Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gghrtz


gghrtz
őstag

Jó kis cucc, elfogadnám! :C

[ Szerkesztve ]

(#2) Garada válasza gghrtz (#1) üzenetére


Garada
őstag

Egyetértek, én is elfogadnám. :D

(#3) alevan


alevan
őstag

Nem rossz cucc, de ez a 100 az egyben dolog .... hmm :D

Ha nem fut rajta a Temple Run, nem kell ;]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) erdoke


erdoke
titán

Kár, hogy a médiaszerver funkciót nem próbáltad ki. Egy mobil NAS-nál kvázi ez a második funkció az internet biztosítás (router) után. Gyakorlatilag elég egy 16 GB-os tabletet venni, és a zene, film mehet a mobil NAS-ra.
Egyébként nekem holnap jön meg a Kingston G2 MobileLite routere, ami árban sokkal jobb (35 font, de itthon is 14e Ft környékén adják). Így most tudásban nem tudom összehasonlítani. Elvileg a QNAP tapasztalata sokkal nagyobb hálózati eszközök, különösen NAS-ok terén, szóval valamilyen árkülönbség indokolt lehet.

A legjobb aláírás a héten

(#5) #86973952


#86973952
törölt tag

Én mondjuk azt nem igazán értem, hogy a kártyaolvasóval miért kellett értékes helyet elvenni az eszközön. Nem lett volna rossz e helyett inkább az akkumulátor méretét növelni. Vagy az eszközt esetleg vastagítani, nem túlzottan.

[ Szerkesztve ]

(#6) erdoke válasza #86973952 (#5) üzenetére


erdoke
titán

Miért, mi a gond a 10 órás üzemidővel? A rákötött tablet vagy laptop se bír többet.
A kártyaolvasóval meg lehet háromszorozni a tárhelyet, nagyon is jó ötlet. Szimpla mobil routert már 8-10e Ft magasságában lehet kapni, ez nem csak arra való.

A legjobb aláírás a héten

(#7) #86973952 válasza erdoke (#6) üzenetére


#86973952
törölt tag

Csak maga az "áttöltés" funkciója majdnem értelmetlen ekkora méret mellett, ha figyelembe vesszük a veszteséget is, onnantól meg tök mindegy, hogy mennyire hordozható. Amúgy jópofa eszköz, nekem is tetszik.

(#8) davidsone


davidsone
addikt

okos kis cucc!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#9) halkow


halkow
őstag

Nagyon szemrevaló cucc :DDD

Alcatel onetouch idol2s the king

(#10) #79335424


#79335424
törölt tag

Engem nem kapott el tőle a wow -érzés. Van egy 20 ropi körüli routerem, rajta a Shibby Tomato. 2x USB, 3g/4g modem támogatás, Gigabites portok, párhuzamos dualband wifi, szabályozható adóteljesítménnyel, Transmission torrent kliens, MiniDLNA, QOS, bandwidth limiter, VPN, FTP, SMB szerverek, NAS funkciók, CIFS modul, stb, stb. Fogok egy 12V kimenettel bíró powerbankot és rádugom a betápjára. Árban kb. ugyanott vagyok, de lehetőségekben...

[ Szerkesztve ]

(#11) Pítőr


Pítőr
aktív tag

Pár napja hozta a postás a Hame A2-met, kompromisszumokkal nagyjából ugyan ezt tudja 4-ed, 5-öd áron!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#12) #79335424 válasza Pítőr (#11) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez akkor kb. egy 10 -est jelent? Annyiért viszont nem rossz. Látom, hogy van HDD támogatás, viszont a specifikáció nem ír FTP, SMB, WEB szervereket. Hogyan történik az adatmásolás?

