Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #40553216


#40553216
törölt tag

XP-hez: helyi netkuckóban épp ma panaszkodott a tulaj, hogy benyelt valami trójait, azon keresztül meg a jó kis „mennyit ér meg neked...” típusú szutykot. Ami miatt aztán szépen oda is veszett 10 év könyvelése és minden egyéb adat három gépről. Az Avira szólt, de már csak kb. annyit tudott, hogy „Jaj!”, oszt´ annyi. Pedig ő aztán tényleg semmi illegális vagy veszélyes dolgot nem néz a neten. Annyit vett észre, hogy (mikor máskor!) netbankolásnál a bank oldalán egy figyelmeztetés, hogy most erre a másik oldalra irányítjuk. És már ment is magától.

Szóval aki most még mindig XP-t használ, és még propagálja is, az finoman szólva is felelőtlen.

[ Szerkesztve ]

(#152) Lapajbacsi válasza Diopapa (#145) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

A Win7 legkisebb baja a startmenüje.. abszolút perfekt XP-síthető könnyen-gyorsan az egész felület...

[ Szerkesztve ]

(#153) Lapajbacsi válasza vimes (#142) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

kb. egy hete raktam a régi, már dobozban porosodó gépre 32 bites XP-t. Leszedtem az összes fríssítést hozzá (volt még vmi 2014-decemberi is, néztem is, h ez mi), van rajta antivírus, lehet netezzni a nappaliban is

Egy linket kérhetek erre...? :R

(#154) szabonagyur válasza Lapajbacsi (#153) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valószínűleg olyan dolog frissült ami nem kapcsolódik szorosan a géphez. Lehet egy .Net cucc vagy ilyesmi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#155) Diopapa válasza Lapajbacsi (#152) üzenetére


Diopapa
addikt

Neked is javaslom, hogy olvasd el mire válaszoltam...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#156) King Unique válasza Szatyor95 (#148) üzenetére


King Unique
titán

Nem érdekli őket, ebből kifolyólag nem is akarnak jobban belemélyedni, v igazából semennyire. Majd megoldja más, családtag, csajoknak a kanja, fiútestvére, aztán kész, v épp a szomszéd Pistike. :DDD
W10 kapcsán meg ott a lehetőség, az Insider appban lehet feedbacket küldeni MS-nek, h mit, hogyan farigcsáljanak benne. Azért néhány teljesítés már történt. Én is beírtam több mindent, pl., h USB biztonságos leválasztáskor mért piros, mért nem zöld üzenetet dob fel, aztán át is lett faragva. :)) Persze, nem mondom, h csak miattam, biztos kérte más is, v ők is belátták, de némi értelme van ezeknek. Próba, szerencse.

Tanulságos a netkuckós story.... Avira pedig nem rossz AV, teszteken is többnyire élmezőnyben szerepel, de ebből is látszik, h XP esetében már van az az eset, ahova kevés maga az AV. A ransomeware cuccok meg elég kellemetlenek, főleg a policeware, mikor államfővel nézel farkasszemet, v a fájlokat titkosító cryptolocker...
Viszont ezek egy részét spec AV eszközökkel ki lehet ütni, pl. egy Kaspersky Live CD-ről bebootolva, v ma már több kergetőben (Webroot, CIS, aszem KIS is) van rollback funkció, ami képes röviddel a fertőzés után az eredeti állapot visszaállítására. Pl. a Webroot, egy cryptolocker által letitkosított gépnél is simán visszaállította az eredeti állapotot.

[ Szerkesztve ]

(#157) Lapajbacsi válasza #40553216 (#151) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

"Szóval aki most még mindig XP-t használ, és még propagálja is, az finoman szólva is felelőtlen."

Az XP-n kívül a világon használnak még néhány tucat oprendszert. Én nem láttam sehol bizonyítva hogy egy xy verziójú Mac OS vagy épp Android, Linux vagy miegymás nem ugyanannyira vagy tán méginkább veszélyes, mert sebezhető.... A sztárok akiknek intim, privát képeiket lelopták a mobil eszközükről XP-t használtak, tessék mondani? Nahát! De érdekes nem XP-t... igaz-e...? (jaj netán ők még felelőtlenebbek hogy kiforratlan mobileszköz oprendszereket használnak amiket röhögve ásítozva tördelnek a hekkerek???) De továbbegyek.. én speciel nem hallottam jellemzően XP specifikus komolyabb sikeres hekker támadásokról. Nem tudok olyan kimutatásról, melyben fel van sorolva az összes oprendszer, ami ma még bármilyen web-et elérő eszközön van, hogy milyen eloszlásban támadják, és hajtanak végre sikeres káros kiber bűncselekményt rajtuk. Hallottam már amerikai feltört kormányzati rendeszerkről, ahol Mac-ek vannak illetve Unix jellemzően, hallottam már feltört mobileszközökről amiken Andorid és hasonlók vannak.... de amióta az XP "támogatás" megszűnt, nem hallottam arról, hogy XP tulajdonosok gépeit jellemzőbben törik hekkerek, mint más oprendszeres gépejket... Ha esetleg mutatnál ilyen statisztikákat, akkor talán felnyílna vak szemem...;) Nos nekem speciel 11 év XP használat alatt még nem lopták el egy jelszavam sem, még a facebook fiókom sem törték fel, egyetlen fotóm nem töltötték le, zombihálózat tagja sem lettem, a kéretlen levelek és reklámok sem nagyon zaklatnak, sőt bankszámlát kezelek és soha nem volt problémám, még csak próbálkozás sem.. illetve a tűzfalam, és vírusirtóm azt látom, hogy rendszeresen VISSZAVER támadásokat, de hogy azok kifélék-mifélék nem tudom, nem is érdekel.... teljesen biztonságban érzem magam.... akár tetszik ez a divat Windows-osoknak és biznisz Windows-osoknak akár nem.... :R

