Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wyll


Wyll
őstag

Van egy olyan érzésem/reményem, hogy a Win 10 lesz a következő sikeres mérföldkő, nemcsak Microsoft-éknál, hanem nálam is :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

van egy olyan érzésem, hogy ennek a leváltásával is akkora hiszti meg nyűg lesz, mint az xp-vel volt...

remek helyzet, ismerek cégeket, ahol most készülnek az xp-t lecserélni... ha w7-re nem lehet, akkor abból balhé lesz, mert csempézni a hidegburkoló szokott.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) -szp- válasza bambano (#2) üzenetére


-szp-
aktív tag

A 10 lesz a megoldás, ha nem akarnak csempézni.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#4) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Vélhetőleg nálam is a 10 lesz a következő lépcsőfok, ha már muszáj lesz cserélni, a jelenlegi igényeim mellett a 8 illetve 8.1 gyalázatosan leszerepelt gyakorlatilag minden téren az elődhöz képest. Remélhetőleg a 10-el sikerül valami kellemesebbet összehozniuk.

(#5) Egon válasza bambano (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Hagyjukmár... :U
Win 8.1-es hibridem van, desktopra bootol, csempét max, akkor látok, ha véletlenül félrekattintok (gondolom policy-ből akár le is tiltható).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) default.


default.
őstag

Nem értem, most akkor mi szűnik meg? Mert a biztonsági frissítések maradnak..

(#7) cskamacska


cskamacska
addikt

"jön a Win7 vége"

Majd úgy 5 év múlva. :U
Ha már clickbait infobulvár, akkor miért nem raktok ki mellé melleket is? :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#8) csako


csako
veterán

Nem probléma, úgy is terveben van laptopon a csere win10-re, már amennyiben a driverek engedik. :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Úgy látom sokan várnak a Win10-re . Nekem otthoni gépeken az van és nem cserélném át 8.1-re semmi pénzért , mert eleget szívok a melóban vele mind a két gépemen az a csempés förmedvény van .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#10) -szp- válasza default. (#6) üzenetére


-szp-
aktív tag

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#11) Wyll


Wyll
őstag

Amúgy, miért holnap? Nem ma van 13-a? :F

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#12) Csapoati válasza jozefgucci1 (#9) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én is a 10-esre várok, a 7-es eddig a legjobb Windows szerintem. Egyetlen hibát nem tudok mondani, pedig 4 éve használom.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) #40553216


#40553216
törölt tag

„azaz a garanciaidő lejár.”

Az a 90 nap hamar elszáll ám...

(#14) Zoltn


Zoltn
senior tag

Semmi baj a 8.1-el. Iszonyatosan gyors. A metro felületet kb 3x láttam mióta megjelent, pedig win 8 at használom azóta.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#15) Воланд válasza default. (#6) üzenetére


Воланд
titán

pl directx 12-ot nem fog kapni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) Воланд válasza Egon (#5) üzenetére


Воланд
titán

"gondolom policy-ből akár le is tiltható"

rosszul gondolod, nem lehet letiltani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) bambano válasza Воланд (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az én esetemben egy vállalati/irodai rendszernél ezt majd valahogy túlélik...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) King Unique


King Unique
titán

Na, eljött ez is...jó, stabil rendszer, foltozzák még 5 évig, de újdonságokat már nem fog megkapni. Igaz a mostani fejlettségi szintje is még elég pár-néhány évig sokaknak.
Na persze az átlag emberhez, ebből is max a cím fog eljutni, h megszűnt a Win7 támogatása és új OS után kell nézni...de persze az ilyesmi, hasonló bulvárcikkek megint megkavarhatnak egyeseket, akik csak a címig jutnak el... :D

(#5) Egon: +1 eleve a sok mítosznak köszönhetően, nem kicsit túl lett lihegve ez a csempe dolog...persze a dolog szépsége, h a Win10-ben is ugyanúgy van/ lesz csempe, kezdőképernyő is visszakapcsolható, gépház is kiemelt szerepet kap. :)
Amúgy nem rossz rendszer a 8.1, gyors, stabil, különösebb gond nincs is vele, csak az előbb említett csempés marhaság.

(#9) jozefgucci1: azért egy bugos, félkésznek sem mondható rendszert használni elsődlegesként, a stabil 7/8.1 helyett, is kicsit fura dolog...

