őstag

Fr@nc egye meg a pereket, már miden telefonban a hasonlóságot látom :W Ez olyan HTC-s :U Bár engem ezek nem zavarnak annyira...

[ Szerkesztve ]

(#7) xZer0kidx


xZer0kidx
senior tag

Azért ez így ebben a formában elég szerény cucc :) de meg sem merem kérdezni, hogy mi szükség van rá így???
A kijelző nem jó indok lévén elég szerény a tudása,tehát alkalmatlan olvasni vagy böngészni ezért a méretéből fakadó előnyök tulajdonképen nem is léteznek...
Fényképezni szintén nem a legjobb választás...
A többi tulajdonságáról nem is beszélve... tehát a megvétele mellett szólhat a külső design a birtoklási vágy ami ezzel a formával :(

Ha hátul az valóban a hangszóró nyílása akkor onnan dőlhet a hang mert azok a kivágások tiszteletet parancsolnak :D (de legalább simán be lehet nyúlni egy fültisztitó pálcával rendet rakni)

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#8) dani993 válasza xZer0kidx (#7) üzenetére


dani993
senior tag

Elfelejted azt, hogy ez egy kínai piacra szánt termék. Valószínűleg piackutatás előzte meg a fejlesztését, ami azt mutatta, hogy ott van igény erre is.

(#9) kutkut válasza xZer0kidx (#7) üzenetére


kutkut
addikt

Hát, nem egy must have teló, az biztos. :D

Meizu MX3 32GB

(#10) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Sharp is, budget felbontás, nukuvaku, MTK chipset....
Smartphone for india :DDD

All→M8

(#11) <Adamsky> válasza IstN (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Csak egy keresztkérdés: Szerinted melyiknek jobb a PPI értéke? Ennek vagy mondjuk egy 21"-os Full HD monitornak? Az esetek 99%-ban szerintem tök felesleges ezen a felbontás dolgon lovagolni. Megfordítva: a mai "csúcs tellókon" nincs túl sok értelme ezek a HD-s kijelzőknek. Utóbbi csak arra jó, hogy ugyanolyan használat mellett sokkal hamarabb lemerüljön a készülék. De tudom én, lépést kell tartani a "fejlődéssel", kerül, amibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#12) xZer0kidx válasza dani993 (#8) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Oké ez igaz, én nemzetektől függetlenül próbáltam a létezésére értelmet keresni...
Ez a telefon szegényeknek teljesen tönkreteszi a szemét, de legalább occó :)

kutkut: hát engem se kapott el ez az érzés bevallom. Főleg, hogy Dragon Ball-t sem lehet rajta élvezhetően nézni... :D

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#13) Prien


Prien
addikt

Ezek szerint igaz lehet a hír,hogy a kétmagos MTK 6577 csak 512mb RAM-ot bír kezelni.

A kevés is több a semminél.

(#14) xZer0kidx válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Ez a felbontás egy 4,3-as cuccra is kevés lenne...
A monitor más kategória arra nem mereszted a szemed a méretéből adódóan...
Ha hiszed ha nem észrevennéd a különbséget ha megkapnád ezt a gyöngyszemet és mellédobnának egy rgb kijelzős telót magasabb felbontással!

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#15) NivoSzaki válasza xZer0kidx (#14) üzenetére


NivoSzaki
tag

A monitorra valóban nem mereszted a szemed csak azt bámulod egész nap érdekes ott senkit nem zavar a felbontâs...

(#16) <Adamsky> válasza xZer0kidx (#14) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem is azt állítom, hogy nem lehet észrevenni. De van az a méret / felbontás, ahol nagyon bámulni kell, hogy lássa az ember a különbséget. A kérdés inkább az, hogy mi a zavaróbb? Egy kis "pixel"-esség vagy az, ha idő előtt lemerül a cucc és/vagy lag-ol, mert a HW nem bírja a nagyobb felbontásból adód extra terhet? Egy átlag 10" netbook-nál ez az érték pl. 117 PPI. Itt pedig ugyanez 186. Egy netbook-ot is elég közelről néz az ember, nem?

