Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D.Orion


D.Orion
veterán

Ha nagyon merész akarsz lenni, akkor akár a tesztpéldányról is nyomhatnád az adást. :DDD Igaz, akkor nem lehetne csinálni nagy körbemutogatást és egyebeket.

(#2) Enton


Enton
addikt

Egy hülye kérés:
Légyszives használd már ki nekem a i7-et mind a 8GB rammal.
Kiváncsi vagyok, mivel lehet ezeket megizzasztani.
Vagyis minek a fenének egy ilyen kis gépbe ekkora agy?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#3) nbg válasza Enton (#2) üzenetére


nbg
senior tag

Mert mondjuk mobil, kompakt, kicsi szeretnel maradni, de azert futtatnal ket-harom vmware-en ket-harom aprobb adatbazist, mert mondjuk kell a munkadhoz... vagy ilyesmi. ;)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#4) sanzi89


sanzi89
addikt

Hétfőn nem szokott adás lenni? :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5) Speedo


Speedo
tag

Ezaz nagyon várom, pont a napokban nézegettem ezt a kis drágaságot. :R

(#6) vizcsap


vizcsap
tag

Ha már igazi TP van a házban, akkor igazán csinálhatnál egy ráállós tesztet, nem csak "megnyomogatjuk a billentyűzetet" meg "benyomkodjuk a kijelző hátoldalát" :))
Ez egy kemény gép, keményen is kell vele bánni :DDD

[ Szerkesztve ]

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#7) macikos


macikos
addikt

Az X201-ről most hallok először. Külsőre nagyon tetszik, főleg hogy úgy néz ki, mint a T4x sorozat!

(#8) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Én inkább már a ThinkPad T széria Sandy Bridge-es frissítésének hírét várom (kap-e USB 3.0-at, HDMI-t, stb.), de nem nagyon akar befutni.. :(

(#9) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Meg egy rendes kérdés is, bár szakmailag nem túl mély: gyárilag erre is ráragasztják az Intel, stb. matricákat a tapipad melletti részre? (Vagy ha már ThinkPad, klasszikus design és drágaság akkor meghagyják a használat eldöntésének jogát és csak mellékelik?)

(#10) sanzi89 válasza Kobaljov (#9) üzenetére


sanzi89
addikt

Valamiről lemaradtam volna? Ez nem csak egy matrica? Ha zavar leszeded és kész. Mi ezzel a probléma? :U

u.i.: Egy darabig ne várj Sandy Bridge-t.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11) nbg válasza macikos (#7) üzenetére


nbg
senior tag

Szerintem nem annyira, mert pl. az ossze T4x-nek volt tapipadja, optikai meghajtoja, a VGA csatijuk jobb oldalon volt, viszont nem volt webkamerajuk, es ez a csini, 45 fokos ferde straffozas a kijelzo felso kavajan is csak a 60-as szeria ota remlik (asszem).
Meg azokra meg szines, nagy betukkel ra volt irva, hogy IBM... ;)
Amire te gondolsz -szerintem- az ez: "foleg, hogy ugy nez ki, mint altalaban a ThinkPad sorozat" :P

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#12) Enton válasza nbg (#3) üzenetére


Enton
addikt

Nem azt akarom mondani hogy csak játékra jó egy ilyen erős proci.
De pl egy Bluray lemezzel megbírkozik ez a Intel HD micsoda??

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#13) nbg válasza Enton (#12) üzenetére


nbg
senior tag

Azt hiszem en sem jatekrol beszeltem. :)
Es bar nem vagyok szakerto, de szerintem az Intel szokasos, 24p-s szerencsetlenkedesen kivul multimediaban szinte mindenre jo lehet ez a vas. De nyilvan egy 12"-es, 1280x800-as felbontassal rendelkezo, csak VGA kimenettel ellatott lapost nem multimedias feladatok ellatasara szantak... ;)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#14) kraftxld válasza Kobaljov (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

DP lesz csak :( Legalabbis az alapjan ami kiszivargott a kovetkezo sorozattal kapcsolatban.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) wolfnet


wolfnet
tag

ó je :D durva a cucc. tipikus ezer éves ibm robosztus külső :D:D:D

Privátban érdeklődj! :)

(#16) D.Orion válasza vizcsap (#6) üzenetére


D.Orion
veterán

Sajnos a kedvenc műsorvezetőnk súlya szerintem meghaladja a TP marketinges ember súlyát. Így ha ráállna akkor előfordulhatna egy kisebb reccs és hamar más fordulatot venne az adás menete. Ha jól rémlik, akkor az az ember aki ráállt erre a fajta notira nem volt 80kg se.

