Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi az írásért :R

saját hülyeségek témában akkor:
pirulós 1.:
na ez még nagyon régen történt, olyan 97-98 tájékán. nem megy a hangkari... apám elviszi szervizbe, ott megy. tanulság: a 3.5öst nem mindegy, hogy hova dugod be: :U

pirulós 2.:
unokatesóm váltott s775re, aminél újdonság volt a 4pines. nekem 478asom volt akkoriban, amin emlékeim szerint nem volt. másfél óra szopás következett, nem indul. lap ég, minden a helyén (szerintem), procihűtőtől persze nem látom, hogy valami nem stimmel. el a boltig (másfél utcára), srác megnézi, rádugja négypinest... égett az arcom rendesen :B:)

és akkor a homloktörlősök... kicsit hosszabban, de rövidebben nem igazán lehetne elmesélni őket:

pt1:
első sztorihoz képest másfél évvel később, tavaly áprilisban: három hónapos az s775ös rendszer, végre sikerült a quadomra egy normális hűtőt szerezni. három órán át szereltem az új rendszert (alaplapot ki kellett venni, maga a hűtő pedig nem éppen könnyen szerelhető, avagy az IFX14 befér a CM690be, de nincsen abban köszönet). utolsó simitások alatt telefonálok (ez fontos). nem indul. illetve felpörög, aztán le is áll azon nyomban. idegbaj kerülget, mit szúrtam el. súlyosbítás: a hűtő ventilátorostul 1.2 kiló, és a felső 3 alaplaptartó csavarból csak egy van bedugva (esélytelen volt a másik kettő becsavarozása). nekem pedig 5 perce bp másik végén kéne lennem ismerősökkel találkozni. ok, mit szúrtam el... csatlakozók ki (nagyon sok volt), vidkari ki, hangkártya ki, hoppá, a hatpines csati nincs rádugva a vidkarira (a +1 négypines itt még nem tűnt fel...). hmhm... hol a hatpines csati? procihűtő tetejét lekapom... 4pinest ki... akarom mondani, 6pinest ki. mi a fenét keres a hatpines a proci áramellátó csatlakozójában (na itt fontos, hogy telefonáltam... és mellesleg akkorra kb 3 órája szenvedtem a hűtéssel)? e... proci oem, gari nincs, p5k még garis, táp szintén... de péntek van, és én nem gariztatni akartam, hanem használni. itt jön a homloktörlés rész. ok. 4pines elő, procihűtő be (ez igy elmondva egyszerűenk tűnik, de ez még így is egy félórás művelet volt, és akkorra már két órája a felhelyezést illetve ventifelfogatást gyakoroltam), mindent visszakötök. ez további 5 perc. kávé, üldögélek, nézegetek. közben telefon, mindjárt indulok, egyébként mellékesen lehet leégettem egy alaplapot (~25k) és egy procit (~45-50k), meg lehet a tápot is (~15k). bekapcsolom. nemmegy....

ööö .... hopp, tényleg, ilyenkor mindig le szoktam kapcsolni a tápot, nehogy valami kósza áramot ne szeressenek a vinyók. tápot visszakapcsolom. pittyen épp eleget. megy. nem tudom, hogy az FSP vagy a P5K vágta e le a rendszert, de áldja az ég érte. háromnegyed órája kéne ott lennem. nem érdekes, prime! load 58-62c, ez olyan 15-17fokkal jobb a B3 gyári hűtővel elért hőfokhoz képest (a proc G0).

másfél óra késéssel és zombi módban értem oda a találkozóra. a stressz és a koncentrálás kicsit kiszivta az agyam. hála égnek megértették, a társaság hímtagjainak rajtam kívül vizes rendszere van... bár az enyém jobb a hőfokokat tekintve:DDD hát így történt, hogy a thermalright termékeket csak azért veszik, mert övék a legdurvábbak lég kategóriában.

homloktörlős pt2.:
történt fél éve. hangos a vidkari hűtője. elegem lett az ATTből, rivatunerből, biosfrissitésből, mindenből. új hűtő kell. hm, thermalright (igen, kezdhettek nevetni) hr03gt, ez kell nekem! sejtettem, hogy macerás lesz felrakni, dehát valamit valamiért...

