Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dlaj


dlaj
őstag

Kár, hogy csak 2 mag, és 1 gb ram. Csak a távirányítóját irigylem.

(#2) Sefter


Sefter
veterán

hol a "témaindító írás" :F

Psn ID: sefter_hun

(#3) elefant válasza Sefter (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

?

[ Szerkesztve ]

(#4) Entryy válasza elefant (#3) üzenetére


Entryy
aktív tag

Ez már volt egyszer, nem!? :F :F
Tegnap v tegnap előtt ezt már tuti olvastam.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#5) nbg válasza Entryy (#4) üzenetére


nbg
senior tag

Tegnap reggel volt mar kint, ha jol emlekszem, de aztan gyorsan lel lett kapva az oldalrol kevessel a megjelenes utan...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#6) Daywalker válasza Entryy (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Tegnap egy pillanatra ment ki véletlenül...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) Entryy válasza Daywalker (#6) üzenetére


Entryy
aktív tag

Értem, köszönöm!
Pedig már kicsit kezdtem hinni Cris Johnson (Next) féle képességemben :DDD
"egy pillanatra..." én kényelmesen végig olvastam

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#8) Daywalker válasza Entryy (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

10 percig volt kint kb, előre be volt időzítve holott nem kellett volna, mert időközben változott a menetrend, csak későn vettük észre ;)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) gghrtz


gghrtz
őstag

Van aki még foglalkozik RK3066-tal? Még az RK3188-as tv okosító is félig-meddig zsákutca volt. Ideje lenne egy rendes újgenerációs Allwinner socos kütyüvel is villantani, nem 3 éves hardvereket rátukmálni az emberekre 22 kiloért.

(#10) tjb007 válasza gghrtz (#9) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pontosan melyik lenne lenne az új generációs Allwinner SoC, amit bele lehetne rakni egy ilyen TV boxba ?
A A33 talán még elmegy, bár a másfél éves A31-nél is szerényebb multimédiás képességgel rendelkezik, az A80-at meg nem éppen ilyenekbe találták ki, és nem is nagyon érhető el (plusz nem is épp olcsó).

[ Szerkesztve ]

(#11) gghrtz válasza tjb007 (#10) üzenetére


gghrtz
őstag

Ez nagy égés, de bekevertem az AmLogic-kal. :B Szóval S802. :R 4 óra alvás megtette a hatását. :W

[ Szerkesztve ]

(#12) Trava


Trava
tag

Ez se jó semmire. :)

(#13) #79335424 válasza gghrtz (#9) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az Allwinner -nek sztem sincs elérhető, ütőképes cucca, de az biztos, hogy ma egy 3066 -os miniPC meglehetősen elavult kütyü. Én inkább egy H paneles AML S802 -n tesztelném, hogy mit tud ma egy Androidos "TV okosító". Mondjuk egy Tronsmart Vega S89-H -n, vagy egy Minix Neo X8-H -n. De ezek sem biztos, hogy sokáig jelentik az aktuális "erős vasat", mert már küszöbön az RK3288 -as kütyük.

Szerk: így már értem. Meglepett Tőled ez az Allwinner vélemény. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) tjb007 válasza #79335424 (#13) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az RK3288 sem lesz épp egy főnyeremény, legalábbis az eddigi tapasztalatok alapján.

(#15) #79335424 válasza tjb007 (#14) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kicsit hiányos az infó. Erre így elég nehéz reagálni. Milyen lenne szted az a "főnyeremény", amilyen nem lesz az RK3288? Mit kéne csináljon 150 dollárért? Főzzön kávét? Vakarja meg a hátad?

(#16) tjb007 válasza #79335424 (#15) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az RK3288-at jelenleg érintő problémák (túlzott melegedés, sz@r SDK stb,) miatt írtam azt, hogy az sem lesz egy főnyeremény, legalábbis kezdetben.
Az ütőképességről meg csak annyit, hogy az A80 sokkal inkább az lesz, mint az RK3288.

(#17) #79335424 válasza tjb007 (#16) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ámen! Nekem végül is tök mindegy, nem kötődöm egyikhez sem. De az biztos, hogy ma egy 3066 -os a legkevésbé sem "főnyeremény". Az még OK, ha van egy kis lemaradás az aktuális "slágerektől". Na de ekkora? Szeptemberben lesz két éves az első 3066 -os "TV okosítóm". Azóta történt egy, s más ARM és Android vonalon.

