Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kalmanahos


kalmanahos
tag

szerintem ezt a feluletet azota nem hasznalta senki, amiota (talan a Vistaba kerult bele eloszor) bele kerult a rendszerbe. egy valamit is magara ado rendszergazda kirohogne

[ Szerkesztve ]

(#2) FLATRONW


FLATRONW
őstag

A külső programokat készítők ezt a megoldást betudják építeni a saját programjukba Windows 10 alatt, hogy OSD-n is használható legyen?

(#3) velizare válasza FLATRONW (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

tuti kinyerhetőek ezek a windoze apijával, a kérdés az, hogy ehhez futtatni kell-e a task managert magát, vagy meghívhatóak külön is. illetve a nonpluszultra az lenne, ha nemcsak a legjobban megterhelt parancsmotor utilizációját lehetne kiíratni, hanem az összesét.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Ezer eve nem hasznaltam. Meg talap XP alatt utoljara, amikor beragadt valami, aztan kilottem onnan, hogy ne egye a memoriat meg a procit feleslegesen. :D

(#5) Cifu


Cifu
nagyúr

Végre könnyebb lesz megtalálni a miner malware programokat...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Abu85 válasza FLATRONW (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

UWP-n belül igen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) Lenry válasza kalmanahos (#1) üzenetére


Lenry
félisten

miért, mi baj van vele?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Sanya


Sanya
nagyúr

GPU-z is tud hasonlót, persze az nem látja az Intel gpu-k terhelését.
Vajon majd itt láthatjuk-é?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#9) Hobbbyt válasza kalmanahos (#1) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Tévedsz, én használom mikor úgy hozza a sors.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#10) copass válasza kalmanahos (#1) üzenetére


copass
veterán

baromság...
bőven elég arra amire kitalálták, a többire ott a system explorer!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11) Abu85 válasza Sanya (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Látja majd. Ez minden hardverét látja. Ez a két folyamat vezérli őket.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) Meteorhead válasza Lenry (#7) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Don't feed the troll!!!!

(#13) Cifu válasza Abu85 (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor is, ha nincs hozzá WMMD 2.0 driver?

Lásd még Intel HD2x00, 3000 és 4000 illetve Bay Trail M/D Celeronok és Pentiumok....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) Abu85 válasza Cifu (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azokon nem.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Fred23 válasza Hobbbyt (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én is, és örülök most a hasznos fejlesztéseknek! Ez a M$ most egy fokkal kevésbé tűnik goncimanónak. :D

(#16) Pocok256


Pocok256
veterán

Már csak az a kérdésem , hogy optimus esetében ez a megoldás felfogja e ébreszteni az alvó állapotba lévő kártyát csak azért, hogy monitorozgassa így energiát pazarolva ? Nekem anno eddig az összes ilyen monitorozó cucc ezt csinálta.. ami nem kis bosszúságot okozott míg erre rájöttem.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#17) Abu85 válasza Pocok256 (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Windows 10 alatt már nem létezik Optimus. Egységes Hybrid Graphics felület van. Szóval az OS tudja kezelni a szituációt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18) #16939776


#16939776
törölt tag

Majd ha ott tartunk, legyen parancs amivel ki lehet kapcsolni a monitorozást, ha kiderülne hogy nem megnyitott erőforrás-figyelő mellett is feleselgessen eszi az erőforrásokat, és/ vagy akadást okoz a játékokban.

Köszi!

(#19) zetor2000 válasza Cifu (#13) üzenetére


zetor2000
senior tag

A kérdésedre a válasz a cikk 2. bekezdése:
"A rendszer a WDDM 2.0-s felületen keresztül fog működni, vagyis ehhez kialakított meghajtóra van szükség a visszajelzések megjelenítéséhez. A vállalat szerint a Windows 10-et telepítő felhasználók nagyjából 70%-ánál adott ez a követelmény, és a jövőben ez úgyis nőni fog, ahogy a régi gépek tulajdonosai újabb hardverekre váltanak."
Ergo, ami nem felel meg ennek a követelménynek, ott nem fog működni, vagy sz*rul fog működni (de inkább nem fog működni). Ahogy kikopnak a régi gépek, mert újat vesznek helyettük, a helyzet úgy lesz ideálisabb, mert azok már meg fognak felelni a fenti feltételeknek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#20) Pocok256 válasza Abu85 (#17) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát pedig épp win 10 home és pro alatt is az lépett fel, hogy a kis asztalkára kitett widget éjjel nappal pingelte a dedikált gpu t ami miatt 1-2 óra alatt lemerült akksirol a notim. Mikor meg kinyomtam bírta 7 órán át.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#21) Lenry válasza Pocok256 (#20) üzenetére