(#13) Pítőr válasza #79335424 (#12) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Kb 4-5e ft-ot! Én adatot úgy másolok, hogy a 3g modememben van egy microsd kártyahely, benne egy 32gb-os kártya és a router címére fellépek, és ott a media alatt a file explorerben tudok adatot letölteni, megnézni!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#14) erdoke válasza #79335424 (#10) üzenetére


erdoke
titán

Ha üton vagyok, semmi nem kell a nagy router extra lehetőségeiből (2 db AC66 van itthon). Eszembe nem jutna egy 50 literes hátizsákot telepakolni vele és a tartozékaival, amikor egy zsebbe való cucc mindenre elég, amire utazáskor szükségem van. Aki egyszer utazik egy évben és platós Barkas viszi, annak talán oké, de mondjuk repülőre + 3 kg routert vinni... Arról nem is beszélve, hogy szoftveresen még a jobb AC-s routerek is fost nyújtanak, ha a médiaszerver vagy a hálózati tárolás jön szóba, és azok nem 20e-be kerülnek. Otthon se ezeket használom egyik említett funkcióra se, nem véletlenül.

A legjobb aláírás a héten

(#15) VS461


VS461
tag

Pont egy ilyenen gondolkodom, iPad mellé tökéletes utazáshoz. Esetleg a Seagate mobil NAS. Már valami Raspberry Pi cuccon agyaltam, adapterekkel meg egy külső akkuval. Az mondjuk a barkácsolás örömét is megadná.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#16) #79335424 válasza erdoke (#14) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nálad én több időt töltök utazással. Csak másképp utazunk. Nekem nem kell koffer, meg hátizsák. A kamionban elfér minden. :D

(#17) erdoke válasza #79335424 (#16) üzenetére


erdoke
titán

Na jó, de az emberek nagy része nem kamionnal utazik. :N Máskülönben telefonból is a kurblist hordanák. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#18) #79335424 válasza erdoke (#17) üzenetére


#79335424
törölt tag

Minden csak felhasználói szokás kérdése. Az emberek nagy részének gőze sics arról, hogy mire való egy ilyen kütyü. De mondok mást. Pl. egy MK802IV Android miniPC -t a szállodában rá lehet dugni a TV -re, egy 4 dolláros adapterrel Lan -ra köthető, amit hotspotként meg is tud osztani. Támogatja a 3g modemeket, van kártyafogadója, kezeli a háttértárakat, beviteli eszközöket, egy Androidos telóról is vezérelhető, szinte bármilyen szerver telepíthető rá, amik elérhetőek megjelenítő nélkül is, bármilyen másik eszközről. Négymagos proci, 2GB ram. Ja, a kütyü alig nagyobb, mint egy pendrive (plusz a powerbank, ha kell mobil áramforrás). Az ára teljesítménytől függően 45-100 dollár. Sztem "kicsit" sokoldalúbb, mint ez a kütyü.

(#19) rudi válasza #79335424 (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem mindig a sok oldal vagy éppen a teljesítmény a kérdés. Van amikor az, hogy kicsapom az asztalra, bepöccintek egy kapcsolót és működik mindenféle előzetes szakmai tudás, kábelek dugdosása és konfogurálás igénye nélkül többet ér. És mint a cikkben is írtam, QNAP házi NAS-t használónak az utólagos, kézi adatszinkronizációval sem kell szívnia.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) rudi válasza erdoke (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Csudába, igazad van, a mediaserver! Nem próbáltam ki, mert nyomogatás közben valahogy fel sem tűnt, hogy lenne bármi médiaszerverség. A szoftveres felületen semmi klasszikus DLNA, uPnP vagy iTunes vagy hasonló szerverre utaló kapcsolót nem találtam. Ugyanez volt a helyzet az Android appnál is, nagyjából ugyanazok a beállítási és állapotjelzési lehetőségek voltak adottak, plusz "fájlkezelő stílusban" böngészni lehetett az állományokat, ahol ezeket az opciókat adta, ha jól emlékszem, minden fájlformátumra. Bár nem próbáltam, de attól tartok, hogy pl. a QGenie-n lévő fájlokból egy playlist megcsinálása már problémás lenne, bár csoportos kijelölés volt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) #79335424 válasza rudi (#19) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egyszer ezt is be kell konfigolni. Sztem egy miniPC -t sem bonyolultabb beállítani, hogy bootolás után mit csináljon. Mondjuk indítson egy hotspotot és egy FTP, Web, SMB szervert. Onnantól semmi mást nem kell csinálni, mint amit ezzel a kütyüvel. Bekapcsolni (vagyis áramot adni neki). Az automatikus szinkronizálás jópofa dolog, de ez ugyanúgy előre programozható. Nem csak egy NAS típusra, hanem bármelyikre, hisz az adatátviteli szabványok mindenütt ugyanazok. IOS -hez nem értek, de Androidon ott a Foldersync. Ha egyszer beállítod a mappapárokat és a szinkronizálás körülményeit, akkor onnantól magától teszi a dolgát. NAS -sal, PC -vel, felhőtárral, gyakorlatilag bármilyen szabványos szerverrel. Ráadásul Tasker plugin, így a szinkronizálás feltételei extrém módon testreszabhatóak. Nálam úgy van beállítva, hogy ha a teló éjfél és reggel 6 között az otthoni hálón lóg, töltőn van és a kijelző egy órája nem volt aktív, akkor automatikusan megkezdi az előre megadott mappák szinkronizálását a NAS -ra (FTP -vel). Szóval én egy kicsit erősnek érzem a kütyü árát ezekért a funkciókért.