[ Szerkesztve ]

(#18) azbest válasza elefant (#3) üzenetére


azbest
félisten

A hang codec problémákra megoldás az ffmpeg lib használata mxplayer és diceplayer appokhoz [link].

A mxplayer nem tudom mivel érdemelte ki ezt a népszerűséget. Elég korlátozott képességű, a hw+ módjától pedig könnyen fagynak a készülékek. Ahogy korábban már beszéltünk róla, érdemes inkább diceplayert használni (rk3066-on meg pláne). Az legalább a hálózati megosztásokról való lejátszást is kezeli.

Az android beépített képernyőmegosztásánál nem tudom értelmezni a "nem látta ugyanis a telefonokat, tableteket" kifejezést. Ha jól emlékszem, akkor a cél készüléken engedélyezni kell a wifi-display opciót. A másik készüléken kell megtalálni tévére kötött kütyüt és talán valami engedélykérés után működik [link].

(#19) #79335424 válasza azbest (#18) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha fájlkezelővel csatlakozol a megosztáshoz, akkor le tudod játszani MX Playerrel. Vagy CIFS. Eddig minden 3066 -osom (volt/van egy pár) kernele támogatta a CIFS csatolást. Onnantól bármilyen alkalmazás tudja használni a hálózati médiát, mivel számukra az már helyi média. Vagy XBMC.

(#20) pigster válasza #79335424 (#17) üzenetére


pigster
senior tag

Szeptemberben lesz két éves az első 3066 -os TV okosítóm
Nekem meg kb októberben. Nem is használom már, mert azóta vettem egy 4 magos Tronsmart 908 II-t. A kettő együtt került 22000 Ft-ba. A 3066 egy Rikomagic volt, de gyakran fagyott - kezdésnek jó volt, a 4 magos Tronsmart folyamatosan be van kapcsolva, és eddig kb 8 hónap alatt 2-szer fagyott le. A design tényleg nagyon fontos, főleg úgy, hogy sose látom. Magic távirányító: hasonló volt az LG tv-mhez. Két nap után eladtam. Miután láttam, hogy 3066, a további részleteket nem is olvastam a cikkben, de talán egy RJ45 csatlakozó láttam a képen - na, az az egy plusz pont (ha tényleg van), a többi felejtős, ennyiért meg vicc.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#21) Khelben válasza pigster (#20) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nemtom, jól értem-e: médialejátszónak nem jó, mert akadozik a videó. Játszani nem jó, mert nem bírja. Akkor mi is ez? Egy tv-re köthető böngésző? Annak meg mi értelme?...

(#22) wolfman


wolfman
veterán

Ez egy olyan TV felokosító eszköz, ami picikét mindenre, de hiba mentesen semmire sem használható.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#23) pigster válasza Khelben (#21) üzenetére


pigster
senior tag

Hát akkor rosszul érted. A Tronsmart 908 II négymagossal simán lehet videót nézni, a gyerekek napi szinten ezt használják rajzfilmekhez. Egyedüli gondom az 1080p filmekkel volt hálózaton keresztül, de ez is a wifi miatt. Játékok: prince of persia shadow and flame, need for speed most wanted, shadowgun, riptide, Rayman, meg egy csomó egyéb röccenés nélkül fut, ráadásul emulátorok (SNES, N64, GB, SEGA, PSX) is. Dosbox is. Két Logitech F710 gamepadet gond nélkül kezeli (tehát akár kettesben is játszahtsz emulátoron), plusz mellé még Logitech bill+egér. Külső HDD szintén nem okoz gondot. Ha valamit gyorsan meg akarok nézni böngészőben vagy youtubon persze akkor is ezt használom. Mivel folyamatosan be van kapcsolva, nem kell semmire várni, tv-t átteszem HDMIx-re, és használom.
Aztán, hogy a cikkben írt kütyü mit tud, azt nem tudom.
Szerk:
wolfman-nek
amiket fent írtam, azokat az én kütyüm bizony hiba nélkül tudja. Mint korábban is írtam, sosincs kikapcsolva, és eddig kb 8 hónap alatt kétszer volt valami fagyás féle. Mindezt kb 60$-ért.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#24) Dominó85


Dominó85
veterán

Senkinek sem tűnt fel a hasonlóság ezzel??? :Y

Prestigio egy rakat f*s, se telefont, se semmit nem vennék tőlük...

* Péter - 06302461862 *

(#25) azbest válasza Dominó85 (#24) üzenetére


azbest
félisten

Valószínűleg csak a doboz és a légegér a hasonlóság. A mibox az amlogic 2 magos. Korábban is építettek a gyártók már amlogic chipsetekre médiajátszókat.