[ Szerkesztve ]

(#158) King Unique válasza Lapajbacsi (#157) üzenetére


King Unique
titán

Azért már a sokadik (fél)hülyeséget szerintem nem kéne ennyire magabiztosan állítani... :U
Csak, amíg a Mac OS és a Linux folyamatosan támogatott, biztonsági réseket foltozzák, addig az XP support megszűnt és hamarosan nagy része böngészők, AV-k supportja is véget ér rajta.
Amúgy meg egyébként is, mi köze xy celeb mobil kütyükről ellopott dolgainak ehhez... :F
Attól, hogy Te nem látod, veszed észre, attól még simán bekerülhet egy ilyen rendszerbe vírus, Vírusirtó topic-ban se hiszem, h ne cáfolnák meg állításodat.
Én elhiszem, h tetszik az XP, nehéz tőle megválni, de max offline munkába érdemes hosszútávon befogni. Te lehet netbankolsz rajta, de én már nem tenném. :N

(#159) Lapajbacsi válasza King Unique (#158) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Én is elhiszem hogy a magabiztos és fölényes állításaid, amik csupa feltételes módon alapulnak, téged mélységes nyugalommal töltenek el a magas lovon.. ám kb ugyanezt a nyugalmat érzem barátom, a jó öreg XP-mmel... :DD

[ Szerkesztve ]

(#160) King Unique válasza Lapajbacsi (#159) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem fölényeskedés, ezek puszta tények. Lődd el ezt AV topikban, v diskurálj vele biztonsági szakértőkkel. Nem hiszem, h csak úgy lazán rábólintanának, h persze, nyugodtan netezzünk, netbankoljunk, írogassuk a jelszavainkat XP-n még 5-10 évig, abszolút nem kell félni semmitől, minek a gyártói support, minek a biztonsági frissítések... :N :DDD

(#161) Namelesske válasza Lapajbacsi (#157) üzenetére


Namelesske
addikt

"A sztárok akiknek intim, privát képeiket lelopták a mobil eszközükről XP-t használtak, tessék mondani?"

A #fappening ben nem az eszközökről lopták el az adatokat, hanem azok biztonsági mentéseiből.

"XP-t használtak, tessék mondani? Nahát! De érdekes nem XP-t... igaz-e...?"

Nem használtak XP-t csak olyan szinten voltak biztonságból az Apple-nél (nem először fordul elő) mint akik büszkén vallják hogy XP-t használnak.

"De továbbegyek.. én speciel nem hallottam jellemzően XP specifikus komolyabb sikeres hekker támadásokról. " Tessék [link][link]

"Nos nekem speciel 11 év XP használat alatt még nem lopták el egy jelszavam sem, még a facebook fiókom sem törték fel, egyetlen fotóm nem töltötték le, zombihálózat tagja sem lettem, a kéretlen levelek és reklámok sem nagyon zaklatnak, sőt bankszámlát kezelek és soha nem volt problémám, még csak próbálkozás sem.. "