Lenry
félisten

nem valami 3rd party widget volt? lehet, hogy valami kőbalta megoldást alkalmazott a szoftver a monitorozásra.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Pocok256 válasza Lenry (#21) üzenetére


Pocok256
veterán

Valószínűleg igen.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#23) Pubszon


Pubszon
veterán

Hasznos feature, ideje is volt már. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#24) savior válasza Cifu (#5) üzenetére


savior
őstag

Van olyan banyaszvirus, ami leallitja magat, ha megnyitjuk a feladatkezelot.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#25) azka79 válasza kalmanahos (#1) üzenetére


azka79
aktív tag

Én szoktam használni.

(#26) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Baba lesz :) amóta két monitorom van szite mindig használom... pont ez hianyzott eddig, hogy lássam a gpu terhelest

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#27) AtHoS válasza savior (#24) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor nálam az ilyen "védelmű" bányászprogik sosem fognak dolgozni, mivel automatizáltan indul a feladatkezelő rendszerinduláskor, így az óra mellett szépen látom a proci aktuális terhelését

read-only mode on the forum

(#28) Lacccca87 válasza Pocok256 (#20) üzenetére


Lacccca87
őstag

Most komolyan minek? :D
Nem mind1 hogy adott program mennyire használja a rendszered ha ugyis dolgozol vele vagy hanálod?

Régebben még engem is érdekel hogy kiíratni mindent aztán rájöttem tök felesleg, és azóta se értem azokat akik teleiratják a képernyő sarkait különböző OSD -vel.

Monitorozni akkor kell ha a normál működéstől eltérőt tapasztal az ember, egyébként meg erőforrás pazarlás

(#29) ttt


ttt
senior tag

Na egy újabb lehetőség, hogy a telemetria plusz adatokat küldhessen. Gondolom nem lesz letiltható, mit eddigi kém társai. :D

(#30) Dr. Romano válasza AtHoS (#27) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem az Aida fut a hőmérsékleti ikonokkal az óra mellett, mindig feltűnik ha valami feleslegesen dolgozik (mondjuk ezt a ventik hangjának "megemelkedéséből" sem nehéz kikövetkeztetni)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#31) copass válasza Dr. Romano (#30) üzenetére


copass
veterán

első dolgom az aida nekem is!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#32) Agyzuzo válasza Lacccca87 (#28) üzenetére


Agyzuzo
addikt

System Explorer + TOP5 CPU-t nyektető progi listázva, hasznos tud az lenni, hidd el!
A vindózés sztem teljesen értelmetlen volt Win10 előtt, most próbálnak valami irányt elkapni, de csak le kéne másolni a System Explorert. ;]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#33) Lacccca87 válasza Agyzuzo (#32) üzenetére


Lacccca87
őstag

Tényleg nem értem, vagy nem tudom beleképzelni magam ebbe a helyzetbe amikor szükségem lehetne rá, aztán lehet azért mert én csak sima home felhasználásra tartom a gépet.
Bármikor megnyitom a feladatkezelőt a legtöbb terhelés sem megy fel 1-3% felé a top 10 programban és ott is inkább csak top 2-3 ami eléri ezt. Kivételt képez ha fut játék vagy valami HD stream/videó.

(#34) Lenry válasza Agyzuzo (#32) üzenetére


Lenry
félisten

hasznos tud lenni, ha valami gebasz van, de alapjáraton fölösleges nézni.
ha meg gebasz van, akkor megnyitod a feladatkezelőt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) core i7


core i7
addikt

Jó ez a GPU figyelő dolog főleg bányászvírust ha bekap az ember :D

(#36) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szép próbálkozás, de köszönöm marad az RTSS.

(#37) kigyi_23 válasza core i7 (#35) üzenetére


kigyi_23
addikt

Azt nem fogod látni ugyanis feladatkezelő megnyitásával leáll :D Szóval erre használhatatlan, de múgy meg alap feladatokra eddig is elég volt ezt bámulni úgy sem fogja az ember ahogy eddig sem tette.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#38) zsoltti


zsoltti
senior tag

Ez kiraly , mar csak homerot kellene beleepiteni cpu gpu temp-et is lehessen vele monitorozni az lenne az igazi

(#39) mzso válasza Abu85 (#6) üzenetére


mzso
veterán

Szóval akkor a Process Explorer kiesett? (Ami egyébként már Microsoft tulajdon, de inkább tűnik thrid party-nak.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.