Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) joey04


joey04
titán

Úgy álltam neki a tesztnek, hogy csak a kijelző, akksi és sebesség részeket futom át, de annyira olvastatta magát, hogy végigmentem rajta. Gratula Bone, ez eddig a legjobb teszted szerintem. :R

Az nem semmi, hogy mennyi extra jár a készülékhez. Ez lenne a minimum mondjuk a felsőkategóriában. :(((

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#52) blueMerle


blueMerle
veterán

Teljesen mindegy milyen felbontása van a kijelzőnek ha egyszer ez a telefon annyira GAGYI mint egy 300Ft-os játéktelefon. Ott az Alpha, könyörgöm, házon belül van és egy napon nem lehet említeni a kettőt, mintha nem is ugyanaz lenne a gyártó. Pedig mindkét készülék prémium kategóriás termék -elvileg.

A témához pedig: én hatalmas pixelvadász hírében járok, megjártam már a szavannákat pixelekre vadászva (szóval nagyon zavar a pixeles kijelző) mégis egyértelmű túlzásnak tartom (bár ettől függetlenül észre lehet venni egy FHD és QHD felbontás közti különbséget még 5"-on is)

(#53) patoga válasza INGJOKE (#49) üzenetére


patoga
tag

Szerintem mindketto jo lesz. Fentebb irta valaki es mashol is olvastam, hogy a fuggetlenek lesznek exynosok. Ezek 20nm tehcnologiaval keszulnek valamivel jobb a fogyasztasuk. Majd meglatjuk mit mondanak a fiuk szerdan az MA tvben.

(#54) Y72


Y72
aktív tag

Engem az érdekelne, hogy hol lehet elolvasni a cikkben említett műanyag vs fém keret összehasonlítást:
" bár az elmúlt hetekben sok érdekesség kiderült a műanyagok tartósságáról a fém borítás ellenében"

A kijelző mérete és felbontása csak akkor számít ha ezt figyeled, napi használat során nem ezzel foglalkozik az ember egy stresszes környezetben.

(#55) fmin


fmin
csendes tag

Nagyon szép, nagyon gagyi, de én kiváncsi vagyok az iphone 9-re. Ilyeneket írtok, szánalom....

Üdv, fmin

(#56) Paul119 válasza blueMerle (#52) üzenetére


Paul119
addikt

más gyártó műanyaga sem jobb :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#57) INGJOKE válasza patoga (#53) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ami tesztre jön az milyen lesz? Most láttam egy másik cikknél linkeltek bechmarkt táblát amibe szinte mindenbe jobb az enynos.

(#58) big-J válasza babkukta (#43) üzenetére


big-J
őstag

Ezt én sem értem, pentile esetén miért nem vonják ki a helyes pixelszámot a ppi-ből? Mert így simán félrevezetés és szakmaiatlanság. Itt igazából pentile fhd vs pentile qhd volt összehasonlítva, mégis rendes fhd-ra vonatkozva vonnak le következtetéseket.

(#59) energy4ever


energy4ever
addikt

Szerintem mar az atlag felhasznalok aztse tudjak, hogy mi az a pixel. :DDD

(#60) grabber


grabber
addikt

Szebb a kijelző?Igen.
Lassabb tőle a készülék?Nem.

Akkor van értelme ennek.Örülök,hogy megcsinálták.Bár kétlem,hogy megvásárolnák egy telefont is ezért az árért,de a lehetőség adott :U

(#61) INGJOKE válasza energy4ever (#59) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szerintem inkább a pentil-nél vesztik el a fonalat... :)

(#62) Wynsent


Wynsent
tag

Már csak az akku nem fogja bírni. .. 2800mAh...

Alcatlel OT 302 --> Nokia 3410i --> Nokia 3220 --> SonyEricsson 800i --> SonyEricsson 910i --> Nokia 5800 (tubi) --> SonyEricsson Xperia X8 --> Sony Xperia P --> LG G2 --> LG G4

(#63) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Az nagyon biztató, hogy nem rontotta le a teljesítményt a nagyobb felbontású kijelző (ettől tartottam egy kicsit). Kíváncsian várom a szerdai N4-es adást..

[ Szerkesztve ]

(#64) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Ma nem lesz ma-tv?

(#65) ollie válasza big-J (#58) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen helyes pixelszámot? QHD a felbontás.

(#62) Wynsent: te se olvastad el a tesztet

[ Szerkesztve ]

***

(#66) bulikavagyok válasza INGJOKE (#64) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Elvileg lesz.

(#67) INGJOKE válasza bulikavagyok (#66) üzenetére


INGJOKE
veterán

Köszi már kikerült, de ez nem nagyon érdekel...