Mert senkinek se vagy érdekes haszonszerzés szempontjából. A hangsúly a még szócskán van, amúgy se kell közvetlenül a gépedet és a Windows XP-t támadni az ilyen dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#162) Lapajbacsi válasza Namelesske (#161) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Szuperek a linkjeid, most már tényleg borzalmasan félek, reszketek is... csak éppen nem ezt kértem... (szomorú hogy nem volt triviális némelyeknek...)
Akkor megismétlem kicsit szájbarágósabban, összehasonlító statisztikai kimutatást kérnék szépen.. Olyat tudnál-e linkelni ahol, mint már említettem volt, fel van sorolva az összes még forgalomban lévő web-et elérő operációs rendszer, a legrégebbitől a legújabbig, kivétel nélkül mind, és szépen táblázatban megfigyelhetjük, hogy mondjuk az elmúlt 10 évben, melyik rendszeren, mennyi sikeres támadás valósult meg, ami valós kárt okozott (tehát nem olyat, hogy pl felugrik egy nagy röhögő halálfej... és a "leirtása" kb annyi, hogy kitörlöm a sort az autoexec.bat -ból)...
Mert azzal kedves kolléga, hogy beteszel kettő darab XP ellen rémisztgető (gyaníthatóan MS promó, hogy a balek rémülten rohanjon a boltba, és vegye meg az új MS oprendszert) jellegű linket - attól már bocs, de dörzsöltebb embernek nemhogy nem rebben szeme sem, hanem csak mosolyog és legyint.. ;)

Ha itt bebizonyítod objektív vitathatatlan statisztikákkal, kimutatásokkal bármivel, hogy az XP jelenleg a leg-sebezhetőbb oprendszer, amin internetet érhet el ember a bolygón, akkor promt video-t készítek arról, csak neked csak itt csak most, ahogy upgrade-elem az XP-m, amire csak akarod (nyilván MS-re tudom csak, Vista - Win7 - Win8 leginkább ugyebár) és leteszem a képen a számlát is hozzá, hogy lássa ország-világ, megvettem a szoftvert, teljesen legális a történet.. a jó öreg bilgéc meg boldog lehet, hogy kasszírozta ezt a bevételt is a cége... ;) :R

(#163) Lapajbacsi válasza Namelesske (#161) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Ja és még valami...
"Mert senkinek se vagy érdekes haszonszerzés szempontjából."
Ez pontosan így van! Ha visszaolvasol láthatod, pontosan ezt magyaráztam én is korábban itt. A profik nem fognak senkiházi átlag júzerekkel foglalkozni..! Ez alap, csak a hülye nem tudja...
A középszerű hekker, meg nem megy át egy naprakész Comodo - Nod32 - router-tűzfal védelmen... (de még önmagában egy Comodo-n vagy hasonló szintű komoly falon sem)... a szirszarai, spamjai, tcp-probe-jai, trójaijai és egyéb kártevői, egyszerűen egy ilyen középszerű védelmen nem mennek át..!
Kutyaharapást szőrivel..! Középszerű hekker ellen közepes védelem, akár elavult, őskori, support nélküli oprendszeren is megteszi.... és bár ismétlem magam, de mivel nem olvastad, akkor tessék nagyon figyelni, a pro hekker meg bármin átmegy... ha akar téged.... ha fontos vagy.... te vagy a NASA igazgatója... vagy szupersztár akárki, vagy akármi van a gépeden, ami kell neki, lehetsz te leges-leges-legaes legújabb legmenőbb, legsikkesebb, legdrágább legtrendibb legnaprakészebb... leg-Win10-ebb is... AKKOR IS RÁD FOG TÖRNI... és sikerülni fog neki, ha csak azzal véded magad ellene hogy te megvetted a legújabb Microsoft operációs rendszert és telepítettél rá egy kommersz védelmet.... Mert ezért pro hekker, mert low-level programozással alámegy a net csomagjaidnak és bemegy a gépedre a jelen, vagy akárhogy; nem tudod hogy, de bejuttatja a trójaiját, keyloggerét vagy amit csak akar és MEG FOG SZIVATNI... Hacsak nincs professzionális védelmed, amire elkölthetsz több milliót, hardveres tűzfal, speciális profi tűzfal program és vírusvédelem stb stb... Ha nincs ilyened a privát gépeden, és nincs, akkor ha akarja, bizony barátom, tótágast is állhatsz, de le fogja húzni az adatod, az infód, a pénzed, akármid, mert ezért pro hekker... ez a "szakmája", Ezek bementek a NASA-hoz, az NSA-hoz meg sok kiemelt védelmű helyre... akkor ugye nem vagy olyan naiv, hogy azt álmodozod, hogy mert te megvetted a Win10-edet és feltetted rá a legmenőbb legdrágább vírusvédelmet még pluszban, fizettél érte, átlagember számára sokat, profi védelmek aspektusában nullát; akkor te tökéletes védelem alatt állsz... mert ha te ebben hiszel, körbe röhöglek, karöltve az Anonymus-al...

