Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

"Samsung C3212 - Kína elesett"

Jó a cím.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Hm tegnap aszontad Bog, hogy nem szereted a szoftver nelkuli navikat, most meg meg a samsungos cikkben is ez van az ajanlott plecsni alatt?:D
Copy paste rulez:) Csak a hibat kivantam jelezni :)

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Mi ez a WayteQ x820 felirat a plecsni alatt? :Y

Egyébként ezzel tényleg arcon csapta a kínaiakat a Samu. A válasz gondolom nem sokára érkezik, de ki tudja milyen szörnyűséggel. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Bog válasza hemaka (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Leginkább kapkodás. Javítva, thx.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#5) Straw


Straw
senior tag

Első, gyors ránézésre nekem kicsit hajaz az e51-re, de másodikra már nem annyira :)
De nem rossz gép

42

(#6) nVIPER


nVIPER
senior tag

" de mér Acer néven futó PDA-kombó, egy-két nevetséges Hyundai (ami 100% kínai), " Az a MÉR az nem már-t akar jelenteni?

(#7) littlelion21


littlelion21
addikt

Hol maradnak a tesztképek? ;]

Azon jót röhögtem hogy még véletlenül sem olyan "színű" kártyát tesztek a telefonba, mint aki a cikk elkészítésében segédkezett. :D

(#8) Bog válasza littlelion21 (#7) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ahhoz ki kéne vennem a modemből.

Tesztképet nem tettem fel, VGA kamerához feleslegesnek ítéltem meg.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#9) erdoke


erdoke
titán

Ez jó:
"A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre."
A készülékben meg figyel egy vodás és egy pannonos SIM. :D

A legjobb aláírás a héten

(#10) Misi1979


Misi1979
őstag

De tényleg, mekkora durva már, hogy a samsung egyértelműen a sok dual simes kínai teló térnyerése miatt "kényszerült" rá eme készülék gyártására. Na Kína, remélem ezt a telefont nem fogjátok koppintani:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11) blueMerle válasza Misi1979 (#10) üzenetére


blueMerle
veterán

dehogynem. erintokepernyovel, dual bluetoothal, tv vevovel es termeszetesen diszkofenyekkel

(#12) mesa23


mesa23
aktív tag

Szia Bog!

Azt megkérdezhetem, hogy Samsung c5510-es készülék teszt várható valamikor?

„az Androidok egész nap idegeneknek sms-eznek, a WP7 üresjáratban letölti az internetet, iPhone-nal meg nem lehet telefonálni és elkésel a munkából is miatta. mind fos, na.”by moonman

(#13) Mazsika


Mazsika
őstag

még kajak megtetszett ez a készülék...:D elfogadnám főleg hogy két telóval nyomulok én is! ;)

Dáccsika

(#14) Efreet válasza blueMerle (#11) üzenetére


Efreet
senior tag

szerintem simán megcsinálják triplaSIM-esnek (van már néhány olyan...)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#15) Misi1979 válasza Efreet (#14) üzenetére


Misi1979
őstag

Ha jól tudom, a tripla sim-es is csak dual-simes készülék, azaz a 3-ból 2 sim aktív csak.

Blue Merle: egyébként kihagytad a kihúzható stylust és a dual memory (card)-t:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16) Khaal


Khaal
őstag

Gondolom idővel majd megy le ennek is az ára, de jelenleg XXLgsm-nél 1 év Samsung garanciával a C5212 csak kétezer forinttal kerül többe, 0 percesen pedig még olcsóbb is kétezerrel.

(#17) Efreet válasza Misi1979 (#15) üzenetére


Efreet
senior tag

találtam olyat, is ami 3 aktív kártyás - igaz 2 GSM és 1 CDMA
v633

ajánlanám az übertelefonhoz még az 5.1 dolby digital surround (tm) hangrendszert, esetleg a projektort.

[ Szerkesztve ]

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#18) Champipi


Champipi
senior tag

Miért nézitek le a GPRS-t?

A Qtek 8310-esemben is csak GPRS van, de a metrón és a buszon simán olvasgatom a prohardvert, meg a zindexet, meg az engedzsitet, meg a hothardvert.

