Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Locutus


Locutus
veterán

Egy példa.
Nagy érintőkijelző, wifi, stereo bluetooth, dualsim, tv, mp3, fm radio.

139 dollár. Mai MNB árfolyamon ez 25800Ft. Tegyük fel, hogy megvámolják (néha csalánra hugyoznak köztisztviselőink, holott elvileg nem kéne), ez további 2500Ft. EMS pkg 15 euro azaz 4050Ft. A telefon tehát itthon van LEGROSSZABB ESETBEN 32350Ft-ból. 1 év garanciával, 2 akksival, töltővel, stb. (ausztriába hozatva pl nincs pkg se)

Jobb telefon-e, mint ez a samsung?
Olcsóbb-e?
Szebb-e?
Van e rá ugyanúgy 1 év gar? (max postázni kell)

Nem villognak ledek rajta, nincs gagyi arany színe, nem béna a menüje, nincsen különösebb kamu felirat :)
Egy szó mint száz, pl egy ilyennek a tesztjét szívesen olvasnám itt.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#52) Bog válasza Locutus (#51) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

1. Ezt be sem lehet hozni az országba, mert iPhone-klón.
2. A felsorolt funkciók fele hazugság (1,3 mp kamera kamu, a kijelző felbontásáról, típusáról és színmélységéről nem véletlenül nincs információ)
3. WLAN-t nem láttam még kínai telefonban működni.

Hátrányok a Samsunggal szemben:
1. Nincs EDGE
2. Nincs Java
3. Nincs email
4. Nincs magyar nyelv

és nem véletlenül nincs egyetlen kép sem a böngészőről.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#53) Bog válasza Locutus (#49) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az MTK platformnak bőven van még hátránya:
- szar kamera
- maximum GPRS
- no java
- no email
- segghülyén kezelt memóriakártya
- nincs html böngésző

Ha ezek nem számítanak, akkor persze nincs gond.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#54) mobilorg válasza Bog (#47) üzenetére


mobilorg
csendes tag

Szerintem semmi sem tiltja, hogy egy családban másnak is legyen nick-je és én arról írjak, mert nem vettem észre, hogy ő van bejelentkezve. Ennyi történt. Valaki nem ért egyet mindenben, akkor rögtön dádá járna? Más: Egyetértek az előttem szólóval, miszerint csak kajli kínai telókat teszteltek. Az én kezemben járt kapacitív kijelzős vékony iphone utánzat nagyn gyors menüvel, nagyon jól finomhangolva. Öröm volt nyomkodni még úgy is, hogy nekem Iphone-om van.

(#55) Vamp válasza Bog (#53) üzenetére


Vamp
senior tag

Ez így ebben a formában nem igaz.

1.

2.

Ez csak két telefon, de az ebay tele van 30 másfélével, ami ezeket tudja.

Itt meg van oldva a JAVA, és a wifi is. Ha nem is innen, de fogok hozni Nektek ilyen telefont tesztelésre, ha lesz rá fölös keretem. Vaterán már lehet kapni 40-50 körül, de az nagyon drága...

Nem maga az MTK platform a gyenge, hanem a hardver, a kinti programozó spanom szerint a szoftver vígan elkezeli az 5 megapixeles kamerákat, és rendesen lehet netezni a wifivel is. Az más kérdés, hogy csak VGA érzékelő van a legtöbb kínai telefonban, de valahogy ki kellett nyomni a készleteket...
A mobilarénán bemutatott példányok, ha egy 10es kínai skálát nézünk, átlagban a 4-5 körül terpeszkednek. Egy P168-as modellt én 8asra mondanék, hiába VGA a kamera, és trükközni kell a fájlmásolgatással, egy nagyon könnyen kezelhető, megbízható telefon.

(#56) Locutus válasza Bog (#52) üzenetére


Locutus
veterán

Ahogy az előttem szóló is írja, van bennük java meg wifi is. Akkor is ha te még nem láttál ilyen kínait :)
Másrészt miért ne lehetne behozni az országba? Saját használatra azt hozok be amit akarok, nem kereskedni akarok vele.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#57) Locutus válasza Bog (#53) üzenetére