(#22) rudi válasza #79335424 (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

A telefon és számítógépek használóiank döntő többsége pedig az általad leírt, számodra egyszerű beállítási folyamatot érzi erősnek. Tudod mennyi olyan ember van, aki szeretné megosztani a haverokkal a képeit, videóit, zenéit és nem hogy az FTP-ről meg SMB-ről, de még a fájlokról sem hallott, sőt nem is akar hallani ezekről a dolgokról? Na, nekik készülnek ezek az eszközök, nem neked. Ahogy a boltban kapható sámli sem az asztalos inasnak készül, aki fél perc alatt összeüt szebbet-jobbat, hanem az egyszeri embernek, aki azt hiszi, a furdancs egy madárfajta.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) #79335424 válasza rudi (#22) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ebben igazad van. Talán épp azért érzem erősnek az árat, mert tudom, hogy mi történik valójában, amikor "automatikusan szinkronizál".

[ Szerkesztve ]

(#24) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Kicsivel nagyobb méretben, egy 1TB-os notebook vinyóval lehet, hogy ütősebb lenne. Persze az is jó lenne, ha 16GB helyett lenne benne mondjuk 256GB, de magas lenne az ára, gondolom.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) bteebi


bteebi
veterán

Nem olcsó, de akinek QNAP NAS-a van, annak mindenképp jó választás... meg alapvetően egyébként is :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) bteebi válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


bteebi
veterán

Ez tök jó ötlet. Én a kettőt valahol kombinálnám. Lenne benne egy flash alapú tároló ("gyorsítótár"), és egy 1 terás, 2,5"-os HDD. Mondjuk olyan értelemben gyakorlatilag felesleges a flash, hogy a szűk keresztmetszet úgyis a wireless adatátvitel lenne, nem pedig a HDD sebessége.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) rudi válasza bteebi (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Viszont még a 2,5"-os HDD meghajtásához is hatalmas energia kell, illetve sérülékeny. Ilyen mordozható apróságonál fokozottan fennáll az odaverés esélye.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) #79335424 válasza bteebi (#26) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sanszos, hogy a HDD -t nem bírná szuflával. Ahhoz kell ám delej.