végül apróban találtam egyet, ragacs nincs, van helyette kétfázisú hővezető paszta. viszont a bolti árhoz képest lényegesen olcsóbb (13kt sokalltam érte). nembaj, ügyes gyerek vagyok! hűtő le... jön az első meglepetés. illetve első kettő: egyrészt a hővezető paszta rászáradt a gpura és környékére (hm, csak a jó minőségű...), másrészt, a gpun se kupak, se mellette védőrész. ok. leszedtem a memek hűtőjét, kb másfél óra alatt megtisztitottam, majd felhelyeztem őket (áldja az ég a szombaton is nyitvatartó patikákat:) ), kimértem, hogy pont befér a GPU hűtése felfelé (így nem takar slotot), rája már a venti nem (e van), mehet föl a hűtő. itt elkezdtem gondolkodni... a hűtő üresen 400g, ventivel lesz az 650 is, és csak a GPUn támaszkodik. nade, vannak 3Mes pacskerjaim, gumiból, kicsit magasak, de jók lesznek azok. baromira féltem a lesarkazástól/megsemmisítéstől, de figyelembe véve a hűtő súlyát, azt hiszem jogosan... igen, először cseréltem GPU hűtést. pár óra szenvedés után elkészült a mű... bootképernyőig eljut, aztán leáll. aj-jaj. vidkari ki, s3 be. azzal indul, irány ph szakmai topik, látott e már valaki hasonlót (nem). 6pinest nem felejtettem el. főleg jajj, memsünik megszáradva, innentől nincs visszaút. lesarkaztam a gput?
intermezzo
zenét hallgatok. a hűtést egyenlőre nem merem levenni. gariztatni így nem fog menni, újra nincs pénz. pulzus és ideg az egekben. x300se van 3k körül, semminél több...
intermezzo vége
összekapom magam és leveszem a GPUról a hűtést. hopp, a paszta úgy van a GPUn, ahogy rákentem. a hűtőn persze nincs. magyarul: nem ért hozzá a GPU a hűtőhöz, úgy meg persze, hogy lelőtte magát elkerülendő a túlmelegedést. még jó, hogy a duron óta már van túlmelegedés védelem...:DDD megigazgattam a tappancsokat, szorítgattam picit, immáron stabilan szorult.
be a gépbe, 6pines be, közben heroikus zene szólna, ha amerikai filmet forgatnának róla:D, indul. vrmen még a gyári megoldás, azzal úgy voltam, hogy ha szükséges lesz jobb, akkor kap azis süniket, van még pár. indul. heroikus zene felerősödik. túljut a booton! közben a képzeletbeli zenészek átváltanak örömódára! rivatuner elő, everest elő, szőrös fánk elő. idle 12 fok, be a szőrösfánk, load 12 fok, venti nélkül, az egyik legerősebb (és leghangosabb) hűtésű 3870 gyári hűtőjéhöz képest, mindezt passzívan, pontosabban direkt légáramlás nélkül. a gyári passzív megoldásokat le se merem írni, hogy mennyivel verte (de, 30-45fok!). ígyhát nem maradt más, mint a mechanikus narancs utolsó jelenetének megtekintése érdeklődőknek katt ide, 4:20tól indul, valamint a hatalmas vigyorral ülés.

és csend volt. és hűvös volt. kell mondanom, mennyire voltam boldog?:) nehéz szerelni a TR cuccokat, de hűteni és teljesíteni, azt tudnak.

és végül homloktörlős három, ez már rövidebben:
elszállt a 80gs maxtor, az egyik bootvinyóm (5 éves volt, szóval szériához képest nagyon jó túlélő). sikerült addig-addig cserélgetnem a kábeleket a gépben (eddigre 3 vinyóm volt), amíg kikapcsolás nélkül húztam le a raptort is. igen, az volt a második, kísérleti bootvinyó. utánna sikerült bootoltatni, addigra az 500gigás tárolóval (hála égnek nem azt húztam le). raptoron már csak gyártói gar, az is elvileg... szuper... maxtort lehúzom, raptorral se indul, viszont a windows lemezzel már igen (a maxtor így sem). formatálás után ment, mintha mi sem történt volna (azóta eltellt fél év:) ). na ennyit arról, hogy a két különálló vinyón tárolt két különálló oprendszer mennyivel biztonságosabb... user error ellen nem véd:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.