Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Pár nappal a Ryzen megjelenése után véletlenül kiderülnek részletek... Persze... , de jöjjenek nyugodtan :DD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) lemusz


lemusz
addikt

Azért ez röhejesen hangzik, hogy H310-ben igen, míg egy Z370-ben ne menne majd a proci...

(#3) Segal válasza lemusz (#2) üzenetére


Segal
veterán

Eddig is lehetett tudni hogy a Z370 egy lehetetlen platform lesz szóval számomra inkább az a meglepő hogy a kicsik támogatni fogják. Tulajdonképpen aki kicsit is utána nézett a dolgoknak vásárlás előtt azt nagyon nem lepheti meg a Z370 elkaszálása, én is pont evégett nem vettem meg. Amúgy nekem a Computex tűnik logikusnak a nagy bejelentésre és egy "előrehozott" július végi vagy augusztusi megjelenés.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) lemusz


lemusz
addikt

2019-ig nem jön cannonlake btw: [link]

(#5) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az lenne még szép mutatvány, ha az X299-es lapok SkyX és KabyX procikkal véget érnének.

Z370 meg eddig is tudtuk, hogy zsákutca. Akinek mázlija van, már most elérhetőek a moddolt biosok és Z170-el is mennek a Coffe Lake procik. Eleve sejthető volt, hogy hazudik az intel, szándékos az inkompatibilitás. Persze ez is meg lett kerülve, mint az LGA775/771 esetében.

Ide is passzol:

(#6) sb válasza Segal (#3) üzenetére


sb
veterán

Csak magyarázat nincs rá azon kívül, hogy a kedves vevő k*pjabe. Ráadásul az, aki ugye nem bírta kivárni az újabb lapokat - tehát az Intel számára kedvesebb vevőkről van szó.

Az 1151v1 nem tudta kezelni az új procikat, mert VRm, meg tápellátás meg kitudjamilyenproblémák... amit csakis a Z370 tudott megoldani... majd most jöttek a gyengébb (nyilván egyik fronton épp VRM-ben) lapok és a Z370 valahogy semmire se lesz már jó.

A piaci/gyártási érdek világos, de amíg csak ezzel magyarázható addig egyértelműen kiolvasható, hogy 100% saját érdek, 0% vevő.

[ Szerkesztve ]

(#7) Narasim válasza sb (#6) üzenetére


Narasim
aktív tag

akinek ez eddig nem volt világos, annak részvétem! :K

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#8) zojev válasza eldiablo (#5) üzenetére


zojev
csendes tag

Nem hiszem, hogy növelni akarnák az eladást,
már így is veszélyes zónában járnak, 80%
[link]

(#9) Egon válasza zojev (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Nocsak, a tutkó Rájzen procikkal szereztek kemény 2% plusz részesedést? :Y
Jól nyomják...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) pengwin válasza zojev (#8) üzenetére


pengwin
addikt

Azért az a grafikon közel sem reprezentatív. Meg most komolyan... PassMark? Az egész úgy rossz ahogy van.

Egyébként ha most nem kezd el visszakapaszkodni az AMD CPU fronton, akkor az már egyértelműen a felhasználók hülyesége.
Van jó termékük, jó áron, nagyon jó szolgáltatáskínálattal. E mellett szerintem fogyasztóként azza is számolni kell, hogy a vásárlásod milyen irányba tereli a piacot. Ha pedig jelenleg Intelt veszel az egyértelműen rossz irányba tereli piacot és hosszú távon a saját fogyasztói érdekeidnek ártasz vele.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#11) sb válasza Narasim (#7) üzenetére


sb
veterán

De attól még hazugság, hogy egyértelmű.

Meg azon már többen filozofáltak, hogy az 1151v1 miért nem jó a Coffee-hoz... ez pedig oda is visszahat. Mondjuk nekem az is egyértelmű volt, hogy a nagy része kamu. :D

(#12) sb válasza zojev (#8) üzenetére


sb
veterán

Ühüm.
Az eladások meg így néznek ki mondjuk a mindfactory-nál:

(#13) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mekkora öngól... Egyre szánalmasabb dolgokat képes kitalálni a Zintel...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) zojev válasza sb (#12) üzenetére


zojev
csendes tag

Hát igen, csak ez a mindfactory, az meg a világpiac

(#15) sb válasza zojev (#14) üzenetére


sb
veterán

Nem.

1. Egyrészt ez eladási darabszám, nem részesedés. Nyilván többet kell eladni a konkurensnél ha arányt akarsz nyerni. De az látszik, hogy eléggé megváltozott az arány és feljött eladásban az AMD.

