Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Már tiszta Apple amit a Samu csinál már :(((

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Zolesz007


Zolesz007
őstag

Tetszik de továbra sem áldoznék pénzt egy ilyen kütyüért.

Fold 5

(#3) AS


AS
félisten

Ha olyan gyors lesz TW vel mint a Galaxy S és olyan látványos is , akkor nagy konkurenciája lesz ipadnak :)
Igaz nekem inkább Galaxy S kéne, SZUPER AMOLED 4 incl jobb mint ez 7 el.

Nagyon kár hogy nem az lesz benne, na mindegy majd jövőre..

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) LA_COSTE válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Szerintem ne legyen már ez, hogy minden Appléhoz van mérve...elég ebből.

[ Szerkesztve ]

(#5) Bocha válasza AS (#3) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Hehe, én ezt már három hete megnyomkodtam. :)

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#6) edward2


edward2
addikt

tetszik a telefon icon. mégis hogy gondolják?:D visszatér a bunkofon! :D

(#7) manchester85 válasza LA_COSTE (#4) üzenetére


manchester85
addikt

Miért is? Egyetlen tablet van ebben a formában a piacon, az az iPad. Ha jön még egy hasonló, azt mihez lehet mérni? Mutass már egy kütyüt, amivel érdemes hasonlítgatni! Teljes oprendszeres tabletekkel, vagy mi?

i6 Silver

(#8) legiaap válasza AS (#3) üzenetére


legiaap
nagyúr

A Galaxy S-ből kiindulva verni fogja az apple gépét.
A Galaxy S is veri szerintem az iphone-t.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#9) manchester85 válasza legiaap (#8) üzenetére


manchester85
addikt

Amelyiket még be se mutattak, vagy az 1 évvel ezelőtti modellre gondolsz? :U

i6 Silver

(#10) lacika55 válasza LA_COSTE (#4) üzenetére


lacika55
csendes tag

Nem minden az Apple-el van összehasonlítva! Láttál már olyat, hogy az Iphone kameráját egy másik telefon kamerájával hasonlítják össze?! :DD

(#11) #16820480 válasza manchester85 (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem az a baj, hogy ez is tablet meg az ipad is az. mostanában csőstül jönnek a hasonló táblagépek. nekem inkább az a bajom, hogy a gui túlságosan arra hajaz. ott a könyvespolc, az ikonok, stb. bakker, azért a samsung nagyobb gyártó ennél szerintem :( kitalálhattak ovlna valami egyedit, mert ez nagjyából a filléres kínai másolatok szintje külsőleg.

(#12) manchester85 válasza lacika55 (#10) üzenetére


manchester85
addikt

Persze! Iphone 3G vs Hello Kitty kamerateszt. :DDD

i6 Silver

(#13) erdoke válasza #16820480 (#11) üzenetére


erdoke
titán

Lényegesen kisebb gép, szerintem nem teljesen ugyanazon a pályán játszanak. Egy BT fülessel telefonálásra is használható, autós navira is sokkal praktikusabb a mérete alapján.

A legjobb aláírás a héten

(#14) akimaki válasza #16820480 (#11) üzenetére


akimaki
csendes tag

Azért a filléres kínai másolatoknál is rágyúrnak a dizájnra. Hogy legalább ezért vegyék:D Bár tényleg, a samsung azért ennél jobb...

(#15) Duree


Duree
veterán

Nem rossz de azért egy nagyobb kijelzö jól jönne.Gondolom olcsóbb lesz mint az Ipad

duree54

(#16) #16820480 válasza erdoke (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

ilyesmire megfelelő lehet egy Archos tablet is, vagy a Dell valamelyik táblája. csak azok leglaább kicsit önállóbban vágtak neki a dolognak. mármint ami a külsőségeket illeti, mert amúgy tök más szoftveresen, tudom.

(#17) erdoke válasza #16820480 (#16) üzenetére


erdoke
titán

Az 5" és a 7" megint más kategória.
Egyébként úgy tudom, legalább 3 tableten dolgozik a Samsung, és ez csak az egyik. Szóval jó eséllyel lesz 5" körüli AMOLED-es és 10" körüli tabletjük is.

