Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) embe


embe
nagyúr

Biztos van értelme ilyen méretben az ilyen felbontásnak ... :U De mi is?
Csupán erődemonstrációra jó. Véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2) Legendd válasza embe (#1) üzenetére


Legendd
senior tag

Bármennyire is annak hangzik, nem tudom, láttál-e ilyen kijelzőt élőben, de több mint meggyőző. Közelről nagyon látszik a különbség a Full HD-s S5 és a QHD-s S5 között, ha pedig sem a fogyasztást, sem a rendszersebességet nem érinti ez hátrányosan, akkor nem kell, de jó, ha van ilyen a csúcstelefonokban :)

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#3) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nagyon szép, nagyon jó, nagyon drága. :DD

Kíváncsi leszek a Note 4 és a Nexus 6 elporolja-e majd teljesítményben.... :U

B.Cs.

(#4) Parallaxis válasza Legendd (#2) üzenetére


Parallaxis
addikt

Közelről nagyon látszik a különbség

Max az nézegeti a mobilját közelről, aki rövidlátó, normál esetben a megszokott 30-40 cm-es nézési távolságból semmi különbség nem látható.

ha pedig sem a fogyasztást, sem a rendszersebességet nem érinti ez hátrányosan, akkor nem kell, de jó, ha van ilyen a csúcstelefonokban

Akkor gondold végig, hogy ugyanez a hardver egy fullHD kijelzővel mennyivel lenne gyorsabb és mennyivel bírná tovább az akksi. Máris sokkal kevésbé van értelme ennek a felbontásnak.

Én egyébként is csak mosolygok ezen, hisz egy 24"-os monitor, vagy egy 50"-os TV esetén megfelelő a fullHD (már csak azért is, mert nagyobb felbontású tartalom egyelőre nem igazán elérhető), akkor 5"-on mi a frásznak kell az égig emelni értelem nélkül a felbontást?

(#5) Legendd válasza Parallaxis (#4) üzenetére


Legendd
senior tag

Ha ismernél, tudnád, hogy én aztán nem vagyok felbontáshajhász, nekem tökéletesen megfelel egy 4,6 hüvelykes HD kijelző is. Viszont igen, 40 cm-ről is látszik a különbség, nyilván, mint mondtam, nem kell ez, de nem is rossz tulajdonság ez. Nem a kijelzőfelbontást kellene egy szinten hagyni, hanem az akkumulátortechnológiát kellene fejleszteni, és habár hallani biztató híreket, kb. olyan érzése van az embernek, hogy ebből sohasem lesz semmi. Szóval oké, értem amit mondasz, egyet is értek félig-meddig, csak valaki azt nyilatkozza, hogy pfej 1080p-hez minek S805, amikor az S801 is bőven elég, aztán jön más, aki pedig ennek a szöges ellentétével áll elő...

Alea iacta est!

(#6) csongi válasza Parallaxis (#4) üzenetére


csongi
veterán

+1

(#7) 2ofthem


2ofthem
aktív tag

Mondanám hogy hú de jó, ha nem láttam volna élőben a G3-at. Semmi különbséget nem látni egy FHD-val szemben. KELL a fejlődés, csinálják csak, de jó lenne ha nem csak egy irányt látnának a gyártók.

(#8) Paul119 válasza embe (#1) üzenetére


Paul119
addikt

Nagyon is látható különbség van itt van nálam egy g3 és egy s5is érződik a különbség nyilván nem drasztikusan de igen

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9) Cyberpunk válasza embe (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Látni azt hidd el! :) Aki azt mondja hogy nem az még nem látott olyat, igaz nem dőlünk a kardunkba, ha "csak" FHD van. Viszont számháború van. Ez van nem kell megvenni!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) Fritz Teufel válasza Legendd (#5) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha az akkumulátorok fejlesztésére várnánk, akkor a technológia megrekedne évtizedekre. Azzal kell gazdálkodni, ami van. Az pedig, hogy most nem szaggat, az nem jelet semmit. Az Android készülékek MINDIG lelassulnak (kivéve a gyári Android), ahogy tolják rájuk a 3th party szoftvereket ész nélkül. Ebben pedig éppen a Samsung az egyik élenjáró. Nekik kellene leginkább arra figyelni, hogy maradjon a készüléken fölös kapacitás, de sosem marad. Ráadásul a sok gyári Samsung-szemét el sem távolítható root nélkül. Szép ez a kijelző biztos, de hogy hosszútávon megmarad-e a gördülékeny rendszer, az finoman szólva is kétségeket ébreszt. Kisesebb felbontással akadt volna némi felesleges kakaó a jövőre nézve, de már most beáldozták. Sajnálatos :(

