Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Piftuka


Piftuka
veterán

Az üzembezárás része abszolút érthető a dolognak, de biztos, hogy a csökkenő vásárlási kedv csak a vírus gazdaságra gyakorolt hatásának köszönhető?

Tavaly ősszel jöttek a hírek a háttértárak. SSD-k, memóriák várható, jelentős mértékű, idei drágulásáról. Tudom, hogy globális viszonylatban a PH! közössége nem jelent reprezentatív mintát, ám itt is lemérhető volt, hogy milyen sokan a november-január közötti időszakra ütemezték a géofejlesztést.

Fektézelezem, hogy ezzel sok más országban is így voltak a vásárlók. Ez is nyilván meglátszik az idei tavaszi-nyári eladásokon majd...

"Aquila non captat muscas."

(#2) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Lehet ám csökkenteni az árakat, aztán majd jó lesz :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#3) Locutus


Locutus
veterán

Biztos nem azért, mert semmi érdekes újdonságot nem dobtak piacra vagy egy éve... Se új chipset, se új proci, se új vgak...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4) Zotya84 válasza Eugene Roe (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Kár, hogy azt nálunk elviszi a forint erejének hiánya, már ha lesz ilyen... :/

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#5) snecy20 válasza Eugene Roe (#2) üzenetére


snecy20
veterán

Pont az jutott eszembe, hogy amikor már a kereslet ennyire drasztikusan visszaszorulóban van, ott az áremelés nem járható út.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) ribizly válasza Locutus (#3) üzenetére


ribizly
veterán

Pontosan. Lehet itt az árakon lovagolni, de nem az az oka a "vásárlási kedv alábbhagyásának". Nincs miért költeni.
Aki akart az már bevásárolt 3rd gen Ryzen-ből vagy egy 8-9. gen i5-i7-i9-ből. A többiek meg amúgyis csak akkor cserélnek kb, ha tönkremegy valami és akkor is esélyes a 2nd hand beszerzés.
A VGA piac meg nem mutatott fel közel egy éve semmi olyat, ami indokolná a váltást. Egy RX480+-al 1080p@60Hz-en simán elvan bárki egy régebbi i5-i7 társaságában. Ez meg már nem beszerezhetetlen kategória.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#7) Bounti válasza snecy20 (#5) üzenetére


Bounti
aktív tag

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#8) Abu85 válasza Piftuka (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Annak tudható be. Mástól -30-50%-ot nem módosul egy hónap alatt. Kisebbet igen, de ez túl durva csökkenés. Ez a vírus hatása.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) savior


savior
őstag

Általában úgy van, hogy ha nő a kereslet, akkor emelkednek az árak.
Ha pedig csökken a kereslet, akkor emelkednek az árak.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#10) FlashLed


FlashLed
senior tag

A csillió százalékos profittal nem is. Kinek kellenek a túlárazott sz@rjaik...

The Mechanic

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Vagy csak eljutott az emberek egy része addig a következtetésig, hogyha huzamosabb ideig nincs munka, akkor egyszer összemehet a fizu is.. Jelenleg nem költenek kaján kívül másra, tartalékolnak.
Másrészt ha feltámadna a vásárlói kedv, akkor meg a termékek elérhetősége (mennyiség, szállítási idő) lenne a gond, határozott áremeléssel lehet a keresleten enyhíteni.

(#12) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Az alaplapgyártást megértem, hiszen NULLA fejesztés semmi innováció kb. 5 éves lapban is elfuthatna minden amiért nem az csak a gyártók által kitalált szivatások az oka.

(#13) Steven


Steven
addikt

Ha konkrétan leállt a gyártás akkor pár hónap és az árak nem le hanem fel fognak menni , mert semmit nem lehet majd kapni. Vicces lesz ez az év minden szempontból nem csak IT.
"drága lesz a banán" :W

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#14) thedioda


thedioda
tag

Lenne kereslet a deszkákra is, ha nem áraznák túl ennyire. Nem egy ismerösöm van aki régebbit már nem veszi meg (b450,x470). x570 meg 85-90k tol indul ha értelmes lapot akar azt meg azért nem.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#15) arn


arn
félisten

arcsokkentes mindent megold.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) #82819712