A legjobb aláírás a héten

(#18) #16820480 válasza erdoke (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

Archosból és Dellből is van 5 meg 7 colos, tehát nincs olyan messze ettől. cska annyi a különbség, hogy az Archos-t már lehet kapni is, úgy tudom.
egyébként az, hogy hány tableten dolgozik még mit sem változtat a helyzeten, hogy a GUI szerintem túlságosan is hajaz az almás ikonos megoldásra. ahogy az LG-nél sem bírták ki, és az s-class is kellemes koppintása. nem érdekelne annyira, ha leglaább szép lenne, de még ráadásul csúnya is szerintem... :(

(#19) legiaap válasza Duree (#15) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tuti, hogy olcsóbb lesz.
Mondjuk anno az apple table-jét is úgy harangozták be, hogy hú, de olcsó lesz azt nesze neked. Hozta a szokásos formáját.
:W

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#20) plus44


plus44
veterán

Szép, szép és még nem is olyan nagyon nagy.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#21) tHD válasza Zolesz007 (#2) üzenetére


tHD
csendes tag

nem is irtak árat :DDD

#1:és az miért baj? mert az apple ért vannak nagyon oda :U (most pl. főleg az ipadért)
tény h most hasonlit az apple egyre jobban (könyvespolc) de hát a jobbtól nem szégyen tanulni :)) :C

Szerk: #8: azért ezzel még bevárnám az iphone 4g/hd-t

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#22) tHD válasza manchester85 (#7) üzenetére


tHD
csendes tag

igy igaz általában az apple mutat uj irányt (most táblagépek anno éritőképernyőfon...)

OFF:
most van elősször h nem akarom azt az irányt amit apple legalábbis amit sj mondott h a pc-k eltünnek majd azt nagyon rossz lenne főleg mert sokat gémelek és ezekután nem akarnék konzolokon csesződni

sorry a dupla postért

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#23) Zolesz007 válasza tHD (#21) üzenetére


Zolesz007
őstag

Nemhiszem, hogy olcsóbb lenne annál, mint amennyit maximumn fizetnék érte :DDD

Fold 5

(#24) HardRic


HardRic
addikt

Ugy unom mar, hogy egyesek kijelentik, hogy jobb, mint az iPhone, meg jobb, mint az iPad. OK, lehet, hogy nyers eroben jobb, de hol hasznalod ki, ha nincsenek ra alkalmazasaid? A market tablagepnel felejtos meg vagy 3 evig, de telefonra sem valami hudejo.

(#25) csutkaa válasza HardRic (#24) üzenetére


csutkaa
senior tag

úgy unom már hogy egyesek kijelentik hogy mindig mindenben jobb az iPhone meg az iPad. pfff :((( :((

(#26) CHIPman válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Sajnálom, ha te úgy látod. Csak a nagy gazdagságban elfelejted nézni a mezei felhasználók igényeit, ahol az a fontos, hogy az említett gyártóhoz képest féláron kínál jobbat.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#27) manchester85 válasza CHIPman (#26) üzenetére


manchester85
addikt

És ezt te fogod eldönteni, hogy mi a jobb, mi? Még jó, hogy két hsz-szel lejjebb írták, hogy a hardveres specifikáció nem sokat ér szoftveres támogatottság nélkül...Kíváncsi leszek, hol kapsz te 60 ezer forintért iPad-nél jobb táblagépet.

i6 Silver

(#28) AS válasza manchester85 (#27) üzenetére


AS
félisten

MI van??? 16 gb 173 900 Ft.
link

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#29) manchester85 válasza AS (#28) üzenetére


manchester85
addikt

Természetesen az amerikai árakról beszélek, és az összehasonlítást is a más Amerikában kapható tabletekre értettem. Most az, hogy itthon szürkeimporttal mennyiért adják, annak az égvilágon semmi köze az apple-höz.