(#68) bulikavagyok válasza INGJOKE (#67) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

...ez mondjuk annyira engem se! :N

(#69) FIREBLADE78 válasza aelod (#32) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Tehát gyerekek alpha a legjobb választás,jó proci és hozzá gyenge kijelző,ergo sebesség szuper és az is marad

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#70) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Bírom, hogy leírják, hogy látható a különbség a QHD javára. De mindenki bizonygatja, hogy felesleges , és hogy nem is látható. :D
Biztos, ha a ti telefonotok lenne QHD, akkor tuti legjobb felbontás lenne nektek is ;]
Az ember ilyen, igazolnia kell, hogy helyesen költötte el a pénzét. Érezned kell, hogy tiéd a legjobb. Ha meg nincs a tiéden, akkor meg egyből felesleges fícsör.

(#71) hue2000


hue2000
tag

ütős lett de nekem az Alpha sokkal jobban tetszik :K :K

Az élet mindig drága

(#72) mufi


mufi
senior tag

Turbózott de csak 1080p videó? Bakker...
Ez már erősebb mint a laptopom, a fene egye meg! Inkább a szoftveren csiszolnának, nem a magok számán.... :W

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#73) halkow


halkow
őstag

ennek a telefonnak nem sok értelme volt 190k-t meg abszolút nem ér...

G2,G3, note 4 jobb alternatíva

" A készülékház
továbbra is 142 x 72,5 x 71 milliméteres,
kellemes"

Alcatel onetouch idol2s the king

(#74) exelsior1


exelsior1
senior tag

Nem feltétlenül látom értelmét a QHD felbontásnak (G3-nál is alig érzékeltem az extrát amit nyújt, ill alapból nem tetszett az a kijelző), de végül is, legalább a Samsung megoldotta, hogy ne nőjön a fogyasztás, míg az LG az üzemidő harmadát minimum feláldozta. No meg tesztek alapján a QHD-s Samoled színei még jobbak, színhelyesebbek az alap S5-énél. Remek proci, végre 3 giga ram, ez most tényleg kéne :D Végül is mi az a 190 ezer forint? :W

Galaxy S10

(#75) d@vee


d@vee
őstag

Hát ennek a felbontásnak aztán van értelme...semmi. Majd jön mindjárt valaki aki megmondja a tutit, mert a több mindíg jobb ugye, jó kis parasztvakítás. Jobban leterheli a hardvert és az a hülye akksi még fullHD mellett is alig bírja szuflával.

Ja

(#76) Kékes525


Kékes525
félisten

QHD felbontás hogy jó e vagy sem, ennél egy kicsit fontosabb hogy a Knox gondolom maradt, "a szoftveres rész bemutatásához ajánljuk Galaxy S5 tesztünket." és a bloatware dömping is. :((( Hogy ez mire jó? :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#77) Sebhelyes válasza d@vee (#75) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

A közeli olvasás szokásos 25 cm-énél, amire a legtöbb ember tud fókuszálni 20/20-as látással, kb. 350ppi az emberi szem felbontóképessége. Ha valaki tudna 10 cm-re fókuszálni ott már 800ppi felett lenne de ahhoz már nagyítólencse kell :)

(#78) kalmani


kalmani
tag

Van-e értelme hat lovat fogni a hintó elé, amikor a négy ló is ugyan olyan gyorsan fut?
Nincs, de sokkal elegánsabb.

(#79) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Most hogy ellőtték a QHD-t, nem tudom mi marad az S6-ra.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#80) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Régen mennyire király volt 2,4 collon a 240x320 pixel... :DDD

(#81) Gicz


Gicz
addikt

fejlesztenék inkább az akkukat...

RC helizek, és ott egy 24V 5000mAh (120Wh) akkut (a heli 4 perc alatt meríti le, az aláírásomban látható ha valakit érdekel) és ezek az akkuk tölthetők 5C-vel biztonságosan. Ez telefonokra vonatkoztatva azt jelenti, hogy egy 3,8V 3000mAh (12Wh) akkut lehetne tölteni 15A-val. ami azt jelentené hogy 12perc alatt 0ról 100%-ra lehetne tölteni....

sőt nem is fejeszteni kell, hiszen a technológia kész (én is használom évek óta helikben) csak nem értem miért nem alkalmazzák telefonokban....

(#82) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Örülünk, a Samsung ezt is megcsinálta. N+1. Tök jó.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#83) Kékes525


Kékes525
félisten

A felbontásával semmi gond, ahhoz képest, hogy van Knox és van bloatware dömping. Ezt senkit nem zavar? Csak a feleslegesnek tűnő nagy felbontás? :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84) Wynsent válasza ollie (#65) üzenetére


Wynsent
tag

Rendben van, hogy a sima S5höz képest elvileg nem fogyaszt többet a kijelző, de akkor is egy erőmű hajtja avtelefont. 2800mAh pedig nem a világ teteje, ezért gondolom, hogy azért ez látványosan fog merülni.