Úgy látom a két magoson kívül van négy magos xiaomi változat is.

[ Szerkesztve ]

(#26) Dominó85 válasza azbest (#25) üzenetére


Dominó85
veterán

Hja annyira négy magos és 2GB ramos, mint a tőlük (DX.com) vett Simtelep N9 telefonom 4 magos és 1GB-os... A telefon 2 magos és csak 512MB-os. A DealExtreme egy utolsó surmó hazug banda! :W

* Péter - 06302461862 *

(#27) azbest válasza Dominó85 (#26) üzenetére


azbest
félisten

Gondolom jelezted nekik, hogy ha tévesen küldtek valamit. Másrészt nem te nézted be a rendeléskor, hogy többféle opció is lehetett a paraméterek tekintetében.

Mostanában ritkán rendelek tőlük, régebben nem volt velük gond. Valamelyik akciójukban még rk3066-os mk8080b tévé okosítót is vettem 24 dolcsiért és 32GB-os sandisk ultra microSd kártyát 16-ért. A nagyon lassú szállításon kívül nem volt velük problémám.

[ Szerkesztve ]

(#28) Dominó85 válasza azbest (#27) üzenetére


Dominó85
veterán

A jelenlegi DX.com, már nem a régi DX.com. A megbízhatósági lista éléről az aljára csúsztak le. Sajnos az adott telefon csak náluk volt kapható és mivel a neten nem volt róla infó, igy gondoltam én írom meg róla az első átfogó cikket. De jelenleg ott tartok, hogy mind a telefont, mind a DX.com-ot el fogom küldeni a p*csába. :C

* Péter - 06302461862 *

(#29) vlevi válasza #79335424 (#15) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, azért ez a "kávét főzzön" elég magas labda volt, a melegedéssel kapcsolatban :)

[ Szerkesztve ]

(#30) #79335424 válasza vlevi (#29) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nem. Ezt bármelyik tudja, ha megküldöd. :) A kérdés inkább az, hogy elszáll -e tőle és ha igen, akkor csak rebootig száll, vagy tovább, egészen a kukáig.

pigster:
Az utolsó 3066 -osom egy Measy U2C volt (van). Nagyon szeretem, most is használom a CC401BT (brandelt MK802IV) mellett. Ehhez vettem egy dokkolót. Volt annyi plusz hely, hogy ragasztottam rá egy Lan adaptert. Azóta csak a kütyüket cserélgetem benne.

[ Szerkesztve ]

(#31) BlackPriest


BlackPriest
őstag

nekem egy apacer médialejátszóm van évek óta, a távnyomi teljes értékű, nem kell telefon, app, stb. az egyetlen bajom vele, hogy nem találok hozzá wifi modult, de pendrájvról simán megy a lejátszás, nem akad, stb. és akkor kihoznak évekkel utána egy ilyen vackot, ami semmire nem jó igazán, miért? jah, tudom, el kell lőni a régi chipeket a kukába dobás helyett, szuper

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#32) g@bo


g@bo
nagyúr

wdtv live streaming gépet tolok 2 éve. ez miért jobb? :U

(#33) #79335424 válasza g@bo (#32) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mire? Mert az a probléma, hogy a koncepciót alapjaiban értik félre és ebben a gyártók/forgalmazók is ludasak. Ezek nem médialejátszók, hanem miniPC -k, altalános felhasználásra valók, nem célhardverek. Ezek mindenesek és ami minden feladatra alkalmas, az igazán egyikre sem. Nem szabad őket egy médialejátszóhoz hasonlítani. Kis netezés, mélezés, youtube, egyéb média. Mivel Android, fut rajtuk a Reenger. Lehet külföldön, Magyar vezetékes számod, hisz nem baj, ha nonstop üzemel. Mehet rajta különböző szerver. Lehet rajta Linux, akár dual boot -tal. Nekem hasznos, hogy ugyanazokat az alkalmazásokat használom otthoni környezetben is. Ha mentek egy könyvjelzőt, máris ott lehet a telómon, mivel ugyanaz a böngészőm. A vágólap alkalmazásom is ugyanaz, tehát bármilyen kijelölést mentek az egyik eszközön, az ott lesz a másikon is. Otthon sem kell webes felületen Gmail -t használni, hisz ott van ugyanaz a kliens, mint a telómon. Térkép, Google Earth, Street View, stb. Persze, ez van PC -n is, de ez csak öt Watton nyomja, néma csendben. Nekem praktikus.