i6 Silver

(#30) CHIPman válasza manchester85 (#29) üzenetére


CHIPman
nagyúr

És te Amerikában laksz? Ha igen, örülj neki. ha meg nem, akkor az itthoni ember fejével gondolkodj, aki nem fog heteket várni egy dologra azért, hogy olcsóbb legyen, még ha nincs is sok pénze. Mondjuk akinek nincs sok pénze, az nem vesz ilyet.
Mellesleg itt lesznek a Windows-os tabletek, amiken azért jóval több szoftver elindul, mint a hájpeden.
Továbbá én még a droidos tableteket is megvenném. Minden Apple-fan azzal jön, hogy szoftveres támogatottság. Csak kár, hogy Androidon is mindent meg lehet oldani, és az iPad-en a programok 95%-a 4,5-szeres nagyítással jelenik meg. Rosszabb, mintha 1280x1024-es monitoron játszanál 640x480-as felbontással. :DDD Rettenetes nagy élmény lehet, főleg annyiért, hogy egy iPad árából vehetsz egy játékra is megkötésekkel alkalmas notebookot, aminek másfélszer akkora a kijelzője, és viszi a flash-t. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#31) #16820480 válasza CHIPman (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk szerintem az ilyen eszközöket azért nem szerencsés a laptopokhoz hasonlítani, mert másra valók. ennyi erővel mondhatnád, hogy egy HD2 vagy Desire árából veszel egy laptopot is akár, de ugye az is más kategória.
ilyen tabletet én el tudnék képzelni pár dologra, de azt nem asztali oprendszerrel, hanem célszoftverrel tudná jobban ellátni. például ugye az újságolvasás (rádióújságtól kezdve a magazinokon át a napilapokig). illetve ezzel egybekapcsolva a háztáji eszközök távirányítása. persze ehhez még fajlődni kell, mert jelenleg ezek az eszközök sem támogatják teljes mértékben a dolgot. de például mekkora jó már, hogy megnézed a tévéműsort a tableten, aztán egy kattintással odakapcsolod a tévét ugyanarról az eszközről, adott esetben fel is veheted, stb. vagy mondjukott figyel egy NAS-on a zenéd, videógyűjteményed, és azt lehetne kiküldeni vele a hifire/tévére. vagy akár mondjuk a lakás távirányítása (zárak, riasztó, ablakok, függöny, világíŧás, öntözés, akár profilok szerint, időzítve, stb). emellett még tudsz vele netezni is, könyveket olvasni, meg néhány játékra is jó akár (ilyen casual cuccokra, nem ezen fog senki fps-t tolni). csak erre még egyelőre szerintem drága egy ilyen tábla, illetve amit felsoroltam, annak a felét is nehéz (és szintén költséges) lenne megoldani, de majd idővel, ha kialakul a kategória pontosan, akkor talán lehetőség lesz rá.

(#32) manchester85 válasza CHIPman (#30) üzenetére


manchester85
addikt

Ha egy cégről beszélünk, akkor mind1, hol élünk. Most a hekk ára se 1000ft, attól, hogy a balaton partján annyiért adják. Hivatalosan nincs forgalomban, ergo nincs értelme hazai árról beszélni. Azt mondtad, fele annyiért jobb gépet lehet kapni. Az arányok ugyanazok maradnak, keress már egy iPad szintű tabletet 250$-ért lécci! :U

"Mellesleg itt lesznek a Windows-os tabletek, amiken azért jóval több szoftver elindul, mint a hájpeden."

Képzelem, milyen nagyszerű felhasználói élménnyel, 5 perc után izomlázad lesz...

"Továbbá én még a droidos tableteket is megvenném. Minden Apple-fan azzal jön, hogy szoftveres támogatottság. Csak kár, hogy Androidon is mindent meg lehet oldani, és az iPad-en a programok 95%-a 4,5-szeres nagyítással jelenik meg"

Mindent meg lehet oldani... :DDD Ez nagyon komoly, pont ilyen célból vesz egy ember számítógépet. Nem tudom, honnan veszed ezeket a számadatokat, számos programnak van iPad-re optimalizált változata.