Én 77kg vagyok, szóval ha felhívsz én szívesen rálépek. :DDD
Egyébként szerintem is lehetne egy komolyabb fizikai teszt is, persze csak olyan ami nem jár sérüléssel(gondolom teszt után vissza kell adni a gépet). Pl finoman megpróbálhatnád megcsavarni a gépet, megrázogatni menet közben.

Egyet mindenképp nézz meg(ha van rá lehetőség): Foglald le az összes USB-t valamilyen nagy energiaigényű eszközökkel(pl mp3 lejátszó töltés). Anno volt egy TP nálam egy ideig ami nem tudta tölteni az mp3 lejátszót és a telefont egyszerre + üzemeltetni a scannert. :(

(#15) wolfnet: Nagyon sok embernek, többek közt nekem is bejön ez a nagyjából örök idők óta változatlan külső.

[ Szerkesztve ]

(#17) Kobaljov válasza sanzi89 (#10) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Az elvével van gond, büszkék a "klasszikus ThinkPad" design-ra, aztán rányomnak egy marhára oda nem illő matricával. Egy több százezres üzleti gépnél, meg hadd ne már "szedje le a vásárló ha nem tetszik"..

Az új SB-s Edge-eket már január elején bejelentették, még a mostani mizéria előtt, a T-ek is simán be lehetne jelenteni, ez nem jelenti azt, hogy rögtön a piacra is kerül, az SB javítása pedig (pláne olyannál ami még nem is volt kész) azért nem fog hónapokig tartani.

(#18) Kobaljov válasza kraftxld (#14) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Köszi, ettől tartottam, így a "csúcskategóriában" lehet majd szerencsétlenkedni megint majd az adapterekkel, mert a legtöbb használandó cuccon HDMI lesz, az új Edge-ek alapján pedig a 3.0-s USB is kérdéses (ilyen szempontból a tavaly év végén kijött új Dell 15"-es XPS példa lehetne a Lenovónál).

A WiDi 2.0 lesz minden Sandy-s notebookhoz vagy csak egy részéhez/opcióként?

(#19) sanzi89 válasza Kobaljov (#17) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezzel a matricás dologgal kapcsolatban csak annyit, hogy egy notin - sajnos - ezer meg egy kifogásolandó dolgot, hibát lehet találni. És őszintén kívánom, hogy eljussunk oda, hogy az legyen az egyetlen gond, hogy van-e rajta matrica vagy nincs. Én ezt olyan bagatel dolognak látom, hogy több időbe kerül ez a komment leírása, mintsem adott esetben leszedni azt a 2 matricát.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20) Alchemist válasza sanzi89 (#19) üzenetére


Alchemist
addikt

Akkor már miért nem a gép alját matricázzák..?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#21) #56573440 válasza Alchemist (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

sőt miért nem a belsejébe rakják? most tényleg ez a legfőbb szempont egy ilyen gépben? vagy csak akkor vennéd meg ha nincs rajta matrica? ugyankérlek szeretném ha nekem is ez lenne a legnagyobb gondom :DDD egyébként meg marketing meglepő módon. égjen bele a laikusok retinájába is hogy intel ;)

(#12) Enton: ez kőkemény munkagép. arra van kitalálva hogy processzor és memória igényes feladatokat bárhol bármikor menet közben a terepen tudjál vele futtatni, a játékos illetve multimédiás képességeit számonkérni hamarabb kéne mondjuk az f1-es autók kormányán, hiszen van rajta annyi gomb megk kijelző, nem igaz hogy egy tetrist nem tudnak beletenni legalább... vagy egy pacmant:D

[ Szerkesztve ]

(#22) pheke válasza D.Orion (#16) üzenetére


pheke
tag

Kijelentéseddel akár meg is sérthetnél. Sőt! Meg is sértődtem :D

De tényleg nem kockáztatom meg a valós "törésteszt" eredményét.

nope...

(#23) Syrano


Syrano
tag

Nagyon vártam már egy igazi ThinkPad tesztet, mindenképp meg fogom nézni, sajna nem élőben :O

(#24) rankesz válasza pheke (#22) üzenetére


rankesz
veterán

SSD-st mututsz be vagy HDD-st? Bemutathatnád az Airbag protectiont a nagyérdeműnek. Vagy a lenovo system update-t ami leszed minden drivert frissítés/újratelepítés esetén...
esetleg be lehetne állítani hogy a fingerprint reader használata kapcsolja be a gépet, ilyenkor már windows nem is kér azonosítást...