[ Szerkesztve ]

(#34) pigster válasza #79335424 (#33) üzenetére


pigster
senior tag

Nem tudom, sokan mit nem értenek azon, hogy ez olyan, mint egy androidos tablet, csak kijelző nélkül, illetve a kijelző maga a TV. Amikor először láttam ilyent, egyszerre tudtam, mire lesz jó... Lásd a te írásod, illetve amit én is írtam korábban.
És pontosan: 5W-t fogyaszt.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#35) Duree


Duree
veterán

Szerintem remek választás smart nélküli tévék mellé ideális.

duree54

(#36) kenand


kenand
veterán

Sok kínai androidost láttam már. Legtöbbre igaz, hogy buherálni kell a megfelelő működéshez. A sok mag sem jelent semmit ha nem jó a firmware.
Nekem eddig legjobban a Geniatech (Mygica) ATV1200 jött be. Ugyan csak 2 magos, de kibontás után simán megy minden, nem kell buherálni, szépen viszi a filmeket. 5.1-es DTS és Dolby digital is megy pass troughban az erősítőre. Van optikai és coaxiális digitális audio kimenete is, régebbi erősítőkkel is simán párba állítható (olcsól lehet 5.1-esd használt nem HDMI-s erősítőket venni) 80 USD alatt megvehető. Alap XBMC-n is megy minden, az sem kell keresgetni a neten

(#37) #79335424 válasza kenand (#36) üzenetére


#79335424
törölt tag

No igen. Itt látszik, hogy sokszor nem az alap koncepcióval van a gond, hanem az optimalizálással. Az ATV1200 -ban egy Amlogic 8726MX dolgozik, ami teljesítményre nagyjából egálban van az RK3066 -tal. A GPU pedig még gyengébb is, mint az RK3066 -é, mivel abban MP4 -es a Mali400, az AML -ben pedig csak MP2. Geniatech/MyGica vonalon az ATV1800 az igazán ütős, mivel abban az általam korábban linkelt kütyükhöz hasonlóan, AML S802 SOC van. Azt nem tudom, hogy a panel H -verziós -e. A különbség az, hogy a H -verzió hardveresen tudja dekódolni a DTS -t, míg a többi csak szoftveresen.

(#38) kenand válasza #79335424 (#37) üzenetére


kenand
veterán

ATV 1800-at még drágában adják (170-200 USD), mivel nem játszunk rajta - arra ott a PC/XBOX- elég a 2 magos ATv1200 nekünk, és az ára is a fele. Talán pár hónap múlva már elérhetőbb lesz.
4 magos noname- CS918 is 4 magos ára 50 USD körül van, de biztosan rosszabb video lejátszásban, mint az ATV 1200.

Van egy Mele a2000g-mis, csak 1 magos, de van VGA kimenete is, lehet rá Linuxot hackelni, de sokat kell buherálni, nincs rá jó XBMC (HW dekódolás vagy csak MX playerrel, vagy Vidon.me TV-vel megy de az utóbbi nem mutatja a feliratokat. Audiót meg csak sztereóba dekódol és pass troughban is csak 2.0-t küld.

Videó lejátszásban egyébként a a WD live palyerünk a legproblémamentesebb (igaz nincs sem koaxialis audio, sem componens video kimenete, így régi erősítő/TV kombóhoz nem jó)

(#39) #79335424 válasza kenand (#38) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, a CS918 is ugyanazokban a betegségekben szenved, mint az összes többi 3188 -as. A probléma onnan indul, hogy laggol a videólejátszás (vsync probléma). A Mali tojik rá. A fejlesztők megpróbálták orvosolni a hibát, de amikor kezdtek alakulni a dolgok, akkor a Rockchip egy gusztustalan húzással keresztbe tett az egésznek. Minden előzetes bejelentés, kommunikálás nélkül megszüntette a miniPC -k esetében az RK3188 CPU -t. Helyette egy butított, 3188T jelűt szállít. Ezzel nem csak az a gond, hogy 1,4Ghz -re van korlátozva, hanem az is, hogy bármilyen frekvencialéptetős moddolást egy reboot szerű reakcióval elutasít és visszaáll az eredetire. Ez teljesen keresztül húzta mindenkinek a számítását és az addig végzett munkát. Aztán lassan kezdtek átjárni az RK "eszén", de leginkább KK alatt, ami viszont nem az igazi. Végül egy sokkal frappánsabb megoldást találtak ki. Összehoztak a modderek egy közös projectet, megegyeztek az RK -val és a régi 3188 -as CPU -val, saját gondozásban gyártatnak egy boxot. Ez a Freakbox. Ez egy viszonylag új, kb. 1 hónapos dolog. Két év supportot ígérnek rá.

