Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Marton Pí


Marton Pí
csendes tag

Tabletekbe még oké, de telefonokba szerintem ez már felesleges... QHD szerintem bőven elég telókba.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy lemezjátszó, amin Isten a DJ - /Sony Xperia Z1 Compact/

(#2) Baggins86


Baggins86
aktív tag

És 3 év múlva majd olvashatjuk a tesztekben, hogy "a telefon csupán FHD felbontással rendelkezik, tehát a gyártó az alsó-középkategóriát célozza meg" :)

(#3) rodrigez válasza Baggins86 (#2) üzenetére


rodrigez
senior tag

Igen, de oda lesz írva, hogy belépőszint esetében ne is várjunk többet egy FullHD-s Super Amoled panelnél. :D

(#4) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Na, ideje volt már!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Helyes! Rohadtul bökik a szememet a QHD-s kijelzők pixelei! Szinte meg lehetne számolni őket egyenként! ;]

Komolyra fordítva a szót: Telefonon nekem bőven elég a sima HD (4,5 colon). Tableten is HD felbontásút használok 10 colon, de oda azért nem ártana egy full HD, bár amire használom (netezés, dokumentumok böngészése), arra még a HD is elég.

Minden szavam magánvélemény!

(#6) Freiherr


Freiherr
őstag

Jó lesz ez,akksi meg mehet külön dipóba,mer a dípiáj kell a népnek.:(

XXX

(#7) sajo13


sajo13
senior tag

2 éven belül jön a 4K??? Én azt hittem már jövőre, és 2 éven belül a 8K érkezik majd. Ejj, de le vannak lassulva a gyártók.

(#8) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

És amikor majd emiatt akad a telefon... Meg emiatt el tudjak adni az SoC-okat, mert ehez majd kell a GPU is. Lásd G3 lagg.

(#9) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ki hitte volna? :D Bárcsak a monitorok fejlődnének ilyen ütemben. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) DMG


DMG
senior tag

Ez a kép nagyon elnagyolt, egy Full HD kijelző, mikor lesz ilyen csúnya? Elég csak ezt az oldalt a telefonon betölteni, és ráközelíteni a 4K-s képrészletre, jéh nálam ugyan olyan szép, akkor most 4K-s a kijelzőm? :D

Jó értem én, hogy a max full hd monitoron nézett cikkben valahogy érzékeltetni kell a különbséget, mint amikor a TV-ben mutatnak új TV-ről reklámot, hogy milyen csodás élénk színei vannak, és az embernek tátva marad a szája, és le sem esik neki, hogy ezt az ő TV-je jelenítette meg. :D

A Marketing csodái. :D

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#11) helixP


helixP
nagyúr

"nem jelent marginális előrelépést" inkább kardinálist nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Érdekes dolog, kíváncsian várom hogy fognak tudni majd egy 4k videót megnézni azon a hardveren, nekem már 3k-nál is eléggé izzad az i7 és a gtx670, és nem is folyamatos így sem. Majd raknak minden telefonba egy Titan Z-t hogy fusson?

A játék az nem játék!

(#13) Weeman1 válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


Weeman1
veterán

Vagy az emberi gondolkodás. :D

Xiaomi 11T Pro

(#14) #06658560


#06658560
törölt tag

Félig ellenvéleményen vagyok: fejlesztő oldaláról nézve kevesebb felbontás kevesebb munkát jelent jó végeredmény elérése érdekében. Ha pedig a tendenciát nézzük, miszerint a desktop és a mobil csúszik össze, máris nem olyan hülyeség.

(#15) xtremez


xtremez
aktív tag

Régen mikor a HD-t promotálták ugyanilyen képet mutattak, hogy SD vs HD :DDD :U

(#16) Oppenheimer válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ott két probléma van: sokkal drágább a gyártás, és a legelterjedtebb oprendszer egy fos, mert nem képes rendesen skálázódni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#17) MrPetya19 válasza Lézerparaszt (#12) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én is ezt akartam mondani, hogy az asztali gpu-k se képesek rendesen meghajtani 4k-s kijelzőt játékkal, akkor mi lesz telefonban?
(a videó nézés az más, arra már a mostani soc-k is képesek, hogy folyamatosan felvegyék, lejátszák a 4k-t)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#18) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Fa...zság.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#19) Cyberpunk válasza Oppenheimer (#16) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na ja ez bökkenő.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) Ati1979


Ati1979
veterán

Teljesen fölösleges. :)

De azért jöhet. :DDD

(#21) Dinsdale


Dinsdale
tag

Kereslet-kínálat. A kijelzőfejlesztő fejleszt, aztán majd a piac eldönti mire van igény.

