Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tboldi


tboldi
nagyúr

Szerintem nincs itt ilyen, mivel a járműkategóriák nem a sebességgel különülnek el egymástól. Pl. egy kismotor hiába mehet csak 40-nel lakott területen belül, ennek a többszöröse is lehet a végsebessége. Bármit elkövethetnek vele, csak ne haladja meg az 50cm^3-t és a 4kW-ot.

Amúgy nemá' , hogy az a robogó csak 25-tel megy max. papíron, egy Babetta (vagy az én Puch-om) körberöhögi. :P

(#2) Reaper04 válasza tboldi (#1) üzenetére


Reaper04
aktív tag

:DDD Azt én is furcsálltam. Biztos fűnyírón utazott ... :P

M.o.-n még nem láttam sehol ilyesmit, hogy a rendőr húzza neki a mocit egy görgőn a parkolóban :)
Ezért kérdeztem ... hátha valaki még is...

(#3) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Van itthon is ilyen a KPM-es rendőröknek. Csak ritkán veszik elő...

(#4) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Az alulpapírozások, kiszedett fojtások és a sufnituning kiszűrésére biztos jó, de valós végsebesség meghatározására nem hinném, hogy alkalmas lenne. Egyrészt mert a videón a motort üzemeltető személy a lábain áll és úgy tartja egyenesben a motort, tehát a teljes terhelés nincs a motoron, másrészt a légellenállást nem tudom, hogy számítják bele a mérésbe.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#5) Reaper04 válasza DeltaPower (#4) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Most hogy mondod ... valóban :K
Mennyit számíthat ez?

90 helyett 75 ?

Amúgy: erre majd kitalálnak valamit a tuning alkatrészek gyártói...
Valami mikro kapcsolós benzinszabályzó...
Ellenőrzéskor elkapcsol, így kevesebb benzint kap a moci, nem tud úgy menni... hiába húzzuk neki...
Így elkerülhető egy ilyen ellenőrzés bukása

Vagy ez hülyeség ? :DDD

(#6) Zolaash válasza Reaper04 (#5) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Fasság az egész! A tuning mióta törvénybe ütköző? Az, hogy képes menni 75-el, az nem bizonyítja a sebességtúllépést. Ennyi erővel mindenkit meg kell büntetni, akinek 601-es Trabinál jobb autója van, mert képes túllépni a 90 km/h sebességet. :W

Rip and tear

(#7) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azt akkor mivan, ha gyorsabban megy, mint amit a KRESZ előír? Egy Bugattit nem akarnak rákötni?

Amúgy nem 25, hanem 40. Nincs robogó szerintem, amit 25-re folytanak, talán csak azokat az elektromos bicikliket.

(#8) DeltaPower válasza Reaper04 (#5) üzenetére


DeltaPower
őstag

Gyújtás- vagy befecskendezés-profilokkal lehetne kapcsolgatósat játszani, de ilyet túl drága lenne a mezei ember gépébe utólag beépíteni.
Hogy mennyit számíthat a vezető súlya és a légellenállás? Szerintem elég sokat. Így hirtelen kerestem egy robogót, Honda NCS50R tankolt tömege 105 kg, egy 70 kilós vezető majdnem háromnegyed részével növeli az össztömeget.
A légellenállás hatását nem tudom, hogy lehetne számszerűsíteni. A fizikai képlet alapján a sebesség négyzetével arányosan nő, tehát minél nagyobb a sebesség, annál erősebben korlátoz. Egy robogónak ráadásul jóval nagyobb a homlokfelülete, mint egy sportmotornak, mert aránylag egyenes tartásban ül rajta az ember.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9) Reaper04 válasza Zolaash (#6) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Hát látod.... :))
A videjóban pedig büntettek, sőt ha jól emléxem valakinek trailerre is tették a mociját. :N
Én személy szerint nem értem... (de nem is szoktam sűrűn motorozni)

Ismerős körökben meg szinte mindenkinek van valami mod a motorján... Nem törvénytelen.
Ez egy másik videó, ugyen erről

Egy másik, itt már kicsit korszerűbb technilógiát használnak

Itt meg egy kipróbálóst, felül a rendőr és elmegy egy kőrre... ez már nem ikszdé (xd) hanem lol :DDD

A végén pedig gyűjtöttek pár mocit ahogy elnézem.