Maradjunk tehát abban, hogy a pro hekker ellen, teljesen mindegy hogy csilivili Win10-el szörfözöl vagy épp őskövület szupportálatlan XP32-el; mindkettőt egyformán kiröhögik a csúcs hekkerek és betörnek simán... a középszerű pitiáner kiberbűnözők akik bénán tcp-próbozgatnak, meg csak és kizárólag szerencsétlen júzerekhez jutnak be, aki vagy gagyi vagy semmilyen védelemmel nem rendelkezik, vagy nem vette észre és lejárt a liszensze, meg mondjuk képes arra a hátraszaltóra, hogy Internet Explorert bír használni stb stb stb... egyszóval lúzerjúzerekhez bejut... Hozzám meg barátom, nem fog bejutni XP32-őn sem, ha fejre áll, akkor sem.. mert minden ilyen béna hekkert, csak önmagában a Comodo megfog... Ám a pro hekker meg nem azért nem jön be hozzám mert nem tud, hanem mert ahogy írtad, mert NEM AKAR.. mert nem érdeklem.. és hozzád a Win10-eden vagy 8.1-eden sem fog bemenni, mert te sem érdekled barátom, hacsak nem te vagy inkognítóban az amerikai elnök... ennyi... ;)

[ Szerkesztve ]

(#164) #40553216 válasza Lapajbacsi (#162) üzenetére


#40553216
törölt tag

Windows XP: Still big in botnets after all these years?
Az XP akkori piaci részesedése 25%, a cikkben leírt botnetben viszont 52% volt. Ehhez az 52%-hoz képest teljesen mindegy, melyik másiknak mennyi.

„Ha itt bebizonyítod objektív vitathatatlan statisztikákkal, kimutatásokkal bármivel, hogy az XP jelenleg a leg-sebezhetőbb oprendszer, amin internetet érhet el ember a bolygón”
CVSS Score Distribution For Top 50 Products By Total Number Of "Distinct" Vulnerabilities
A súlyozását tekintve ugyan már „jobb” a többi Windowsnál, mivel lassan kilenc hónapja nem adnak a listához újabb sérülékenységeket, viszont ezeket a hozzá nem adott „értékeket” nem is hozzák nyilvánosságra, nem is javítják. És természetesen te sem tudsz róluk. Amúgy nem is céljuk, hogy te tudjál róluk, hiszen nem a te adataid megszerzése a cél. Te csak egy alkatrész vagy egy botnetben, bármennyire gondolod is, hogy „A profik nem fognak senkiházi átlag júzerekkel foglalkozni..!”

„A középszerű hekker, meg nem megy át egy naprakész Comodo - Nod32 - router-tűzfal védelmen...”
Azért ezt a videót szíves figyelmedbe ajánlom. Szó nincs benne arról, hogy a Szíriuszról kellett volna ahhoz jönni, hogy ezt megtegyék. Sőt, középszerűnek sem kell lenni.
AntiVirus-elkerülés egyszerűen - Marosi Attila
25:41-től:
„Házi feladat, hogy hol a tűzfal. Tehát, ugye, az egy dolog, hogy kártékony kód, de még hálózaton is beszélgettem.”

[ Szerkesztve ]

(#165) Döglött Róka válasza Lapajbacsi (#159) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha nem lennenek ilyen borzalmasan nagy lukak a tudasodban, nem hasznalnal meg mindig xp-t. Ne nagyon hangoztasd ha nem akarsz vegkepp hulyet csinalni magadbol.;) Bar ahogy elneztem, mar keso. Remelem nem helyezkedsz el a szakmaban...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#166) Fenyő válasza Panthera (#101) üzenetére


Fenyő
őstag

Lehet még tovább fokozni;
3.0 3.1/3.11 Win95 Win95Osr2.x Win98 Win98SE Win Me és itt ki is halt dos alapú Win, Win9x-el párhuzamosan az NT vonal futott (95 - 3.5 / 98 - 4.0, Me - 2000, majd az Xp már a 2000-re épült, ami szintén jó rendszer volt, Vista, majd annak javítása a Win7. Ami Win10 felé terelheti az embereket/gémereket az a DX12, ami már nem lesz Win7-re, mint ahogy annó DX10 sem Xp-re.
Xp-ét még mindig a 2. legtöbben használják destkopon (de április óta azért meredeken csőkkent egy 10% pontot), álatlában gyengébb vasakon, pedig igazi mailware/spyware mágnes, akkor már ha csak ilyen általános dolgokra kell, egy lájtosabb Linux disztró sokkal észerrűbb választás egy gyengébb gépre, mint a halott Xp.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#167) Namelesske válasza Lapajbacsi (#162) üzenetére


Namelesske
addikt

Szerintem nem érzed a Stuxnet történelmi jelentőségét. Egyáltalán nem riogatásnak szántam, csak válaszoltam, arra a mondatodra, amiben mutatni kell egy kimondottan XP-re irányuló támadást. A Stuxnet elsősorban az XP-s nyomtatószervereket támadta, utána pedig kiterjesztették a támogatást az összes sebezhető Windows verzióra...