Alcatlel OT 302 --> Nokia 3410i --> Nokia 3220 --> SonyEricsson 800i --> SonyEricsson 910i --> Nokia 5800 (tubi) --> SonyEricsson Xperia X8 --> Sony Xperia P --> LG G2 --> LG G4

(#85) ctvagyok válasza Wynsent (#84) üzenetére


ctvagyok
őstag

Nem ezt írja a teszt. Átlagos üzemideje van. Nem rosszabb a sima S5-nél igazából.

(#86) ollie válasza d@vee (#75) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Te sem olvastad a tesztet.

1. A fHD-s S5-nek jó az üzemideje
2. A QHD-s S5-nek sem kevesebb

(#84) Wynsent: olvasd már el a tesztet, hogy mit írnak az akkuidőről

(#81) Gicz: mert hamar tönkremennek így az akkuk. A telefonokat naponta, kétnaponta töltöd, pár hónap alatt cserélhetnéd az akkut, ha így töltenéd.

[ Szerkesztve ]

***

(#87) Gicz válasza ollie (#86) üzenetére


Gicz
addikt

De akkor legyen meg a választási lehetőség :)

Én simán bevállalnám ha 4-5 havonta kéne vennem akksit 4-5-6 ezerért, ha cserébe 15 perc alatt töltene fel 100%-ra.

(#88) Parallaxis válasza Gicz (#87) üzenetére


Parallaxis
addikt

Én simán bevállalnám ha 4-5 havonta kéne vennem akksit 4-5-6 ezerért, ha cserébe 15 perc alatt töltene fel 100%-ra.

Minek? Éjszaka nincs ideje feltöltődni nálad?

(#89) Gicz válasza Parallaxis (#88) üzenetére


Gicz
addikt

Hát gyakori, hogy délután 4 kor 20%-on vagyok, akkor pedig már vigyázva használom h kibírja míg hazaérek.
Ha ilyenkor 5 percre bedugnám valahol és töltene rajta 50%-ot, azt nagyon díjaznám :)

(#90) Csapoati válasza Gicz (#89) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha délután már 20%-on vagy (és ez gond), akkor lehet, hogy el kéne gondolkodni valami más telefonon.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#91) ctvagyok válasza Csapoati (#90) üzenetére


ctvagyok
őstag

Vagy egy külső akkumlátoron. Vannak egész aprók is amik simán beférnek a kaja mellé a motyóba, vagy a kabátzsebbe. Persze csak vész esetére :)

(#92) Parallaxis válasza Gicz (#89) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hát nem tudom, nekem napi 1,5-2 óra beszélgetéssel és 3-3,5 órás képernyőidővel 60-65%-ig merül estig.

(#93) ollie válasza Parallaxis (#92) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az S5?

***

(#94) Gicz válasza Csapoati (#90) üzenetére


Gicz
addikt

Megtörtént: i5 az adott teló, és vettem egy G2-t mert minden akku tesztben toppon volt, az akksija király is volt, de nem szerettem használni a droidot, nagyon nem tetszett. Most pedi iphone 6 plus lesz szintén 3000-es akkuval.

(#95) Parallaxis válasza ollie (#93) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem, Note 3, az S5-nek elvileg jobban kéne bírnia.

(#96) SoundBird


SoundBird
tag

Szerintem a G3-at nem kéne már ennyire akadozónak beállítani. Jöttek a frissítések és jók. Nem lehet állítani, hogy tökéletes, de szinte az. Ha az árát is figyelembe vesszük akkor meg főleg. :R

(#97) ollie válasza Parallaxis (#95) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért kéne jobban bírnia?

***

(#98) Kékes525 válasza Gicz (#87) üzenetére


Kékes525
félisten

Magyarországon ezt nem sokan vállalnák fel. :(

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#99) ollie válasza Kékes525 (#98) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Külföldön sem. Na meg a gyártók rohadtul örülnének, ha pár hónap után tömegesen küldenék vissza a mobilokat, mert tönkrementek az akkuk.

***

(#100) Gicz válasza ollie (#99) üzenetére


Gicz
addikt

De azért az vicc h az 1C-s töltést sem tudják. Tehát h 1 óra alatt legyen 80%-on. A lithium technológiában az 10 éve is volt ezen a szinten. Egy 3000-es akkuhoz illene egy 3,5 amperes töltőt adni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.