Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vanir


Vanir
veterán

Köszi a tesztet, újfent nagyon részletes és érdekes lett, élmény volt végigolvasni! :)

A felfelé görgetés kicsit zajos, mert a görgő tengelye minimálisan tud előre-hátra lötyögni. Lefelé görgetésnél teljesen hangtalan. Szerencsére pár forintból javítható.
Ezen meg vigyorogtam is egy szépet. ;]

(#2) #20655360


#20655360
törölt tag

Köszi a tesztet. Biztos lesz, akinek tetszeni fog, de nekem nem vmi bejövős.
Am az Ozone Neon 3K is ezt a szenzort használja.

(#3) bunfi


bunfi
őstag

Kiváló teszt.

Nem tudom én sem minek erőltetik ezt a gombtengert... már a Tyon-nál is utáltam, de nagyon. Kár, hogy ezt is ezzel rontották el véleményem szerint.

A saját Kone XTD talpai picit több, mint 2 évet bírtak a QPAD-omon, viszont a cseréjük nem nagy gond, nekem minőségre sem volt gondom a kínai cseretalpakkal. [link] csak vigyázni kell, hogy ne a papírvékony hulladékot sózzák az emberre.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#4) Avicularia


Avicularia
veterán

Szia

Köszi a tesztet. Bal kezes használatra jó? Gombok teljesen szimmetrikusak?
Most egy Mionix avior 7000-et használok. Előtte avior 8200 volt, de beadta a kulcsot a gari lejárta előtt két héttel.

(#5) Vanir válasza Avicularia (#4) üzenetére


Vanir
veterán

Ha az Avior-ral meg vagy elégedve, akkor inkább maradj annál, jobb szenzorilag. Mellesleg ez teljesen szimmetrikus.

(#6) Avicularia válasza Vanir (#5) üzenetére


Avicularia
veterán

Meg vagyok vele elégedve. Csak a régi avior 8200 helyett kaptam kupont és el kell költenem abban a boltban, szóval gondoltam majd mikor leakciózzák, akkor megveszem ezt a roccat egeret tartalékba.

(#7) total90


total90
veterán

MM-ban próbáltam és nekem igen bazárinak tűnt. Egyáltalán nem masszív, lötyögött az egész. Amit el tudok képzelni a teszted után, hogy valaki közösült az egérrel, vagy 29463829 megfogdosták és azért volt annyira gagyi érzet.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a részletes tesztet! :R

(#9) caprine


caprine
aktív tag

"... anyajegy a hátunkon. Egy éve ártalmatlannak tűnt, de mára olyan riasztóan nagyra nőtt, hogy többé nem lehet figyelmen kívül hagyni." Azért nagynak nem nevezném, inkább csak ritka meg drága mint egy RR, de a BMW mégis csak sokkal nagyobb nála. A másik meg, hogy anyajegy nem jelenik meg az ember testén csak úgy, azzal születni kell, vagy van vagy nincs a testeden. A májfolt és társai az már igen.

Nekem nem tetszenek az ilyen előre bukó egerek. Ráadásul nem is vennék ma már olyat aminek nincsen normális ujjtámasza az oldalán.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#10) davidsone


davidsone
addikt

gci jól nézki kb ennyi... :B

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#11) pomorski válasza davidsone (#10) üzenetére


pomorski
őstag

Az e betűt miért hagytad ki? :F

Ja, olvastad a másik kettőt?

(#13) Skynet258


Skynet258
veterán

Én megvettem fehérben pár hónapja, első drága egerem, de eddig bejött.

Eladó switch-ek: OUTEMU Silent Cream Yellow, HAIMU Heartbeat silent linear, AKKO Piano Pro v3

(#14) scope2007


scope2007
addikt

köszi a tesztet!

tetszik a fehér és fekete design is

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#15) pomorski válasza Skynet258 (#13) üzenetére


pomorski
őstag

Hány napja kínlasztod? És úgy látszik eddig számodra, hogy megérte?

(#16) zoleek


zoleek
tag

Érdekes fordulat a Kova+ lehúzása, évek óta azt nyúzom... Részemről már emiatt (már bocsánat) hitetlen az írás.