Vitathatatlan statisztika nincs. Az egész csak arról szól, hogy ha jön egy stuxnet 2.0 akkor aki olyan rendszert használ amire nincs Windows Update megszopta. Mert ha akarnak találhatnak olyan sebezhetőséget ami minden védelmi mechanizmust képes kikerülni.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#168) Namelesske válasza Fenyő (#166) üzenetére


Namelesske
addikt

Felraktam egy Lubuntut épp a napokban. Jó érzés volt egy Pentium M procis laptopot a legfrissebb szoftverekkel tudni, 2019-ig támogatott os-el :D

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#169) Lapajbacsi válasza Döglött Róka (#165) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Nem jött össze személyeskedés nélkül ? Ugye babám? Érvelés semmi csak nekiesni a másik kommentelőnek... Figyelj! Hülyézzed a jó édes anyádat kisbarátom! Itt csak te égeted magad hogy milyen szánalmas arrogáns barom TROLL vagy. Én meg nem remélem, hanem biztos vagyok benne, hogy körülötted értelmes ember sem barátként sem jó ismerősként sincs, mert az ilyen gusztustalan tahó barmokat messziről elkerülik a jó emberek... Bár semmi köze egy ilyen tahó trollnak hozzá, de leírom, hobbi felhasználó vagyok (eleve annyi értelmed nincs hogy felfogd, hogy nem mindenki Kandót végzett mérnök és meg vagy sértődve és ugatsz, mert valaki nem az), de a szakmában biztos hogy jobb lennék nálad, nem a tudásom miatt, hanem mert ember vagyok, és lehet 80%-át nem tudnám a problémáknak és utána kellene nézzek, de MEGOLDANÁM, viszont eközben KEDVES lennék a kliensekkel, senkinek nem szólogatnék be, senkit nem néznék le, és senkivel nem személyeskednék (tudom számodra ez felfoghatatlan) és képzeld, jó hangulat lenne... és sokkal jobban szeretnének engem a hézagos tudásommal mint az ilyen pökhendi fafej barmot, aki azt képzeli magáról ő szarta a spanyolviaszt, és egyet tud csak fölényeskedve beugatni, miközben szánalmas gusztustalan barom és feldughatja magának a nagy tudását, már ha van egyáltalán, mert az ilyen szerencsétlen nagypofájú barmok leginkább csak KÉPZELIK magukról hogy mennyire kurva okosak... lehet informatikát már nem kell tanulj, mert ott vagy a szeren, azonban empátiát, emberséget, kulturáltságot nem ártana, mert abban barátom egy putriscigány szintjén sem vagy..... válaszolnod felesleges valami szokásos mélybunkó tahóparasztságot, mert nemhogy nem reagálok, de el sem olvasom....

(természetesen a moderátor ki fog ezért, szokás tiltani (de leszarom), mert olyan hiper értelmes moderáció van, hogy ha beszólnak, arra nem lehet visszaszólni mert kitiltanak érte - ehhez külön gratulálok amúgy a PH-nak... halkan súgom, hogy ahol értelmes moderáció van, ilyenkor azt csinálják, hogy a trollt tiltják, aki beszólt, aki kezdeményezte a konfliktust; a visszaszóló, aki meg csak védte magát és jogosan szólt vissza, beírását törlik és kap egy figyelmeztetést, hogy legközelebb legyen szíves finomabban... de nem érdekes tessék csak gyorsan tiltani... orbanisztánba megteszi...)

(#170) Döglött Róka válasza Lapajbacsi (#169) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A tudasodat es a hozzaallasodat kritizaltam, nem a szemelyedet. Arra vilagitottam ra csupan, ha mint felhasznalo, probalsz szakmai oldalon ilyen iget hirdetni, hulyenek fognak nezni.

Ebben mi a szemelyeskedes?:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#171) AtHoS válasza Namelesske (#168) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azért pentium M-re nem oly egyszerű felrakni a lubuntu-t, mivel nem támogatja a proci a PAE-t. Én túrtam a netet, hogy mi a faxért akad le lubuntu és linux lite telepítője. AntiX nonpae verziója szépen felment, de a kívánságos TC alternatívát - álá nem találtam mást - doublecommander-t windowsos halandóként nem tudtam működésre alkalmas verzóban felvarázsolni. Aztán sikerült találnom egy leírást hogyan lehet force-olni a PAE-t lubuntu számára, így már sikerült felrakni és doublecommander is szépen működik.
De komolyan mondom, többször ott tartottam, hogy sz.rok a linux-ba és megy fel az XP, amivel negyed annyit sem kínlódtam volna. Na persze rutin hiány miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#172) Fenyő válasza AtHoS (#171) üzenetére


