Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) asysoft


asysoft
aktív tag

Szerintem nem lenne különösebben meglepő lépés, OS X Yosemite-ből is elérhetővé tettek publikusan béta változatokat.
"ráadásul lehet, hogy a Google, a Microsoft és a BlackBerry is átvenné ezt a trendet."
Google Android Lollipop-ből elérhetővé tett publikus bétát, Microsoftnál pedig ott a még bétának sem számító Technical Preview. Inkább trendkövető lenne az Apple ezzel a lépéssel, mintsem diktáló.

Személy szerint iOS7.0-t érzem az eddigi legrosszabb iOS-nek, bár ehhez az is hozzátartozik, hogy 8-ból 8.1.1-ig kivártam 5s-sel (iPad3-ra viszont megjelenés után nem sokkal felkerült a 8.0, multitasking gesztusok hibáját leszámítva komolyabb bug most nem rémlik).

(#2) d@minator


d@minator
addikt

Developer-ként 99 dodóért az összes appot ingyen lehet használni?

(#3) Blyan válasza d@minator (#2) üzenetére


Blyan
félisten

Hogy lehetne már? Hogy jutott egyáltalán ez eszedbe? :F

A cikkhez. Nem túl bonyolult okoskodással eddig is ingyen az használta a Béta változatokat, akik nem is akarta talán.

Az ötlet üdvözítendő, hiszen azért sokan kipróbálnák hamarabb az új rendszer adottságait, ráadásul lehet, hogy a Google, a Microsoft és a BlackBerry is átvenné ezt a trendet.

A MS eddig is így csinálta, nem? Vagy most hogy tudok Windows 10 for Phones Preview-t használni?
Vagy PC-n a W10 technical preview?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4) Polllen


Polllen
nagyúr

Abból a sok pénzből se futja már rendes tesztelésre, inkább kiadjuk a usernek? :N Értem én, hogy költségcsökkentés, de béta teszternek állni egy ilyen eszköznél...

Amúgy a microsoftnak mobilon ott a preview for developer program, amihez kb. semmi sem kell, csak egy app telepítése. Mit kellene követniük? :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) Quasi_modo válasza asysoft (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Inkább trendkövető lenne az Apple ezzel a lépéssel, mintsem diktáló.
Épp akartam mondani. Csodálkoztam is azon a mondaton.

valami

(#6) Blyan válasza Polllen (#4) üzenetére


Blyan
félisten

Szerintem egyáltalán nem hülyeség, miért használhatna a nép béta szoftvert, ha képes felérni ésszel, hogy akadhatnak vele gondok? A lényeg az, hogy a végleges kiadás legyen bug mentes.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Inkább a korábbi iOS verziókat engednék telepíteni, hogy 8-asról visszamehessek iOS6-ra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Polllen válasza Blyan (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem hülyeség, csak egyre kevésbé érzem, hogy egy iphone megérné nekem a felárat. Ha prémium kategóriáról beszélünk, akkor ne én legyek már a béta teszter.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Akkor a közeljövőben igen sok téglásított iphonra lehet számítani...:D

(#10) arn


arn
félisten

Jo ut, varjuk. Hozhatnanak par dolgot a lollypopbol, nekem jobban bejon, mint az ios8.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) madgie válasza arn (#10) üzenetére


madgie
titán

Ja, belekerült végre gyárilag a zseblámpa :D

(#12) Polllen válasza Blyan (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

A többiekhez visszakanyarodva, ha jól emlékszem az aktuális nexus tulajoknak is volt preview a lolihoz. Akkor viszont marad a BB, akik meg eddigi tapasztalataim és infóim alapján elég bugmentes os frissítéseket adnak ki.

Szóval akkor most végül is az apple követi a trendet, nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#13) joey04


joey04
titán

jó ötlet bár eddig sem volt nehéz hozzáférni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Blyan válasza Polllen (#12) üzenetére


Blyan
félisten

Van ez így .. :) :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15) philips20


philips20
aktív tag

Végre :))
Remélem így is lesz.

(#16) azopi74 válasza Quasi_modo (#5) üzenetére


azopi74
addikt

" ráadásul lehet, hogy a Google, a Microsoft és a BlackBerry is átvenné ezt a trendet."

Ezen a mondaton én is jót derültem. De nem csak a Microsoft, hanem a Google is előrébb jár ebben, az Android L developer preview is elérhető volt bárki számára (csak támogatott Nexus-nak kellet lennie a készüléknek)

(#17) LSiki válasza Polllen (#12) üzenetére


LSiki
tag

A leak-ek a BB OS publikus bétái. Egy éve jelent meg 10.2.1 , azóta az első hivatalos frissítés a most megjelent 10.3.1. Nekem kb 5-6 leak volt fent az egy év alatt. Aki a 10.2.1-ről frissített az letöltött 1 GB-ot, én csak 5 MB-ot. Úgyhogy a BB is az "Apple után követi a trendet" :) .

