Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Soraszemp


Soraszemp
tag

Nekem is ilyen TV-m van,csak 102cm-es változatban.És igen,én is megvagyok elégedve vele maximálisan! :)

(#2) Carvus válasza Soraszemp (#1) üzenetére


Carvus
senior tag

detto, nagyon jó kis TV! :R

(#3) Skynet258


Skynet258
veterán

Azt hittem egy tesztelő nem eszi meg a marketing bullshit-et, mint clear voice, meg ultra brutál hangok egy ilyen kis hangszóróból, eco mód... Alap, hogyha komolyabban használunk egy ilyet, akkor kell egy házimozi rendszer. ECO mód meghal, mert nem csinál mást, mint leveszi a fényerőt, akkor meg nem látunk semmit. Ami fontos, az az utánhúzás, lag érték, panel milyensége, felhősödés, fekete dinamikája... mondjuk én vagyok a hülye, láthatóan a srác először használt ilyen tévét, vagy a Samsung nagyon a szájába rágta, mint mondjon (ez is érthető, reklám célból készült a videó).
A napokban vettem egy 3D tévét, ott is írva van mindenhova a hang milyen kitűnő... kipróbáltam, konkrétan szörnyű élményben volt részem, ki is lőttem gyorsan. :DDD Persze logikusan kell nézni, ekkora helyre nem fog beférni egy mélynyomó, de legalább akkor ne hirdessék ezt a dolgot ennyire, mert még a régi SD tévéknek is jobb volt a hangja (több is volt a hely, persze). A srác meg bekapcsolja, és néz a kamerába, hogy "hú, érzitek, lerepül a hajam". Aha, ok. :D

https://geekpulse.hu

(#4) niof


niof
addikt

Nekem is a 102 cm-es van, és nagyon elégedett vagyok vele! Szerintem a kategóriája egyik legjobbja. Ha nem a legjobbja! :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5) niof válasza Skynet258 (#3) üzenetére


niof
addikt

Lehet reklámszagú a "teszt", de ez számomra semmit nem von le a TV értékéből. Kb. 4-5 hónapja használom a nagyobb tesóját, és semmi gondom vele. Esti tévézéshez tökéletes a hangszórója (még mélye is van egy pici :) ), filmhez meg alap, hogy rátolom a Hi-Fi-re. Utánhúzást én nem tapasztaltam nála, bár érdekes, némely tv adásra érzékeny, és többszörös körvonalak jelennek meg a gyors mozgásoknál. De filmeknél nincs ez a jelenség. Mondjuk tv-t szinte kizárólag elalváshoz nézek, tehát még ez sem számít igazán. Felhősödést igazából csak statikus, egyszínű képeknél látni, de mondjuk a legritkább esetekben néz az ember ilyet, filmeknél gyakorlatilag észrevehetetlen. A feketéje, ha a színeket és a fényerőt helyesen lőtted be, szerintem elég meggyőzően fekete. Ehhez van egy segédlet is a Prohardver cikkében, ami remek kiindulási alap a beállításokhoz.

Szerintem jó kis készülék.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#6) Skynet258 válasza niof (#5) üzenetére


Skynet258
veterán

Én még csak nem is azt mondom, hogy nem jó tévé, mert biztos az. Csak nem neveznék egy ilyen "mozgóképes reklámbrossúrát" tesztnek. Vagy legyen bemutató, vagy mit tudom én. :)

https://geekpulse.hu

(#7) niof válasza Skynet258 (#6) üzenetére


niof
addikt

Ez jogos mondjuk...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#8) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Nekem D5000-em van, de nagyon szeretem, ráadásul áron alul is jutottam újonnan hozzá :)

(#9) Chosen


Chosen
addikt

Kicsit furcsa TV tesztet látni Gamepodon, ez inkább PH!-s terület.

(#10) zsigus


zsigus
őstag

"Alap, hogyha komolyabban használunk egy ilyet, akkor kell egy házimozi rendszer."

Sztem ez minden csak nem házi-mozi TV. Ahhoz, hogy normális legyen a FullHD, átlagos körülmények között legalább egy 50"-os TV kell.

A nézési távolság a legtöbb esetben meghaladja a 2 métert, és a leggyengébb ajánlás szerint is a képátló 1,5 szerese a maximum a FullHD-hoz. A THX ajánlás viszont még ennél is sokkal szigorúbb.

Még ha egy 42"-os TV-t nézünk is, az sem elég általában, persze messzebbről is láthatod a 720 és 1080p közötti különbséget (talán egy 42"-os TV-nél, nekem is ekkora van), de nem lesz FullHD a FullHD.

