Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza orion1025 (#48) üzenetére


Chaser
titán

nálam is ez volt...:)
azért nem feltétlen örök élet egy hűtő, ha elszáll a gáz akkor csere, nem sűrű, de nem is lehetetlen

szerk:
mondjuk ekkora dögöt nem tennék a gépbe ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) orion1025 válasza Chaser (#51) üzenetére


orion1025
őstag

Ha tíz évig elketyeg, már megérte. Én meguntam a tökölést, használt CM 212 volt a kiszemelt, de inkább vettem újonnan egy mamutot. 18e pénz volt, de nulla hangja van, midi házban is elfért, nem takarja a ram foglalatot, hatékony, nekem tökéletes.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#53) Synthwave válasza gianni85 (#47) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem nemrég sikerült aprón egy vatta új ilyet kifognom, kerek 10-ért.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#54) gianni85 válasza Synthwave (#53) üzenetére


gianni85
veterán

1kg, azigen. Már majdnem írtam volna hogy ez nekem el se férne, de jó asszimmetrikus a kialakítása. Jó vétel volt

(#55) CanceRed


CanceRed
csendes tag

A tesztelőnek gratulálok, egy ilyen 140W-os i7-es erőműre nem teszek egy egyszerű 150W TDP-s hűtőt. Ez olyan, mikor egy lángész mérnök határértékre tervez egy épületet, ami garantáltan össze is dől... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a tesztet, kicsi, olcsó, jó, nekem tetszik!

(#57) kisza25 válasza CanceRed (#55) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk nem tudom hogyan határozzák meg ezeket a W értékeket, de nekem egy 90W procit egy 90W hűtő hűti és terhelve 55-65 fok

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#58) CanceRed válasza kisza25 (#57) üzenetére


CanceRed
csendes tag

Igen, ezzel semmi gond, de pl. Aida rendszerstabilitás teszt alatt olyan szélsőséges terhelésnek van kitéve a processzor, hogy jobb eleve 30% túlméretezést választani. Én az adott konfigurációra egy 180W TDP-jű hűtőt tettem volna fel, minimum... :K

[ Szerkesztve ]

(#59) Chaser válasza orion1025 (#52) üzenetére


Chaser
titán

lehet az 15 is:) csak azért nem feltétlen örökélet'
használtat én sem akarok, volt régen sok, új is innen, nagyon batár sem kell, ahogy néztem vga-k étvágya már sokszor több, akár jóval több, mint pl egy 6 magos alapon járatott cpu-nak, és sokszor arányaiban kisebbűtás van rajtuk, mégis van sok, ami terhelve is nagyon halk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) Cs1csó


Cs1csó
félisten

(#61) fogtunder válasza orion1025 (#50) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nálam Rev B van, passzívan boldogan hűti az i5-öst, 8K volt használtan, soha nem adom el.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#62) Cs1csó válasza fogtunder (#61) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is az van - Schyte Ninja - de rajta van a venti, mivel van a házban 2 venti + a tápban is egy + a VGA-n is 2 db - persze azok félpasszív üzemmódra is képesek tehát csak játék alatt kapcsolnak be - plusz van egy hangos HDD-m ezért belefért, hogy rajtahagytam de amúgy ha nem lenne rajta az sem lenne gond, mivel ritkán terhelem direktbe a CPU-t a legnagyobb gépigényű dolog ezen a gépet az a játék.

Chaser

A mostani gépemben is egy ehhez hasonló dög van - Schyte Ninja Rev B - de a következő gépembe kisebbet veszek, egyszerűen fölösleges. Aki nem használ egy játéknál húzósabb és tartós CPU izzasztót annak fölösleges nagy.

[ Szerkesztve ]

(#63) fogtunder válasza Cs1csó (#62) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az nem egy TR Macho?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64) Cs1csó válasza fogtunder (#63) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, a doboza is megvan: Scythe Ninja B rev. egy ventivel.

(#65) fogtunder válasza Cs1csó (#64) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Neked lehet, de amire válaszoltam, az nem az...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#66) Pete55555


Pete55555
addikt

Nagyon nem hoz lázba a hűtő, nem is olvastam végig még a cikket, de ezen megakadtam:

Helyette egy QR kódos matrica van (...) ami ezt a segédletet tartalmazza, csak mobiltelefon szükségeltetik hozzá. Ez extraként jópofa adalék lenne, de önmagában kevésnek tartjuk.

Miért? Én meg inkább plusz pontot adok nekik ezért. Nehogymár ne legyen az embernél egy telefon, tablet bármi, amin meg tudja nézni. Persze lehet jobb/kényelmesebb egy füzetet lapozgatni, de szvsz tökéletes a QR kód is, legalább annyival kevesebb fát kell kivágni, illetve annyival kevesebb szemetet termelünk. Arról nem is beszélve, hogy sokan akik ilyet vesznek, maguktól is össze tudják rakni, nem kell nekik a guide.