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

Jo otlet, tobb feedback.

(#19) Polllen válasza LSiki (#17) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így-így, az apple újragondolta a beta leak rendszert és lett mindenki számára követendő példa. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Ez mindenképp pozitív. OSX Yosemite Public Beta nagyon hasznos volt a fejlesztőknek is, mi például sokkal több visszajelzést kaptunk az alkalmazásunkban található kompatibilitási gondokkal kapcsolatban, amelyeket a végleges OSX 10.10 előtt ki is javítottunk. Szóval örvendetes lépés az Apple részéről, hogy iOS-nél is bevezetik. :R

[ Szerkesztve ]

(#21) DaveJr


DaveJr
őstag

És mi van a downgrade-el? Tudtommal iPhone-on nincs lehetőség erre. Vagy a nem végleges verzióról vissza lehet állni?

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#22) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Talán így kevesebb iPhone 5 és 5c-tulaj rinyál majd szeptember végén, hogy jaj, belassult az eszköz, minek is telepítettem fel a 9-et...

Nem a lényeg a fontos.

(#23) buvartacsko válasza Polllen (#8) üzenetére


buvartacsko
addikt

Soha semmilyen betat nem volt kötelező tesztelni semmiből. Nem tudom miért gondolod ezt, de remelem soha nem kell veled személyesen beszélgetnem, felek idegösszeomlásom lenne a sok hülyeségtol. :(

Senki nem mondta hogy ez trend diktalas... Kész vagy. Kar hogy olyan emberek kommentalnak ide 99%ban akiknek semmilyen Apple termékük nincs, így csak gyűlnek az értelmetlen kommentek. :(

[ Szerkesztve ]

(#24) buvartacsko válasza DaveJr (#21) üzenetére


buvartacsko
addikt

Rosszul tudod. Azt a verziót lehet felrakni amit alá ír az Apple. Szerinted kijön egy béta vérzio és hirtelen a stable ágat nem írja alá az Apple ?

(#25) DaveJr válasza buvartacsko (#24) üzenetére


DaveJr
őstag

Hát pedig nagyon sok helyen olvasom, hogy ha felraktad iOS8at akkor bizony 7re már nem lehet visszaállni.
Ha jól tudom általában miután kijött az új verzió (végleges) utána már nem írja alá a régebbi stable-t. Szóval elképzelhető, hogy valaki a preview-n ragad.
Amúgy Apple-nél sose lehet tudni:)

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#26) Tibee86 válasza DaveJr (#25) üzenetére


Tibee86
veterán

Itt bétákról van szó...

(#27) Raysen623 válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


Raysen623
addikt

Szerintem a 8-as egy jó rendszer lett és nem raknám vissza a 6-ot ezekután...nincs vele több bajom mint a régi iOS-el. Akik ma rinyálnak az új miatt, azok ugyanúgy rinyáltak a régi miatt is korábban ;]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#28) assemble


assemble
addikt

Duplan rohej a dolog.
Amilyen allapotban az ios7-8-at veglegesen (publikusan) kiadtak, azokra a beta jelzo meg joindulatu is lenne, szoval gyakorlatilag eddig is ezt csinaltak. Masreszt mind a google, mind az ms regota adott ki publikus beta verziokat, szoval ebben is max sereghajto lenne az apple, mint nagyjabol minden masban. :U

(#30) madgie válasza assemble (#28) üzenetére


madgie
titán

Mert a Lolli milyen betonstabilan jött ki ugye :D

[ Szerkesztve ]

(#31) Tibee86 válasza assemble (#28) üzenetére


Tibee86
veterán

Valóban, jót mulattam a hsz.-eden. :D

(#32) assemble válasza madgie (#30) üzenetére


assemble
addikt

Bizony, elegge. Megjelenese ota fent van, es kb semmi gondom nem volt meg vele. Egyetlen, eleg ritkan elofordulo hibaba futottam eddig osszesen, azt is gyorsan egybol kijavitottak. Most is kb 1 honapos uptime-al fut barmifele hiba es ujraindulas nelkul. "stabil" ios7-et amikor kijott ha akartam, percenkent ujra tudtam indittatni, mindossze a menuben maszkalassal is. :DDD
A lollipop-nak a legelso publikus preview valtozatat is honapokig hasznaltam, majd fel evvel a megjelenese elott, es az is nagysagrendekkel stabilabb volt, mint a vegleges ios7-8. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) buvartacsko válasza assemble (#32) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nekem pl nem indulgatott ujra se az iOS 7 se a 8. Teljesen stabil. Ennyit erről. iPhone 5, és semmi bajom vele, telefonhívás bug sincsen, nem fagy, nem indul ujra.