2. Amit te linkeltél annak köze nincs se a világhoz se a piachoz. Az a passmark eredmények statisztikája. Ha nyomod a gombot és méred a géped akkor nő a számláló. Tehát nem kell hozzá új cpu-t venni és piacot szerezni, hogy nőjön a szám... Nyilván van statisztikai összefüggés, de nem tudjuk mennyi. Extrém esetben 1db Inteles géppel és meg lehetne csinálni ezt az eredményt. :D :DDD

(#16) Segal válasza sb (#6) üzenetére


Segal
veterán

Az emberek tobbsege meg egy tesztet sem olvas el vasarlas elott hanem bemegy a legkozelebbi szamtech uzletbe megmondja hogy van x ezer forintja egy gepre es allitsanak neki egyet ossze. Az ilyennek edes mindegy hogy kompatibilis e vagy sem mert ugyis evekig hasznalja aztan megint bemegy az uzletbe es vesz egy ujat, mi "kockak" meg ugyis tisztaba vagyunk vele hogy mit szeretnenk venni. Nyilvan valo volt hogy aki procit cserelgetne annak a z370 katasztrofalis valasztas. Viszont a tobbseg szerintem meg itt sem cserelget procit max tudatosan vasarol akkor meg jo lehetett a z370 is max nem erte meglepetes. En viszont szeretem egyszer felfejleszteni a procit is a gepbe (amikor mar baratibb az ara a kovrtkezo generacio csucsanak) igy nekem egyertelmuen a z390 lesz a tokeletes valasztas:)) Ivyrol nem is artana mar valtani:DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#17) sb válasza Segal (#16) üzenetére


sb
veterán

Sokat nem változtat ez sem a tényen.
Én sem látom, hogy akkor akkora érvágás lenne a platformcsere indokolt, több éves távlatban úgyhogy ritkán cserélek lap nélkül. De ez itt most nem erről szól. Mondvacsinált tiltás.

Alaplapot és procit pedig árulnak elég sokat külön-külön is, nem csak komplett gépet. Addig ez az ok nélküli sz*patás csak sz*patás, semmi más. :)

(#18) zojev válasza sb (#15) üzenetére


zojev
csendes tag

Csak hogy lehiggadjál, itt vannak a disztribúciós adatok,
amik majdnem megegyeznek a Passmark diagramjával [link]

(#19) Cyberboy42 válasza lemusz (#4) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

És ha majd jön is a cannon lake, égészen biztosan lesz hozzá egy új, jobban optimalizált alaplap.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#20) Sinesol válasza sb (#6) üzenetére


Sinesol
veterán

Személy szerint én nem érzem, hogy nagy bajom lenne a z370-ből, valahogy nem életszerű, hogy 2-3 éves távlatban kevés lenne a jelenlegi berakható proci, jellemzően amugy sincs nagy előrelépés 1-2genen belül. Aztán meg ugyis platformot cserélek, szerintem sokan vannak ezzel még így.

Az új Ryzen2 is csak kb annyival erősebb, mint amivel magasabb órajelen jár, szóval lényegében ott se történt nagyobb előrelépés, nem jártam volna azzal se jobban ha AMD mellett döntök.
Viszont pár napos próba után vegyes felhasználásra, játékokra, nekem érezhetően gyengébb volt haver R7 1600-asa, szóval jelenleg nekem ez érte meg leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#21) Tidus


Tidus
addikt

Kegyvesztett Z370, akkor a Z270 mi? Félre síklás.

(#22) sb válasza zojev (#18) üzenetére


sb
veterán

Megnyugodtam, mert bár a pontos forrásért fizetni kell, de ennyit mégis odaírtak:
"This statistic shows the share held by AMD and Intel chips in the x86 PC processor market worldwide, by quarter, from 2012 to 2017, based on performance tests submitted online"
:DDD

(#23) sb válasza Sinesol (#20) üzenetére


sb
veterán

Akkor nézzük a másik irányból, van egy 8400-as procid, nonK, 65W: bármilyen lapban kb. ugyanaz tudja.

Ha jól látom van egy 70k-s lapod hozzá, most egy új 20-25k-s is "ugyanazt" tudja... kivéve, hogy az újabb procik is belemennek és USB 3.1 gen2-őt is tudnak a Z370-nel ellentétben.

Nézhetjük továbbra is úgy, hogy nincs szükséged se gen2-re, se új procira, de mégis elég hülyén fest a feature-árarány, nem? Főleg ha hozzávesszük, hogy az oka még mindig nulla. Csak annyi, hogy a zintel így döntött.

