Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr President


Mr President
senior tag

Bárcsak 100$-al olcsóbb lenne a One, így kicsit drágának találom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#2) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Ebből a szemszögből, hogy gyári rendszer van rajtuk, előnyösebb a Galaxy S4 a cserélhető akkumulátor és a microSD bővíthetőség miatt.

(#3) uki válasza Bambalazs (#2) üzenetére


uki
aktív tag

Igen, de valljuk be design-ban es anyagminosegben erosen jobb a HTC. El kell dönteni kinek mi szamit. :-)

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#4) NoMagix válasza uki (#3) üzenetére


NoMagix
addikt

Nálam a hardveres gombokkal a Samu nyerne!

(#5) kapeti07


kapeti07
senior tag

Az S4-nél szerintem jó a stock Android is, de a HTC a Sense nélkül veszít az élvezeti értékéből szerintem.

Xbox: kapeti

(#6) #16820480 válasza uki (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ilyen árért a két telefonból kellene egyet gyúrni: anyagminőség, bővíthetőség, nagy(obb) kijelző, stb.

(#7) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Inkább a HTC... csak ez a szegényes alap android kinézet és felhozatal...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) Dany007 válasza uki (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek, nekem is a HTC one jönne be jobban.
És az ára is korrekt ha nem számítjuk az áfát meg egyéb nyalánkságokat. 600$ nyers átváltásban 135 ezer forint... Annyit megérne a csúcstelefon... Ha már euróban váltjuk akkor már kevésbé. Úgyis megérné de nem nekem... :)

(#9) Peet91


Peet91
aktív tag

Érdekes kérdést vet fel, hogy pl. a Vanilla Android kameraszoftvere, hogy kezeli a One Ultrapixel kameráját, vagy hogy bent hagyták-e pl. a Beats Audio támogatást, mert ezek azért olyan extrák, amik elég szorosan kötődnek a One-hoz. Másik oldalról meg, mit ér az S4 összes plusz érzékelője, ha azt a droid nem támogatja natívan... Erről van állásfoglalása a guglinak?

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#10) Peet91 válasza Dany007 (#8) üzenetére


Peet91
aktív tag

Annyira egyébként nem éri meg, tekintve, hogy pl. most a T-nél a HTC-kre 20% kedvezmény van, és 144k a One.

Ja és ugye Magyarországra továbbra sem lehet rendelni a Play-ből...

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#11) danikollar


danikollar
őstag

Ezek szerintem a saját felületükkel az igaziak, nem a csupasz androiddal, szerintem.

(#12) #16820480 válasza Peet91 (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

A G+-on azt írták, hogyvan Beats és láthatóan új kamera szoftvert is kapott a két telefon, gondolom csak megoldották az Ultrapixel-t is.

(#13) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Nemek egyik se kellene ebben a formában.
Gyakorlatilag 2 szoftveresen kiherélt csúcsmodell. Manapság amikor egyre inkább a szoftveres körítés tesz különbséget és teszi eladhatóvá a készüléket, nem sok értelme van ilyeneket kiadni.

Ok aki szoftvert fejleszt annak nyílván sokkal jobb egy alap droid, nem is beszélve a romvitézekről.

(#14) VD


VD
őstag

Ha olcsóbbak lennének, mint a gyártói változatok, akkor talán. De így, hogy:
Az infra nem megy egyiken se.
A kamera SW butább mint az S4-é vagy a HTC-é.
Az S4 szenzorainak 3/4-ét nem használja a stock android.
A Samsung féle osztott képernyős multitask szintén kuka.
A Sense féle integráció hiánya.
A gyártói extra widget-ek és eyecandy cuccok hiánya.

Aki akarta, idáig is feldobott egy launchert és megkapta a gyári kinézetet, de legalább megmaradtak az extra funkciók.

Valahogy úgy kellett volna megoldani, mint a HTC First esetében, hogy választható a Facebook Home és Stock android. Ok, hogy itt méllyebb az integráltság, de így a kecse is megmarad és a káposzta is jóllakik!

[ Szerkesztve ]

(#15) Peet91


Peet91
aktív tag

Igazából nekem komolyan hiányzik egy új nexus telefon, és pontosan ebből a szempontból van talán most kevesebb értelme az ilyen Vanilla csúcsmodelleknek mint korábban lett volna. Ha belegondolok, hogy pl. az én Sensation-öm, csak ICS-t kapott, nyilván nagyon komolyan megérzem a frissítések hiányát, ami ugye egy nexusnál szóba sem jöhet (legalábbis míg a hardver elbírja az új verziót). Viszont továbbra sem tisztázott 100%-osan, hogy ezek a stock droidos csúcsmodellek ugyanúgy fogják-e kapni a frissítéseket, hiszen a hardver adta, gyártó-specifikus egyedi funkciók miatt, amíg ezeket nem implementálják az új verzióra, addig nem fogják megkapni a frissítést szerintem. Plusz ugye megint ott van a támogatási periódus, hogy meddig is kell, és kinek naprakészen tartani a telefonokat...