Fenyő
őstag

Erre van az alternatív telepítő, TC-re leginkább a Krusader (de Double / Gnome commander is megteszi, sőt minimalistáknak a midnight commander is :DDD ) hasonlít szvsz, mondjuk a Windowst sem 5 perc megtanulni, de Lubuntu alá mondjuk van Xp theme, úgy már megrögzött wines is elboldogul vele.
antiX Debian alapú, bár szélvész gyors, de azért Linux kezdőnek, ha vmit állítgatni szeretne rajta azért nem épp egy leányálom. Hamár lájtos és kezdőbarát Linux, akkor Linux Mint 17.1 XFCE, Xubuntu/Lubuntu 14.04, Peppermint 5.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#173) AtHoS válasza Fenyő (#172) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na de honnan a fakkomból kellene tudnia egy linux analfabétának, hogy van alternatív telepítő? Nekem nem tolta a lubuntu oldala az arcomba. A nonpae AntiX-ot is úgy sikerült "kukázom", hogy gyorsan beleolvastam a NAGY linux topikba (érted..nem a kezdő!!! linux topik ;] ) és ott pont (talán Te voltál :B ) említve lett a PentiumM problematikája, így közvetlen keresve nonpae-ra lett ilyen AntiX telepítőm :B
De mivel gugol a "linux fájlkezelő" szóösszetételre a doublecommandert kínálgatta több oldalon keresztül is, gondoltam az a menő. MC-t nem akartam, azért attól már kicsit windowsosabb kinézetűt szerettem volna felrakni.
Mondjuk a DC sem lett a végén ideális lubuntu alatt, mivel a lemezcímkét sehogy sem sikerült felvarázsolni kijelzésre, így maradt a kevésbé rossz sda5 kiírása. Persze az alap fájlkezelő szépen hozza, hogy "Adat" :W Na de ez legyen a legnagyobb probléma. Holnap viszik el a lapost, aztán kiderül, hogy lesz-e még dolgom a géppel, mert ugye wifi kapcsolódásnál pl. nem enged 8 karakternél rövidebb jelszót beírni, mert nem engedi a beállítások mentését...ezen már sírva röhögtem, hogy még routeren is kell állítani a wifi használatához :))

Melóban 2 magos 3 GB memós gépre ment Linux Mint, ez tiptop települt, mindenféle probléma nélkül. Gyengébb gépre (1.8 GHz 1GB RAM kollega erősködése ellenére végül Linux Lite 2 került - linux mint fagyott és a favorizált Ubuntuja nyögvenyelősen működött rajta, így belátta más disztribúció kell. maradt a a linux lite, ami még jól is működik)

nonpae verzió hiánya miatt nem tudtam a linux lite-ot felvarázsolni a laposra, bár 1.0 verzióból volt ilyen telepítő, de úgy gondoltam azt inkább mégsem kellene.

A lényeg, hogy nem minden "folyékony" egy újszülött számára :DDD

read-only mode on the forum

(#174) Lapajbacsi válasza #40553216 (#164) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

" Te csak egy alkatrész vagy egy botnetben, bármennyire gondolod is, hogy „A profik nem fognak senkiházi átlag júzerekkel foglalkozni..!”

Kb egy 12 éves alapszintű júzer is észreveszi, ha van minimális értelme neki, ha éppen botnet tagja... napersze olyan húde-szuperrafinált botneté, amit nem vesz észre egy comodo és egy nod32 sem... (nem hallottam ilyenről!!!)
Egy valamirevaló felhasználó, mint már írtam volt alább, észleli az anomáliákat a gépén. Ha a háttérben dolgozgat a géped, belassul-szaggat stb. (ha viszont annyira rafinált botnet, hogy mondjuk legyen kb 1%-tehát az észervehetőségi küszöb alatti mennyiséget zabál a hardveremből, akkor meg tudodmit? Használja egészséggel, ha ilyen ügyes brigád hogy ezt mind ki tudták dolgozni, nem sajnálom tőlük a pc-m 1%-nyi kapacitását, ha irreleváns, nem veszem észre, nincs belőle semmi hátrányom....)
De mellesleg egy expertebb júzer meg időnként rápillant a processzor terhelésre, és a hálózati forgalomra csak úgy szúrópróbaszerűen, természetesen üresjárati állapotban, és azonnal látja, hogy valami nem stimmel, indokolatlan forgalom ésvagy cpu használat van, máris sejteni kezdi hogy botnetbe rakták...

Szóval ez sem jött be... ez a botnet riogatás, olyan lámáknak szabható testre, aki azt sem érti mi a botnet, csak valami csúnya rossz, amitől félni kell... és gyorsan szalad megvenni mindent ami a lelkinyugalmához (mert kb ennyi valós haszna és jelentősége van számára, nem sokkal több), és biznisz promóterek és lobbisták bónuszához... (ettől függetlenül szerencsétlent akkor is beteszi botnetbe egy komolyabb brigád...) ;)

[ Szerkesztve ]

(#175) Döglött Róka válasza Lapajbacsi (#174) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Csak folytatja:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#176) Lapajbacsi válasza Döglött Róka (#175) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Fáj a vélemény-szabadság... ugye trollocska? Menj Észak-Koreába barátom..! Az a neked való hely..!