(#24) Sinesol válasza sb (#23) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyrészt komolyabb VRM miatt tehetek bele később K-s i7-est, másrészt 2 M2 portom van, amit ki is fogok használni, plusz nagyon kellett az Intel lan is és a wifit is + a bluetooth-t is kihasználom. Arról nem is beszélve, hogy az audio rész is komolyabb, ami nem jön rosszul, ha épp DAC-ot cserélek.
Az USB-s rész éppen nem túlságosan érdekel, már követni sem tudom a folyamat érkező szabványokat, mégse volt semmi problémám még a régi Phenom 2-es gépemmel sem, most meg amugyis itt a bluetooth a mobil eszközökhöz, szal nem kábelezek sokat amugyse.

Szóval nem, nagyon nem ugyanazt tudja egy olcsóbb, budget deszka, érdemes lenne leszokni már erről, nem véletlen kerül egy drágább lap többe. Egyébként 50k környéke, nem 70.

[ Szerkesztve ]

(#25) Sinesol válasza Sinesol (#24) üzenetére


Sinesol
veterán

Mondjuk most belegondolva talán 1-2szer használtam a bluetooth-t, lényegében kevés dolog van, amit mobil eszközről gépre kell juttatni, mivel ott a cloud amúgyis.

[ Szerkesztve ]

(#26) hokuszpk válasza Sinesol (#20) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Viszont pár napos próba után vegyes felhasználásra, játékokra, nekem érezhetően gyengébb volt haver R7 1600-asa"

hm. R7 1600 ?
ez valami uj termek.lehet.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27) Sinesol válasza hokuszpk (#26) üzenetére


Sinesol
veterán

Hja, nem emlékezhet minden random fantazianévre az ember, gondolom annak R5 a tipusneve.. :K

[ Szerkesztve ]

(#28) sb válasza Sinesol (#24) üzenetére


sb
veterán

Ez totál modellfüggő.
Van B360 is 2db M.2-vel és a 20k-s lapon is Intel LAN van. Wifis lapot is lehet venni 30k-ért... DAC is egyéni téma, van akinek az alaplapi se fele meg egyik sem.

A lényeg, hogy nem ezektől kerül 2x-be a Z370 és továbbra sincs semmi köze ahhoz se, hogy megölik a termékpalettáról. Ugyanezen szükséges (vagy másnak nem szükséges) feature-ök alapján válogat az ember a mostani lapok közül is.

Ja, K-s proci is megy B/H lapban, kicsit jobban odafigyelve a VRM-re normális frekin.
Tuning nyilván nincs, az a másik Z árprivilégium... de azt megértem. Ott ad vmit az Intel extra pénzért. Ez normális piaci felfogás.

Az árát árukereső dobta ki, nem értek hozzá, de ott nem volt 70 alatt. Közben látom, hogy van belőle többféle...

Egyébként a lényeg nem az volt, hogy a Z370 használhatatlan lap. Nem az. Csak indokolatlanul kaszálják el ilyen módon.

(#29) Sinesol válasza sb (#28) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát, végülis már az elején elmondták, hogy ez csak szükségmegoldás volt, hogy ki tudják adni valamire a Cofee Lake-et, várható volt, hogy amint elkészülnek az uj szabvánnyal, akkor inkább azt rakják az újabb procik mellé. Én mindezt tudtam, de nem akartam várni, mert hát ugye akkor sose lesz az embernek uj gépe, ha mindig a jövőbeni érkezőkre vár, hiszen olyan nincs hogy ne lenne beharangozva valami nemsoká érkező új cucc. Persze nem lenne rossz a további kompatibilitás, viszont a jelenlegi generációnkénti "előrelépés" mellett igazából csak papíron mutatna jól.
Egyébként megnéztem a lapomat, van rajta USB 3.1 Gen2 is.

Amúgy Itt-ott meg lehet találni az emlitett feature-öket, de csak drágább lapon van meg mind egyben.

[ Szerkesztve ]

(#30) Segal válasza Sinesol (#29) üzenetére


Segal
veterán

En ugyan ezen okbol veszem most meg a z390-et majd. Amikor megvettem az ivy-t akkor az volt a terv hogy a 14nm kimarad es majd 10-re valtok. Aztan ugy huztak a dolgot hogy azt mondtam eleg jo lesz ez is aztan utana megint jok leszunk par evig.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#31) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Az Intelnek most már gyakorlatilag minden második húzásától a vomitus kerülget, elképesztően unszimpatikus és szarrágó egy brigád. Remélem nagyon alaposan alájuk ver a konkurencia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.