...Szeretem leracsniztatni...

(#67) Cs1csó válasza fogtunder (#65) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#68) Chaser válasza Pete55555 (#66) üzenetére


Chaser
titán

ez jogos, legrosszabb esetben gyártó honlapján meglesz ami kell, ha nem akkor yt-on, valahol biztos
klímához is adtak annyi paksamétát. sztem a gyűrúk ura 1-2 része kijött volna belőle..ki se nyitottam:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69) Synthwave válasza CanceRed (#55) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi a gratulációt.

"Én az adott konfigurációra egy 180W TDP-jű hűtőt tettem volna fel, minimum.."

És akkor ugyanúgy elvérzett volna a 250-270 wattos Prime95 alatt.

Már csak az a kérdés, hogy ha nem ugyanarra a rendszerre (és ugyanolyan órajelen + fesszel) applikáljuk föl, amire eddig az összes többit, akkor hogy születhetnek más modellekkel érdemben összehasonlítható eredmények?

A helyes válaszért az én gratulációm jár. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#70) Synthwave válasza Pete55555 (#66) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem is pl. Nokia N8-am van, azzal meg annyira nem csípem a QR kódokat - de ettől függetlenül is hibának tartom, ha a dokumentáció nincs meg fizikailag, hiszen így mindig valami külső tényezőhöz vagy kötve, ha a manualt bújnád valamiért (most vonatkoztassunk el attól, hogy 1x1 nehézségű egy ilyen hűtőt felrakni, ezt átfogó értelemben, más termékekre kiterjesztve is nézd).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#71) orion1025 válasza Chaser (#59) üzenetére


orion1025
őstag

Azért a VGA egy másik kérdéskör, de való igaz, sokuk elég halk. Nekem egy 660Ti van, mikor megvettem izgultam is milyen hangja lesz a ref. hűtő miatt, de kellemes csalódás volt, sőt, nem hallani IDLE, vagy kisebb terhelés mellett sem.

fogtunder:

Amikor én vettem, még ropogós friss termék volt, a használt piacon meg vagy túlárazott szemetek, vagy gagyi valamik voltak, ezért is döntöttem mellette. DeepCool Lucifer volt az elsődleges opció, de pont nem fért be a házamba, a TR meg 1mm híján igen...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#72) Chaser válasza orion1025 (#71) üzenetére


Chaser
titán

sztem az idle hang már rég nem kardinális kérdés, sok mai vga félpasszív, idle nem is jára venti, de tudjuk milyen szörnyek vannak, méretükhöz képest sokszor kis űtővel, és ha akarják meg tudják oldani, h terhelve is halkak maradjanak, ehhez képest nekem megmosogytatók 100w alatticpu-kon 0,5-1kg tömegő és "orbitális" térfogatú hűtők - nem rajtad rehegek:) -
és akkor még ott vana táp is, amit meg felépítése miatt neezebb halkan hűteni, de azt sem lehetetlen
anno ac freezer 64 hűtőnek csaka bordájával simán hűtöttem 45nm-es x2-ket, csak felette a táp ventije ment, ami besegített a hő kiszipkázásában, főleg mikor egyáltalán fel volt téve az olallap ( : mert sokszor az sem volt
tápba meg hackeltem pl noctua ventit 5v-ra kötve, de volt h pwm-re ment

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#73) nuke7 válasza Cs1csó (#60) üzenetére


nuke7
veterán

ezek hogy jönnek ide..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#74) Cs1csó válasza nuke7 (#73) üzenetére


Cs1csó
félisten

CPU hűtő hasonló áron és talán jobb is.

(#75) Chaser válasza Cs1csó (#74) üzenetére


Chaser
titán

alternatívának jók, nem volt felmagasztalva ez az ac hűtő a tesztben, de ennyiért rendben van, amiket linkeltél árban és tudásban is kb hasonlóak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#76) nuke7 válasza Cs1csó (#74) üzenetére


nuke7
veterán

hogy lenne már alternatíva vagy jobb?! :Y ezek 9cm-es ventikkel vannak szerelve, és ha nem tűnt volna fel, eggyel kevesebb heatpipe-juk van... konkrétan kisebb teljesítmény cserébe hangosabbak... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#77) Chaser válasza nuke7 (#76) üzenetére


Chaser
titán

én kérek elnézést ( : , azt hittem hasonló felépítésűeket linkelt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) nuke7 válasza Cs1csó (#74) üzenetére


nuke7
veterán

95W TDP-ig jók, a cikkben szereplő Arctic meg 150W... ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#79) CanceRed válasza Synthwave (#69) üzenetére


CanceRed
csendes tag

Rendben, de ilyen erővel tesztelhetünk egy gyári LP hűtőt is
jelen konfigban és akkor felszáll az egész az egekbe. :DDD

