Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Az intel egy köcsög.
Az USB3 vajon el tudja majd látni árammal a külső driveokat? Remélem erre is gondoltak, nem csak a sebességre. Egyébként már csak a sebessége miatt is tetszik. ;)

I don't fit in. I fit out.

(#2) Siera


Siera
senior tag

hát nemtom mennyivel lesz több a tényleges sebessége,de várjuk :DD

(#3) pschio válasza simonzé (#1) üzenetére


pschio
őstag

az egy dolog hogy kurva gyors. de hol vannak hozza pl az ok a flash meghajtok amik ezt ki is hasznaljak :DDD

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#4) orbano válasza pschio (#3) üzenetére


orbano
félisten

van pár ssd, mobil vinyó, asztali vinyó, ami azért megfekteti a 2.0-t... és nem csak a pendriveoknak találták ki az USB-t...

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) hemaka válasza simonzé (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

4.8Gbit/s lesz megközelítőleg a sebessége, legalábbis ezt hangoztatják. De a teszből kiderül, hogy olyan 3Gbit inkább a reális, az meg olyan ~300MB/s, de javítsatok ki, ha tévedek. :D

(#6) Hebry válasza hemaka (#5) üzenetére


Hebry
senior tag

Én is így tudom, hogy 3 Gbit lesz a valós érték, de az elméleti mindig magasabb.
Az áramellátásra én is kíváncsi vagyok, de biztosan megoldották, vagy megoldják.

(#7) rodrigez válasza hemaka (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

Hát amennyiben 10-el osztod a 3000-et az nem helyes :) Szal, ha a gyakorlatban 3000mbit-et tud majd a cucc akkor az gyakorlatban 375mb lesz :) Ha belegondolunk, hogy az USB 2.0-nak a maximális átviteli sebessége 480mbit volt akkor nem is rossz ;)

[ Szerkesztve ]

(#8) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Várjuk!!:) és az áramellátás remélem figyelembe vették! valamelyik márkánál már olvastam, hogy monitorra ráteszik az USB3mat :F nem tom melyik volt az... :F

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Meg egy ideig nem kell rettegni, hogy az USB 2.0as eszkozok elavultnak fognak szamitani.

(#10) JanR


JanR
addikt

Alaplap cseret ugyis 2010 elejere terveztem, uh addig nekem tokmind1, milyen USB-m van:)

(#11) csibra válasza rodrigez (#7) üzenetére


csibra
tag

Azt azért ugye tudjuk, hogy soros vonalon az adatbitek száma nem egyezik meg a továbbított bitek számával, van start meg stopbit, meg paritás bit is (persze nem szükségszerűen minden egyes byte, szó, duplaszó előtt. Minden esetre egy normál 1 start, 1 paritás 1 stop bit esetén a 3000 MBit/s máris csak 272 MByte/s lesz. Persze lehet, hogy a 4800 MBit/s-ot már elosztották ezzel a 11-el, és azt szorozták fel 8-al, így jön ki a 3000 MBit/s (3490) környéki tényleges sebesség.
Ugyanezen ok miatt nem érdemes amúgy a névlegesen 8096kbit/s-es ADSL vonalon 1012 kByte/s sebességű letöltést keresgélni (meg azért sem, mert a T-* hazudik :( )

(#12) Siera válasza csibra (#11) üzenetére


Siera
senior tag

nem sajnos eddig nem tudtuk/tudtam. :(
nem is gondoltam ,hogy ez ilyen bonyolult:start,paritás stop.érdekes hozzászólás.ma is tanultam valamit thx:D

(#13) KrAt válasza csibra (#11) üzenetére


KrAt
veterán

Tényleg.. Pedig ezt elfelejtettem belekalkulálni, de akkoris jó lesz :)

(#14) CyberDragon válasza simonzé (#1) üzenetére


CyberDragon
csendes tag

Az USB 3.0 elvileg 900 mA-t tud leadni portonként, vagyis majdnem 2x annyit, mint egy USB 2.0 port :)

Üdv! CyberDragon

(#15) hemaka válasza csibra (#11) üzenetére


hemaka
nagyúr

Bárhogyan váltogatjuk és bárhogyan számoljuk a lényeg ugyanaz, végre gyorsabbak lesznek az USB-portok. :)