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#17) SP!T válasza zoleek (#16) üzenetére


SP!T
addikt

Valaha is tesztelted érdemben? Ja persze, ha megnyomod a gombokat rajta működnek. Nem ennyiről szólna...

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#18) kemotox válasza SP!T (#17) üzenetére


kemotox
addikt

Persze, letesztelte WOT, Passziánsz, meg Pokemon GO alatt ;]

(#19) zoleek válasza kemotox (#18) üzenetére


zoleek
tag

Isten ments, hogy bárkit is megbántsak, de: 38 évesen a pokego nem annyira hoz lázba. Viszont bf3, bf4, diablo, red alert, passziánsz (ezt eltaláltad, bár bincs aki ne játszana vele szerintem) ezekkel nyomtam amihez egér kell. Én messzemenőkig meg vagyok elégedve vele. Imádom amikor ismeretlenül véleményt formálnak az emberről...

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#20) kpal


kpal
veterán

szuper teszt :K
nekm nagyon bejön ez ,vagy meg a Logiteh.

(#21) Skynet258


Skynet258
veterán

Most így hirtelen nem tudom mióta van meg, 4-5 hónapja biztos. Mivel ez első komolyabb egerem így nagyon messzemenő részletekbe nem tudok menni, meg összehasonlítani sem tudom semmi értelmesebb darabbal, de nekem külsőre bejön, a LED is kívánatos volt (bár tudom ez itt nem menő dolog de felvallalom, hogy az is számított)... Szóval rendben van vele minden. :)

Eladó switch-ek: OUTEMU Silent Cream Yellow, HAIMU Heartbeat silent linear, AKKO Piano Pro v3

(#22) SP!T válasza zoleek (#19) üzenetére


SP!T
addikt

Te egy tenyt akarasz meghazuttolni, amit tesztek tamasztanak ala. Ellenben a te "szerintem jo" elkepzeleseddel, aminek annyi az alapja, hogy BF-ezel, de soha nem csinaltal egy tesztet sem. Egy eger nem akkor jo ha mukodik... Hanem ha pontos.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#23) MaTpr0F válasza total90 (#7) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Az én kezemben egy új példány járt, de csak egyetérteni tudok. Nem keltett túl minőségi érzetet, KPO/KPM szintet meg sem közelíti (szerintem).

(#24) Evil Snowman válasza MaTpr0F (#23) üzenetére


Evil Snowman
őstag

KPO/KPM-hez képest valóban fogásra kissé olcsóbb hatásúnak tűnik. A fehér műanyag része nem olyan selymes, mint a KPO/KPM. Ennek ellenére szerettem használni, csak engem zavart az 1-2-2-es fogásnál a jobb oldali él a két oldalsó gomb felett, ahogy dobragab is írta. Ezért kedvesem kapta meg, mert neki kényelmes, meg fehér. :DDD

Én meg "elszenvedek" egy Logi MX518-al. :D

[ Szerkesztve ]

(#25) Evil Snowman válasza zoleek (#16) üzenetére


Evil Snowman
őstag

Tesztekkel, grafikonokkal alátámasztott átfogó teszt számodra hiteltelen, mert le lett szólva a Kova+, amiben egy 20 filléres pontatlan szenzor dolgozik? Vannak gondok.... :F

(#26) nalaca000


nalaca000
tag

Köszönöm a tesztet. Tán ez az első egérteszt amit olvasok tőled, de nagyon tetszett. Olvasmányos és alapos. Nem egyszerű megvalósítani...

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#27) dobragab válasza Avicularia (#4) üzenetére


dobragab
addikt

A Kova teljesen szimmetrikus, bal- és jobb oldalán egyaránt 3-3 gombot találunk.

(#7) total90

Gyakran előfordul, hogy a kiállított modellek le vannak strapálva, legutóbb talán a G502-vel járt így valaki.

(#9) caprine

Látom, sikeresen megtaláltad a teszt leglényegesebb pontját.

