Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#106) DemonDani


DemonDani
addikt

Logitech G5 (1. generáció) – 11 éve használom

Amikor elsőre nekifutottam a tesztnek, akkor bizony csalódást keltő eredmény született, ahogy az alábi képen látható. Bizony ezt nehezen lehet jónak nevezni. De nem az a fajta vagyok, aki belenyugszik a kudarcba, elkezdtem hát körülnézni, hogy a környezet miként befolyásolja az egész működését, és bizony kiderült számomra, hogy ez a teszt bizony a Logitech G5 esetében például sokkal inkább arról szól, hogy hol és hogyan használják.

Elsőre úgy néztem, ahogy használom, a normál beállításaimmal, egy Razer Mantis Speed egérpadon, ami szövetes a durvábbik fajtából. Ezt követően láttam itt a hozzászólások között, hogy elvileg a Logitech G5 nem szereti a szövetes padot, szóval kirántottam a szőnyeget alóla, és lám, azonnal ilyen eredményt produkált: (De itt még nincs vége...)

Teljesen továbbra sem voltam nyugodt, eszembe jutott, hogy van a Logitech driverében egy olyan kényelmi funkció, amit én imádok, de meglehet, hogy ilyen téren az egér teljesítményének a rovására megy. Ez a lehetőség azt tudja, hogy az egész érzékenység dinamikusan növeli annak függvényében, hogy én milyen gyorsan húzom az egeret. Tényleg barmira szeretem, de ahogy az alábbi képen látható, bizony jócskán a pontosság ellen dolgozik ez az opció is.

A végeredménnyel ilyenformán már abszolút elégedett lehetek. Legalábbis úgy gondolom. A kikapcsolt mutatógyorsítás és az asztal tetején használat mellett már kiválóan dolgozik 11 év elteltével is a Logitech első DPI-harcos egere.

Végeztem több különböző próbát is, lehet szemezgetni:

Razer Mantis Speed padon kikapcsolt dinamikus érzékenység mellett.

Szimpla fehér A4-es lap kikapcsolt dinamikus érzékenység mellett.

Filléres, 3D hologramos játékegérpad kikapcsolt dinamikus érzékenység mellett.

Filléres, 3D hologramos játékegérpad bekapcsolt dinamikus érzékenység mellett.

Zárásul azért azt mindenkinek ajánlom, hogy dobja egymás mellé a Razer Mantis Speed padon összehozott képet a 200 Ft-os, „3D” hologramos egérpadon összehozottal. ;]

Tanúságos volt ez a tesztelgetés! Köszi a bejegyzést!

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.