Locutus
veterán

A szar kamerát én is írtam, de ez nem feltétlenül a platform hibája, egyszerűen csak ilyenek a kínai telefonok. Náluk nem szempont a 8MP-es divatfényképező.
Java szintén van bennük, az emailt meg nemtom mire vélni, de még sosem hiányoltam egy telefonból se.
Mit értesz a segghülyén kezelt memóriakártya alatt? Én ezzel semmi hibát nem tapasztalok.
Hogy a html böngésző milyen a wifis telefonon azt én sem tudom, mert ilyet még nem próbáltam. De nyilván kell legyen rajta valamilyen.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#58) Bog válasza Locutus (#57) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Náluk nem szempont a 8MP-es divatfényképező??? Akkor miért is van rákamuzva a dobozva, hogy real H-D kamera?
Javat várom, hogy már lássam, email kliens pedig egyikben sem volt eddig. És hiányzik.
A segghülyén kezelt memóriakártya alatt azt értem, hogy csak akkor látja meg a fájlokat mondjuk a zenelejátszó, ha kizárólag a készülék által elnevezett és létrehozott mappába rakod őket. Aki meg ezt nem tudja, az nyilván dögöljön meg. Ehhez bónusz, hogy a legtöbb cuccban fájlkezelő sem igen van.
A böngészőre nagyon kíváncsi vagyok, bár a Vamp által linkelt specifikáció Opera Mini-t ír.

De az a baj srácok, hogy még így is szkeptikus vagyok. Nekem is vannak forrásaim shentzenben, és amennyi kamu hazugság volt eddig a dobozokon, úgy normális reakciónak tartom, ha csak akkor hiszem el ezt a bőséges funkcionalitást, h a saját kezemben tartom.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#59) Vamp válasza Bog (#58) üzenetére


Vamp
senior tag

Én egy kamu kiírással nem találkoztam még általam behozott telón, pedig megfordult nálam pár tíz darab:D. Bár hozzáteszem, úgy amblock kiírással sem találkoztam, hehe.

A zenés dolog fennáll egypár márkásnak mondott telefonnál is, ha jól emlékszem...

(#60) Locutus válasza Bog (#58) üzenetére


Locutus
veterán

Amit 1 évvel ezelőtt vettem, abban is rendes filekezelő van, és oda rakom a fileokat ahova akarom.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#61) ibanez16670


ibanez16670
csendes tag

Aki szedett már szét ilyent, az árulja el: ennek is olyan kínszenvedés leoperálni a hátlapját?
Korábban E250-esem volt, és úgy jártam vele, mint még soha: sem én, sem a család, sem a szomszédság nem tudta levenni a hátlapját. Amikor ki akartam benne cserélni a kártyát, szégyenszemre be kellett vinni a pannonba, hogy szedjék szét nekem. (Annyira vékonyra sikerült, hogy ha az akksi benne van, nem lehet a hátlap megfelelő részét eléggé benyomni ahhoz, hogy szétjöjjön.)
Most egy D880-ast használok, az eléggé bigmac szendvics ahhoz, hogy ne legyen vele ilyen gond :-)

Szóval ez az új dual kütyü is elég vékonynak tűnik. Ez nem szorul?

(#62) azz0tya


azz0tya
csendes tag

Hali!

Lehet a készülékkel telefonszámokat simről simre másolni? vagy csak a beépített memórián keresztül?

Köszi

(#63) hotibi


hotibi
aktív tag

üdv, valaki esetleg megtudja mondani hogy 3212 nél, vagy az összes samu duálnál van automatikus sim kártya váltás? Miért van hogy az automatikus váltáskor nem indul ujra a telcsi?
köszönettel,
hotibi

(#64) hotibi válasza hotibi (#63) üzenetére


hotibi
aktív tag

üdv, már megis oldodott a dolog :-) nemkell ahoz mindig alapértelmezett válltást csinálni és igy ujraindulásra késztetni a készüléket..ha üzit akarok küldeni vagy ha telefonálni akaroka két sim valamelyikéről simán a megfelelő helyen és időben lehet egy gombnyomásra válltani a két sim közt :-) és nemis indul ujra a kütyü..szerintem nagyom okés a készülék. Csak lehetne beszédesebb a leírása :-((

(#65) SentryGun válasza hotibi (#64) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Szia! Apum most vett ilyen telefont, de ezzel az újraindítós dologgal szenved ő is.

"a üzit akarok küldeni vagy ha telefonálni akaroka két sim valamelyikéről simán a megfelelő helyen és időben lehet egy gombnyomásra válltani a két sim közt :-) és nemis indul ujra a kütyü.."
Azt viszont nem írtad, hogy mikor kell és hol azt az egy gombot (konkrétan melyiket?) megnyomni?

[ Szerkesztve ]

(#66) SentryGun válasza SentryGun (#65) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Időközben sikerült kiokoskodni, így azok számára, akiknek nem megy az
újraindítás nélküli kártyaváltás hívásindításkor és SMS küldéskor:

Hívás:
1. A Névjegyzékben kikeressük a kívánt névjegyet.
2. Mikor ráléptünk a "kurzorral", azaz ki van jelölve a listában, akkor a mobil oldalán lévő SIM választó gombbal kiválasztjuk (egy rövid nyomás) a híváshoz használni kívánt kártyát: Fent a bal felső sarokban látszik, hogy melyik kártyát fogja használni a készülék - a logós megkülönböztetés még jobban megkönnyíti ezt - a gomb megnyomásának hatására változik a logó...
3. Indítjuk a hívást.