Szóval GPRS-en is simán lehet netezni, ha kell még képeket is ki lehet várni amíg lejön...

Igaz ebben EDGE is van, de a metrón csak G-s ikont látok, gondolom ott csak GPRS megy, és a megállókban szépen le is jö a zindex például. :U

(#19) Misi1979 válasza Champipi (#18) üzenetére


Misi1979
őstag

Teljesen igazad van, pl Opera minivel a gprs-edge párosítás meglepően használható, én e90-nél, ha arról netezek és nem modemként használom, általában kikapcsolom az UMTS-módot (akkukímélés miatt).

Nameg a legtöbb böngésző hiába tölti le szélsebesen az oldalt, ha a tördeléssel fél perceket szöszmötöl..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20) eszgé100 válasza erdoke (#9) üzenetére


eszgé100
őstag

pont most akartam én is megkérdezni ezt, már a többi cikken is jókat nevettem rajta. :DDD

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#21) Norbi21


Norbi21
senior tag

Tényleg jó a cím, remélhetőleg tényleg elesett :D. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fognak erre lépni...

(#22) vtechun


vtechun
veterán

Gyerekek, ha annyira támogata T.mobile akkor legalább T-s simet rakjatok már bele plííz.. :)

http://mobilarena.hu/teszt/samsung_c3212_kina_elesett/adatatvitel_telep_osszegzes.html , A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre. erre ilyen kep a telorol : http://mobilarena.hu/dl/cnt/2009-10/51627/samsung_c3212_11.jpg

[ Szerkesztve ]

(#23) BloodRay


BloodRay
veterán

Nagyon jó kis telefon, legyen csak minél olcsóbb, egy ilyen mindig jól jöhet. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#24) Móci


Móci
addikt

Ez tényleg nem rossz, sok embernek biztos jól fog jönni, pláne nagyon jó áron.
Jó húzás volt ez a Samsungtól.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#25) bope87


bope87
aktív tag

Inkább ez, mint bármelyik kínai csoda :)
Én azt várom, hogy mikor fog egy újabb gyártó belépni a 2SIM-es készülékek táborába :U

(#26) sagesz93


sagesz93
addikt

Jó a teszt, teló sem rossz a kínai csodák között :D
Bog: Új vodás sim káryád van? :)

(#27) leeate


leeate
senior tag

Kár, hogy nincsenek tesztképek :(

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#28) iknight


iknight
senior tag

Szép monológ az összegzés :C Majd követi a Samsungot a többi gyártó is, ha más nem is de az LG igen :D De tény hogy nálunk is a gyári független telók piaca igen szűkös és azokon belül is mégszűkösebb a kétkártyás telók piaca, de sok sikert nekik. Örülök hogy végre egy komoly gyártó kiütötte azokat a reteneteket :D

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#29) Zsolto


Zsolto
őstag

Korrekt kis alapteló, de nekem sajnos túl alap, ezért továbbra is marad a két külön készülék.

Bog, szerinted miért nem gyártanak egy szegmenssel feljebb is kétkártyás telókat? Miért full fapad mindegyik? Ha legalább egy S40-es Nokia vagy egy modernebb SE funkcióival bírna bármelyik, már mennék is megvenni (QVGA, 3G, rendes email kliens).

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#30) plus44


plus44
veterán

Jó írás és nagyon igaz a vége. Az emberek rászánnak egy kis plussz pénzt, és akkor tudják, hogy mit vesznek.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#31) Joe.36 válasza Dare2Live (#1) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem hasonló van, SAMSUNG C5212 , sztem profin kezeli a két simet, amire a telefon való arra kítünő.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#32) Duree


Duree
veterán

Na végre,erre várok már egy ideje.Remélem elöbb utóbb lesz majd nagyobb tudásu is

duree54

(#33) Locutus


Locutus
veterán

Biztos bennem van megint a hiba, de nem értem miről szól ez a cikk..

A telefon 39e Ft-ba kerül. Kínából egy azonos tudású telefon 75-125 dollár között mozog, tehát messze nem érik el postaköltséggel, vámmal sem a 39 ezret, de még a 30-at se nagyon.