(#16) asadasad22


asadasad22
őstag

ez már olyan qrvagyors, hogy ebből egy fullspeedes pendrive a ram sebességét b@szná oda :)

(#17) Nyugdíjas válasza csibra (#11) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tudjuk már ezt rég, hogy ezek csak márketingszámok :D de teljesen jól mondod :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18) TeeJay


TeeJay
félisten

elvileg így fog majd kinézni a 3.0 kábel

réz és optika is lesz ugye benne, szóval úgy tippelem drágább lesz mint egy USB2 kábel
de a nagyobb sebesség megéri majd :B

fura hogy a FW-t meg tudják majd 3,2gigabitig gyorsítani optikai szál nélkül is :F
USB-nek miért nem ment ez?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19) Osynho válasza csibra (#11) üzenetére


Osynho
addikt

8 megás ADSL-el olyan 900kb/sec sebességgel töltök.

(#20) Depression


Depression
veterán

Lesznek USB 3.0-ás kártyák? Olyanra gondolok, amit beleteszek a mostani alaplapomba, és így nem kell rögtön alaplapot cserélni?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#21) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Attól tartok, ennek a 3.0-s szabványnak a 2.0-hoz képest kábé akkora gyakorlati jelentőssége lesz, mint a draftN-es wifinek a g-shez képest. Mégegy szabvány, ami megtartja ugyan a kompatibilitást visszafelé, ám érdemi előrelépést nem igazán hoz. :U
Drágább, bonyolultabb, és elméletben jobb.

De ne legyen igazam !

Nem mellesleg a kivehető áramot nem lett volna pofám 1 Amper alatt meghatározni. Millió kiegészítő táplálható/tölthető volna már 5 Watt körüli bevitt teljesítménnyel, ezzel simán ki lehetne váltani egy csomó eszköznél a plusz külső tápellátó alkalmatosságokat.

(#22) #95904256 válasza TeeJay (#18) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az USB3 kábel üvegszálas? Biztos ütésállóbb is... :U

(#23) mephi666 válasza DuplaZso (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is hasonlóra gondolok... usb1-2 között óriási a szakadék, de a 2-3 között nem érzem akkorának, hogy váltani kellene :( ha bejönnek az ssd-tárolók, talán akkor lehet érezni a régi korlátait, de addig nem igazán... "ennyire ne siessünk már" :) ez olyan számomra, mint a 10megabites net... egy darabig élvezném a csúcssebességet, de aztán már nem :( elég az 1megabites bőven, mert közben tudom iszogatni nyugodtan a kávémat meg minden :) az usb-s eszközöknél pedig szerintem szinte mindennek elég a 2.0 sebessége... hipergyors adattárolóknál lehetne teljesen kihasználni, de nekem a külső satás vinyómnál a vinyó határozza meg a sebességet...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) Integra


Integra
titán

akkor most miért vegyen az ember új alaplapot? hogy fél év múlva cserélje újra?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25) divrapier válasza mephi666 (#23) üzenetére


divrapier
tag

Regebben valaki mar leirta, de akkor idezem: nem 2 hetre tervezik az usb3-at, ugyhogy kell a sebesseg. Nem a mostani pendriveokhoz kell, hanem a par ev mulva sokkal gyorsabb eszkozokhoz. Pl fullhd-s kamerarol viszed gepre a videot, lehet orulnel a 10x gyorsabb sebessegnek. Lehetett volna gyorsabb is, mert minel tobb tartalek van benne, annal tovabb lehetne jo.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#26) Integra válasza divrapier (#25) üzenetére


Integra
titán

arra leszek kíváncsi, hogy vajon milyen gyorsan nőjük ki majd a 3.0-t..
valszeg gyorsabban mint a 2.0-t.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27) Champipi


Champipi
senior tag

Veszek két 1,8" SSD-t, és berakom őket egy 2,5" külső rackbe RAID_0-ba, és rákötöm egy kábellel az USB 3.0 csatimra a laptopon és gyorsabb lesz mint e belső vinyóm. Tetszeni fog!

