Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [raczger:] Póráz

Hozzászólások

(#5) raczger válasza szaszlaci (#4) üzenetére


raczger
őstag

"Hol szaladgáljon a kutya, ha nem az erdőben?"
Ha a kutyának sok mozgásra van szüksége, akkor panelba ne vigyék a kutyát.

Alapvetően probléma, hogy szabadban nem igazán vannak helyek ahol a kutyát el lehetne engedni szabadon. Viszont az erdő biztosan nem lenne megfelelő hely erre.

"Azonban miből gondolod, hogy neked kellene megmondanod, hogyan érje ezt el?"
Nem én mondom meg, hanem a törvény (vagy jogszabály), ha azt betartaná a többség, a bejegyzés sem született volna meg.

"Eleve, hol mész te és hogy (egy tájvédelmi körzetben, turistautakon), ahol csak úgy eléd ugrik egy kutya?"
Például
itt elég gyakori. Út közepén sétálnak, út közepén kutyát sétáltatnak, nem érdekli, hogy más is létezik. (Nem gyalogút, járművekre számítani kell: bringa, személyautó, ZIL, tank, bármi jöhet.)

"És ha egy kisgyerek szalad eléd, akkor is a szülő a barom, mert nem kötött rá pórázt?"
Igen, csak kisgyerek nem szoktak elém szaladni, odafigyelnek a szülők. Természetesen figyelek, már 12 éve járom az erdőt, többnyire bringával. Békés ember vagyok, nem szólogatok be, összesen 2 alkalommal volt szóváltásom.

"Másrészről meg egyetértek, ha a kutya veszélyes, neveletlen, de ezekkel baromira nem az erdőben (nem saját felségterületükön) lehet találkozni, hanem kerítésen kiszökve, vagy "szimpatikus" kisebbségiek pitbulljaként."
Többnyire nem ott, de azért szoktam találkozni erdőben kóbor/elszökött kutyákkal.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [raczger:] Póráz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.