Hjaaaaj azért hiányzik a TP-m (T400s), de muszáj volt eladni... :(((

(#25) Kobaljov válasza sanzi89 (#19) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Igen, hasonló nagyságú idő eldönteni, hogy a gyárban ráragasztasd vagy csak mellérakd. Egy tucatnotebooknál valóban huszadrangú részlet, de egy ThinkPadnál ahol a megjelenés egységessége eléggé hangsúlyos szerintem elég nagy igénytelenség.

(#26) bwoay válasza Kobaljov (#25) üzenetére


bwoay
nagyúr

az fel sem merült, hogy ez esetleg nem a gyártó döntése? a palmresten egy Windows és egy Intel matrica van, szerintem ezeket nem brahiból rakják fel a gyártósoron, kívül meg egy energy star, szvsz az (is) kötelező megjelölés. viszont van egy kis füle, ami nem ragad oda, megfogod, lerántod, nyoma sem marad. én így tettem túl magam ezen a borzasztó traumán.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#27) sanzi89 válasza bwoay (#26) üzenetére


sanzi89
addikt

Abszolút egyetértek. :R

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#28) lapa


lapa
veterán

link

a matricát le lehet szedni, akár visszarakható módon is. nem téma.

ilyen cuccot szerintem csak LM cpu-val szabad venni, a többi csak zúg benne feleslegesen. akinek az LM nem elég az így járt.

(#29) mv


mv
aktív tag

Végre egy igazi TP!

Kíváncsi lennék rá, hogy a hűtés hogyan bírkózik meg egy I7-es procival. A procit terhelve mikor indul a propeller? Mennyire melegszik a gép? Lehet-e passzívan netezni vele, vagy a hűtő folyamatosan megy?
Akksiidő?
Kijelző színei? Fényerő? Betekintési szögek?
"Hangszóró" hogyan szól?
High pitch noise van-e?
Anyagminőség, minőségérzet?

Köszi!

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#30) lapa válasza mv (#29) üzenetére


lapa
veterán

szerintem a legkisebb cp-kkal is megy a venti folyamatosan. más kérdés, hogy semmit nem hallasz.

(#31) lapa válasza lapa (#30) üzenetére


lapa
veterán

nem tudom csak én vagyok-e olyan béna, hogy sehogyse tudok a lenovo oldalán x201s-t konfigurálni... sehogyse tudok LM procit választani.

(#32) bwoay válasza lapa (#31) üzenetére


bwoay
nagyúr

[link]

viszont a keresésben rábukkantam egy tesztre, mely szerint az i7-es x201s 9 cellás akksival
2 órával kevesebb ideig bírta, mint az x200s. zsííír :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#33) lapa válasza bwoay (#32) üzenetére


lapa
veterán

valahogy éreztem én, hogy az LM nem csak az i cpu grafikus magja miatt van magasabb TDP-re írva. sose lesz már többet olyan jó cucc mint az x200s, ezt már most borítékolom.

ez az x201s történet meg ettől függetlenül milyen már... nem is értem mi a cél. ahelyett, hogy nyomnák a prémium felé nagyobb felárral... nem hiszem, hogy az embereknek nem kell az s.

(#34) bwoay válasza lapa (#33) üzenetére


bwoay
nagyúr

mondjuk az a két óra mínusz is 8.5 órás üzemidőt jelent, szóval nem az x201s a gyenge ilyen téren, hanem az x200s domborít nagyot, ugyanakkor teljesítményben meg kb a felét nyújtja az utódénak.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#35) lapa válasza bwoay (#34) üzenetére


lapa
veterán

a teljesítmény kérdése az kábé mint a 200 lóerős kocsié. naponta 3-szor ha elöl vagy a lámpánál jól jön, de az eredő teljesítménynövekedés nem lesz duplája. sokkal többre megy az ember egy ssd-vel meg 8 giga rammal. ami tényleg olyan sok 100% cpu-időt vesz igénybe, azt otthagyom úgyis, mindegy hogy 10 vagy 20 perc alatt végez.

(#36) bwoay válasza lapa (#35) üzenetére


bwoay
nagyúr

tudod, hogy ezzel abszolút egyetértek, kiegészítve annyival, hogy ilyen taskre jellemzően nem is egy subnotebookot fog be az ember.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#37) HXY válasza lapa (#28) üzenetére


HXY
addikt

szerk.: Már semmi, megtaláltam... :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Boxi88


Boxi88
őstag

A szokásos teszteket megcsinálnád pheke? :B
(Kimásoltam őket, hogy ne kelljen keresgélni, hogy mik azok)

-Lennél kedves az öledbe venni a gépet teljesen hátrahajtott kijelzővel és megnézni hogy megborul-e kisebb lökésektől?