Ezen kívül ez a samsung telefon sem tudásban, sem kinézetben nem veri a kínai darabokat. Attól most tekintsünk el, hogy a Mobilarénára pont a legbénább kínaikat válogatták össze az xxxlgsm "jóvoltából" eddig...

A garanciáról pedig annyit, hogy 6 hónap vagy 1 év garancia minden kínai telefonra is van, az egyedüli macerát a postázás jelenti, de ez pl dealextremmel zökkenőmentesen működik.

Ennek a telefonnak pont semmi értelme nincs, ellentétben a jobbfajta kétsimes samsungokkal, ahol legalább a kamera jobb, mint a kínaiakban.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#34) zombinyul válasza Locutus (#33) üzenetére


zombinyul
addikt

A kínaiaknál nem nehéz jobb kamerát összehozni,azok egyenesen siralmasak,undorító képet csinálnak:U Ráadásul pofátlanul rá van azokra a hulladékokra biggyesztve hogy ennyi,meg annyi megapixel,szánalom.Azért kár lenne azokat egy Samsunggal összehasonlítani(mondom úgy hogy nagy Sony Ericssonos vagyok,nem tartozik nagy kedvenceim közé a Samsung).

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#35) Bog válasza Locutus (#33) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem benned van a hiba, csak nem vagy felvértezve az összes információval.
1. A C3212 ára vélhetően bőven megy még lefelé, új a piacon, azért tűnik magasnak. A D880 is jókorát zuhant.
2. Az XXL GSM nem adott kínai telókat, a Neodigi adta.
3. Ezek a "legbénább" kínai telefonok? Nem hiszem, láttam én sokkal durvábbakat is. Jobbat viszont nem, nemigen van olyan kínai telefon, amiben ne MTK lenne. De mutass.
4. Tudásban nem veri, hanem pont ugyanazt hozza, csak emberi a menürendszere és az összeszerelése. És legalább EDGE van benne, különben ugynúgy microSD, Bluetooth és kis kijelző, mint az árban hasonló csájníz cuccoknál.
5. Ennek a telefonnak épp az az értelme, hogy olcsó kétkártyás telefont már nem csak a kínaiaktól tudsz venni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#36) total90


total90
veterán

Az első oldalon a 2. kép alatt: "Fenitek miatt igencsak kiváló lépés volt"... fentiek ;)

Egyébként a tella rendben van, semmi extra de 2 SIM. Használható :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#37) rep3at válasza total90 (#36) üzenetére


rep3at
őstag

Nem is rossz mobil, igaz a kijelző felbontását kevésnek találom, ma már illene egy jobbat betenni. Nem értem a többi gyártó miért nem rukkol elő hasonlóval.

Forward thinking. كرر

(#38) Zsolto válasza Locutus (#33) üzenetére


Zsolto
őstag

Bog már elmondta a lényeget, én csak annyit tennék hozzá, hogy még egy olcsó Samut is öröm kézbe venni, jól össze van rakva és sugárzik róla a minőség, szemben a kétpálcikás kínai bóvlikkal. Nekem ez simán megérne 10-15% felárat.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#39) Velocity


Velocity
aktív tag

hm... külsőre egész pofás darab, csak pár apró bajom van vele:
1. annyira nem rajongok a Samuért, bár tény, hogy jó cuccokat csinálnak, telefonban én maradok Nokiánál
2. Tudása alapján nekem a "második telefon" kategóriát képviseli. Tudod, van egy telefonod, amin mindent tudsz csinálni, belefér csillió név, zene, kép, normális kamerája van, gyors, rakat kihasználatlan extra stb... nah nekem ez az e51-em :) (és aki megszólná a kamerát, én köszönöm, nekem telóba bőven elég 2 MPixel, és bőven elég lesz az E52 3MPixele is ;) ).
3. Mivel ez olyan kis butus, elsődleges telefonnak biztos nem kellene, akkor meg nincs értelme a 2 simnek, úgyis 2 telóval nyomul a juzer...