Ez mondjuk hasonló, hogy valakit azért büntetnek, mert ültetve van az autó...

(#10) Reaper04 válasza aero. (#7) üzenetére


Reaper04
aktív tag

:) ja, kb...
Minek gyártanak akkor már több száz lóerőset, ha úgy sem engedik, hogy 130-nál többet menny vele.
(kivétel Németország)

(#11) Dluinet


Dluinet
nagyúr

MO-n 50ccm, teljesítménye:4KW alatt,sebessége max:40km/h, ezek közül egyiket sem haladhatja meg soha.
Ha valaki nagyobbat akar, akkor ott a 125 ccm-es kategória, ami tényleg jó és nem kell félni a lebukástól sem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#12) Thunderzolee

Furcsállom, h eddig nem merült fel a kommentek közt:

Ezzel az ellenőrzéssel a hatóságok nem azt akarják kiszűrni, h melyik motor volt eredetileg 125-ös, de 50-es papírokkal/okmányokkal használják őket?
Idehaza is gyakori, h 125-ös motorral nyomulnak, mert hogy abból a típusból van 50-es is. Ránézésre meg a rendőr úgyse tudja megállapítani.

Jobban visszaolvasva, valaki írta itt az alulpapírozát. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Reaper04 válasza Thunderzolee (#12) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia! De lehet, vagy inkább "azt is szűrik".
Volt, hogy nem volt jogsia a srácnak, gyorsan hajtott, vagy csak szimplán "rutin ellenőrzés".

Ezt a nagy motorom van, de kis papírok vannak hozzá, érzésem szerint elég sokan "alkalmazzák" :)
A többinél hozzányúlnak a motorhoz, fúrják, alátéteket tesznek bele...stb
Ezekkel több a munka... talán drágábbak is (mint ha vennének egy 125-ös alap motort)

125ccm-nél már azért tud menni egy robogó, nem? :)

(#14) Avicularia


Avicularia
veterán

Nekem osztrák ismerősöm mesélte jópár éve,hogy megállították a rendőrök és felrakták ilyen padra a párnapos robogóját és nézték ,hogy túl lehet-e vele lépni a megengedett sebességet

(#15) Reaper04 válasza Avicularia (#14) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Jópár éve ? Azt hittem ez most ilyen "új" dolog :)

Amúgy több videóban láttam és hallottam hogy "máximum fünfundcváncih káemhá"
Az mii ? Korábban írták már hogy elektromos bicikli ... de rendes robogónak kinéző kétkerekűvel áll be a rendőr abba a tesztpadba...
Vagy náluk ennyivel lehet menni?

Nem nagyon értem :N

(#16) Lauda válasza aero. (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Ha gyorsabban tud menni, az nem segedmotoros kerekpar, a hatalyos szabalyok szerint. Szerintem rosszul ertelmezed a dolgot.

Zolaash Te is. :K

[ Szerkesztve ]

(#17) Armahun


Armahun
addikt

Nálunk ilyen tuti nem lesz.
Itt az a lényeg, hogy minél gyorsabban menj, hisz abból van nekik bevétel.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#18) Reaper04 válasza Lauda (#16) üzenetére


Reaper04
aktív tag

"Zolaash Te is. :K" :DDD

Arni: Lehetséges. Bár már írta valaki, hogy találkozott itthon is ilyennel. Én speciel még nem...

Mondjuk ha büntetni akarnak talán meg is tudnak... :N

Mosta van ez a "látni és látszani" országos projekt, ezután szigorúbban veszik és büntetik a világítással kapcsolatos dolgokat az autón... (1 fényszóró ég csak..stb).

(#19) aero. válasza Lauda (#16) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Lehet. De ami 4kW, az többet tud menni, mint 40km/h. Sőt, 2kW is elég hozzá.

(#20) Lauda válasza aero. (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Es? Mi az osszefugges a ketto kozott?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.