(#17) devast válasza dani993 (#8) üzenetére


devast
addikt

Az azért hogy :
ebben a kategóriában még így is egyedülálló a két hálózat egyidejű elérési lehetőségével
elég nagy ferdítés. Ez a kategória kínában dugig van ilyesmi telefonokkal, nem csodálkoznék rajt, ha a sharp csak rásütne egy sharp logot valamelyik kínai oem gyártó készülékére.

(#18) IstN válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


IstN
tag

Én nem ez alapján nézem a kijelzőt, hanem úgy, hogy mondjuk egy 106 cm-es full HD tv-t 4méterről nézek, míg egy 5 hüvelykes telót max amíg elér a kezem. Lehet a Tv-nek rosszabb a PPI értéke de 4méterről ugysem veszed észre a pixeleket. A mostani telefonokból kiindulva (vagy akár 1-2 éves nem csúcs telefonokból kiindulva meg a 480x800 nem a világ közepe. Pl. Sony Ericsson Xperia Neo, NeoV, Pro /és sorolhatnám/ 3,7"-en tudják a 480x854 pixelt)

Senki sem úgy született, hogy profi legyen bármiben is.

(#19) NivoSzaki


NivoSzaki
tag

Egy átlagos laptop kijelzője 15.4 inches
felbontása 1280*800 vagyis a felbontása 98.02
ppi
De vegyünk egy újfajta LED LCD HD kijelzős
laptopot amiket most újonnan árulnak ennek a
felbontása 15.4 inchen 1366*768 pixel vagyis a
felbontása 101.76 ppi
ennek az telefonnak 5.3 inches kijelzőnek a
felbontása 800*480 vagyis a felbontása
179.41 ppi
Ezek alapján mindenki eldöntheti mi az ami sok
vagy kevés :)

(#20) kutkut válasza NivoSzaki (#19) üzenetére


kutkut
addikt

Azért mert még mindig árulnak ~100ppi-s laptopokat, attól még lehet jobbat csinálni... Persze, én is elvagyok 4"-on a 480*800-zal, pedig ez még pen-tile-os is, de ettől még van kijelző(jű) telefon, csak az egyéb paramétereiben nem tetszik (ár). :))
Egyébként meg ott a retina Macbook pro... ;) Persze, rohadt drága, de jobb, mint az 1366*768. És ha valakinek van rá pénze, legalább az megveheti. :)

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#21) NivoSzaki válasza kutkut (#20) üzenetére


NivoSzaki
tag

nem tudom engem valahogy nem vonz a Macbook pro, fõleg hogy 10 cm -röl bámuljam a monitorom és keressem a pixeleket bezárkózva a wc -be a sötétbe.
Dehát nem vagyunk egyformák meghagyom ezt a perverziót az almafanoknak :)

(#22) Syl


Syl
nagyúr

Hihetetlen hogy egyesek mennyire szét vannak esve ettől a PPI-től. "Alacsony felbontás, jajaj, tönkremegy a szemed"...
Gyerekkoromban naphosszat bámultam a kis tévére kötött Spectrumot (kb 18-20 PPI) és mégsem lett semmi baja a szememnek :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23) Nwis86 válasza NivoSzaki (#19) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Nem is beszélve arról hogy az anno olyan szépnek tartott iphone 3gs kijelzője is csak 480 x 320 163ppi És nekem az ég világon semmi bajom nincs vele!
Van 7es tabletem ilyen 800 x 480 as felbontással ami 133ppi ( nagyon apró betűknél ránagyítva vehető csak észre hogy lehetne 1el nagyobb a felbontás!)
Ez a teló 5" kijelzővel 186ppi szóval én se értem az olyan embereket akik a felbontással jönnek! Semmi értelme nincs az hd kijelzőknek ekkora méreten, ahogy a 4magos pocik is csak arra jók hogy zabálják az akut!
Mondjuk ezeknek ellenére ez a teló még ronda marad:) és kellene a vaku is!
Amúgy én most fogom az iphone 3gs-emet lecserélni 1 kínai telóra, csak várok még pár hetet mire beérnek a MTK MT6577 telok

(#24) Sn00k


Sn00k
veterán

WOW!!
Micsoda dizájn.
Nem erőltették meg magukat a mérnökök :DDD

3njoy the Lif3

(#25) kutkut válasza Syl (#22) üzenetére


kutkut
addikt

Persze, ahogy a postagalambtól sem haltak meg az emberek, de azért csak jó, hogy van e-mail, videochat stb. ;)

Meizu MX3 32GB

(#26) BoC1ka válasza xZer0kidx (#14) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Ahha bezzeg masfel eve uristen mekkora isten kiraly volt a 480*800...az 1280*720 ket ev mulva megin lfsz lesz...