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#11) pengwin válasza Legendd (#5) üzenetére


pengwin
addikt

(#1) embe
Teljesen jó dolog a fejlődés, legalább jobban el lehet majd különíteni specifikációk alapján a csúcs- (QHD), a felső- (FHD), a közép (HD) és a belépőszintű (WVGA, qHD) készülékeket!
A nagyon különböző felbontások miatt valószínűleg az SoC-k is jobban el fognak különülni az új generációban, legalább nem ugyanaz a Snapdragon 400 lesz mindenben 50 és 140 ezer forint között.

Lumia 730 / 735 / 830 tesztek mikorra várhatóak? :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#12) erahurka válasza Paul119 (#8) üzenetére


erahurka
félisten

Ha egymás mellé teszed és direkt azt nézed van-e különbség akkor persze hogy látszik. Normál használat közben nem hiszem el hogy szemmel látható, hogy most Full HD vagy QHD panel van egy telefonban amikor a térképen keresel egy címet vagy elolvasol három twittet.

(#13) kurtuzov: Nem tiltakoznék, eladnám és vennék olcsóbban valamit amiben nincs ennyi felesleges akku-hardver zabáló fícsör :DDD

(#14) Legendd: Szombaton nyomkodtam 830-at Mediában, egész meggyőző volt de nem vagyok benne biztos hogy megérné azt a +50k forintot amivel drágább a 730/735-nél.

[ Szerkesztve ]

(#13) kurtuzov válasza Legendd (#5) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Így van. Látni látszik a felbontás különbség (persze változó kinek mi az ami már észrevehető), de ettől még nem zavar, ha nem az aktuális "csúcsdpi" kijelzőt kukkolom. (Most is SGS3) Persze senki nem tiltakozna, ha hozzávágnának egy QHD-s cuccot.

(#14) Legendd válasza pengwin (#11) üzenetére


Legendd
senior tag

Most jött be a Note 4, majd az lesz szerdán adásban, ma pedig elvileg Lumia 830 bemutató lesz MA TV-ben.

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#15) dreamdancer válasza Legendd (#2) üzenetére


dreamdancer
őstag

Ugyanakkor a MA TV-ben te magad jutottál arra (ha jól emlékszem), hogy értelmet csak fotónézegetésnél nyer a kijelző. A rendszersebességet és az üzemidőz pedig nyilván érinti a felbontás, a következő évek combosabb appjai hamarabb érik el a hardver határait, az üzemidő pedig tuti hosszabb lenne FHD-vel (ugyanezen SoC esetén).

Persze, a piac "elbírja", a kérdés inkább az, hogy a témára kihegyezetteken túl hány "normál" júzernek mondanád azt, vegyél ilyet, öreg, megéri a felárat a sima S5-höz (bármi hasonlóhoz) képest.

Nem a lényeg a fontos.

(#16) zkosaras válasza pengwin (#11) üzenetére


zkosaras
aktív tag

(#17) Simi87


Simi87
senior tag

Na az ilyenek, mint az XXL GSM húzza le a szakma színvonalát pl. az ilyen AS régiós cuccokkal. :W :W

(#18) kbyte1024 válasza Legendd (#14) üzenetére


kbyte1024
addikt

Király :) a 830-at várom én is:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#19) embe


embe
nagyúr

Ok. Elfogadom amit mondtok. :R Legfőképp amiatt, hogy bevallom töredelmesen, hogy nem használtam még ilyen felbontású kijelzővel szerelt telót.
Csupán mint korábban előttem írták, a fHD felbontású monitorom vettem alapul, és ebből - is - vontam le a következtetésem.
Bár igaz anno ennél a telefonomnál Ericsson T68 is azt hittem ez már a kánaán. 80x101 pixel... :Y

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20) kislaszlo83 válasza Simi87 (#17) üzenetére


kislaszlo83
tag

Igazából Te is küldhettél volna egyet tesztelésre... Ha meg nincs ilyened, akkor nyugodtan hanyagold ezeket a kommenteket szvsz, mert csak felesleges indulatokat gerjesztesz. Nekünk, mobilbolt nélküli embereknek, még mindig jólesik olvasni egy ilyen tesztet.

