Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Csak legyen vas, ami kihajccsa. :)

Biztosan gyönyörű képe lehet, de sokkal fontosabbnak tartom a betekintési szögeket egy mozgó kijelzőnél.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) ducsidu


ducsidu
senior tag

Milyen jól hangzik : WQXGA :)

(#3) BossBoss válasza Depression (#1) üzenetére


BossBoss
őstag

+1

(#4) Saccco válasza Depression (#1) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az új 4 magos szörnyek biztos megbirkóznak majd vele. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5) Karma


Karma
félisten

Ez vajon az elso PenTile RGBW lehet?

“All nothings are not equal.”

(#6) tdd587


tdd587
őstag

Must have. Ez már tuti nem pixeles, ha elég hosszú az ember karja...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#7) Maxentius válasza tdd587 (#6) üzenetére


Maxentius
addikt

A PenTile-ra finnyásak még abból a távolságból is pixelesnek fogják látni. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#8) tdd587 válasza Maxentius (#7) üzenetére


tdd587
őstag

Ez is olyan, mint a titkárnő a folyosón. Messziről nem tetszik/nem érdekel, olyan 10 méterről korrekt, 1 méterről meg megint nem tetszik...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#9) Lennier


Lennier
tag

1920x1080 jelenleg mire nem elég?

(#10) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem egy bizonyos felbontás fölött nincs értelme növelni a képpont sűrűséget, mert a szem már nem érzékeli és csak a gpu-t kínozza, valamint növeli a fogyasztást is (ezt speciel olvastam valahol). :P

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#11) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Csak nehogy pentile legyen :DDD

pusszycat: 300ppi legyen meg azt csókolom.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12) SkyLaci


SkyLaci
őstag

ez az csinálják csak az értelmetlen parasztvakítás számba menő brutális felbontásokat és egyebeket a csúcspiacon, a normális hardvereknek (ami már bőven elég a felhasználóknak) meg menjen le az ára

(#13) kori0129


kori0129
csendes tag

Minek???

Nekem 21.5 colos monitoromon 1920*1080-as felbontásom van. Ez 2 megapixel. Ezek meg fele akkora átmérőjű, azaz negyed akkora területű tableten akarnak 2-szer annyi pixelt, azaz 8szoros! pixelsűrűséget.

Ez csak arra jó, hogy gyorsan lemerüljön az aksi, meg terhelje a grafikus egységet.

(#14) Rocksztarger válasza Lennier (#9) üzenetére


Rocksztarger
csendes tag

Valakik szeretik, hogyha nagyot mondhatnak :D bár nem biztos

[ Szerkesztve ]

jegyezd meg jól, míg a föld kerek: mindig lesznek ANDROIDOK

(#15) zsirfecske válasza kori0129 (#13) üzenetére


zsirfecske
addikt

mire kijön lesz hardver ami meghajtsa. a nagyobb felbontás SOSEM baj. 854x480 pixeles 3,7 colos kijelzővel kezdtem az okostelefon témát, ez alá nem is mennék már, egyszerűen zavar, egy htc wildfire vagy galaxy minitől simán behányok pl.

szóval ha ezt a ppi-t veszem 10 colon, akkor 3 megapixelt kapok, ahhoz képest a 4 már a bőven nem parasztvakítás kategória. nem hülyék a gyártók sem ám, nem véletlenül akarnak ekkorát ugrani, aka retina display.

(#16) rakloo válasza zsirfecske (#15) üzenetére


rakloo
aktív tag

Huawei Ideos S7 slimtől lefordulnál a székről :DDD 480x800 7colon. Unalmamban a pixeleket szoktam számolgatni. :DDD

[ Szerkesztve ]

555-SHOE

(#17) SkyLaci válasza zsirfecske (#15) üzenetére


SkyLaci
őstag

pedig 5évvel ezelőtt mekkora überkirályság volt 2,6 inchen 240x320 felbontás

Szerintem idővel leáll ez a felbontásháború, amikor belátják a geekek hogy felesleges még több pixel még kisebb felületen mert úgysem látja senki a különbséget élességben.

(#18) tdd587 válasza kori0129 (#13) üzenetére


tdd587
őstag

Anno egyetemen valami olyasmit mondtak, hogy az ember szem felbontása a fókuszban (ahová nézel) olyan 10-20 megapixel körül van. Nézd csak meg hozzászólás írása közben a smiley-kat itt lent. Recés mind...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#19) NogeOne válasza Lennier (#9) üzenetére


NogeOne
tag

mindenre elég... :D

(#20) SkyLaci válasza tdd587 (#18) üzenetére


SkyLaci
őstag

iszonyatosan fontos dolog hogy a szmájlik ne legyenek recések, hanem inkább legyenek 2 milliméteresek, aztán mivel úgy senki nem látja hogy melyik micsoda, majd rázoomol, és megnézheti pixelesen.

(#21) #10949376


#10949376
törölt tag

remélem lesz belőle telefon.

(#22) RaveForce


RaveForce
veterán

Az IGZO TFT panel fényerő, kontrasztarány és képpontsűrűség terén is messze elmarad a Toshiba szintén 2560×1600 képpontos, ám mindössze 6,1 hüvelykes prototípusa mögött

nocsak-nocsak, h vmiben nem a legjobbak samsungék.. :P

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#23) #19158016 válasza SkyLaci (#20) üzenetére


#19158016
törölt tag

Az igazság Nálad vagyon.... :C

(#24) Karma válasza #19158016 (#23) üzenetére


Karma
félisten

PROTIP: DPI beallitas is van a foldon. A smileykon konkretan nem segit, de a szovegnek nem art a nagy felbontas.

“All nothings are not equal.”

(#25) #19158016 válasza Karma (#24) üzenetére


#19158016
törölt tag

Igaz. :K

(#26) kori0129


kori0129
csendes tag

Recésnek recés, de akkor is :D. Ah bezzeg régen amikor 1024*768 volt 17 colon. Senkit se érdekelt, hogy recések a smilek :))
Egyébként én csak akkor látom a különbséget egy 320*480 felbontású telefon (ez megjegyzem kb 1.5szer nagyobb pixelsűrűség mint a monitoron) és egy 480*800 felbontású között, ha direkt a betűk sarkait nézem.

(#27) tdd587 válasza SkyLaci (#20) üzenetére


tdd587
őstag

Természetesen nem fontos, főleg hogy soha nem használok smiley-t, de ettől még senki ne mondjon olyat, hogy úgysem látod. Látod, csak megszoktad/nem érdekel.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#28) kzoltann válasza kori0129 (#13) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Én sem értem, hogy miért kell 10 colra nagyobb felbontás, mint a 42 colos tévémre :S

(#29) RaveForce válasza kzoltann (#28) üzenetére


RaveForce
veterán

mert a tv-det kicsit messzebbről nézed :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#30) kzoltann válasza RaveForce (#29) üzenetére


kzoltann
aktív tag

még így sem érzem indokoltnak...
az átlag laptop felbontás 1280x800 - 1600x900 körül van 14-15 colon

(#31) SkyLaci


SkyLaci
őstag

egy nagy tervező monitornál hasznos ez a felbontás, de egyébként felesleges

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.