Szóval egy szó mint száz: gyerekcipőben jár még ez a dolog (már ami az elérhető készülékek számát illeti), és ha tényleg elérjük azt az időt, hogy lesz a legtöbb nagy gyártó kínálatában 2simes kütyü, akár az üzleti, okosabb modellek között is, akkor talán váltok. Szerintem az üzleti életben sokkal nagyobb szükség lenne a 2sim-re, pl egy E51 vagy E52 Dual Simes változata biztos nagyon fogyna, rengetegen használnak 2 telefont, és az üzletemberek, vállalkozók körében talán többen mint máshol... És igen, nem egy alsókategóriás telefonnal szeretnek megjelenni az ilyen emberek. Lehetnének több "témát" kezelő mobilok (mint az van is valamelyik modellben, meg nem mondom melyik, és késő van ahhoz hogy utánanézzek), tehát ha céges téma van, céges sim az elsődleges, otthoni témánál meg az otthoni... Egy kis brainstorminggal nagyon jó ketyeréket lehetne összehozni, mégsem sikerül sokszor...

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#40) atike


atike
nagyúr

Most néztem... 38k? Kicsit sok. A cikket meglátva nagyon jó kedvem lett, hogy végre lesz egy nagy gyártó által kínált OLCSÓ alternatívája a kínai gagyiknak. De 38... Én azt hittem hogy 25-28k. A C5212 (ami azt hiszem többet is tud) meg már van 35-ért... Ha az annyi, akkor ezt ki veszi meg drágábban? Kicsit nem sikerül az árazás dolgot belőni.... Persze lehet, hogy nemsoká majd jól leesik az ára, de ennyi pénzért ez nem alternatíva.

(#41) atike


atike
nagyúr

Ok, pontosítok. Az XXL-nél 39. A SpeedShopnál 35. Egy fokkal jobb, de még mindig nem az igazi.

(#42) Efreet válasza atike (#41) üzenetére


Efreet
senior tag

Bog is leírta már, ez a bemutatkozó ár egy új modellnél, 1-2 hónapon belül lendületes zuhanásnak fog indulni.

Nekem már csak ugyanez kellene kagyló formában... de hamarabb lesz szétcsúsztatós belőle, az is biztos.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#43) mobilorg


mobilorg
csendes tag

Sziasztok!
Aki azt állítja, hogy Kína ezzel a telefonnal esik el, az elég gyenge ismeretekkel rendelkezik. Először is Kína az elkövetkezendő években nem fog elesni. Sem a telefonok, sem más terén. Olyan mértékű a fejlődésük, hogy mi még álmodni sem álmodhatunk róla. Persze 3 dolláros napi bérrel könnyű, ezt tudjuk......Szóval: 63 dollárért két simes, TV-s, rádiós mobil jön Kínából, ami nincs 12000 Ft. Aki szerint ők csak villógós giccset gyártanak, szintén fogalma sincs a telefonjaikról. Bizony vannak nagyon jók, igaz azok 100-140 dollárért.
Egy szónak is száz a vége, ezzel Kína nem hiszem, hogy elesett. Fogjatok a kezetekbe egy nem giccs kínai telefont és ezt. A Samsung sosem lesz 12000 Ft. Garancia? Van. A kínai telóra is. Egyébként mi menne tönkre? Vagy ha gallyra megy egy év múlva? Kidobod.
Ja és nem árulok kínai telefonokat, de sokat láttam és mindig azok beszélnek ezekről lekicsinylően, akik egyet sem láttak, használtak.

(#44) Bog válasza mobilorg (#43) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Szerintem úgy 20-30 kínai telefont használtam már. Nagyon szeretnék már egy olyat is látni, amin nem az ezer éves MTK platform fut, hogy megváltozhasson a véleményem.

Kína nyilván nem esett el. A cikk címe csak annyit sugall, hogy már nem csak ők csinálnak olcsón hozzáférhető kétkártyás telefont, amiben eddig egyedülállóak voltak.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#45) Stiky válasza hemaka (#3) üzenetére


Stiky
senior tag

A kínai készülékek és őrült feature-jeik, nem szörnyűek. Csak mi még itt európában nem vagyunk felkészülve a jövőre. ;] ;)

Ez a teló meg nem is olyan rossz.