YNWA

(#27) NivoSzaki


NivoSzaki
tag

Ezek az almafanok kezdenek a Jehova Tanuira emlékeztetni, egyszerûen nem lehet velük beszélgetni ...

(#28) Syl válasza kutkut (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

Én egy szóval sem mondtam, hogy rossz a magas PPI (az én telefonom ppi értéke 297). Azt írtam, hogy nem kell rögtön a vakulást vizionálni az alacsony PPI-nél, ugyanis semmi köze hozzá.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#29) joey04 válasza NivoSzaki (#27) üzenetére


joey04
titán

Ahogy én látom, ebben a topik 2 samsung tulajjal vitáztál.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) xZer0kidx válasza <Adamsky> (#16) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Sajnos 5+-os méreten már nem csak a felbontás hanem a pentile vs rgb elrendezést is látni oké kell a szemet mereszteni hozzá de zavaró na...
Az ,hogy melyik a zavaróbb? Szvsz mindkettő és az a szomorú, hogy a kettő közül valószínűleg csak az egyiket tudod választani...
De mivel nekem tetted fel a kérdést én a magasabb felbontást választanám...
üzemidőt még lehet emelni trükközéssel felbontást viszont nem!
A lag nem hardweres gond elsősorban a mostani telókon, oké talán ezen az is mert szerencsétlen hw van alatta...
Ennél a készüléknél azért számít nekem a felbontás mert gondolom a kijelzőre próbálták kihegyezni azért ekkora, de akkor hegyezhették volna ezt még...

Az meg, hogy régen volt pl 320x240is ma már semmit nem számít... annó az is szép volt ma már nem... plusz az, hogy az adott méret van 3.7-en is érdekes összevetés mert a 3,7 nem 5.3 mondjuk...

BoC1ka: ezt hívják fejlődésnek, régen beszartam az első színes TV-től is ,de nemh iszem, hogy az HD lcd-ről áttérnél arra mert az is jó volt egyszer... vagy igen? :)

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#31) xZer0kidx válasza joey04 (#29) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

remélem megint az lesz a végén, hogy ezeknek a samusoknak 10ezerszeres felbontás jó csak meg a troll nagy kijelző... a lényeg meg elveszik...

kutkut: pontosan, de erre a berögzült válasz az aksi üzemideje... hát baszki azon is fejleszteni kéne...
De tulajdonképen miért baj a magasabb felbontás? persze, hogy csak az üzemidő miatt, de az aksik kapacítása nem az én hibám :(

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#32) kutkut válasza Syl (#28) üzenetére


kutkut
addikt

És mindezt most ki találta ki? :D Mert szerintem Te hoztad fel ezt a témát. :)
Egyébként meg én is pont azt írtam, amit Te, csak közben arra is utalva, hogy van olyan fejlesztés, ami nem fölösleges. Persze, egy 4K-s felbontás már szerintem is fölösleges lenne, de azért ne sírjunk már, hogy nem álltunk meg a 480*800-nál. :)

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#33) BoC1ka válasza xZer0kidx (#30) üzenetére


BoC1ka
senior tag

480*800 rol valtottam 320*240 re:) legyen viber whatsapp gps azt elvagyok:D

YNWA

(#34) Youri


Youri
veterán

Kár a tárhelyért...