(#21) kurtuzov válasza embe (#19) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ha a monitort veszem alapul, akkor nagyon is érdemes várni a nagy felbontás+nagy kijelzős telefonokra is. Én most 2560*1080 felbontást használok 29"on. Imádok így dolgozni. A win skálázódást most hagyjuk. Persze mobilon a méret növekedés egy idő után visszacsap.

[ Szerkesztve ]

(#22) Cyberpunk válasza embe (#19) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egy monitoron is látszik az, itt meg főleg, mivel elég kevés a ppi itt egy telefon kijelzőjéhez képest.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#23) Simi87 válasza kislaszlo83 (#20) üzenetére


Simi87
senior tag

de sajnos ezeket el is adják, és ha betojik a telefon mit csinálnak szerinted? könyöröghetsz a gariért. Nekem nincs, és nem is lesz ilyenem, max ha lesz EU-s. Na az XXL tényleg sufni gsm.

(#24) helixP


helixP
nagyúr

Egyetértek embe-vel, nekem nem érték ez a kijelző, én nem látom a különbséget, de jó, hogy vannak ilyen irányú fejlesztések, és megértem, hogy a Samsung minden piaci rést le akar fedni, mert el tudom képzelni, hogy van, akinek pont ez kell.

Legendd: Nem kérhetnénk egy fotót a doboz tartalmáról, ha már ilyen különleges? :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Paul119 válasza erahurka (#12) üzenetére


Paul119
addikt

játékok alatt néztem meg :) és nem a különbséget néztem elsősorban hanem mint egy átlag user ránézésre és külön külön is látszik nem csak egymás mellett de igen egymás me lett jobban elő jön a különbség ha huzamosabb ideig van nálad mind a kettő akkor pedig keresés nélkül is ki lehet szúrni :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#26) aelod


aelod
veterán

Kellett mint egy falat kenyér :)
Bitang amúgy. Vajon mennyi tehet egy ilyenben a kijelző csere?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#27) Cyberpunk válasza aelod (#26) üzenetére


Cyberpunk
félisten

5S eseteben sem egy nagyon nagy összeg. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#28) aelod válasza Cyberpunk (#27) üzenetére


aelod
veterán

:) snap 805 ide vagy oda azért az alpha-ban lévő exynos sem kutya teljesítmény tekintetében.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29) NeRo28 válasza Legendd (#14) üzenetére


NeRo28
aktív tag

Na csak meg érkezett hozzátok a Note 4!Nagyon várom a szerdai adást!Remélem hozni fogja az elvárt szintet mert ez lesz a következő telefonom!

(#30) Cyberpunk válasza aelod (#28) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen, de annak lényegesen kevesebb pixellel kell számolnia. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) moleculez


moleculez
veterán

Van különbség, de tényleg nem sok. Írom ezt egy Tab S-rol. Napi szinten használom, nagyon szép, de nem a kijelző miatt választottam ezt. Nagyon jó teló, minden téren, itthon anyósomnak az fHD-s van, a kamera tényleg nagyon jó, de egymás mellé rakva... Semmi különbséget nem lehet látni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32) aelod válasza Cyberpunk (#30) üzenetére


aelod
veterán

Igen ez igaz. A Samsung most a felső kategóriában elég jó készülékeket villantott. Ki-ki megtalálja a neki megfelelőt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#33) Cyberpunk válasza moleculez (#31) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A különbség a finom részletekben lakozik. ;)

aleod: igen, csak optimalizálhatnák úgy, mint a HTC. Android eseteben inkább azt választanám, az anyag használat is rátesz egy lapáttal (M8), és a kamera is feljavul most majd.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#34) patoga válasza Legendd (#14) üzenetére


patoga
tag

Azt mar lehet tudni melyik processzorral jelenik meg kis hazankban a Note4?

(#35) razokonez válasza Legendd (#14) üzenetére


razokonez
csendes tag

Pont a L830 akartam kérdezni! :-D Minden kívánságom így teljesüljön! :-D

kz

(#36) Devas válasza Parallaxis (#4) üzenetére


Devas
őstag

A képletből csak azt felejtetted ki, hogy milyen messziről nézzük.
Ugyebár három tényezőt kell ilyenkor figyelembe venni: felbontás és képátló (ezekből megkapod a pixelek méretét) és a nézési távolság.
TV-t messziről nézed, ott nem feltünő a nagyobb képpontméret, míg egy telefont közelről babrálsz, ezért a pixeleknek kissebbeknek kell lenniük.

