Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picco


Picco
addikt

eleg randa a HP 5 eve kiadott hasonlo cuccahoz kepest

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2) Televan74


Televan74
nagyúr

Mi ebben a reform? :F

Hangszóró, aksi, plusz egy mini pc! Ezt ma is bármikor össze lehet dobni. Én mikor a címet megláttam teljesen másra gondoltam.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) ddekany


ddekany
veterán

Nem értem, ez hogyan hordozható. Kell hozzá monitor + billentyűzet + egér is, hogy használni lehessen. Olyan helyek közt hordozom, ahol ezek már ott várnak, de nincs ott a gép többi része?

(#4) Create. válasza ddekany (#3) üzenetére


Create.
addikt

Ez merült fel bennem is. Az akksinak mi értelme benne? Menet közben úgyse használható, ha meg ott vagy a monitor miatt úgyis van áram. Ráadásul akksiról biztos nem tudna akkora teljesítményt leadni, mint konnektorról.

[ Szerkesztve ]

(#5) llacee válasza Create. (#4) üzenetére


llacee
őstag

Úgy kell felfogni, mintha járna hozzá egy szünetmentes :D

(#6) Create. válasza llacee (#5) üzenetére


Create.
addikt

De monitor áram nélkül akkor se lenne, így mi értelme?😀

(#7) arn


arn
félisten

Hat ez nem csak gagyi, de hulyeseg is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) #55525888


#55525888
törölt tag

Tápot nem sikerült gyártani, nézzük, ez az új irányvonal hogy jön be helyette :D

(#9) Petykemano válasza Televan74 (#2) üzenetére


Petykemano
veterán

a reform számomra az, hogy eddig én azt hittem, hogy a moduláris PC azt jelenti, hogy külön modul a CPU és egyéb főbb rendszerkomponensek, és legalább a GPU, amiből rátehetsz akár többet is, vagy ha akarsz, akkor olyan dolgok, amiket máskülönben PCIe slotba kéne dugnod.

Szerintem forradalmi. Csak kinek kell ez?

Ha meg tudnák oldani, hogy ne kelljen PC-t szerelni, hanem csak így össze kelljen pattintani a részegységeket, az lehet, hogy adna egy új reneszánszt a PC-nek. És akkor egy ilyen megoldáshoz lehetne praktikus egy szünetmentes táp, amit észrevétlenül befogad a torony. Egy olyan elem, ami mondjuk egy fejhallgatót tartalmaz és ha belerakod, tölti, vagy akár egy hangszóró. Csak a perifériák illeszthetősége szerintem keveseket fog érdekelni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#10) Reggie0


Reggie0
félisten

Mar csak egy kijelzo kene ra, kicsit csokkenteni a mereten es ujra feltalaltak a mobiltelefont.

[ Szerkesztve ]

(#11) Picco válasza Reggie0 (#10) üzenetére


Picco
addikt

nem laptopot? :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#12) #72042496


#72042496
törölt tag

Ha ez a jövőkép, akkor tényleg megérett a világ egy Macre. :DDD
(Nálam valószínűleg amúgy is.)

[ Szerkesztve ]

(#13) vaakuum


vaakuum
addikt

Én azt várom már évek óta, hogy egy doboz lesz a táp, egy másik a proci+alaplap a memóriamodulokkal, a harmadik meg egy vga-val, és ezeket lehet egymásra pakolni úgy, hogy valami spéci tüskesorral a három réteg teljesen illeszkedik. ÉS előlről hátrafelé mindegyik réteg hosszában átfújva hatékony, nagyméretű, alacsony fordulatú ventivel (vagy ventikkel, ha egy modul elejére egymás mellé esetleg kettőt raknának). És ennek a csatlakozó módszere lehetne szabványos (mint pl a PCI sín, csak több, jobban terhelhető vagy igény szerint nagyobb csatlakozókkal), így mindenki vesz magának egy házat (ami 3 egymáshoz illeszkledő dizájnú doboz), és ebbe rakja bele az alkatrészeit, amit tetszőleges sorrendben egymásra pakol, de a csatlakozósor miatt nem kell hozzá külsőleg semim kábel, csak a szokásos: táp, és az esetleges vezetékes perifériák.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#14) Joachim21


Joachim21
senior tag

Természetesen garancia erre sincs! Főleg tervezési hibák esetén nem vállal felelősséget a Gigabyte! Eltussolni persze lesz ereje a cégnek, és lehet hogy 2-t fizet 1-et kap "akció" keretén belül kiszúrják valamivel a felhasználók szemét ha megveszik a hulladék terméküket! NE FELEJTSÜK EL MIT CSINÁLT A GIGABYTE A HIBÁS TÁPJAIVAL! Becsomagolta őket a Neweggen videokártyák mellé, vagy idehaza is csak simán tovább árulta a tűzveszélyes vackait! SOHA TÖBBET GIGABYTE!