"Rettenetes nagy élmény lehet, főleg annyiért, hogy egy iPad árából vehetsz egy játékra is megkötésekkel alkalmas notebookot, aminek másfélszer akkora a kijelzője, és viszi a flash-t"

Na, ezzel egyetértek. Ez így van. Nekem nem kéne iPad a laptopom helyett de még mellett se. A táblagépek kevesebb előnnyel járnak, mint hátránnyal, viszont ha mindenképp vennem kéne egy tabletet, akkor az iPad-et venném.

i6 Silver

(#33) AS


AS
félisten

Íme 3 videó egy Android tabletröl, szive nem más mint Samsung szuper gyors A8 as a ami 1 ghz n üzemel :)
Kijelző felbontása meg : 1366×768 pixel (nem semmi)
Videok

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#34) CHIPman válasza AS (#33) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ugyanez a proci van butított állapotban az iPad-ben, a gyengébbek kedvéért.
Ezt muszáj volt leírnom. :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#35) manchester85 válasza CHIPman (#34) üzenetére


manchester85
addikt

Nagyszerű! El ne feledkezz az optimalizációról és szoftvertámogatottságról. Ha minden gép gyorsasága, kezelhetősége csak a hardvernek lenne betudható, akkor nagyon egyszerű lenne az élet. Majd megnézem, te mennyi idő alatt látod el ugyanazt a feladatot egy win7 táblagépen, mint más egy iPad-en. :U Egyébként továbbra se látom sok értelmét a tableteknek, mint koncepciónak, de nem kérdés, hogy az amúgy is nehézkes virtuális vezérlés jövője nem a PC opendszerű táblagépekben van.

i6 Silver

(#36) fairi válasza manchester85 (#35) üzenetére


fairi
addikt

majd jön "cwm" és kioktat, hogy tabletek a jövő...

(#37) erdoke válasza manchester85 (#35) üzenetére


erdoke
titán

Mi az a "PC oprendszer", és miben különbözik a nem PC-től? :F
Ja, és mi az a virtuális vezérlés?
Utolsó kérdés: Miért jó vasvillával összehányt szóhalmazzal vitában hozzászólni?

A legjobb aláírás a héten

(#38) RootRulez


RootRulez
félisten

Kíváncsi leszek én ezekre a masinákra, mekkora jövő vár rájuk (masinák alatt a lapokat értem, nem csak ezt)... Mikor lesz már olyan, amin Windows van? ;]

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#39) manchester85 válasza erdoke (#37) üzenetére


manchester85
addikt

Számítógépes oprendszerre gondoltam, mint pl. egy windows 7 vagy akármi más.

"Ja, és mi az a virtuális vezérlés?"

Először virtuális billentyűzetet akartam írni, de a teljes rendszer vezérlésére gondoltam. Ja, nem volt túl átgondolt megfogalmazás, de ettől még megérthetted volna, ha nagyon akarod. :K

Utolsó kérdés: Miért jó vasvillával összehányt szóhalmazzal vitában hozzászólni?

Hmm, nem értem a kérdést, úgyhogy csupán személyes kötekedésnek veszem. Majd igyekszem minél egyszerűbb tagmondatokban fogalmazni.

Esetleg a témára vonatkozólag valami megjegyzés?

i6 Silver

(#40) erdoke válasza manchester85 (#39) üzenetére


erdoke
titán

Az iPhone OS és az Android nem "számítógépes oprendszer"?
A vezérlés nem lett sokkal értelmesebb...

A legjobb aláírás a héten

(#41) AS válasza RootRulez (#38) üzenetére


AS
félisten

Lesz, Lg fogja kiadni majd.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#42) CHIPman válasza erdoke (#40) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Gondolom a számítógép alatt az x86-os és az x64-es platformokat érti.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#43) erdoke válasza CHIPman (#42) üzenetére


erdoke
titán

Azt, hogy mit ért valami alatt, nem az olvasó feladata kitalálni. Le kell írni értelmesen magyarul, és akkor értjük egymást. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#44) AS


AS
félisten

GSM aréna tud valamit:
Új adatok amik igen durvák!!

link

Mégis : Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
1024 x 600 pixels, 7.0 inches
(Na az über durva lenne)

Android OS, v2.2 (Froyo)

ARM Cortex A8 processor, 1.2 GHz processor (OMG)

Standard battery, Li-Po 4000 mAh (.....)
q4 ben jön.. :)

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#45) AS


AS
félisten

2.2 vel jön.

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.