(#29) Jim Tonic válasza rudi (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A "hatalmas" azért túlzás, mai notebook HDD-k nyugalmi fogyasztása ~0,3W, átlagosan meg 0,9W. Csúcsban fogyasztanak 2W körül, de itt ez nem lenne jellemző, mivel csak külső tárolónak használnád, nem oprendszer vagy programok futnának róla.
A sérülékenység is tény, ugyanakkor máig vannak külső merevlemezek, valahogy azért megússzák.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) bteebi válasza rudi (#27) üzenetére


bteebi
veterán

A fogyasztás félig-meddig jogos (alapból arra nem gondoltam), de a sérülékenységtől én azért nagyon nem félnék. Oké, nyilván nem bír ki annyi strapát, mint egy SSD, de azért a mobil HDD-k is elég jól állják a sarat, dobálni meg semmit sem kell :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) erdoke válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


erdoke
titán

Van egy 64 GB-os C10 SD kártyám, arra rádobom a filmeket, és jó vagyok. Legalább 4 db 1080p MKV elfér rajta, esetleg 5 is. Egy-két esős nap a nyaraláson, és lehet felváltva társasozni és filmet nézni, utóbbiból akár kettő különbözőt is egyszerre. Már ha 2*15 Mbps-ot elbír, de illene neki.
Ha kevés, vehetsz még egy kártyát, vagy jó a meglévő pendrájv is.
Léteznek egyébként ilyen kütyük kettőfeles merevlemezzel is, de személy szerint nekem ez, de még inkább a Kingston jobban bejön, illetve a 2*64 GB is elég.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#32) schulzz


schulzz
tag

sziasztok.

Előre leszögezem, nem trollkodni és nem is kötözködni akarok , hanem őszintén kérdezem amit kérdezek. Ennek a kütyünek mi az értelme, milyen pluszt ad, milyen "rést" fed le? Csak azért kérdezem, mert ha én adatot akarok tárolni akkor veszek a táblámba/telómba egy 32gb os micro sd t és kész. Bennem még sosem merült fel az a kérdés, igény, hogy nyaraláskor vagy utazáskor kellene nekem ilyen. Pedig nyitott vagy ok az újdonságokra de ennek előnyét nem látom, az alapkoncepciónak nem látom az előnyét.
Előre is köszi.

(#33) Jim Tonic válasza schulzz (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Telljesen röviden: ha egynél több eszközöd van, előfordulhat, hogy meg akarsz osztani erőforrásokat, adatokat, tárhelyet, internetet, stb. Egy AP vagy NAS sem akkor kell, ha egy géped van.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) erdoke válasza schulzz (#32) üzenetére


erdoke
titán

5 fős család 5-10 eszközzel?

A legjobb aláírás a héten

(#35) #79335424 válasza erdoke (#34) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy eszközzel, egy irányban tud 5MB/s -t. Ha két eszköz között zajlik az adatátvitel, akkor ez rögtön kevesebb, mint felére esik vissza. Ekkor az öt közül a másik három eszköz még a net közelében sem járt. Közülük még valaki elindít egy Youtube streamet és kb. meg is feküdt a hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#36) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A 150Mbps kicsit sovány, még ha mobileszközről is van szó.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) ZooLee válasza schulzz (#32) üzenetére


ZooLee
őstag

Ennek a kütyünek mi az értelme, milyen pluszt ad, milyen "rést" fed le? Csak azért kérdezem, mert ha én adatot akarok tárolni akkor veszek a táblámba/telómba egy 32gb os micro sd t és kész.

- Könnyen előfordulhat, hogy a következő telefonodban/tábládban már nem lesz kártyahely, elég sok készülékből hagyják ki mostanság.
- Ha fotózol "rendes géppel" SD kártyára, akkor egy mozdulat áttenni és a tabletről/telefonról azonnal elérheted
- Pendrive elérése/megosztása (OTG sincs mindenben)
- szerk: jah, és ahogy erdoke írja, mi is négyen vagyunk a családban sok-sok eszközzel...

Ezek a saját példáim. Ezenkívül 3G mobil router, wifi AP ethernetre és külső akku egyben. Ezek eddig is voltak, de külön-külön, most egyben működik minden (Nekem Kingston MobiLite G2 van, nem QNAP, de ugyanazt tudja egyszerűbb formában)

[ Szerkesztve ]

(#38) caprine


caprine
aktív tag

A Jolie képet rögtön lenyultam :D

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#39) sMogyi86

Most komolyan: mégis mitől különleges annyira egy 32GB-os ilyen izé?

"A félelem az elme gyilkosa."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.