[ Szerkesztve ]

(#19) AxBattler


AxBattler
félisten

Pont jókor, valahogy mindig úgy jön ki, hogy minden másodikat használom:
W98 -> WXP -> W7 -> W10

Így sosem bántam meg... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#20) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Szaracsempe volt mar?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#21) leslieke válasza Döglött Róka (#20) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt már mindenki tudja. :W :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22) attila9988 válasza Zoltn (#14) üzenetére


attila9988
őstag

Szeretem az ilyen hozzászólásokat... hiszen pontosan azt bizonyítják, hogy a win8 termékvonal úgy ahogy van, megbukott...
Még azok is, akik amúgy elégedettek a rendszerrel, a "jóságát" azzal az érvvel próbálják bizonyítani, hogy a metro felületet "ki is lehet kerülni".... :D
Ezzel gyakorlatilag azt állítjátok, hogy a rendszer legnagyobb problémáját/újítását - ki ki gondolja aminek akarja -, ilyen olyan módszerekkel dolgozva, viszonylag keveset vagytok kénytelenek használni... :)

Ez persze nem teljesen igaz, de még ha az is lenne, akkor is elvettek egy használható eszközt belőle, aminek a helyére tették ezt a trágyát, hogy kényszerítsék az embereket annak használatára. Ez pedig egy rohadt szemét húzás volt....

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#23) Döglött Róka válasza attila9988 (#22) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Senki nem fog pisztolyt a tarkodhoz, hogy hasznald, igy nem ertem a kenyszeritest.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#24) King Unique válasza attila9988 (#22) üzenetére


King Unique
titán

Nem egészen azt bizonyítja... :N , mint írtam fentebb, ugyanúgy ott van a 10-esben is. Max a tálalás volt kicsit merész elsőre, de ha bukik az egész, akkor a Win10-ből totál kiveszik, de nem tették. Sőt, míg 8.1-en 2, jobban különálló felület a kettő, amiért sokak remegtek, h mért van így "összemosva", a 10-esen már a desktopra lett zsúfolva az egész, még jobban összemosva...és lám, az tetszik jobban a népnek. :))
Illetve pusztán arról szó, h eltelt 3 év, kiadnak egy új OS, ami mindig jobb, szebb, többet tud, mint az előző, legalábbis ezt hirdeti.

[ Szerkesztve ]

(#25) Döglött Róka válasza King Unique (#24) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az eletben nem fogjak megerteni, hogy igyis ugyis rajuk lesz "kenyszeritve" a csempe a win10-ben:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26) stingy2 válasza attila9988 (#22) üzenetére


stingy2
senior tag

én kb. lex@rom, h csempe v nem. engem pl. szétszívatott a java w7-en. baxtam is ki ahogy megjött a 8.1. azóta sincs gond semmivel, a java-s program is rendesen fut. akkor lássak w7-et, aminkor a hátam közepét.
ja, meg szaracsempe :DD

INTJ

(#27) King Unique válasza Döglött Róka (#25) üzenetére


King Unique
titán

Nem is érdemes ebben a topikban ezt már annyira témázni, túl ismerősek az arcok, akik más topikokban is minduntalan fikázzák. :D
Igen rájuk, pont azt néztem pl. a sima desktop vezérlőpulthoz, jóformán egyáltalán nem nyúltak a Technical Previewben, hanem csak a metrós gépházat fejlesztik, de azt nagyon. Csomó hasznos dolog, már most is csak onnan érhető el. Pont, h most jön majd csak az igazi "kényszerítés", de egy olcsó Start menüvel, ablakban futó appokkal bőven be van fogva mki pofija. :))

(#28) Bjørgersson válasza stingy2 (#26) üzenetére


Bjørgersson
félisten

No, akkor segíts kérlek, mert én most 8.1-en utáltam meg a Javát. :D .jnlp kiterjesztésű Java ganét hogyan tudok rendszergazdaként futtatni? Tegnap este vagy egy órán keresztül gugliztam, de nem találtam semmit.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#29) Namelesske válasza AxBattler (#19) üzenetére


Namelesske
addikt

98 ME XP VISTA 7 8 8.1 10

Fail. Akkor most 8.1-et kellene használnod :DD

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#30) AxBattler válasza Namelesske (#29) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem a 8 = 8.1, szóval... nekem nyolc... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#31) BatchMan válasza Bjørgersson (#28) üzenetére


BatchMan
senior tag

Én azt vettem észre, hogy hiába vagyok rendszergazda egy gépen (Win7) mégsem vagyok mindenható. Darabig vergődtem, de user maradtam gyakorlatilag. A gazda az MS.

