Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kriza


Kriza
őstag

Hány FPS-sel fut majd rajta a FarCry2... :DDD :))
Egyszer megnéznék egy ilyen géptermet. Vajon mekkora lehet az alapterülete ennek a "szuperszámítógépnek"?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2) szente


szente
addikt

szerintem tök láma kérdés lesz:ezeket a gépeket hogyan és mivel kapcsolják egymáshoz?

(#3) Xmodule válasza szente (#2) üzenetére


Xmodule
őstag

Lehet, hogy optikai kábeleket használnak...nem tudom én sem csak tippelek.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#4) Erasmus válasza szente (#2) üzenetére


Erasmus
őstag

(#5) VladimirR


VladimirR
nagyúr

ize, nemszoltam, tizedesvesszo unrulez

[ Szerkesztve ]

(#6) szente válasza Xmodule (#3) üzenetére


szente
addikt

én is erre gondoltam mert ugye nagyon sok adatot kell továbbítaniuk egyszerre.hülye vagyok a témához,de érdekel.jöhetne valaki aki ért hozzá és felvilágosíthatna.

(#7) szente válasza Erasmus (#4) üzenetére


szente
addikt

nem nagyon tudok angolul,de szerintem a lényeget levettem,köszönöm :R

(#8) sNORh


sNORh
addikt

Ez komoly

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#9) Erasmus válasza szente (#7) üzenetére


Erasmus
őstag

itt egy jónak tűnő magyar nyelvű anyag róla: [link]

(#10) Vladi


Vladi
nagyúr

"exaflopos" Aztajó... ebben vajon hány nulla van? :DDD

Mennyivel békésebb flopokkal versengeni mint robbanófejekkel. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) szente válasza Erasmus (#9) üzenetére


szente
addikt

majd lesz időm elvolvasom,ezt is köszönöm :R

(#12) REDeath


REDeath
őstag

klímaváltozást úgy nézik, hogy lemérik mennyi károsanyagot bocsátanak a levgőbee az erőművek, aztán bekapcsolják a gépet és megnézik mennyivel nőtt a károsanyagkibocsátás a fogyasztása miatt :)
am nekem régóta roadrunnerem van

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#13) John Fowler válasza Vladi (#10) üzenetére


John Fowler
tag

"Mennyivel békésebb flopokkal versengeni mint robbanófejekkel."

Ezzel csak az a baj, hogy ezekkel a flopsokkal bizony robbanófejeket fognak fejleszteni :(

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#14) MBazsee


MBazsee
tag

Csodálatos! Ezt a szuperszámítógépet is az Ámerikai hadsereg fogja használni, hogy úgyisénleszekaviláglegerősebbéslegfélelmetesebbserege. :( :( :(

Nem atomfegyvereket kellene vele szimulálni!

[ Szerkesztve ]

(#15) cizoe


cizoe
őstag

ezen szaggat a krájszisz 981110x120010ben? :F

(#16) Menthirist


Menthirist
veterán

lol... ha valamelyik játék grafikáját feldobnánk 1920x1080-ra, akkor hogy futhat :) Okés, a videókari gyenge, de átlag kevesebb mint 20 pixelre jut egy procimag, ki nem xarná le :) Polyszámban meg mind emag kiszámol 5 polyt per sec, és máris 2x részletesebb grafikát kapunk, mint amit játékokban valaha megjelenítettek (becsületes a 250-300k poly a képernyőn teljesítmény :) ) Kár hogy mindent nagyon át kellene írni, köszönhetően a két proci teljesen más architektúrájának... Erre se fejlesztenék programot :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#17) Szabesz válasza MBazsee (#14) üzenetére


Szabesz
őstag

Inkább robbantgassanak?

¯\_(ツ)_/¯

(#18) Sirpi válasza cizoe (#15) üzenetére


Sirpi
senior tag

Mit kezdenél egy 8,175-ös képaránnyal? :P

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#20) v.tom


v.tom
őstag

Brutális cucc. Hát igen. AMD power:D

(#21) Ferdzsoo válasza Enszuke (#19) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Huh ezt a 46 éves adatot olvasván még a hideg is kirázott!
Azért a 3 megawatt teljesítmény is elég szép.

3.000 kilowatt vagyis 3.000.000 watt teljesítmény. Szép? Biztos nem codegennel hajtják... :DDD Külön erőmű van rá komolyan mondom... :DD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#22) rollins válasza Menthirist (#16) üzenetére


rollins
őstag

és az futna red hat enterprise linuxon? :>
v.tom: hypertransport biztos közrejátszott

[ Szerkesztve ]

(#23) Menthirist válasza rollins (#22) üzenetére


Menthirist
veterán

Ez a gép már tudna emulálni bármilyen OS-t is :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#24) rollins válasza Menthirist (#23) üzenetére


rollins
őstag

emulalt os-ben nem biztos, hogy minden hardver normal működne, még a hardver is emulált :>, vmware nem tudom mily szinten áll ezügyben
wine és társaival sem biztos

[ Szerkesztve ]

(#25) Olasza


Olasza
aktív tag

Most már biztos, hogy a világ legjobb gépében AMD proci csücsül. :) KÖSZÖNJÜK a hírt!

(#26) doc válasza Ferdzsoo (#21) üzenetére


doc
nagyúr

a poén az, hogy 20 év múlva már egy asztali gép is simán hozni fogja ezt a teljesítményt, erről az erőműről meg majd tanulnak a gyerkőcök informatikatörténet órán :DD

(#27) (Kolombusz) válasza MBazsee (#14) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Azért szerintem nagyon jól teszik, amit tesznek.
Nagyon jól tették, mikor a szerbek ugráltak, hogy kicsit odacsaptak nekik.
Nagyon jól tették, hogy a világháborúba végül beszálltak, különben elképzelhető, hogy most utcaseprő lennél a páneurópai Németországban.