(#80) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Én kérnék mindenkitől bocsánatot....de nem vagyok olyan. ;]

(#81) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Az Ac hűtők a legjobb ár/érték arányú megoldások :K .....hozzáteszem, hogy már én is fogtam ki hibás ventis darabot :U

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#82) Chaser válasza Cs1csó (#80) üzenetére


Chaser
titán

megbocsájcsuk' azt is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) fogtunder válasza zovifapp111 (#81) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az LF240-hez adnak 4db F12-t, hát annak olyan hangja van 1100rpm-en, hogy vártam, mikor kér felszállási engedélyt, ha a többi is ilyen, akkor mind venti hibás :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#84) zovifapp111 válasza fogtunder (#83) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Pedig az a hűtő, pont egy nagyon jó vétel .....volt, amíg olyan 25-28 k körül mozgott. Annyiért nem igen volt alternatíva 240-es vastag radival+ 4 ventivel. Mondjuk a ventiket mindenki cserélte. :)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#85) Synthwave válasza CanceRed (#79) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tehát sehogy.

Jó válasz. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86) fogtunder válasza zovifapp111 (#84) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én 22-ért vettem akcióban, nagyon jó vétel volt, de még jobb lett volna, ha 18-ért adják ventik nélkül. Maga a hűtő tök jó volt, de az F12 az egy katasztrófa.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#87) CanceRed válasza Synthwave (#85) üzenetére


CanceRed
csendes tag

Hosszú... :W Pofon egyszerű egyébként a megoldás, 90W TDP-s processzort
tesztelek, hajtom betegre és arra rakom rá ezt a hűtőt és nem feszegetem
feleslegesen a határokat. Azt már meg sem említem, hogy MX-2 pasztával
tesztelted és nem azzal, amit a gyártó ad. :C

Mert ugye a i7-5960X 3GHz-en üzemel a gyártó adatai alapján 140W-on,
e felett agyon ócézva, mint írtad 4GHz-en persze, hogy kandallót játszik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88) zovifapp111 válasza fogtunder (#86) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Igen, azért csomagolhattak volna mellé valami izmosabb darabot is, de ebben az esetben: ajándék lónak....... ;) Ház szellőztetésre, full leszabályozva, azért jó azaz F12-es :)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#89) Synthwave válasza CanceRed (#87) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Alapvető nehézségeid vannak egy egyszerű, (sokkal komolyabb hűtésekkel is) összehasonlítható eredményeket szülő, korábban már számos alkalommal használt tesztmetodika (aminek az azonos paszta is a része, de persze ez is le volt írva), majd pedig a cikkbeni konklúzió értelmezésével.

Ezzel nem tudok mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90) CanceRed válasza Synthwave (#89) üzenetére


CanceRed
csendes tag

Te teszteled ezeket én meg értékesítem, javítom őket. ;)
Ez a különbség kettőnk között. Általában a túlhajtás
és a nem megfelelően méretezett hűtéssel ellátott
vagy gépházba helyezett hardverek landolnak nálam.
Én más szemszögből nézem a témát és csak arra próbáltam
rávilágítani, hogy nekem eszembe sem jutna ez a teszt. :N

Az általad írt processzort túlhajtott üzemmódban egy
Cooler Master MasterAir Maker 8 hűtővel izzasztottam volna
és ahhoz hasonló kaliberű hűtőkkel tettem volna egy táblázatba,
mint például a Be Quiet! Dark Rock Pro 4 és társai... :K

Ez az Arctic Freezer 34 hűtő nem ez a súlycsoport. :(

(#91) Synthwave válasza CanceRed (#90) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Az általad írt processzort túlhajtott üzemmódban egy
Cooler Master MasterAir Maker 8 hűtővel izzasztottam volna
"

Ez remek. Én custom Alphacool loopot hegesztettem volna rá, de a feladat a Freezer 34 performanszának kiderítése (majd ennek a performansznak az összehasonlító grafikonba helyezése) volt, nem azt megtudni, hogy a 250 wattot zabáló, 4 GHz-es, szándékosan túlfeszelt 5960X-et mi hűti le megfelelően.

"és ahhoz hasonló kaliberű hűtőkkel tettem volna egy táblázatba,
mint például a Be Quiet! Dark Rock Pro 4 és társai…
"

És pontosan így szabdalod szét a hűtőfelhozatalt 86 táblázatra, és így nem tudod érdemben összevetni a 6-8 ezres léghűtéseket a 15-25 ezresekkel, vagy éppen a 30-60-akárhányezer forintos vízhűtésekkel. Mert nem azonos körülmények közt vannak tesztelve.