(#16) zoleek

A 3305DK egy rettenetes szenzor, egyedül a SteelSeries-nek sikerült jól implementálnia (Kana v1), de még néhány FW-frissítés is kellett hozzá. Minden más implementációja sajnos hulladék, legalábbis a top szenzorokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#28) TeebyKay válasza caprine (#9) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ez egyébként is butaság, anyajegy az ember egész élete során kialakul.

(#29) e-newsee


e-newsee
addikt

Pont ugyanez volt a bajom ergonómiailag a G300s-emmel. Vastagok az ujjaim, nagyon zavartak az oldalsó gombok. Ezért is adtam el. Ha jó lett volna a szenzora, meggondoltam volna, hogy a gari végeztével kiszerelem őket. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#30) csati777


csati777
csendes tag

Nekem nagy kezem van, de ez a viszonylag kis egér mégis baromi kényelmes, palm fogással is. Pedig egy Mionix Naos 7000-ről váltottam, ami maga az egerek La-Z-Boy fotelja, de eszembe nem jutna visszaváltani arra.
Én sok gombot használok (MMO-k, stratégiák), és a jobb oldali kettő kivételével mindegyik könnyen elérhető és használható. Az egyetlen komolyabb problémám a szoftverrel van: egyszerűen hiányzik belőle a "loop" funkció, miszerint ha nyomva tartok egy gombot, akkor azt a funkciót ismételgesse, amíg el nem engedem. Azt hittem, csak én vagyok hülye a makrózáshoz, de mint kiderült, tényleg nem lehet ilyet beállítani. Röhej, egy 3000 forintos Aliexpress-es egér is tudja ezt ("turbo gomb").

(#31) dobragab válasza csati777 (#30) üzenetére


dobragab
addikt

Meg az AutoIT is tudja. Sot, asszem X-Mouse is.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#32) csati777 válasza dobragab (#31) üzenetére


csati777
csendes tag

Az egyikhez programozni kéne tudni, a másik meg nem hallott még róla, hogy léteznek 5 gombnál többel rendelkező egerek is. :(

(#33) robogos10


robogos10
aktív tag

Nekem nagyon tetszik pláne a kialakítása :K

(#34) b.


b.
félisten

nagyon jó, részletekig belemenő írás. Példás :)

Szeretném kibővíteni az egér arzenálom EVGA termékekkel, vásárlás előtt állok. A teszt jó lenne mint egy falat kenyér :)
Esetleg annyit írhatnál, hogy szerinted mennyire könnyűnek tűnik az X5 és milyen a vezetéke merevség szempontjából? Attól félek túl könnyű az X5 ,lehet X10 jobb vétel lenne, de az lézeres, igaz a jobbik fajtából kapott szenzort.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) dobragab válasza b. (#34) üzenetére


dobragab
addikt

[link] [link] [link]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#36) b. válasza dobragab (#35) üzenetére


b.
félisten

Hmm érdekes, köszönöm. :R
X10 ről mi a véleményed? próbáltad már?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37) dobragab válasza b. (#36) üzenetére


dobragab
addikt

A9800-at kerüld, mint ördög a tömjént.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#38) scabi78


scabi78
senior tag

Jó a cikk, gratula! Csak az én szememet bántja az esőcseppes egérpad aminek a grafikája – nem tudom miért – a 90-es éveket juttatja eszembe :))
Sokkal jobban mutatna a fehér egér egy fekete padon. :B

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#39) Vanir válasza scabi78 (#38) üzenetére


Vanir
veterán

A Raindrop az egyik legjobb pad amit valaha gyártottak, mind tartósság, mind pedig súrlódás tekintetében. Ha lenne belőle 45x40 centis változat akkor én is ezen tolnám. :)

[ Szerkesztve ]

(#40) Skullwipe válasza Vanir (#39) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ez igaz, érthetetlen miért nem készül más méretben, de sajnos ezt csak a gyártó tudja.