(#28) Grisa_kvr válasza TeeJay (#18) üzenetére


Grisa_kvr
tag

Hát lehet hogy én vagyok a vak, de az usb3 specben egy darab optikát nem láttam, két árnyékolt és egy árnyékolatlan csavart érpár, azt' kész.

Ami egyébként nem tetszik a dologban, hogy ez gyakorlatilag nem is USB 3.0, hanem valami más, amit egybecsomagoltak a régi usb-vel, és hogy ne törjön ki a parasztlázadás, berakták a specbe, hogy az usb2 tűin is tessék kommunikálni, ha úgy hozza a szükség.

(#29) and64dns válasza divrapier (#25) üzenetére


and64dns
csendes tag

Meg ugye kitalálták már az USB Video kártyát pl. [link]. Ha utána számolunk tömörítés nélkül az ilyen feladatokhoz sovány a 2.0. (1024x768x60x24bit > 1Gbit )

(#30) and64dns válasza and64dns (#29) üzenetére


and64dns
csendes tag

Most néztem meg, nem is a RAMDAC-két hanem grafikus kártyaként működik, úgy hogy a számolás értelmetlen...

(#31) TeeJay válasza Osynho (#19) üzenetére


TeeJay
félisten

álmodban :B
T-home 8megás ADSL-nél (8096/512kbit linksebesség ugyebár) 840-845KB letöltés és 54-56KB feltöltés marad nettóban. ha te 900KB-al töltesz akkor nem 8096kbit a linksebességed vagy meg rosszul mér a böngésződ progid bármid :P
tudom mert nálam és 2 másik rokonomnak is 8megás net van és ennyi volt mindig a max!

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32) TeeJay válasza Grisa_kvr (#28) üzenetére


TeeJay
félisten

HWSW-n volt a hír ott azt írják optikai kábellel lesz elérhető ekkora speed :U
SG-n meg ez van

[link]

"Az első tesztekben (a WinHEC alatt) például egy 25 GB-os nagyfelbontású mozifilm másolásával mérték le a pontos sebességet, és míg az USB 1.0 esetében több mint 9 órát vett igénybe a művelet, a második generáció 14 perc, a harmadik pedig mindössze 70 másodperc alatt megbirkózott a feladattal. Ez több mint tízszeres gyorsulást jelent, ám a pontos sebesség 2,857 Gbps, nem pedig a fent említett maximum."

2,85gigabit is elég jó már
az már 360megabájt/sec körül van ami legalább tízszerese nettóban a mostani USB 2.0-nak

ja és a végén!!!
"A szövetség tagjai mindent megtesznek majd annak érdekében, hogy az új energiakezelési technológiát és optikai kábelezést támogató szabvány minél előbb elterjedjen."

tehát optikai lesz :B

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33) Grisa_kvr válasza TeeJay (#32) üzenetére


Grisa_kvr
tag

Optikai, na persze. Először is nézd meg azt a zipet, benne 2 pdf-el, amit az usb-ék hivatalos oldaláról linkeltem. Na az lesz az USB 3.0 ami abban le van írva. 5Gbps elméleti sebesség, 2 árnyékolt csavart érpár a superspeed és 1 a régi usb-nek (na meg az 5v és a gnd). Gondolod hogy blamálnák magukat azzal, hogy mást állítanak a hivatalos specben, mint ami valójában van?
Az meg egy dolog, hogy amíg nem lett végleges a szabvány, kisérleteztek optikával, de ez itt végleges, ez alapján gyárt mindenki (majd) usb3 cuccokat.

(#34) Hun'reeth válasza divrapier (#25) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Bizony kell a sebesség. Már most is ha pl. egy 16GB-os pendrive-ra feltennél valamit és teleírnád rohadtul sokáig tartana. Nem beszélve a fullhd-s adatmennyiségekről.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#35) shabbarulez válasza TeeJay (#32) üzenetére


shabbarulez
őstag

Itt egy újabb demonstráció, Video: USB 3.0 and power tool at DesignCon: [link]

Itt 438MB/s-et mértek ki, ami úgy ~3.5Gbps, ami az elméleti jelsebesség 73%-a. De mondja is videoban hogy a protocol overheadek miatt a gyakorlati érték a jelsebesség úgy 75-80%-ánál több nem nagyon lehetséges, ez már ahhoz elég közel van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.