Arról nem is beszélve, hogy ha nem úgy méred, hogy többszáz wattos kazán a proci, akkor a különbségek egyes high end hűtések között közel sem jönnek ki olyan hangsúlyosan, így viszont bizonyosan megizzad minden konzumer megoldás a feladattal.

Szóval nem. Ez nem egy 24/7 üzemelő gép, de még csak napi 5-8 órát sem megy. Még csak nem is használja senki. Akkor van összerakva pár órára, amikor hűtésteszt van.

Nem cél, hogy fenntartható állapotok legyenek. A cél kideríteni a delta T-t (illetve nagyjából a zajszinteket), és azt összevetni más (akár sokkal drágább) hűtések értékeivel, amit csak úgy lehet véghezvinni, ha MINDIG ugyanazt a vasat használod, ugyanolyan (kazán) beállításokon. Ennyire egyszerű - és elmondani sem lehet ezt egyszerűbben.

A különbség kettőnk között, hogy én értem a (helyes, összehasonlítható eredményeket produkáló) tesztmetodikát (meg látszólag rajtad kívül mások is), te pedig valamiért nem.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#92) orion1025 válasza Chaser (#72) üzenetére


orion1025
őstag

Egy táp moddolása nem nagy feladat, találsz a logout firkálmányaim között is egy ilyet. Én azért vettem ezt a krumplit az i5-re, mert hűtés mániás vagyok, szeretek mindent rendesen lehűteni. Azért az sem mindegy, hogy terhelés alatt 70 fokos borda kallódik a gépházba bezárva, vagy jóval kisebb hőmérséklet éri a környező alkatrészeket és persze a ramokat a közelségük miatt. Nálam van még mellette három ház hűtő is, így teljesen korrekt hőmérsékletet kapok, mindezt teljesen csendesen. Néha indításkor rá is kell néznem a fehér visszajelző ledre, hogy elindult-e a gép...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#93) Cs1csó válasza orion1025 (#92) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyetértek, hiába van megfelelő hőmérsékleten tartva a VGA, CPU ha az alaplap - és a rajta lévő kondik stb. és a RAM modulok megfőnek.

(#94) CanceRed válasza Synthwave (#91) üzenetére


CanceRed
csendes tag

"Ez nem egy 24/7 üzemelő gép, de még csak napi 5-8 órát sem megy. Még csak nem is használja senki. Akkor van összerakva pár órára, amikor hűtésteszt van." - tehát a teszt ez esetben semmit sem ér, mert ki az, aki pár percig, pár óráig használ egy gépet? Egy igazi gamer ott fog előtte ülni több órát, fél napot vagy még többet, mert fanatikusak (ezzel semmi gond) és megfőzi az egész kócerájt. :DD Ráadásul ezt gépházva rakva még jobban durvul a helyzet és mindent elmelegít maga körül, amikor 101 fokos szerencsétlen procinak a maghőmérséklete. :Y

(#95) nuke7 válasza CanceRed (#94) üzenetére


nuke7
veterán

Te nagyon nem szoktál teszteket olvasni és nem érted, hogy mit jelent a teszt metodologia :N

Nem baj, csak nem értem, hogy miért vagy büszke erre :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#96) CanceRed


CanceRed
csendes tag

Feladom. ;) Annyit azért megjegyeznék, hogy egy hétköznapi, mondjuk 1,4-es személyautót 0-160km/h tartományban tesztelnék és nem írnék le olyat, hogy 180 felett hangos, meg sokat fogyaszt, meg hogy nem bírná sokáig. Még jó! :DD

(#97) Chaser válasza orion1025 (#92) üzenetére


Chaser
titán

Tudom, csinaltam
Tegnap neztem fsp-ket, ha radzanok egy zsak penzt mit kapok, de kicsit elszomorodtam, hydro szeriat neztem de valami mindig hibadzik, v nem modu, v a kondik gagyibbak, v nincs fel passziv mod, mindezt 20k felett
Eletemben legtobb penz egy corsairert adtan, talan cx400, ha minden igaz valami belepo ss elektronika volt benne, most raszannek egy zsakkal,de igy nem fogok:) persze vehetnek mas gyartotol, de fsp-t akarok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98) fogtunder válasza CanceRed (#96) üzenetére


fogtunder
nagyúr

légyszi ne add fel, engem most kezd csak igazán szórakoztatni :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#99) CanceRed válasza fogtunder (#98) üzenetére


CanceRed
csendes tag

:DD - ennek örülök, mert a hozzászólásod nem nevezhető építő jellegűnek. :N

(#100) fogtunder válasza CanceRed (#99) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Semmi olyan nem jutott eszembe, amit már nem írtak le előttem, azt meg makacsul nem akarod felfogni. De hát te vagy a profi, aki ebből él, mit is tehetnék én az ügyben, aki csak szereti, ha a különböző hűtéstesztek eredményeit össze tudom hasonlítani.

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.