Amúgy egyetértek veled, szerintem is elég akkora ppi egy telefonnak, ami 30-40 cm távolságból elég szép képet mutat. Ennyi erővel odaállhatunk a TV elé nagyítóval és megállapíthatjuk, hogy egy rakás szar.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#37) ollie válasza aelod (#28) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ebben a Snapdragon 805-nek majdnem 4x annyi pixelt kell mozgatnia, mint az Exynosnak az Alphaban. Nem lehet összehasonlítani a kettőt.

(#23) Simi87: nem értem mit zavar téged. Jobb, ha soha nem olvasunk tesztet erről a készülékről?

[ Szerkesztve ]

***

(#38) eventus


eventus
veterán

Akksi maradt ugyan annyi, kijelző és a hw teljesen felesleges, optimalizálni kellene nem hülyíteni a népet, hogy ilyen hw kell.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#39) moleculez válasza eventus (#38) üzenetére


moleculez
veterán

Mégis hozza az uzemidot...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40) NeRo28 válasza patoga (#34) üzenetére


NeRo28
aktív tag

Szolgáltatói verzió Snapi 805
Független Exynos

(#41) aelod válasza ollie (#37) üzenetére


aelod
veterán

Tudom hogy mit tud a két lapka. Csak észre vételeztem, hogy jó választás lehet az exynos is kisebb felbontáson.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#42) INGJOKE válasza NeRo28 (#40) üzenetére


INGJOKE
veterán

És melyik a jobb a kettő közül?

(#43) babkukta


babkukta
senior tag

Igazából semmi extra ebben a telefonban. Talán a Snapi 805, ami figyelemre méltó. Láttam már G3at, de abszolút nem mondtam volna meg (ha nem tudtam volna), h az QHD. Pont egy Z2 volt a G3 mellett, és semmi előrelépést nem tapasztaltam a G3on. Vkinek lehet tetszik, de szvsz FHD-nál nem kell nagyobb felbontás. A 400 feletti ppi tényleg egy olyan érték, amin túl felesleges energia megy el.
Oké, lehet h a Pentile miatt itt jobban lehet látni a FHD és QHD közötti különbséget, de RGB-nél kb semmi

Üdvözlettel, Tibi

(#44) patoga válasza INGJOKE (#42) üzenetére


patoga
tag

Ugy tudom a snapiban jobb a GPU, az exynosban meg a CPU.

(#45) Látnok


Látnok
aktív tag

Érdekes!

Bevallom, Én szeretem ha "jó" a felbontás, igaz eddig nem merült fel bennem igényként egy ilyen telefon megvétele.... és jó darabig nem is fog.

Viszont az előttem szólóknak igaza van abban, hogy végre kellene egy kicsit optimalizálni a rendszert. Iphone 6 HW és e között kicsit durva a különbség, és sajnos a samu előbb fog belassulni mint az. (De Iphone helyett persze írhattam volna WP-t, vagy BB-t is)

Ha ez a probléma megoldódna, na az lenne az igazi droid mennyország...... persze nem fog. :(

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#46) wortz


wortz
tag

Kíváncsi lennék, hogy ha RGB-s lenne a panel, nem PenTile, akkor is látnátok-e különbséget a Full-HD és a QHD között??
Amúgy annyira iszonyatosan, elképesztően ronda ez a telefon, hogy ha ránézek már elmegy az életkedvem.

(#47) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

nagyonoff:

Már megint az a szöveg ebben a cikkben is mint a G3 tesztben,hogy azért laggolt a G3,mert QHD mellé Snapi 801,Andreno 330 gyenge,holott több más gyártó is ugyanezzel a párossal tudott megfelelő rendszersebességet produkálni,illetve a G3 is folyamatosan javul a frissítésekkel. (gyakorlatilag a kezdeti akadozások 80%-a eltűnt)

Nem azt mondom,hogy nincs igazság a dologban(extrém helyzetekben,extrém használat mellett),de a G3 fórum tele van az akadozásokról kérdezősködő leendő tulajdonosokkal,mivel úgy elültettétek bennük a félelem csíráját :D ,hogy valami akadozó k@kit kaphatnak csak és ez marhára nincs így.

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#48) Csapoati válasza Látnok (#45) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Talan majd az Android L-lel javul a dolog.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#49) INGJOKE válasza patoga (#44) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szóval ha játszani akarok, akkor sznapi, ha meg gyors rendszert akkor a másik?

A kettő miért nincs együtt? Miért kell a 21. századba választanom?

(#50) szzoo


szzoo
tag

Nagyon ronda ez a telefon, ez hogy nem "presztízskérdés" :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.