#82819712
törölt tag

Változik a prioritás krízisben.
BL80 liszt kenyérsütéshez 3 gyűjtő felírva , videókártya lehúzva.
Nálunk is áll már győr meg spanyolba is kijárási tilalom van.
Engem nagyon meglepett hogy E3-at is elnapolták mert az még bőven nyáron lesz, a vírus meg nem szereti a meleget, mégis úgy tűnik mindenki egy 3-4 hónapos krízisben gondolkozik.
Kína vissza fog állni, bepótolják 24 órás munkaidő meg egy kis túlóra... ;) de amíg az innen onnan beszivárgó pótalkatrészek rendszere defragmentálódik na az lesz a hosszú.

[ Szerkesztve ]

(#17) keIdor


keIdor
titán

Nem véletlen tolta el az nVidia az Ampere-t Q4-re, de szerintem tovább kell majd tolni.
Erre mondtam, hogy a konzoloknak is nagyon rossz bemutatási dátumot válaszottak.
Annyiból mondjuk érthető, hogy 2 hete meg nem jósolta volna senki, hogy ez lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18) Create.


Create.
addikt

Csak úgy halkan megjegyzem, hogy most akartunk a cégnek egy irodai gépet venni sos-ba és alig sikerült, mert le vannak fosztva a boltok laptopból és asztaliból is. Ugye mindenki home officeban van.

[ Szerkesztve ]

(#19) Duree


Duree
veterán

Remélem ez áremelkedésben nem fog meg mutatkozni.

duree54

(#20) ribizly válasza Duree (#19) üzenetére


ribizly
veterán

Ha az embereknek nem lesz annyi bevétele, mint eddig, akkor az áremelkedés nem annyira tűnik jó stratégiának. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#21) Cassi válasza keIdor (#17) üzenetére


Cassi
senior tag

A konzolok indulási dátuma továbbra sem fix, de nyilván ők is arra várnak, hogy csituljon a járvány. Nehéz lesz a bolt előtt napokig várni a sorban 2 méter távolsággal, hazmat ruhában.

(#22) Cs1csó válasza Cassi (#21) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szkafanderben nem kell tartani a két méter távolságot. :DDD

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

Pedig most ráérsz otthon kockulni, ha karanténba vagy. 😃

(#24) opr válasza Cassi (#21) üzenetére


opr
veterán

Pedig mekkora party lenne. :DDD
Kell nemi feny, 1-2 csavo a megfelelo gettoblasterrel, valami hazamat bar, aztan lehet csapatni. 30 ev mulva is az ott keszulo videoat neznenk youtube-on. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) erer1000


erer1000
őstag

ha eléggé bedroppolnának az árak, lehet 1050Ti utódja is hazaérne.
:U :U

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#26) Darmol


Darmol
senior tag

Cöcc. Próbáltatok webkamerát venni mostanság elfogadható áron?
Nézzük az érdekes oldalát. Az USA gazdasága megmutathatja mennyire hasít a Kínai importáruk nélkül.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#27) opr válasza Darmol (#26) üzenetére


opr
veterán

Meg a Kinai is, hogy mennyire hasit a nyugati penz nelkul. Meg ugy egyaltalan minden erdemleges orszag, hogy mennyire hasit mindenki mas nelkul. :U

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28) Orgi


Orgi
őstag

Érdekes cikk, mert én a környezetemben pont az ellenkezőjét látom. Rengeteg ember home officeban, csomó új gépet, nem csak laptopot vettek, meg a régi használhatatlan ócskavasakat is frissítették a környezetemben, most hogy hirtelen munkaeszközzé léptek elő.

(#29) Duree válasza ribizly (#20) üzenetére


Duree
veterán

Remélem igazad lesz.

duree54

(#30) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nyilván a leginkább túlárazott dolgokról tud az ember lemondani legelsőnek vészhelyzetben, ilyen pl. a VGA.