Nálam azzal verte ki a biztosítékot a Win7, hogy egy 100G partíción fuldoklik, míg mellette a Linux a maradék 16G-án vígan elvan. Kedvencem a 100M plusz partíció, amit nehéz magyarázni minek, és miért ekkora. További probléma, hogy a régebbi Win programok nem futnak, csak kompatibilitási jusztírozások után, ha egyáltalán sikerül elindítani őket. DOS programok végképp felejtősek.

Nem tudom a Win10 a napi használhatóságban mennyivel lesz más, de már gyűlölöm a az újabb és újabb verziók rigolyáit újratanulni. Csak használni szeretném.

(#32) Döglött Róka válasza BatchMan (#31) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Én azt vettem észre, hogy hiába vagyok rendszergazda egy gépen (Win7) mégsem vagyok mindenható. Darabig vergődtem, de user maradtam gyakorlatilag. A gazda az MS." - :DDDDD Meselj meg.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#33) attila9988 válasza Döglött Róka (#23) üzenetére


attila9988
őstag

Én meg a kérdést nem értem.... milyen kényszerítés?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#34) Bjørgersson válasza BatchMan (#31) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Érdekes, nekem egy 120-as SSD-n kényelmesen elfért még mellette a Battlefield 4 is, több, mint 40 GB szabad helyem volt.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#35) attila9988 válasza King Unique (#24) üzenetére


attila9988
őstag

Illetve pusztán arról szó, h eltelt 3 év, kiadnak egy új OS, ami mindig jobb, szebb, többet tud, mint az előző, legalábbis ezt hirdeti.

Nem, egyáltalán nem erről van szó... Arról van szó, hogy a windows 8, mint termék bukott meg. Az, hogy a windows 10 -ben benne maradnak előbbi újításai, de más köntösben, még nem menti meg a windows 8 -at, amit az alapjában véve hibás, "öszvér" koncepció ölt meg....

Ha a metro felület használata teljesen opcionális lett volna, ám a hetesben meglévő kezelő szervek megmaradnak, akkor a 8 -as fogadtatása is más lett volna...

Egyéb operációs rendszereken ha akarok, választhatok. A windows -nál viszont nincs lehetőséged eldönteni, hogy az előre csomagolt megoldás nem felel meg neked, szóval annak megfelelőnek kell lennie, a felhasználók nagy részének. A windows 8 -nál egy nagyon erőszakos üzleti stratégiával próbált a microsoft új piacokat szerezni. Ez a törekvése azonban fordítva sült el, aminek közvetve, vagy közvetlenül a vezetőségben tapasztalható változásokhoz is volt köze... És lám, a windows 10 -el megpróbálnak olyan irányba változtatni, hogy az elfogadható legyen.

Nem maga a metro felület létezése, vagy a hulladék metro appok létezése okozta a gondot, így ha ezek meg is maradnak, az nem jelent problémát.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#36) Namelesske válasza BatchMan (#31) üzenetére


Namelesske
addikt

A 100 megás partíció (Windows 8 esetében 300) tartalmazza a bootoláshoz szükséges dolgokat + egy Windows PE-t ami akkor is képes bootolni amikor a fő rendszer nem. Onnan érheted el a Windows 7 visszaállítási lehetőségeit. Nekem évek óta 50 gigán van a Windows... Általában mindig van 15 giga szabad helyem.

Élni nem tudnék a 100-as WINRE part nélkül. Ezt komolyan mondom.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#37) attila9988 válasza Döglött Róka (#25) üzenetére


attila9988
őstag

Az eletben nem fogjak megerteni, hogy igyis ugyis rajuk lesz "kenyszeritve" a csempe a win10-ben

Az életben nem fogod megérteni, hogy pontosan mi is a probléma, és miért lesz megoldás erre az előzetes hírek szerint a windows 10. :D

Neked is mondom, még egyszer... kiszedem neked nagy betűvel jó?