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#46) fone válasza Bog (#44) üzenetére


fone
csendes tag

Ok, Kína ellenfélre talált a kétsimes megoldások között. Így rendben is van. De most is azt mondom, hogy a magyar átlagnak ez a Samsung nem olcsó telefon. Az MTK egyébként jól fejlődik. Ezt itt is leírtátok tesztekben. Ezen kívül a Samsung kis zárt oprendszerére sem mondhatnánk, hogy új. Na de nem vitázni akarok, félre ne érts! Csak Évek óta zavar, hogy a Nokiák, Samsungok, Opelek, VW-ek és Pumák meg akármilyen márkák országában élünk és nem fogadjuk el (nem a kínai telefonokra gondolok), hogy más is készíthet jót.

(#47) Bog válasza fone (#46) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ez a másik nicked? Akkor most döntsd el, hogy melyiket szeretnéd a jövőben használni, a másikat kitiltom.

Az MTK platform fejlődik a maga korlátjain belül. De ezek a korlátok pont azok, ami miatt sok embernek kiesik a látóköréből: maximum VGA kamera, maximum GPRS, nincs Java és nincs email kliens.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#48) fone válasza Bog (#47) üzenetére


fone
csendes tag

Abszulút igazad van, de a teszt így kezdődik:
"Csak telefonálok és üzeneteket küldök, semmi másra nem vágyom."
Akkor nem kell VGA-nál nagyobb, vagy java és GPRS!
Tudom, ez lehet egy végtelen vita. Csak azt akartam mondani, hogy nem lehet magas lóról beszélni valamiről, ami nem szemét már és egyre jobb lesz (persze idővel). Eljön az idő, amikor a magyar szolgáltatónál kínai telók lesznek és kínai ruhában besétáló emberek kínai tollal aláírják a kínában készült papírt, aztán esznek egy kínai ebédet , majd kínai autóval mennek haza nézni a kínai tévét. Persze ezek nagyobb része már most is így van.

(#49) Locutus válasza Bog (#44) üzenetére


Locutus
veterán

De ez NEM olcsón hozzáférhető telefon. Nézd már meg az árát, 39e Ft! Mikor esik ez 20-25k közé, ahol felvehetné a versenyt a kínaiakkal? Soha. Mint ahogy a többi dualsim samsung ára sem esett jelentőset, még mindig 35-50e ft között vannak.

Kétségtelen, hogy az MTK-nak megvannak a korlátai, mivel gyenge a cpu benne ezért normális kamerát nem tud elhajtani. Viszont ez az egyetlen hátránya. A menürendszerrel semmi kifogásom a kínai telefonomban, sem a képnézegetővel, sem az mp3 lejátszással, stereo bluetoothtal, vagy a PIM funkciókkal. Ja, és 320x240-es a kijelző, és az összeszerelésre sincs panasz.

Miért nem teszteltek a 100 féle iphone klón közül valami jobbat? Vagy Diamond klónokat, Xperia klónokat, vagy bármi hasonlót? Nálatok eddig kizárólag gagyikijelzős egyszerű telefonok voltak ilyen tesztben. Cect P168 pl, ami évekig sláger számban kelt el? Vagy az újabbak közül egy sciphonet (némelyikben már wifi is van). A J6-osomon egy évvel ezelőtt olyan kijelző volt már, ami az EU telefonoknál csak a prémium kategóriában max... (a fényképező meg még ma is gagyi rajtuk, de ez nem a legfontosabb paramétere egy telefonnak).

Nézz körül itt. Ezeket a telefonokat nézve bárki észreveszi, hogy a mobilarénán eddig csak a gagyibbak voltak tesztben.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#50) mindthecrap


mindthecrap
aktív tag

pont tegnap kaptam kézhez én is egyet, nem vész a kijelző. a kis felbontás nagy fizikai méret miatt jól átlátható, a cél meg ugye nem a böngészés meg a hd videók nézegetése. külső teljesen vállalható, 25-30ért sikertermék lesz.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.