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#15) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Szóval ezen majd kempingezéskor fog tudni a gyerek játszani? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) Narasim


Narasim
aktív tag

szennyeskosárra mi a rossebnek kell usb csatlakozó? :F

nekem ez gagyinak tűnik. se nem hordozható, se nem asztali. helykihasználása is rossz.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#17) Energie X


Energie X
őstag

Ha hordozható PC-t akarnak ott a döglött intel compute stick, vagy gigabyte brix... Amúgy meg monitor miatt inkább laptop, ha teljesítmény kell akkor gamer laptop.
Egyenlőre nem látom benne a rációt.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#18) h-yle


h-yle
addikt

"A koncepció alapja, hogy az egész rendszer modulárissá válik..."

Ellentétben a jelenlegi PCkkel amik... nem modulárisak?

"...és három darab, egymásra helyezhető réteget képez."

Ja hogy szabvány szerint saját "szabvány", így már értem a _Gigának_ ez miért jó.

"Alul egy méretes Bluetooth hangrendszer dolgozna, középen egy akkumulátor az energiaellátás érdekében, míg a legfelső rétegben lenne maga a PC-t a különböző interfészekkel együtt, továbbá felül kapnának helyet az 5G-s antennák, amelyek nyilván az 5G kapcsolatot biztosítanák."

Már van BT hangfalam, notebookom/miniPC-m, és nagy powerbankem is. Kössz giga hogy ezeket újra feltaláltad, nagy szükségem volt rá. 5G képes eszközöm nincs, de van egy selytésem, hogy ez SUB/PCI egyéb csatolós eszközzel könnyen megoldható.

"Az 5G itt azért fontos tényező, mert a Cielo projektet fő alappillére a vezetékek nélküli működés. Ezért is lenne benne egy akkumulátor, így maga a rendszer könnyen hordozható, akárhova el lehetne vinni, és az 5G-nek hála akár minden adatátvitel vezeték nélkül történhetne meg."

És ott mit csinálok vele ahova viszem!? Erdőben nincs bill és monitor. Vagy 5G. A belvárosban van, de nem értem ezt minek hordozom VS notebook és hangfal!? Mi a hozzáadott értéke? Semmi?

"Persze ez az egész még koncepció, és az elmúlt években láttunk már moduláris PC-re vonatkozó kísérleteket a gyártóktól, amelyek már nincsenek sehol, de szó se róla, hogy azok nem is voltak hordozhatóságra tervezve. Lehet, hogy utóbbi tényező a siker kulcsa, de az is lehet, hogy nem."

Ez is tipikus esete egy értelmetlen pénznyelő projektnek, ahol mutatni KELLETT valamit különben kirugják az egész teamet aki dolgozott rajta. Remélem így csak a vezetőt aki kitalálta. Feltalálja újra a semmit, és több problémát kreál mint bármilyen meglévő megoldás, 0 (nulla) hozzáadott érték mellett. :W

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#19) Reggie0 válasza Picco (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Vegulis, ha nem nagy a meretcsokkentes.

(#20) fatpingvin


fatpingvin
őstag

olyat lehetne mondjuk hogy ha már mindenáron reformálni akarnak, az ATX standardra kitalálni valami vérfrissítést? félreértés ne essék, nincs vele baj de ahogy előrehaladt a technológia lehet hogy át kéne gondolni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21) tatararpad


tatararpad
őstag

Ez a termék csak azért létezik hogy a hírportálok leírhassák, hogy GIGABYTE - MODULÁRIS - 5G. Ne vegyétek túl komolyan.

(#22) arn


arn
félisten

Amugy a jovo… ez egy 386os.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) Ivy.4.Ever válasza tatararpad (#21) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Ha valóban ez a pc-s jövő, akkor tényleg befellegzett rövid úton ennek a platformnak. :)

(#24) fatpingvin válasza arn (#22) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt a vonalat pl lehetne tovább tolni :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25) Ermac


Ermac
tag

Ez így kinéztre borzalom meg ahogy írták is inkább visnek vmi laptop meg stick és egyébb dolgokat mint ezt a böhöm jószágot

We are Many You are but One

(#26) Memora


Memora
senior tag

Jó kis 3 emeletes robotporszívó :DDD
Hangszóró van beleintegrálva, de akkor már monitor miért nincs (a beviteli eszközökről meg ne is beszéljünk)? :Y
A hozzászólások között sokkal több használható reformötletet olvastam, mint ami ebben a gépben van...

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.