(#35) Tibee86 válasza buvartacsko (#34) üzenetére


Tibee86
veterán

De te elvakult fan vagy, ő nem húz egyik irányba se, teljesen objektív, mint mindig. ;]

[ Szerkesztve ]

(#37) madgie válasza assemble (#32) üzenetére


madgie
titán

Másnak meg az iOS 8 beton, érted.

Engem a héten a nem berhelt, teljesen gyári GPe 5.0.2 (Moto G) hagyott a határban a töltés tetején, mert úgy gondolta, hogy 13%-on nem akart újraindulni. Tudom, user error zseblámpa nélkül éjszaka fotózni, de évek óta nem jártam így. Lejöttem végül, de semmit nem láttam újholdnál.

Más, kisebb bug is előfordult, de azokkal együtt lehet élni.

[ Szerkesztve ]

(#38) Polllen válasza buvartacsko (#23) üzenetére


Polllen
nagyúr

Senki sem mondta, hogy kötelező lenne. A problémám annyi, hogy ez számomra az apple nimbuszát rontja. És hogy miért? Mert az újabb és újabb főverziókkal egyre több gond és gond volt, ami számomra minőségromlás. És ezt nem úgy oldják meg, hogy vissza a kezdetekhez és normális rendszert adunk ki elsőre, hanem kiadjuk a usernek, aki majd visszajelez. Számos előnye van ennek a rendszernek, mint írtam, csak az apple-től személy szerint nem ezt vártam.

A trend követéssel kapcsolatos eszmecsere pedig a hír utolsó mondatára vonatkozott, amit többen is említettünk, hiszen Legendd azt írta, milyen jó lenne, ha ezt a microsoft, a BB és a google is átvenni. Azt tárgyaltuk ki, hogy a többieknek is van hasonló.

Szóval kettőnk közül sztem nálad van baj, mert nem érted, amit olvasol vagy el sem olvasod amit mások írnak. Pedig nem hosszú a hír és nincs sok komment sem. Nem használtunk bonyolult mondatszerkezeteket vagy kifejezéseket sem.

madgie

A google sajnos ugyanolyan béna, mint az apple, hiába volt béta teszt, akadnak bőven gondok a lollival is. :(

Eddig csak BB-n és wp-n nem találkoztam komolyabb bughalmazzal verziófrissítésnél, persze ez nem azt jelenti, hogy nincs... :P

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) CoDWaW07 válasza DaveJr (#21) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Ha felraksz egy bétarendszert akkor vissza tudod telepíteni az aktuális legújabb nem béta rendszert.
Sőt, ha a baseband verziószám frissül az új betaban, akkor a baseband verziószámát is downgrade-eli
:K

Amúgy szerintem jó ötlet a nyilvános béta, több felhasználó= több feedback. Olyan hibákat is ki tudnak javítani ami például minden 500-adik készüléken jelentkezik. De azt sem tartom kizártnak hogy a betat is "exkluzív" lesz, például az első 200 ezer jelentkező telepítheti majd fel.

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#40) Polllen válasza Polllen (#38) üzenetére


Polllen
nagyúr

Megkövetem magam, ahogy látom kikerült az ominózus mondat a hírből. Amikor ez téma volt, még benne volt, magunktól nem hoztuk volna fel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#41) catroot válasza assemble (#32) üzenetére


catroot
veterán

Maradjunk annyiban, hogy van még mit javitani a lollin.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#42) buvartacsko válasza #32839680 (#36) üzenetére


buvartacsko
addikt

Tehát ha a munkatarsadnak szar, akkor nálam is tuti szar, és amikor azt mondom hogy nálam nincs ez a bug akkor szimplan hazudok. Kemény. :)

(#43) Raysen623 válasza #32839680 (#29) üzenetére


Raysen623
addikt

Én még a iPhone 4-emre pakoltam fel a 7-est, de szinte azonnal látszott, hogy nem passzol hozzá. Mondjuk 7.x-től már ott is kellően stabil lett, de akkor is egy 3 éves hardver volt!!! Nem sokkal később tönkre is ment a teló és vettem egy 5C-t. Az megint atomstabil. Nincs olyan ismerősöm, aki ne cserélné a csodálatos droidját 1-2 évente...szóval nincs miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#46) joey04 válasza DaveJr (#25) üzenetére


joey04
titán

omg ha valamiben ennyire nem vagy otthon akkor ne beszélj róla, vagy csak kérdezz inkább. ameddig valami béta addig mindig vissza lehetett menni eddig is az utolsó végleges verzióra mindenféle trükk és megkötés nélkül.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) r3dsnake válasza Polllen (#8) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Senki sem kényszerít rá, hogy az legyél. Ez egy opt-in lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.