(#177) Lapajbacsi válasza #40553216 (#164) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Nos a táblázatodból nézzük tehát mi is derül ki. Az XP ugyebár a sebezhetőségi listán, a az ötödik. A Linux és Mac Os X is megelőzi, azaz sebezhetőbbek.. Ez elvi sebezhetőség...
Azonban nézzünk egy másik aspektust! A súlyozott átlagot! Hoppá! Nem is kell többet néznünk, mint hasonlítsuk össze az XP súlyozott átlagát és az Windows 7-ét..! Hoppá hoppá! De érdekes nem? Az XP 7,9... a Windows7 pedig 8..!!! Tehát a natív súlyozott átlagú statisztika szerint, azaz nem az elvi, hanem a gyakorlati, megvalósult, kihasznált sebezhetőségek tekintetében a Windows 7 sebezhetőbb mint az XP...!!! Ha jól értelmezem a táblázatot.. Ha nem, akkor bocsánat a butaságomért!
Hát kérlek, ez a táblázat szerintem pontosan azt igazolja amiről beszélek.... Az XP szupportálatlansága, Stuxnet és akármi bármi ide vagy oda, bár elméletben tényleg nagyon félelmetesen veszélyes... (már írtam reszketek is néha... :D) csakhogy immár a hekkerek, nyilvánvalóan meg nem- illetve alig foglalkoznak XP-k hekkelésével, legfeljebb a teljesen védtelen XP-ket szépen betolják botnetbe... (mellesleg ne nézzük már hülyének a vírus és tűzfal cégeket, amíg a Comodo és az Eset, nekem kb 2 óránként szépen frissíti magát, addig tudom hogy ők XP 32-őt, MS support ide vagy oda, nagyon is megcsinálják, és addig nyugodt vagyok; ám amint a védelmeim szupportja is megszűnik és már nem frissíti az adatbázisát illetve saját szoftverét napi rendszerességgel, akkor nyilvánvalóan és természetesen, kénytelen-kelletlen morogva, de át fogok állni újabb MS oprendszerre én is vagy valami Linuxra....) Szerintem, a hekkerek már csak azért is ignorálják az XP-t, mert ki a bánat használ ma már XP-t? Senki aki számít! És nekem ez az előnyöm, hogy XP-t használó senki vagyok...! Ergo hiába is vannak az XP nagy rések és sok rés, mégis nagyobb biztonságban vagyok, mint egy kurrens oprendszerrel szörföző, nem elvi és szakmai a biztonságom, hanem natív, praktikus és pragmatikus biztonság... Mivel a hekkerek nem foglalkoznak már az XP-vel túlzottan, mert nem XP-t használ a felhasználók krémje, akikre a hekker utazik! (a hekkerek krémje kérem szépen mobileszközökre állt rá már jó ideje) Tojnak az XP-re... mondjam azt, a hivatalos MS support megszűnésével a "hacker support" is megszűnt az XP felé... ;)

[ Szerkesztve ]

(#178) Namelesske válasza AtHoS (#171) üzenetére


Namelesske
addikt

nagyjából ennyi volt: F6 talán -- forcepae

:DD

Pedig én nagyon nagyon nagyon microsoft fanboy vagyok. TC-re meg Gnome Commander

A nem gyári töltő limitációt is kivettem, a grub configba processor.ignore_ppc=1 paraméterrel.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#179) Lapajbacsi válasza #40553216 (#164) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Megéztem a másfél éves antivírus elkerülős vidit is. Zseniális a srác, nagyon szórakoztató volt a vidi... (aki esetleg nem tudott hekkelni, már ezzel egy gyorstalpalót is kapott.. nem tudom ilyeneket biztos jó-e a youtube-ra kitenni... de nem ez a lényeg, ez egy másik téma.) Hanem a lényeg az, hogy ez egy másfél éves vidi... a XOR kódolást már azóta, több mint egy éve minden vírusvédelem és tűzfal felismeri... tehát ez már igencsak őskövület... a vírusvédelem és tűzfal fejlesztés napról-napra követi a kártevő és támadó szoftvereket... napi több adatbázis frissítés van ugyebár (kulcsfontosságú hogy naprakész legyen minden védelmi szoftverünk, ez alapok alapja ugyebár....), hát másfél év alatt csupáncsak úgykábé 1000 db frissítés történt, azaz ugyebár a védelmi szoftver fejlesztők, új fejlesztése történt meg... de sebaj... 2013 májusában nagyon rémisztő volt valóban ez a video... köszi a kis történelem órát... :C :DD