(#31) Cs1csó válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nem teljesen így van a VGA egy komoly "FÜGGŐSÉG" kelléke (nem tudom mit szólnál ha azt mondanák a kedvenc napi szinten nyüstölt játékoddal, most pár hónapig - és mással sem - nem játszahtsz?) tehát kell amiről ellenben sokan lemondanak és könnyen pár példa: kerti medence építés, külföldi utazás, nagyobb autó vagy újabb vásárlása, otthon felújítás, bútor csere, nyílászáró csere stb.

Egy ismerősöm cserépkályhákat épít és sok megrendelést visszamondtak, ez is egy tipikus beruházás ami nélkül bőven meg lehet lenni, nem csak a közeledő jobb idő miatt hanem jellemzően ez csak kiegészítő fűtésre vagy a szoba "díszének" lenne beépítve.

(#32) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Mekkora áremelkedések lesznek, te jó ég.... :W

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#33) tdream


tdream
csendes tag

Mindenkinek a maga gondja...Én 5-6 évente veszek új gépet, mindig a felső szegmensből. Eddig ez mindig működött. A mostani is egy intel 4970k msi z97a alappal. Még mindig elmegy sztem. A következő majd 1-2 év múlva lesz esedékes.

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#34) Prof


Prof
addikt

Az emberek nagy resze nem milliomos, elkoltottek a penzuket wc papirra. ;]

(#35) tdream válasza Prof (#34) üzenetére


tdream
csendes tag

:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#36) Béééla


Béééla
őstag

Jé, nem akarják megvenni a teszkós ecettel lemosott hús módján átcímkézett vasakat? Ki érti ezt?
Lassan érik a gépcsere, egy jó Ryzenes masinára befizetnék már (sajnos már csak inkább munkára) de ha baromi drága marad ÉS a pénz se úgy jön be ahogy kéne, akkor marad a régi. Pláne ha drágítanak és/vagy romlik a forint.

Bélabá

(#37) Dr. Akula válasza Cs1csó (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Utoljára karácsony környékén indítottam el egy játékot, ez elég komoly függőség egy 2080Ti-s géppel + 2 konzollal? :D

(#38) Cs1csó válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szépen áll benne a pénzed! :C

(#39) Cassi


Cassi
senior tag

Minden rosszban van valami jó, újabb nagy felértékelődési hullám jön az informatikai szakmában, mert a távmunkát, az elektronikus fizetési módszereket és a digitális szórakoztatást köcsög politikusok és segghülye jogászok nem tudják működtetni. Nagy lépést teszünk a mátrix felé, miközben megszűnhet a "profi" foci, a Forma 1-es cirkusz, a Sziget környékén végre csend lesz ebben az évben. A végén még szobrot kell állítanunk a koronavírusnak.

(#40) vaakuum válasza Abu85 (#8) üzenetére


vaakuum
addikt

Tuti a víruspara az oka, tartalékolnak másra.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#41) Cs1csó válasza Cassi (#39) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C :K

Az F1 nem érdekel - benzinpazarlás - a Sziget zaja nem érint de a csendet biztos sokan fogják értékelni nyáron nyitott ablaknál.

Szerintem MINIMUM, lovasszobrot.

(#42) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Heten vettem alaplapot, en megtettem amit megkovetelt a haza. :D
Mondjuk sajnos nem volt mas valasztasom, de innentol kezdve en is tartalekolok. Ugy nez ki hosszu honapokig eltarthat ez a virus es mar most mennek csodbe cegek, meg rugnak ki embereket.
Raadasul amerikaba csak most kezdodik igazan, csak tegnap tobb mint 11k uj beteget regisztraltak es tobbet azert nem mert nincs tobb teszt... lassan eljutunk Division szintre. Remelem azert tuleljuk.

(#43) Cs1csó válasza BoneDragon (#42) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha valaki nulláról épít egy gépet és egy viszonylag erőst épít akkor a komplett gép simán kihúz 5-7 évet, bármelyik alkatrész cseréje nélkül. (tehát RAM, VGA, stb. csere nélkül is)

Simán túléljük, talán 3%-os a mortalitása, sok embernek még tünetei sincsenek, sima gyenge influenza szinten megy át rajtuk.

30-50%-os mortalitásnál már lehetne vakarózni.

A Spanyolnátha járványhoz képest ez semmi, ha ez a vírus 100 éve fut le talán még a történelemkönyvekbe sem kerül bele.