RTX ON

(#35) xZer0kidx válasza BoC1ka (#33) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

oké nyertél erre hirtelen nem is tudok mit írni :D

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#36) xZer0kidx válasza Syl (#28) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

azért érdemes megfigyelni, hogy a vakulás elemzés egy poénos kissé cinikus kommentből eredt (legalább is nálam) ,erre az ellentábor már a középkorig vissza akar küldeni... :)

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#37) BoC1ka válasza xZer0kidx (#35) üzenetére


BoC1ka
senior tag

:D nem azert irtam...de egy LG arenat valtottam e72 re a qwerty miatt:D de pl jeee lg arena de jo telo milyen regi kb elso volt avval a felbontassal:D

YNWA

(#38) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Elég satnya szegény, ez sem Note alternatíva.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39) xZer0kidx válasza BoC1ka (#37) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

basszus imádtam az LG arenat!!! oké volt baja bőven ,de akkor nekem a kedvencem volt... :) és nem csak a kijelző mert nem is a legjobb volt, de az a burkolat az máig a kedvenc!

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#40) kutkut válasza xZer0kidx (#36) üzenetére


kutkut
addikt

Mivel én írtam a középkori postagalambot, így bátorkodom megkérdezni, hogy én lennék az "ellentábor"? És ki ellen vagyok? :D
Én pont, hogy még csak azt sem írtam, hogy kevés ez a felbontás egy ekkora kijelzőre. Én csak arra reagáltam, hogy egyesek szerint fölösleges a nagyobb felbontás. Szóval, ha már ragaszkodsz a kis "ellentáborodhoz", engem ne keverj bele. Még burkoltan se. ;)
Egyébként, nem én vagyok a fejlődés ellen. :P

Meizu MX3 32GB

(#41) xZer0kidx válasza kutkut (#40) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Nem rád céloztam egyáltalán ,de ha visszaolvasol nem egy embert láthatsz aki mondjuk úgy, hogy ellene van az idétlen felbontás növelésnek...
a postagalambos célzást éreztem és jogosnak találtam... :)
oké sorrendben hülyén jött ki a kommentem de azoknak ment akiknek válaszként írtam a hozzászólásaim...

De ahogy nézem mi voltunk a két iphonos aki "randalírozik" itt :D

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#42) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Fogadjunk dupla akksit is adnak hozzá, hát ez így eléggé pandawill fíling. :N

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#43) xZer0kidx válasza hallerlaller (#42) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

meg egy garnitúra hátlapot mert nincs az a motyó ami kibírja huzamosabb ideig a napi min 2 szeri levételt...

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#44) prolad


prolad
őstag

Fél giga ram,wvga felbontás és még led sincs?MRészemről maradhatna otthon,de lehet hogy van egy olyan réteg amely 2 kártyát és nagy kijelzőt akar,valamint kíváncsi vagyok hogy a processzor mit tud a többi kétmagossal szemben.

(#45) butyek


butyek
senior tag

Kicsit csalódás ez, nem kér érte, hogy nem jön hozzánk.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#46) kutkut válasza xZer0kidx (#41) üzenetére


kutkut
addikt

Jah, én, mint almafan. :DDD

Meizu MX3 32GB

(#47) tjb007 válasza Prien (#13) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a hír (vagy inkább nevezzük pletykának) hülyeség.
A 6577 ugyanúgy kezeli az 1GB RAM -ot mint a 6575 (ami nem meglepő annak fényében, hogy az 1db plusz mag kivételével szó szerint mindenben megegyeznek).

(#48) Syl válasza kutkut (#32) üzenetére


Syl
nagyúr

Te miről beszélsz? :F Hol sírtam én, hogy nem állt meg a fejlődés 480x800-nál? Hol írtam én fölösleges fejlődésről? :F

Idézném: Azt írtam, hogy nem kell rögtön a vakulást vizionálni az alacsony PPI-nél, ugyanis semmi köze hozzá.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49) xZer0kidx válasza kutkut (#46) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

hát vhogy én sem tartozom igazán oda :D

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#50) kutkut válasza Syl (#48) üzenetére


kutkut
addikt

Akkor én is idéznék egyet: "szerintem Te hoztad fel ezt a témát."

Erre a vakulásos dologra írtam a postagalambot. :) A többit azt csak utána írtam és nem is neked. ;)

Meizu MX3 32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.