(#180) AtHoS válasza Namelesske (#178) üzenetére


AtHoS
nagyúr

jaja F6, majd ESC mivel nincs a listában és begépelni forcepae és enter

Így visszagondolva semmi az egész valóban :B

Idővel biztosan lerakódik majd egy kevés alapdolog, most úgy is erőltetni fogom mindenkinek xp helyett a linux-ot, ha nem akar megverni ;] ellenkező esetben megy az xp :B

read-only mode on the forum

(#181) Namelesske válasza AtHoS (#180) üzenetére


Namelesske
addikt

Az undergrund kettőt is tedd már fel.. na olyankor ... :DD :W

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#182) #40553216 válasza Lapajbacsi (#174) üzenetére


#40553216
törölt tag

„A legegyszerűbb titkosítás, amit választhatunk, az a XOR. Az Intel utasításkészletben benne van.” (19:32-nél)
Gyanítható, hogy csak a példa kedvéért használta ezt, ugye? Mégis a legegyszerűbb volta ellenére is egy kivételével buktak a kergetők. És ezt a XOR-olást nem másfél éve találták, ugyebár...

„amit nem vesz észre egy comodo és egy nod32 sem...”
Most még egyszer: a fenti videó még messze nem a folyamat végén azt mutatja, hogy a 46 AV-ből 37-nél már átment a progi, pl. a NOD32-nél is (15:38), a korábbi bejegyzésemben meg már szó szerint idéztem a tűzfalak működésével kapcsolatban feltett költői kérdését.

„Kb egy 12 éves alapszintű júzer is észreveszi”
„Egy valamirevaló felhasználó, mint már írtam volt alább, észleli az anomáliákat a gépén.”
„De mellesleg egy expertebb júzer meg időnként rápillant a processzor terhelésre, és a hálózati forgalomra csak úgy szúrópróbaszerűen”
Lószart vesz észre! Minden ilyen jelenséget simán besorol a „csessze meg, már megint karban kell tartani ezt a szart” vagy „rohadt Windows, már megint újra kell rakni” jelenségkategóriába. Már ha eljut a gép addig, hogy a normális(?) windowsos működés (folyamatos HDD kerregés és procipörgés a háttérben futó automatikus karbantartó vagy egyéb folyamatok miatt, folyamatos adatkapcsolat Redmonddal vagy csak a több megnyitott böngészőoldal folytonos önfrissítése) mellett feltűnhet bármi is, hiszen a botnetek célja nem az, hogy egy-egy alkotóelemet túlságosan megterheljenek, így figyelmet keltve, hanem éppen ellenkezőleg.

„Azonban nézzünk egy másik aspektust! A súlyozott átlagot! Hoppá! Nem is kell többet néznünk, mint hasonlítsuk össze az XP súlyozott átlagát és az Windows 7-ét..! Hoppá hoppá! De érdekes nem? Az XP 7,9... a Windows7 pedig 8..!!!”
Épp' ezt írtam: az XP-re kilenc hónapja nem jönnek a figyelmeztetések sem.

„Szerintem, a hekkerek már csak azért is ignorálják az XP-t, mert ki a bánat használ ma már XP-t? Senki aki számít!”
Pl. az USA ATM-jeinek 95%-án még XP futott tavaly áprilisban. De biztonsági szempontból nem az a lényeg, mennyire fontos emberek, szervezetek használnak XP-t, hanem hogy a mondjuk 1,5 milliárd netre kötött pc-ből még vagy 200 millión az fut.

„a vírusvédelem és tűzfal fejlesztés napról-napra követi a kártevő és támadó szoftvereket...”
Hát persze!
The AV-TEST Institute registers over 390,000 new malicious programs every day.
Tavaly olyan 142 millió új malware jelent meg. Nézd már meg a NOD32 adatbázisát, mennyi van benne összesen. Én a Kaspersky Rescue Disk-et szoktam volt nagy néha használni az utóbbi években. Első lépés mindig az adatbázis frissítése. Most 10334407 van benne. Ez ~7%-a a csak a tavaly felfedezett új malware-ek számának.

„2013 májusában nagyon rémisztő volt valóban ez a video...”
A videóban legfeljebb a konkrétan mutatott -- és nyilvánvalóan nem a legszofisztikáltabb -- technikai részletek az elavultak. A szemléletmód az aktuális marad jó ideig. Gondolod, hogy az összes tűzfalat és AV-t olyan szintre fejlesztették már, hogy nem lehet őket átverni? De hisz' akkor itt van a digitális Kánaán!

[ Szerkesztve ]

(#183) Döglött Róka válasza Lapajbacsi (#176) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem az faj, hanem a sok marhasag amit osszehordasz. A trollozast meg mellozzuk, ha lehet, mert az mar boven szemelyeskedes.;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#184) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Eltelt egy év, a Win 10 már jön fel, de a Win 7 még mindig jól tartja magát, még messze van a vége.
[link]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.