Ez a TV pedig nálam egyenesen vicc kategória. Ekkora képátlóhoz FullHD?
SD-ben teljesen jó, mert azt messzebbről ajánlott nézni (képátló 2-2,5 szerese, de persze ez nem kötelező), de sztem még 720p-ben sem tökéletes az ilyen méret.

A hozzászólásod többi részével pedig teljesen egyetértek, ilyen bullshit ritkán van egy valamiféle szakmai oldalon. Bár nem néztem végig a videót és nem olvastam végig a cikket de azt hiszem, hogy így jobban is jártam.

[ Szerkesztve ]

(#11) tkesy válasza niof (#5) üzenetére


tkesy
őstag

Nem a teszt reklámszagú, hanem a reklám tesztszagú... :D ;)

Ha komolya(bba)n tesztelnek egy TV, akkor kb így szokott kinézni... :U

Értékelem a készítők munkáját és természetesen mindenki az alapján dönt vásárláskor, ami alapján szeretne, de én áltlában mérésekkel alátámasztott dolgoknak hiszek...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#12) 8nemesis8 válasza zsigus (#10) üzenetére


8nemesis8
veterán

Miért gond, ha már 32"-hoz is van FullHD?
Én pl részben monitorként használom a 24"os monitorom mellett és oda meg jó a nagy felbontás...

(#13) RexpecT


RexpecT
addikt

Tényleg reklámszagú és rövid lett a videó, viszont ár/érték arányban tényleg megéri a TV :R .

(#14) zsigus válasza 8nemesis8 (#12) üzenetére


zsigus
őstag

TV tunneres monitornak tökéletes, csak ők nem így hirdetik.

(#15) Skynet258 válasza zsigus (#10) üzenetére


Skynet258
veterán

Abba igazából már bele sem akartam menni, hogy a Samsung is megerőltethette volna magát jobban, és küldenek egy minimum 40"-os tévét, ha már játék meg fittyfüle... :K Nekem is 42"-os van egyébként, az előző 32"-os tévém csak HD-Ready volt, akkora méretre az teljesen ok is. :) Hiába, a számok meg a bűvös elnevezések dominálnak, és sokan meg is eszik őket. Csak hát egy tesztben nem sok keresnivalója lenne ezeknek a motívumoknak...

https://geekpulse.hu

(#16) 8nemesis8 válasza zsigus (#14) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen, szerintem is helyén van a dolog.
Meg egyébként hálószobába vagy kisebb helységben TV-ként is megállja a helyét, nah meg ha valakinek erre van csak kerete :)

(#17) zsigus válasza 8nemesis8 (#16) üzenetére


zsigus
őstag

"nah meg ha valakinek erre van csak kerete"

Akkor nézzen szét jobban. 2 perc alatt az árgépen találtam 3db 40-42"-os LCD-t, 120e körül.
Én pedig egy 42"-os alsó-középkategóriás Pana plazmát vettem 136e Ft-ért, ilyen árkategóriában pedig ki lehet bírni +16e Ft-ot.

Nem trollkodni akarok a plazmával, ennek is vannak hátrányai, de szvsz ez a modell (és sok más hasonló is) nagyon nem éri meg, semmilyen szempontból, max. ahogy írtad nagyobbrészt monitornak.

[ Szerkesztve ]

(#18) autox3c válasza Skynet258 (#3) üzenetére


autox3c
tag

Ott a pont. Mikor mondta, hogy a játékosok számára a legfontosabb...na akkor azt hittem, hogy az input lagról fog beszélni és a marketing után jön a rendes teszt :D

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#19) Árpád78


Árpád78
csendes tag

hát ennek eddig domborúképernyős szar 30 éves tévéje volt ha azt nézem hogy hogy dicsérgeti.

[ Szerkesztve ]

Egy messzi messzi Galaxy S-ban...

(#20) 8nemesis8 válasza zsigus (#17) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én néztem ilyen alternatívákat is, azonban szememnek jobban bejött a led.
Habár tudom, hogy annyival még most nem feltétlen jobb, mint amennyivel "többe" is kerül.
Mondjuk én 90ért jutottam hozzá egy új darabhoz, ami kivétele ár volt. :U

(#21) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

egy ilyen hozzá nem értő hülyét meg is vehet a szamszung kilóra, mert kb ilyeneknek készítik ezeket a tv-ket.

fa..án játékra való mi???
gyors mozgásoknál 4 emberke látszik a kiljelzőn a 2 helyett!!!

filmekre plazma v proji.
tv-re meg crt.

lcd/led meg áruházakba reklámoknak...v illen hüléknek

(#22) Xirtam válasza Chosen (#9) üzenetére


Xirtam
veterán

Én se értem ez mit keres itt.