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#16) Cilindrik válasza VD (#14) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Olyan szerintem sosem lesz hogy pl a Sense-t letöltheted a play-ből, max csak HTC telókra letölthető verzió, de ez sem túl valószínű.
A gyártók csak úgy jószándékból nem fogják közkincsé tenni az évek óta csiszolgatott rendszerüket, de a HTC példánál maradva a Sense is más egy felső kategóriás telón és más egy pl Desire C-n.

A First egy jó megoldás lenne.

(#17) Cilindrik válasza Peet91 (#15) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Amikor DHD-m volt még romolgattam rendesen, ott asszem 2.37 volt a vége sense 3-al hivatalosan és akkor még nem volt 4-es sense (nem tudták protolni rendesen) de volt már ics port. Hát nagy bőszen feltettem és tényleg sebességben sokkal jobb volt, de fél nap után hiányoztak a sense finomságai (widgetek, kinézet stb.)
Ment is vissza a GB és nem zavart hogy nem annyira röccenésmentes a rendszert mer mégis sokkal használhatóbb volt.

[ Szerkesztve ]

(#18) Joci42


Joci42
tag

Akkor ezekre fel lehet rakni az eredeti ROM-okat? Másik kérdés.. ha ezekre mindig kijön a friss android, akkor azt a frissítést a gyártói változatokra is fel lehet rakni? Szóval pl. a google s4 ROM-ja jó a samus s4-re és fordítva?

(#19) zsirfecske válasza Peet91 (#9) üzenetére


zsirfecske
addikt

s4 és one full story. csak megjegyzem, hogy tegnapi cikkek, a lényeget bőven beírhattátok volna ebbe a hírbe is.

[ Szerkesztve ]

(#20) batai15


batai15
félisten

jó jó de ezért kiadni egy telefont?

(#21) enginev3.0 válasza Joci42 (#18) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kétlem, sőt, tuti nem
Max könnyebb lesz majd a rom készítőknek új romokat készíteni, mert a kellő dolgokat a "Google rom-ból" kitudják szedni, és felhasználni a Samsung féle rom-ba, ... legalább is én így gondolom, így valószínűleg tovább lesz tört rom támogatás

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#22) gzbotii


gzbotii
veterán

50 dollaral olcsobb, nem tejfoles dobozbol van a keszulekhaz es megis, szinte biztos vagyok, a Csamcsungbol fog tobb fogyni...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23) Peet91 válasza Peet91 (#15) üzenetére


Peet91
aktív tag

Válasz az egyik kérdésemre (legalábbis engadgeten ezt mondták), hogy ugyanakkor kapják a frissítéseket, mint a nexus modellek.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#24) dreamdancer


dreamdancer
őstag

A hírben benne van a lényeg: ezek a telefonok a fejlesztők számára érdekesek, akik így egyszerre kapnak a kezükbe FHD kijelzős csúcsvasat és tiszta 4.2-t. Másnak szvsz nem nagyon éri ez meg, szoftveresen azért nagyon sokat vesztettek a telók, a ROM-barkácsmestereknek meg oly mindegy, mit takarítanak le a gépről.

(Azt viszont csak zárójelben jegyzem meg, hogy az Android kezd annyira szétszakadozni, hogy szvsz lassan képtelenség valóban optimalizált appokat csinálni, érdekelne, mi erről a véleménye egy fejlesztőnek.)

Nem a lényeg a fontos.

(#25) Ádám16


Ádám16
addikt

Nem sok értelmét látom így ezeknek a készülékeknek. Samsungot ismerve szoftveresen sokáig el lesz látva az (sima) S4, sok számomra hasznos extra funkciói elveszít így, és szerintem a TW sokkal jobban illik az S4-hez, mint a stock android, a One-hoz pedig a Sense felület.

(#26) FragMaster


FragMaster
addikt

Kár, hogy mindkettő bootloadere zárt (az s4-et mondjuk ki lehet mókolni garanciavesztés nélkül).
Illetve factory image sem lesz hozzájuk elérhető a google-től, ez a gyártókra van bízva, valamint nem a nexusokkal kapnak együtt frissítéseket. Némi késés lesz majd, mert apróbb módosításokat kell végrehajtani a gyártók részéről. [link]

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#27) Dare2Live válasza dreamdancer (#24) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A nexusok és ezen stock androidos telók sem csak a fejlesztőknek érdekesek, rengetegen vannak akik sokkal jobban szeretik a pure android felületet, mint az össze vissza lagol a TW hányádék filinget.
És hát igen a support se mindegy.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) bence007


bence007
tag

Külföldi tesztben olvastam, hogy a One akksija jobban teljesít stock androiddal mint a Sense felülettel!

[ Szerkesztve ]

(#29) batai15


batai15
félisten

Hát én szeretem a stock androidot, most cm10.1 van a 4x-en és sokkal jobban pörög.
De sajna azt kell mondjam hogy a pure android meg tökre jellegtelen kinézetű.
Még szerencse hogy van cm10 témák stb. :)
A hoxomon a sense király volt csak sokat zabált. :(
Szóval énis eggyenlőre a stock droid híve vagyok, mert megbízhatóbb.