NEM A METRO FELÜLET, VAGY A METRO APPOK LÉTEZÉSE OKOZTA A PROBLÉMÁT, ÍGY NEM IS AZOK ELTÁVOLÍTÁSA A MEGOLDÁS A GONDRA.

Próbáld meg értelmezni fentieket... remélem sikerülni fog. :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#38) TrinityA8


TrinityA8
csendes tag

Ez meglepett!
Remélem azért lesz DirectX12

(#39) attila9988 válasza stingy2 (#26) üzenetére


attila9988
őstag

Nem értem, hogy miképpen kapcsolódik ide a java. A jre az egy különálló futtatókörnyezet/keret rendszer. Egyik előnye éppen az, hogy az ezen futó alkalmazások mindegyike elindul mindenhol, ahova le van fejlesztve valamilyen jre implementáció....

Mi köze ennek a windows 7 -hez, vagy a 8 -hoz?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#40) attila9988 válasza King Unique (#27) üzenetére


attila9988
őstag

minduntalan fikázzák. :D

valami érveket nem akarsz felsorolni mellette? :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#41) Muton válasza AxBattler (#19) üzenetére


Muton
addikt

w98 > w98se > w2k > wme > wxp ez nekem nem 2...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#42) Döglött Róka válasza attila9988 (#37) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az eletben nem tudtad meg megfogalmazni, mi is a problemad.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#43) attila9988 válasza BatchMan (#31) üzenetére


attila9988
őstag

Én azt vettem észre, hogy hiába vagyok rendszergazda egy gépen (Win7) mégsem vagyok mindenható.

Ezt fejtsd ki kérlek bővebben...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#44) attila9988 válasza Döglött Róka (#42) üzenetére


attila9988
őstag

Az eletben nem tudtad meg megfogalmazni, mi is a problemad.:)

Az olvasást, és a szövegértést az általános iskolában tanítják... kérj segítséget, ha nem megy... :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#45) AtHoS válasza attila9988 (#22) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen használható eszközt vettek el? Csak nem a "startmenüre" gondolsz? Tényleg elvették? Észre sem vettem, bár eddig sem használtam...ebből is látszik nem mindenkinek fekszi meg a gyomrát minden.

Ezzel kényszerítettek volna? Nem vettem észre....én legalábbis

read-only mode on the forum

(#46) sz.balazs.95 válasza Muton (#41) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

én is pont ezt akartam írni. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#47) Integrale válasza TrinityA8 (#38) üzenetére


Integrale
veterán

Nem, nem lesz.

attila9988: semmi baj nincs a 8.1-gyel, Modern appokat nem kell használnodm a 90%-át le is tudod törölni. Általában az olyanok hőbörögnek szerencsétlen OS-re, akik látták 10 percig működés közben, vagy marhára nem tudják beállítani. (kb. mint amikor az szokott a Linux bálványozók érve lenni a Windowssal szemben, hogy az a fránya "WU mindig rosszkor frissít"

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#48) stingy2 válasza Bjørgersson (#28) üzenetére


stingy2
senior tag

csak egy ötlet (nem vagyok egy nagy java májer :) ): rendszergazdai parancssorból futtatni?
c:\>javaws <elérési út> nekem így elindította az navos .jnlp fájlt- az más kérdés, - annyira nem értek hozzá- hogy ez így rendszergazdai jogokkal fut-e?(előre is bocs a szakiktól, he ez nagy hülyeség:) )

attila9988 #39: engem, mint felhasználót kb. nem érdekel, h mi hova van lefjlesztve :) van egy javát használó programom, amit nap, mint nap használok. ez win7 alatt pontatlanul, vagy egyáltalán nem jelenítette meg azokat az adatokat, amiket folyamatosan kellett volna. feltettem a 32 bites javát:nem jó, lecseréltem 64bitesre:nem jó, feltettem mindkettőt:ua. lecseréltem az op. rszert, és ua.verziós java-val tökéletesen fut.

INTJ

(#49) djculture válasza TrinityA8 (#38) üzenetére


djculture
félisten

Nem lesz csak a 8.1-en meg a 10-en már párszor nyiltakozták.

(#50) Döglött Róka válasza attila9988 (#44) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Frocsogest nehezen lehet ertelmezni. Sajnalom:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.