SMS esetén szintén hasonló a metódus:
1. SMS megírása,
2. Címzett kiválasztása,
3. SIM választógombbal kiválasztani a kívánt kártyát,
4. Küldés.

Ettől az alapértelmezett kártya természetesen nem változik.

(#67) coloska87


coloska87
csendes tag

Én most rendeltem meg az ilyen telefonomat ha lesz aki olvassa elküldőm majd a véleményeimet ! :)

(#68) Geza74


Geza74
tag

Egy kérdés, aki olvassa:
Be lehet még ilyen telefont valahol szerezni?

(#69) Geza74 válasza Geza74 (#68) üzenetére


Geza74
tag

Bocs, közben találtam, sok helyen árulják, én voltam a béna, rosszul kerestem.

Viszont akkor kérésem a következő:
Légyszi írjanak olyanok, akik használnak ilyen telót, érdekelne pár dolog. Főleg, hogy a Mobilaréna teszben kapott 10 pont a hangminőségre az valóban megállja-e a helyét?

Géza

(#70) coloska87 válasza Geza74 (#69) üzenetére


coloska87
csendes tag

A hívás hangminősége szolgáltató függő de zene lejátszásba negálja a helyét ! Jó a hangzás világa.

(#71) Kemiaitesok


Kemiaitesok
tag

Most szeretnék ilyen telefont venni, de sehol se találok újonnan. valaki tud segíteni? Illetve használt is érdekel, ha jó állapotban van. Privátba ha kérhetem. Köszönöm.

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#72) Kemiaitesok


Kemiaitesok
tag

Sziasztok!

Valójában annak írom, aki még egyáltalán idetér ehhez a topichoz.
Most vettem a vaterán nagy szerencsével egy fóliás változatot, s a tapasztalatokról néhány szót:

tényleg jól kezeli a két simet, vagyis amíg az egyiken beszélek, a másik is hálózaton marad, sőt jelzi, hogy másik sim-en hívásod van, s akár még félre is lehet tenni az első beszélgetést. Ezt a funkciót az újabb telefonok valamiért nem csináljak, mintha visszafele haladna a fejlődés ezen a téren.

A telefon nagyon alap, de számomra fontos hogy ne kelljen naponta tölteni, s főleg telefonálásra használom csak, zenére ott az mp3 lejátszó, képre meg a fényképező (bár a motorola defy+ képe hiányozni fog).

De van egy nagy bénasága: oldalt ott van a sim kártya váltó gomb, de itt még ha egyik sim-ről váltasz a másikra, hogy alapértelmezett legyen, akkor újraindítja a telefont. Ez nagyon buta. Mai dual simes telefonoknál már amikor hívsz valakit ki tudod választani melyik sim-ről kezdeményezd a hívást, újraindulás nélkül. Na itt még sajnos nincs ilyen. Talán annyi a szerencsém, hogy a cégesen nagyon ritkán kell telefonálnom, főleg ügyelet miatt van, így alapvetően a sajátról indítok minden hívást, ha meg szükség lesz rá, hát átváltok. Tesztelés alatt hogy fog bevállni, ha nem adja, akkor meg visszatérek a két telefonhoz, ezt meg eladom.

Ha valakinek kérdese lesz írjon nyugodtan privit, hátha tudok még majd akkor is segíteni.

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#73) meroly válasza Kemiaitesok (#72) üzenetére


meroly
veterán

Örülök, hogy akkor tetszik a telefon és nem ajánlottam túl nagy hülyeséget ;)

Impossible is nothing

(#74) Kemiaitesok


Kemiaitesok
tag

Akit érdekel egy ilyen eladó készülék, írjon, talán még akkor is meglesz, árulom itt is, meg a vaterán.

Te magad légy az a változás, amit látni szeretnél a világban! (Gandhi)

(#75) noezmegmi


noezmegmi
tag

Ez egy nagyon jó telefon! :R nekem mai napig használom .. tartalék.. viszont nálam van ált 99% hiszen egy droidos akkor fagy amikor legnagyobb szükség lenne rá. Amit szeretek benne az a mostanában hiányolt egyszerűség, RDS rádió amit mostanában még droidos készülékekből is hiányoznak :F Amit mai napig hiányolok az új készülékekből a lezárom a képernyő és oda a zene :( amikor átváltok erre kicsit fura, de ha megszokja az ember akkor utána zavaró a tapis telefonok erőszakos mindent jobban tudunk, mint te.. Másik a gombok érzése azért tök más itt ha valamit nyomsz akkor az biztosan meg is csinálja.
Akinek kell egy biztonsági telefon vésztartalékba annak ez jó választás :R

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.