Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bwoay válasza Kasya (#50) üzenetére


bwoay
nagyúr

lehet, bár folyamatosan csekkoltam az Expansys-on, ők EU szinten szerintem időben beszerzik, de még ők is csak raktárra várják, miközben a Samsungok már raktáron vannak (alig drágábban). én amúgy azt hittem, hogy az LG lóhalálában kiadja majd a G6-ot korlátozott számban, szinte demonstrációként, hogy helyreálljon a renomé, aztán majd 3 hónap múlva kijön egy G6+ Snapdragon 835-tel, és az összes, EU verzióból kimaradt cuccal, hogy az versenyezzen az S8-cal. nem túl elegáns, de ésszerű lépés lett volna szerintem.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#52) safizoo válasza bwoay (#49) üzenetére


safizoo
tag

Jól elbaltázták Lg-nél, az tuti. Meg, ha nem lesz benne qi töltő itthon (márpedig nem lesz), akkor mást veszek, olyat, amelyikben lesz + széles látószögű kamera. Úgy sem vagyok márkafüggő. Addig marad a g5.

(#53) tomboy0013 válasza safizoo (#52) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ha kell a széles látószögű szenzor akkor sok választás nincs. Nekem is ez a fő érv a G6 mellett.

[ Szerkesztve ]

(#54) safizoo


safizoo
tag

Ha rendelek olyan g6-ot, amelyikben van qi töltő, az működik minden tekintetben itthon? Csak gondolom rohadt drága.

(#55) safizoo


safizoo
tag

Amúgy itt a nem hivatalos lg g6 és olcsóbb mint a Samsung S8 ugyanazokból a forrásokból.

[ Szerkesztve ]

(#56) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Ha azt mondná az LG, hogy 1:1 becsereli az S7-t G6-ra, már mennék is cseréltetni.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#57) tomboy0013 válasza fornettisuti (#56) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem egy árkategória a kettő.

(#58) safizoo válasza tomboy0013 (#57) üzenetére


safizoo
tag

Az tény. :)

(#59) Dr. 444Hertz válasza tomboy0013 (#57) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Pedig a kijelzőt leszámítva egy kategória a két készülék... :U

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#60) tomboy0013 válasza Dr. 444Hertz (#59) üzenetére


tomboy0013
veterán

És? Attól miért kellene egy árban lennie?

(#61) Dr. 444Hertz válasza tomboy0013 (#60) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Inkább az a kérdés, hogy mi indokolja a drágább árazást?

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#62) safizoo válasza Dr. 444Hertz (#61) üzenetére


safizoo
tag

A menőségi faktor. A lekerekített szél (amit lehet szépnek nevezni, de zavaró) és a .... meg a .... és még a..... is.

(#63) tomboy0013 válasza Dr. 444Hertz (#61) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hagyjuk már ezt a mi indokolja dolgot... Mondjuk az, hogy idei modell, az új fajta 18:9-es képarány a minimális kávákkal. Vagy az egyedi kamerák amilyet semmilyen telóban nem kapsz meg, hol van még széles látószögű szenzor ezzel a minőséggel? Akinek ezek nem szempontok annak nyílván nem éri meg, de ne csinálj már úgy mintha csak a te szempontod lenne a fontos... Hol jön egy sima S7 ehhez? Kisebb a kijelző, a kijelző technológia is más (Van aki jobban kedveli az IPS-t), egy kamera van hátul ami normál látószögű, csak IP68-as szabványnak felel míg a G6 a MIL-STD 810G-nek is ami szintén nem egy elhanyagolható egyediség az LG-nél. De nálam pl a teljesen síkképernyő is óriási pozitívum mert tudok rá normális üvegfóliát rakni, még az S7-en marha idétlenül néz ki a 2,5D üvegen. Tudom, hogy valaki az antutu pontszámra izgul, és abban nem sok különbség van a 2 teló között, de a jó szoftveres optimalizáltság fontosabb, ebben pedig mindig jó volt az LG, még egy S8-hoz képest sem lassú.

(#64) Dr. 444Hertz válasza tomboy0013 (#63) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Akinek ezek nem szempontok annak nyílván nem éri meg, de ne csinálj már úgy mintha csak a te szempontod lenne a fontos...
Azt nem vitatom, hogy a G6 nagyon jó telefon, de a készülék része az ár is. És emiatt többen vannak, akik vállalják az S7/E adta kompromisszumokat (ha annak lehet nevezni), mint akik plusz pénzt költenek a széles látószögű kamerára és a menő kijelzőre.
Az S8-hoz pedig annyit, hogy nem sokkal kerül többe, mint a G6, de lényegesen több újdonság van benne, és ami még nem elhanyagolható szempont, hogy már megjelent itthon.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#65) tomboy0013 válasza Dr. 444Hertz (#64) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hát mindenki azt vesz amit akar, de szerintem ezt te sem tudod igazán mennyien választják inkább az S7-et mint a G6-ot. Tök felesleges ilyeneken morfondírozni. Az S8 meg egy jó telefon, 1-2 újítással, de gyakorlati haszna melyik újításnak van? Sebességben elhanyagolható a különbség a két teló között (annak feltűnik aki egymás mellett tartja a 2 telefont és úgy indítgat rajtuk játékokat, de van ilyen ember aki folyton ezt csinálja párhuzamosan 2 telefonon? :D ), képarány ugyanolyan, viszont itt is csak ugyanolyan kamera van mint az S7-nél ami nagy mínusz, a kijelző számomra a másik nagy mínusz ami miatt alapból kizárt a vásárlása(a széleken megtörik a fény és az amúgy is keskeny kijelző még keskenyebbnek hat ami már-már idétlen, és a kisebbik modell fogása nagyon problémás a vékony oldalsó keret miatt, plusz könnyű elnyomogatni a telefont a lehejló szélek miatt. Irisz szkenner ami egy jó plusz fícsör (de arra se lenne szükség ha nem kefélik el az ujjlenyomat olvasó helyét...). Ami valós pozitívum számomra az S8-nál, az az akkuidő és a dupla tárhely. Felhozhatnánk még a DEX-et is, de ha hozzáadjuk a dokkoló 30 ezres árát akkor már nagyon messze kerülünk a G6 árától.
Én egyáltalán nem tartom rossz ajánlatnak a G6-ot a mai felhozatalban. Egyébként sem kell az áron nagyon problémázni, az LG telók ára elég gyorsan zuhan és az elbénázott marketingjüknek és az elcsúszott megjelenésnek hála a G6 sem fog eladási rekordokat dönteni, ezért ennek is mélyrepülésbe kezd az ára fél éven belül (Kóreában meg az USA-ban már csökkentettek is az árán, Amerikában pl. 600 dollárért is megvehető, de van olyan ajánlat is, hogy 650 dolláros ár mellé kap a vásárló egy Watch Style-t is, ami kifejezetten jó ajánlat).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.