(#30) arn válasza Cilindrik (#13) üzenetére


arn
félisten

Sok nexus lehetett a kezedben :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) Axe Miskolc


Axe Miskolc
tag

Én emiatt a cikk miatt gondolkodtam el a One-on.A HTC rendkívül ügyes multitaskingja nagyon idegesít a HOX-on,megnéztem a One is ugyanúgy lelő mindent,mert kevesli a memóriát....LOL.
A gagyi tabletemen ha belépek egy játékba mondjuk egy nap múlva,az ugyanott folytatja ez meg egy telefonhívás után újratöltöget...

(#32) Integra


Integra
titán

úgy tűnik, hogy a frissítés ezeknél is szopó lesz, noha még mindig gyorsabban megkaphatják, mint a skinelt borzalmakat..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33) Integra válasza Ádám16 (#25) üzenetére


Integra
titán

szerintem meg az s4 egy igazi bloatware-rel telehányt készülék :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) kengyel


kengyel
nagyúr

Részemről jöhetne mind a kettő :U Most :)

kengyel

(#35) pit stop


pit stop
addikt

Érdekes hogy eddig mindenkitől az jött hogy ilyenre vágyik, most meg fórumon nem kitörő az öröm :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#36) Xaels


Xaels
félisten

The Verge: S4 and One Google Play Edition review - Gizmodo: S4 and One Google Edition Hands-On - Anandtech: HTC One nad Samsung Galaxy S4 Google Play Edition Review

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nocsak egy Samsung, ami drágább mint egy HTC. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#38) enginev3.0 válasza Cyberpunk (#37) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az alap s4 is drágább mint a One...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#39) Cyberpunk válasza enginev3.0 (#38) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez meg a másik.:) Kissé elszálltak az árak. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#40) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Fejlesztőknek jó,de drága :D
Más értelme nincs
Pl tinilányok akiknek S4 kell nem fognak ilyet venni pedig az mekkora üzlet lenne...

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#41) Integra válasza Cyberpunk (#39) üzenetére


Integra
titán

ezért kell nexus4-et venni store-ból kemény 350 ojróért. :)
s4 vagy one... egyik sem gyorsabb a való életben használat közben, de akinek meg ekkora vas kell, az fizesse ki az árát. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42) Cyberpunk válasza Integra (#41) üzenetére


Cyberpunk
félisten

De jobb készülékek azok. De persze kinek mi.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#43) Integra válasza Cyberpunk (#42) üzenetére


Integra
titán

igen, full hd, és az egyik gyönyörű alu vázban. és azon túl? ok, s4 kivehető akksi és sd slot. akinek ez ca egy százassal többet megér, feel free, én nem látok itt gondot :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) Cyberpunk válasza Integra (#43) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Erősebb hardver, nagyobb üzemidő, szebb kijelző, jobb kamera, zenére is jobbak, egyiknél bővíthető tárhely a másiknál 32GB alapból. Mindenki döntse el megér e neki annyival többet.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) mumk1 válasza FragMaster (#26) üzenetére


mumk1
addikt

Már egy jó ideje S-OFF-olható a ONE is, úgy hogy gond nélkül és nyom nélkül visszaállítható a gyári állapot. ;) Már csak ezért sincs értelme egy ilyen készüléknek. Akinek kedve szottyan egy stock Android romhoz, az felrakja és használja. Mondjuk én legfeljebb egy jó MIUI romra cserélném csak le a Sense-t. :DDD

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#46) daniel909


daniel909
addikt

jók ezek nagyon, nagyon kellene az a One...
a Samsungnak nagyon jót tesz h nincs rajta Motion Wiz.. ;]

és ezek akkor most gyakorlatilag az új Nexusok, innentől kezdve nincs is szükség külön Nexus mobilokra. ami nem is baj.

(#48) Xaels: a google-tól vehetsz 2 stock androidos telefont, amire nem úgy jönnek a frissítések mint a Nexusokra... na nee.. :)
olvasható volt, hogy a frissítésekről a Google gondoskodik = pont akkor fogják megkapni a dolgokat amikor a Nexusok = ezek az új nexusok. szerintem tök logikus, de lehet tévedek. máshogy semmi értelme az egésznek.

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#47) batai15


batai15
félisten

Mondjuk az one esetében a kamera miatt tökre értelmetlen a stock droid .
Gondolom én hogy az alap kamerát használja és nem a speckó kamera szoftvert nem?

(#48) Xaels válasza daniel909 (#46) üzenetére


Xaels
félisten

Gyakorlatilag nem. A frissítések nem úgy fognak jönni mint a Nexusokra.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49) Márkosz


Márkosz
tag

Azt még tudni kell, hogy ezt a két telefont ingyen házhoz is viszik, de csak az USA-ban! :D

[ Szerkesztve ]

Sony Ericsson w200i-> LG Optimus GT540-> HTC Sensation-> HTC One X-> HTC One M9-> HTC U11-> Samsung Galaxy S10+

(#50) FragMaster válasza mumk1 (#45) üzenetére


FragMaster
addikt

Mi az a jó idő, tavasszal még semmi nyoma nem volt :Y Na irány az xda.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.