(#23) kovsol válasza Skynet258 (#3) üzenetére


kovsol
titán

Én rákötöttem egy Genius SP-HF1255A sima 2.0 hangfalat ami nem is drága és már ez is fényévekkel megdobta a filmezést és a játékot rajta! Zenére nem túl jó hangfalak ezek, de film közben és játék közben jól szól.
Nekem mondjuk 32" D5000 van csak, de az is egy kutya ezzel. 99k volt fél éve kb.

Én ezt használom monitornak és konzolhoz is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24) nightshadow


nightshadow
veterán

Épp időben tesztelték. Szerintem még kb. 1-2 hétig kaphatóak, az utód már kint van a 32EH5xxx személyében: [link]

(#25) kovsol válasza nightshadow (#24) üzenetére


kovsol
titán

Tudnám mivel tud többet a Samsung UE32EH5000 a D5000hez képest, mert 30k többlet ár és papíron nem látom az okot rá. Sőt a hdmi 4 ről 3 ra csökkent rajt.

May the Force be with you!

(#26) FefeeX válasza Árpád78 (#19) üzenetére


FefeeX
veterán

Áh, nekem is hasonló volt az ézésem, ez az ember csúnyán beszívta a marketing bullshit-et, és tesztnek még csak messze sem mondható, brossúra felolvasás szintű videó, ráadásul a GAMEPOD-on... Egyszerűen a vicc kategória. "Képminőséget nem nézünk" el is hangzik az elején, mert persze, nem az a fontos, hanem a sok marhaság, aminek a fele sem igaz...
De egyre több a PH-n ez a beollózott fajta, otthon kézikamerával fura emberek (egyébként nem akarok senkit megbántani, de az ilyen minőség menjen a jutyubra a telefonnal önfényképező műmájerek mellé, mert azonos szint) által (evilszkrúdrájvermeghasonlókeménynevek) készített semmit nem érő videó... Olyan ez mint a média bulvárosodása, mikor már a "nem bulvár" média is folyamatosan a valósággal köszönőviszonyban sem álló marhaságokat közöl fapofával...

Kérném vissza a régi PH-t, a régi minőséggel...

[ Szerkesztve ]

(#27) fesii


fesii
aktív tag

Gratulálok kedves gameteve.hu
Így lehet elijeszteni az embereket. Áhh nem fizettek le biztos nem... Velem együtt ha nem ismered a tévét kicsit nagyobb körben mint, hogy úhh de kafa akkor inkább nem csinálnék róla "tesztet". Ezzel az egy videóval egész jól elástad magad mert ha itt megvehető vagy valószinű más téren is.

(#28) Scoobyka


Scoobyka
addikt

akkor en leszek az ellenpelda....nekem szemely szerint csalodas ez a d5500-as....anyumeknak vettunk egy ilyet 40colost...es elege felhos...cloudingos...mig a 40b650-es aboszule nem...szinekben sem erzem jobnak a korabbi b650-eshez kepest....egyedul ami fejlodott az a medialejatszas kepessege abban valoban nagyon popec....de amugy aki tud inkabb szerzen be egy hagyomanyos lcd-tv-t es nem edge ledeset....sztem azok sokkal jobbak....es ugyanazert az arert nagyobb kepmeretet vehetsz.

(#29) HeavyToys válasza Scoobyka (#28) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Szerintem ez nagyban függ a paneltól is. Samsung esetében az a durva, hogy viszonylag ritka, amiben samsung panel van.

Én is egy ilyen 32D5000-et használok, de itt szinte egyáltalán nincs felhősödés, ebben egyébként samu a panel. Az a legnagyobb baj, hogy csak vásárlás után, ha kibontod és ismered az adott széria jelöléseket, akkor tudod megállapítani a penel típusát :S.

Nem kell hanyatt esni a tv-től, de szerintem jó kis készülék. A hasonszőrű led-es tévéktől szerintem valamennyivel jobb. Én Tekkóban vettem, 94990-ért. Szerintem annyit bőven megért. Persze, lehet példálózni, hogy ennyiért nagyobb ledet kapsz stb, de van akinek az nem alternatíva. Fogyasztás mizériára visszatérve, a 22-wattos állapotban tényleg nem elég éles a kép. Vagyis, amikor fekete aránya egy bizonyos szint fölé mozdul, akkor leveszi a háttérvilágítást alacsonyabb szintre. Normálisan beállítva, számomra tökéletes fényerővel 28-29 wattot eszik egyébként és itt nem jelenik meg a fenti effektus.