Tudom, hogy divat utálni az USA-t, de nem ártana gondolkozni csöppet.

(#28) Olasza válasza doc (#26) üzenetére


Olasza
aktív tag

20 év kicsit kevés, az olyan, mint a Terminátor szerinti a mai világ. Kell oda 100 év is, azért 20 ezer szerverprocit ilyen hamar nem lehet utolérni.

(#29) doc válasza Olasza (#28) üzenetére


doc
nagyúr

ok, jogos, 20 kevés, legyen 50, bár szerintem annyi nem kell
nézd meg hogy 50 évvel ezelőtt mit tudott egy szuperszámítógép
és a fejlődés nagyon durván megy előre, lassan kezdenek életképesek lenni az új technológiák (kvantumszámítógép, holografikus tárolók, stb)

[ Szerkesztve ]

(#30) MBazsee


MBazsee
tag

Az a helyzet, hogy nem utálom amerikát, de szerintem egy ilyen gépet az orvostudomány is fel tudna használni. Meg ha ennyire háborúra készülnek, akkor tegyék, de ne atomfegyverekkel. Na ezért nem tetszik, hogy a hadsereg használja ezt a szupergépet.

(#17) Szabesz: Ne robbantgassanak, hanem teszteljék gépen, ez igaz, de neked is azt mondom amit feljebb leírtam, hogy az orvostudomány is tudná használni...

[ Szerkesztve ]

(#31) zolomon17


zolomon17
senior tag

Az IBM többnyire nem Intel-el szokott dolgozni? Minden esetre örülök az AMD-s sikernek, gondolom most ott is dagad a mellény :)

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#32) shabbarulez válasza zolomon17 (#31) üzenetére


shabbarulez
őstag

Az IBM inkább a saját procijai köré épít szuperszámítógép rendszert és azért most is valójában ez törént. Az Opteronoknak inkább csak vezérlő szerepe van, a számítási munka oroszlán részét a módosított Cell chipek végzik el.

"A Red Hat Linuxot futtató fürt sztenderd MPI programozási modellje szerint egy Opteron maghoz rendel egy PowerXCell 8i chipet, ahol az Opteron a számítás vezérlését látja el, amihez az IBM biztosít fejlesztőeszközöket és könyvtárakat. "

Az Intel most a Cray-vel és a SGI-vel fog majd új rendszert építeni, ahol már a 10 Petaflops áttörése a cél. A Cray-Intel rendszer valamikor 2010/11 felé várható, az SGI-Intel rendszer pedig 2012-re, ez utóbbi a Nasa megrendelése amit Hold és Mars missziók számításaihoz akarnak majd felhasználni. Ez a két rendszer is hasonló hybrid felépítésű szuperszámítógép lesz, Xeon-Larrabee párosításra alapozva.

[ Szerkesztve ]

(#33) Menthirist válasza (Kolombusz) (#27) üzenetére


Menthirist
veterán

divatnak lehet, hogy divat, de ha az ember tudja miért utálja őket (van miért), akkor azért nem kell térdreesni sem előttük... bármikor úgy gondolnák, lehetnének a köv. Németország, csak most még kevesebb esélyünk lenne...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#34) shabbarulez válasza shabbarulez (#32) üzenetére


shabbarulez
őstag

Valahol olvastam hogy jővőre állítólag a Bull is tervez az Nvidiával egy hybrid szuperszámítógép rendszert, bár annak nem lesz ilyen nagy kapacitása, de úgy 300 Teraflops körül fog teljesíteni. Az a hybrid rendszer Xeon-Tesla párosításra épülne és azzal az Nvidia is megjelenhetne a termékével ezen az új piacon.

Most már csak a negyedik piaci szereplő hiányzik erről a porondról, az AMD-nek is kellene csinálnia egy projectet, ahol saját Opteronjaira és FireStream termékeire építkezve csinálhatna egy hybrid szuperszámítógép rendszert. De ilyen gép építési tervéről én egyelőre még nem olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#35) ZCoyote


ZCoyote
őstag

De jó lenne akkora agynak lenni, hogy egy ilyen projectben dolgozhasson az ember :(

Romani ite domum.

(#36) Raymond válasza shabbarulez (#32) üzenetére


Raymond
félisten

2011 meg nagyon messze van. Addigra siman lesz egy kb. 4x ekkora teljesitmenyu CELL es az magaban 4 PFlops lenne a mostani osszeallitasban. Ketszer annyi procival pedig 8 PFlops. Szoval az az Intel alapu rendszer nem lesz akkora durranas akkor mint amilyennek most hangszik.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37) bambano válasza ZCoyote (#35) üzenetére


bambano
titán

Ott is voltak emberek, akik becipelték a sok dobozt és kivitték a csomagolóanyagot :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) Raymond válasza Raymond (#36) üzenetére


Raymond
félisten

hangszik :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39) luw2win


luw2win
őstag

Ezt mivel hűtik?! 10000 légkondival?! :D

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#40) ZCoyote válasza bambano (#37) üzenetére


ZCoyote
őstag

Azt is vállalnám :K

Romani ite domum.

(#41) BiP


BiP
nagyúr

Kiváncsi lennék, hogy ennek a tudományos számítási teljesítménye hogy viszonyul az otthoni PC-kből összekapcsolt gridekéhez. (BOINC és társai)

(#42) Ste


Ste
addikt

nah és persze mire? fegyverkezésre :W

(#43) #06658560 válasza shabbarulez (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én a VIa hasonló megoldását látnám már szívesen. :D

(#44) Brae válasza BiP (#41) üzenetére


Brae
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.