Hogy kicsit védjem is a nagy felbontást. Azon senki sem gondolkodott el, hogy manapság a 20Mpixel, vagy nagyobb felbontású kamerák vannak, csak éppen nincs olyan kijelző, ami felbontásban ezt megközelítené. Szóval van még hova fejlődniük a kijelzőknek.

(#22) assemble


assemble
addikt

A cikkben szerintem tobb dolog eleg pontatlanul van, egyaltalan nem "nehany eve" volt amikor a 480 * 800 volt a csucskategoria, inkabb mondjuk 5 eve. 3 eve voltak mar 720p kijelzos telefonok (pl: Galaxy Nexus - 2011), 2 eve pedig volt mar 1080p telefon (2012 - HTC Butterfly). Manapsag a csucstelok pedig nem QHD fele haladnak, hanem mar QHD-k, a legtobb gyartonak mar van ilyen modellje legalabb honapok ota.

Egyebkent szabad szemmel is eleg durva kulonbseg van 720p es 1080p kozott, es sokak szerint a QHD-nak is lathato elonye van meg. 4K mondjuk mar tenyleg nem letszukseg valszeg ilyen meretben (inkabb tableteknel lenne tobb ertelme, oda viszont tenyleg johetne), de el tudom kepzelni, hogy meg ezt is lehet kicsit erzekelni majd. Mindenesetre a VR panelek profitalhatnak a legtobbet belole, ahova a 4K is meg eleg keves lesz, oda ennek is legalabb a 4, de inkabb 16-szorosa (vagy 64-szerese) kellene hosszutavon.

[ Szerkesztve ]

(#23) ViZion


ViZion
félisten

Annyira kell ez, mint a 20 mpixel kamerák, a nevetséges kis szenzoraikkal...
Számháború indult ezzel is, pedig sok értelme nincs. Inkább az akkuidőre gyúrnának. Ezt kiszolgáló vas hány percig tud pl. játékot futtatni? Vagy hálózatról lehet csak 4k-ban játszani majd?

OK, hogy fejlődés, de miért ilyen fura irányban? Jobban tetszett, amikor az egyre kisebb telók voltak az irány. Azokkal legalább lehetett telefonálni... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24) Cyberpunk válasza Dinsdale (#21) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aha és egy 5-6"-os mobilon akarod azt natívban nézni? :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#25) hemaka


hemaka
nagyúr

Csodás, az akkuk meg visítanak kínjukban. :U

(#26) roli543


roli543
őstag

Az igazi innovációt abban látnám, ha a mobilok esetében is lehetne a képernyő felbontást állítani, mint a laptopokon. Alapból a telefon kijön QHD felbontással, de kicsit megizzad a soc, akkor beállítom a fullhd-t, és ha nagyon merül, akkor rárakom HD-ra, végső esetben pedig WVGA-ra... ez lenne szerintem egy igazi innováció!

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#27) Cyberpunk válasza roli543 (#26) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem azt nem nevezhetjük innovációnak. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28) Blyan


Blyan
félisten

Jól van, már várom azt az öt év múlva állapotot, mikor bárkit lenéznek egy QHD felbontással, hogy gagyi. :)
Én meg vagyok olyan igénytelen, hogy 3xx ppi elég nekem.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#29) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Nem semmi ez a kép :D Jó kis marketinges ferdítés :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#30) benike1999


benike1999
tag

Ez alá egy Snapdragon 905 is kevés lesz :Y

(#31) Aryes


Aryes
nagyúr

Elmebaj.

(#32) Csarli85 válasza Baggins86 (#2) üzenetére


Csarli85
aktív tag

Szerintem pont ezért van értelme a felbontásnövelésnek. Így legalább olcsón is lehet majd jóminősègű kijelzőt kapni.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#33) Popalcsek


Popalcsek
tag

Igazán vicces fejlesztés.. még tableten talán de 10"-on is egy FHD elégséges...
Én még mindig állítom, hogy hiába az a 4K vagy legyen 8K kijelző... elhiszem én, hogy ott van a kijelzőn kompletten az egész kínai telefonkönyv, de minek ha emberi szemmel nem látható :D Hiába hordoz technikailag több információt egy adott felbontású kijelző, ha zoomolás nélkül cyber beépítés kell hogy lássam.. vagy ez a műtét is jár majd a 4K-s telefonok mellé??? :DD

(#34) Seikai


Seikai
aktív tag

Xperia Z ultrán 6.5"-on bőven megvagyok a fhd-val persze 2560-as még beleférne de 4k még ide is túlzás lenne.... Kíváncsi vagyok mikor mondják majd azt hogy már ez túlzás.... 8 vagy 16k-nál :U

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#35) Gergosz2 válasza Popalcsek (#33) üzenetére