(#40) katalin888


katalin888
aktív tag

Egyeltalan letezik jo minosegu android alapu kutyu tevekhez???

(#41) #79335424 válasza katalin888 (#40) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nem a minőség a legnagyobb probléma. A Google -nek kéne egy kicsit kezébe vennie a dolgot és módosítani itt-ott az Androidot. Akkor nem kellenének kerülőutak, mindenféle tákolt, heggesztett megoldások.

(#42) szagosmüge


szagosmüge
csendes tag

lehet erre ubuntut vagy valamiféle lunux-ot tenni? mert egyébként sok mindenre jó lenne android nélkül

(#43) #79335424 válasza szagosmüge (#42) üzenetére


#79335424
törölt tag

Erre nem tudom, hogy lehet -e, de RK3066 -ra és 3188 -ra van. De pl. a Rikomagic MK802III -ból (3066) és MK802IV -ből (3188) létezik gyári LE (Linux Edition) verzió.

(#44) mekker válasza gghrtz (#9) üzenetére


mekker
őstag

Tabletemben van egy hasonló konfig (4.1,rk3066@1,6Ghz, 1giga ram).
Fém hátlap teljesen hideg, 6000mAh-s akksival nagyon sokáig elmegy - szóval viszonylag energiatakarékos -, és a rendszer + filmek rendesen mennek rajta.
Melegedés miatt lehet érdemesebb modernebb chipre váltani, de egyébként szerintem nem kell ide nagyobb teljesítmény (elméletben).

Más:
Tényleg ilyen gáz ez a lejátszó? Ha az 1080p 3,8 Mb/s bitrátájú filmet nem bírja el, az azt jelenti, hogy letöltök egy 3-4 gigás filmet, és elkezd akadni tőle a lejátszó, nem?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#45) kenand válasza szagosmüge (#42) üzenetére


kenand
veterán

Sokra lehet, de általában "fájdalmas"
Rockchip felejtős, de az Allwinner és az Amlogic chipsetekre van Linux.
De általában a nem TV boxokra készül hanem rapberry pi-re, Cubieboard-ra. Pl a Geexbox A10 chipsettes Cubieboard 1-re létezik, az ugyan olyan A10-es chipsetes Mele A2000G-n viszont nem indul el...
Házi barkács Cubiez elindul mindkét A10-en, de elég kezdetleges

Szóval hivatalos komplett Linux, hw támogatású XBMC-vel, transmissionnal servioval stb nem igazán van TV boxra.

[ Szerkesztve ]

(#46) #79335424 válasza kenand (#45) üzenetére


#79335424
törölt tag

Érdekelne, hogy miért felejtős a Rockchip. Csak azért, mert telepítettem az MK808 -asomra Linuxot, Androiddal, dual -ban. Ennek topikja is van itt. Esetleg hallottál már Marsboardról, vagy Radxa Rock -ról? Vagy a korábban említett Rikomagic 3066 -os és 3188 -as stickekről, amiket gyárilag Linux -szal forgalmaznak (Linux Edition verzió)

[ Szerkesztve ]

(#47) kenand válasza #79335424 (#46) üzenetére


kenand
veterán

Lehet, hogy nem aktuálisak az ismereteim, de korábban nem volt Linux Rockchipre.

(#48) mekker


mekker
őstag

Van ezeknek a multimédiás csodáknak, meg droidos mini-pcknek rendes topikja?
10 ezer körül szeretnék nézni egy olyan droidos médialejátszót/minipc sticket, amin Android 4.4.x, vagy egy frisebb JB fut (4.1 után jött sok bugfix bugfixek) és futnak rajta 1080p filmek legalább 10-15Mb/s bitrate-ig (ahogy számoltam, ekörül mozognak a "közepes" BluRay rippek).

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#49) kenand válasza mekker (#48) üzenetére


kenand
veterán

Ha biztos 1080p-s lejátszást akarsz és nem kell más akkor inkább hagyd az Androidot és válassz egy használt WD Liveot, vagy ASUS Oplayt (vagy egyéb Android mentes dedikált media lejátszót)

(#50) gghrtz válasza kenand (#49) üzenetére


gghrtz
őstag

+1
Egyebkent ja, van topicja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.