(#41) ribizly


ribizly
veterán

Jó kis teszt! Köszönjük! :R
Nem annyira bejövős. Szerintem kifejezetten csúnya, hacsak nem fekete-fehér valakinek eleve mindene az asztalon (billentyűzet, egér), akkor nagyon furán tud mutatni. Ennyiért már igen komoly darabokat kapni mind a aszimmetrikus (akár balkezes megoldást is), de a szimmetrikus egerek között is találni már 1-1 jó példányt, csak körül kell nézni (akár külföldről hozatni).
Én mondjuk jelenleg egy Logitech G500-at használok (ami amúgy szintén nem egy szépség), előtte meg M,500/518-at, de várományosa vagyok egy Mionix Naos QG-nek, ami viszont már pofás.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42) Vanir válasza ribizly (#41) üzenetére


Vanir
veterán

Nem kötekedésből, de az egér nem az a periféria, amit a júzer a kinézetéért vesz. Szenzor, klikkek, kényelem (egyéni ref) >>>>>>> esztétika.

[ Szerkesztve ]

(#43) ribizly válasza Vanir (#42) üzenetére


ribizly
veterán

Ez csupán részben ugyan, de igaz. Inkább így fogalmaznám meg, hogy ha teheti odafigyel az esztétikumra is. Vagy nem. :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#44) b. válasza Vanir (#42) üzenetére


b.
félisten

Hát Én ezer éve odafigyelek mivel játszom, versenyszerűen is tolom,de nem veszek meg olyan egeret, -még ha az egekig van dicsérve is, -ami nem tetszik. Ezt sem venném meg :)

Most Többek között ( 9 gamer egerem van) Mionix naos 7000 boldog tulaja vagyok, de ezen is gondolkodtam sokat, hogy tetszik e. Szerencsére meggyőztem magam,, most meg imádom:)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) Skynet258 válasza ribizly (#41) üzenetére


Skynet258
veterán

Mondjuk az itteni képeken elég rondának hat, élőben lényegesen szebb... De még akár itt is. Félreértés ne essék nem mindenkinek tetszik ugyanaz és ez jól is van így, de a cikkben tényleg gagyinak tűnik, holott azért asztalon nagyon nem az. Nálam ezen szett része(a képek készültekor mondjuk még nem volt meg), most épp fehér korszakomat élem ( :DDD ) abba meg abszolút passzol. Szóval igen, fontos a kinézet (is!). :)

[ Szerkesztve ]

Eladó switch-ek: OUTEMU Silent Cream Yellow, HAIMU Heartbeat silent linear, AKKO Piano Pro v3

(#46) ribizly válasza Skynet258 (#45) üzenetére


ribizly
veterán

Na erről van szó! :)
Abba a környezetbe ilyen egér kell! :)
Valóban jobbnak tűnik azon a képen, de asszem nálam a világos billentyűzet és világos egér nem játszik, mert hiába mosok amúgy minden gépezés előtt kezet, sajnos nem kopnak "szépen".

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#47) dobragab válasza ribizly (#46) üzenetére


dobragab
addikt

Ezért részben én kérek bocsánatot, egyrészt alatta kék Raindrop van, így a színegyensúly sárgásabb lett. Másrészt fos TN panelen állítottam be a színeket (amin minden kékebb), és miután elkészült a cikk, utána vettem észre az IPS monitoromon, hogy sárga lett. Thumbnail-ekkel együtt nem volt humorom újra megcsinálni az egészet. :(((

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#48) Skynet258 válasza dobragab (#47) üzenetére


Skynet258
veterán

Távolról sem ekézni akartalak, sejtem mennyi meló van egy ilyen cikkben, csak feltűnt a dolog. :R Te adod az infót én meg a feelinget. :DDD

Eladó switch-ek: OUTEMU Silent Cream Yellow, HAIMU Heartbeat silent linear, AKKO Piano Pro v3

(#49) h_benjamin


h_benjamin
aktív tag

Jó teszt! Ilyenem van csak feketében. :) Az tuti hogy nem bántam meg! :)

i5 10600KF + Z590 + RTX 3070 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#50) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Olyan egeret elvből nem használok, amelynek a görgője balra-jobbra nem mozdul. Alapból programozom balt DELETE-nek, jobbot meg ENTER-nek. El se hinné az ember, hogy mennyit segít ... még pár gombnál CTRL+C és CTRL+V.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.