Gergosz2
veterán

de miért baj ha fejlesztenek? Ez normális.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#36) roli543


roli543
őstag

Miért gondolod, hogy nem lenne az? :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#37) roli543 válasza Cyberpunk (#27) üzenetére


roli543
őstag

Miért gondolod, hogy nem lenne az? :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#38) Duree


Duree
veterán

Erre meg mi szükség van?Marketingfogás csak?

duree54

(#39) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

...és akkor lassan az okosórák is megkaphatják a FullHD-s kijelzőket. :N

(#40) Popalcsek válasza Gergosz2 (#35) üzenetére


Popalcsek
tag

Nem a fejlesztéssel van gondom, hanem az értelmetlen fejlesztéssel... ez olyan mintha előrukkolnának egy 32 magos processzorral telefonba :D villogni jó, meg 999999999USD lehet majd az ára, és a pótakksit a hátadon viheted majd hozzá, de gyakorlati haszna zéró :D
Mennyivel többen örülnélnek mondjuk egy sima FHD kijelzőnek, ami hajlékony, és gyakorlatilag törhetetlen...
Értem én, hogy elértük a 4K-t és juuhuhuuuu most már telefon méretben is meg tudjuk csinálni, de a világon semmivel nem ad majd többet a gyakorlatban mint egy FHD, cserébe a technikai nehézségek sokaságát hozza.. mi hajtja meg, milyen akksival etetik majd, stb... stb...
De fejlesztgessenek csak.. rólam már az FHD is lepereg 8" alatt... én már csak ilyen gyakorlatias vagyok, elnézést kérek érte :R

[ Szerkesztve ]

(#41) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Erre aztan nagyon szukseg van.. A legtobb felhasznalo szerintem azt sem tudja milyen felbontasa van a telefonjanak.. Inkabb erjenek el valami attorest az akkumlator technologiaba, hogy ne naponta kelljen tolteni oket...

(#42) tothmaxy182 válasza Gergosz2 (#35) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Fejlesszenek olyan dolgokat, amiket képes érzékelni az emberi szem... :)

Minden szavam magánvélemény!

(#43) halkow


halkow
őstag

7-13" os táblagépek esetében látom értelmét ennek a gigászi felbontásnak

Alcatel onetouch idol2s the king

(#44) ViZion válasza halkow (#43) üzenetére


ViZion
félisten

szvsz ott sincs. Játékra, etc. az fHD elég, aki 4k játszani vagy filmet nézni ilyen egérképernyőn szeret, az meg is érdemli... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45) baladam86


baladam86
aktív tag

QHD-t én is kételkedve fogatam anno, de amint megvettem a Note 4-et, azóta megváltozott a véleményem, leírhatatlanul gyönyörű a telefon képe, aki eddig látta, mind megdicsérte, még a hozzá nem értő (nők :) ) is.
Kíváncsi vagyok, hogy a 4K-kijelzőkre tényleg kell-e várni 2016-ig, nem lennék meglepve, ha 2015-ben megjelenne ilyen készülék.

[ Szerkesztve ]

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#46) jozso1989


jozso1989
őstag

Telefon: 3840 x 2160 (4k)

Phablet: 2560 x 1440 (2.5k QHD)

Tablet: 2048x1556 (2k)

Laptop: 1366x768 (lolHD)

Display technology pls

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#47) Hegasus


Hegasus
senior tag

ez a 700 ppi elérte azt a mágikus szintet, aminek még lenne értelme, mondjuk az oculus rift-be. ez az a ppi határ, ami felett már az emberi szem nem képes érzékelni a pixel határokat 1 centiről se, szóval az oculus riftbe pont kiváló lenne a tökéletes megjelenítésért.
mobilba meg azt mondom hadd jöjjön, amíg nincs hátrányunk belőle :D (lásd note4 úgy bírja mint a 3, ha nem jobban...) magamnak azt mondanám kell minimum 400 ppi.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#48) baladam86 válasza Hegasus (#47) üzenetére


baladam86
aktív tag

Igaz, pont hogy az Oculus Riftbe a 4K az ideális, tudom hogy rétegtermék erősen, de ezt figyelembe véve van létjogosultság a 4K-nak mobil eszközbe. Na majd a Note 5 :D

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#49) adamadd1 válasza assemble (#22) üzenetére


adamadd1
tag

Kérlek mutass nekem két telefont 4,5 colon ahol ilyen szembetűnő különbség látszik 720p és 1080p között , de csak a felbontásban térjen el a kontraszt stb. egyezzen meg :)

Apple Iphone 6 , Microsoft Surface 2

(#50) Hegasus válasza adamadd1 (#49) üzenetére


Hegasus
senior tag

nekem 4,7 colon a 720p szőrös használati távolságból (kb 30 centi)... ha meg nem látod a különbséget próbáld ki szemüveggel és máris látni fogod a különbséget...

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.