[ Szerkesztve ]

(#44) ted_tris


ted_tris
tag

De árakat azt a halál f.szért nem vinnék lejjebb.
Majd ha megindul a kereslet meg emelnek mert nem jöttek a számok.

"learatjuk a pálmát.."

(#45) arn válasza Cs1csó (#43) üzenetére


arn
félisten

Szamold ki majd par szaz millio, vagy milliard fertozottel. Csak 3%... nem a halalozasi arany miatt veszelyes, hanem amennyi embert megfertoz. A spanyolnatha rataja sem volt magasabb a legtobb helyen, alig par tiz millio embert jelentett, mi az neked?

az idos rokonaidat udvozlom.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) BoneDragon válasza Cs1csó (#43) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igen? Honnan informálódsz? Index, 444? :D Inkább menj fel redditre... Aztán megváltozik a véleményed. Azt hiszitek csak az öregek vannak veszélyben? Mert ezt mondta az "Urunk"? Ez kb másfél hónapos infó, azóta tovább mutálódott ez a szar és az új esetek közel 40%-a 20 és 40 év közti. Szóval ja... Nem mostanában lesz ennek vége, főleg amit az amcsik művelnek...

(#47) Create. válasza BoneDragon (#46) üzenetére


Create.
addikt

Mert a reddit aztán hivatalos ilyen szempontból. Én még nem hallottam olyanról, hogy egy full egészséges akár 60+os is belehalt volna.

(#48) Cs1csó válasza Create. (#47) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Többször is volt már róla szó, hogy jellemzően valami súlyosabb alapbetegség az ami a halálhoz vezet az pedig csak természetes élettani jelenség, hogy súlyos alapbetegség(ek) jellemzően az idősebbeknek van, tehát ahogy öregszik az ember egyre több nyűgje baja lesz.

arn

Nem tudom, hogy meddig tartható fenn ez a "zárlat" az emberek 70%-a hónapról-hónapra él, vagy az éhségbe ha majd bele vagy a járvány viszi el.

AMúgy száz szónak is egy a vége, rendszeres tesztelésre lenne szükség és azokat akik megfertőződtek szigorúan elzárni és a munkahelyére sőt sehová sem engedni. Csak ebben látok megoldást, mivel ez a vírus elég trükkös: akár 2 hét lappangási idő, egyesek TELJESEN tünetmentesek stb.
Ha ez a betegség pár nap alatt mindenkinél látványos tüneteket okozni akkor viszonylag könnyű lenni szűrni de ilyen helyzetben szerintem a rendszeres tesztelés az egyetlen megoldás és elsősorban azokat kellene akik a munkájuk miatt kénytelenek emberek közé menni pl.: egészségügyi dolgozók, kereskedelmi dolgozók, rendvédelmi dolgozók, postások, stb.

Tesztelni, tesztelni, tesztelni (ahogy Lenin is mondat :DDD )

Nemrég olvastam - elvileg NEM szokásos kamu hír - hogy az egyik olasz faluban ahonnan kiindult a járvány minden lakost - kb. 3300 ember - 2x is teszteltek - az első teszt után kb. 90 embert ki is szűrtek - a második tesztnél már nem vol egy pozitív eset sem.

Tehát csak egy út lenne, munkahelyi kollektívákban, és akár az utcán felállított ellenőrzőpontokon is rendszeres ellenőrzés, 1-2 hetente ismételt teszt és így előbb-utóbb egyszerűen kikopna a vírus:
- akik a jövés-menés miatt kinn vannak azok tesztelve lennének
- akik otthon tudnak maradni ők pedig a 2 hét alatt akár meg is gyógyulhatnak vírusmentesek is lehetnek

(#49) Dr. Akula válasza Cs1csó (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Így is nézhetjük, de én azért vettem hogy amikor kedvem tartja, akkor használhassam. Nem mondom hogy nem fogom még, csak most ennyi ideje volt jobb dolgom is.

(#50) arn válasza Cs1csó (#48) üzenetére


arn
félisten

Olaszorszagban az utobbi evekben kb 1200an haltak meg naponta, most 400-500an csak a korona miatt tavoznak, es meg hol a vege?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.