Hasonló kategóriás Philips 32PFL5606-hoz képest a képe szerintem kicsit gyengébb, hangja kicsit jobb. Menü szebb és a médialejátszó is jobb. Fogyasztásban az használhatóan beállítva 30-31 watt, érdekes módon a Samu A-kategóriás, míg a Philips csak B energiahatékonysági besorolás alapján.

[ Szerkesztve ]

(#30) hommeros


hommeros
őstag

Ez már "TV" kategória? No fene. Ma is tanultam valami újat.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#31) GALARDO


GALARDO
addikt

Nekem is ilyenem van, nagyon meg vagyok vele elégedve. :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#32) magaggiiiasd válasza GALARDO (#31) üzenetére


magaggiiiasd
csendes tag

Nekem tetszett a teszt na meg a tv is. A térhangzás ütős meg a smart funkciók, de ez a 81cm kicsi lenne belőle :DD

(#33) ColoradoKid válasza Skynet258 (#6) üzenetére


ColoradoKid
csendes tag

... itt pihen a nappaliban a nagytesó, csak ajánlani tudom :)

----LEGO-t veszek, ömlesztve, dobozosat, hiányosat is, Star Wars, Kalóz témájú előnyben, de igazából jöhet bármi ami System vagy Technic írd meg hogy mid van, azonnal fizetek készpénzben! ----

(#34) Kassadin válasza Chosen (#9) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem értem, ez mit keres itt... :D

[ Szerkesztve ]

(#35) djgeg


djgeg
őstag

Pfff Pont a nagyobb tesóján néztem ezt ;)

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#36) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Én sok TV-t próbáltam már de a Samsungok szerintem messze nem a legjobbak, sőt... más gyártókkal ellentétben arányaiban sokkal többet fordítanak marketingre, mint K+F-re.

De ezen kívül még egy okom van amiért soha nem vennék tőlük semmit. Ez pedig az, hogy még a saját hazájukban (és még több más fejlett országban) is megbüntették őket kartellezés miatt. Én ilyen gyártót nem támogatok. De ez már eléggé off.

(#37) AND1


AND1
őstag

Sorry, de azt nem tudom komolyan venni akinek a mélynyomója a asztalon van :(

Egy régi PH-s.

(#38) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Jó választás a Samsung TV, nekem egy 46D6500 van. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#39) MiAFak


MiAFak
tag

Furcsa hogy csak pozitívumot mondott a tesztelő , semmi negatív kritika?! A világon nem létezik olyan xD De persze gondolom ingyen meg kapja ezt a tv-t , csak reklámozza ... akarom mondani "tesztelje" :R

Gondold meg 2x is , mielött írsz egy levelet. :)

(#40) szacsee


szacsee
nagyúr

Minden tiszteletem a készítőé, de ha már ott van a TV miért nem teszt lett belőle?
Bemutatóból kb semmi nem jön át a monitoron keresztül. Hang térhangzása érdekes lenne, ha átjönne, bár 5.1-em van, képminőséget innen nem látom, max a kiegészítőket és a fícsöröket. Input lagg és némi képminőség leírás jól jött volna, ahogy fentebb is írták, vagy előtte egy bejelentés, hogy lesz ilyen és pár kérdést feltettek volna a fórumban róla... pl utánhúzás érezhető-e nagyon, halk hangerőn nem búg-e a tápellátó része a TV-nek stb.
Marketingre aki kíváncsi felmegy a Samu oldalára és meglesi. Tartozéklistát pedig vizuális típusú emberkék meglesik egy unboxing videóban.
Negatívum, ha nincs benne, kártyaolvasó (conax), kieg wi-fi modul állítható, vagy nem állítható magasság, dőlésszög, talp stb.

Minden játékosnak más az igénye, Nálam pl az is szempont, hogy forgatható legyen a talpa, ha nem nagy méretű, mert TV-ként, monitorként használva is más szögben nézem és pl cockpitre téve is megállja a helyét. Ha simezek akkor cockpit felé fordítva, ha TV-zek akkor a cockpit tetején fedlap letakarva terítővel és a TV a kanapé felé figyel... de ez az egyéni elvárásom, mert helyhiány miatt a cockpit a TV állvány is nálam. :D

(#41) ditrichd


ditrichd
tag

Az szerintem nem baj hogy elmondta a saját személyes véleményét a tévéről... és szerintem nem volt benne egy csepp túlzás sem! :W

(#42) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

e helyett az Samsung UE32EH5000 mennyire kokány cucc? 99k az ára... :B

[ Szerkesztve ]

(#43) g@bo


g@bo
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.