-A kijelző megtartja a gépet?

-Zsanérok mennyire masszívak rajta?

-Bill (F és K) betűinek nyomásának próbáját elvégeznéd?

-Fedél középpontjának megnyomására mennyire horpad be?

-Esetleg valami teszt progival (AIDA64, szőrös fánk) megkergetni a gépet és megnézni mennyire melegszik?

-A géphez kapott szoftverek megmutatása ha nem túl nagy gond...

-"Monitortekergetés"

Előre is köszi! :R

(#39) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az X201 érkezik a PH!TV stúdiójába! Ugye van kérdés?

Igen. Nekem adjátok? :D

(#40) D.Orion


D.Orion
veterán

pheke

utolsó feltűnés
2011-02-02 19:15

Ajjajj. Lehet lelépett a notival és már a román határnál jár. :DD

(#41) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem akkor is gyönyörű. :P Főleg ennyi pénzért már muszáj neki. :D

3 év gari szokott lenni, bár lehet újabban már 5.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#42) Zofren


Zofren
aktív tag

billentyuzet villágitás megmaradt benne? a kijelzo kozepén szokott lenni fenn.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#43) feelgood


feelgood
tag

Na, ez elég égő.... Legalább utána kellett volna nézni a dolgoknak mielőtt kitudja hányszáz ember előtt elkezdünk beszélni róla.

Már ott kikapcsoltam volna ahol azt mondtad hogy: két magos = elbír egy 64 bites rendszert. Mi köze ennek a magok számához?

Meg mi a baj pl a vga, lan, usb sorrenddel? Mi a szar ezen a fura? Hogy lenne jobb másképpen? Csak azért mondani dolgokat hogy okosabbnak tűnjünk... :\

A másik meg hogy nem erre a gépre álltak rá annak idején hanem a T60ra, mert abban volt elsőnek Roll Cage merevítés a kijelzőjében. Ennek nincsen, szóval azért erre ne lépjünk rá feleslegesen, meg ne pakoljunk rá 50 kilókat. Tényleg jó lett volna utána nézni ezeknek a dolgoknak, mielőtt ilyeneket kiabáltok széjjel, aztán majd mindenki jó kis tévhitekben fog élni. Zsír.

[ Szerkesztve ]

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#44) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hát ez úgy néz ki mint egy 10 éves ibm laptop :D

[ Szerkesztve ]

(#45) feelgood válasza KaiotEch (#44) üzenetére


feelgood
tag

Ugye nem baj hogy amit most be linkeltél csak 5 éves? :)

Mi a baj azzal hogy ugyanúgy néz ki? :) Jó is lenne, minden évben új dizájn, minden évben újra meg kellene szokni mindent, minden évben minden változik, egyre nagyobb a káosz. Nagyszerű lenne! :) Szupi!

Te milyet szeretnél? Pink legyen és csillogjon villogjon, meg világítson minden gomb rózsaszínen és diszkó zenére villogjon? Vagy mi? :))

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#46) KaiotEch válasza feelgood (#45) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

5 év ide vagy oda... :D

Amúgy nem, de ha erre ránézel nem mondod meg, hogy ez a 2011-es gép. Vmi kicsi design-t belevihettek volna, pl táccspad is elfért volna.

(#47) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Pheke, azt ugye vágod, hogy már csak rád várunk az új Prohardver! élesítésével..? :DDD
(mondom ezt Thinkpad X és T hívőként... :B)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48) lapa válasza bwoay (#36) üzenetére


lapa
veterán

"ilyen taskre jellemzően nem is egy subnotebookot fog be az ember"

tudom, hogy te tudod, de a többiek bűnös gondolatait felkorbácsolandó: kitartok amellett az ideám mellett, hogy az x20x (t, s) az eddigi legtökéletesebb számítógép szinte minden feladatra.

szerverként ipari megbízhatóság és minimális watt / teljesítmény mutatókkal rendelkezik. megfelelően bővíthető, a 8 gb ram, a c2d vagy i cpu meg a 2,5" ssd sok mindenre elég. de ha tényleg lesz vmikor mini pci-exp ssd, akkor amellé a testbe belemehet fél vagy (nemsoká) 1 tera vinyó. azért ha ezeket az adatokat valaki elé odatette az ember pár éve, akkor az az "ütős x86 szerver" kategória lett volna. ez simán kiszolgál egy soho környezetet terninálszerverként, mail, file és webszerverrel. akár olyasmi buta (12-13") kliensekkel, mint a gugli book. ja, van egy ups-ed nominális terhelés alatt 3-5 óra áthidalással. mindemellett a góré matathat eleve ezen, esetleg valami dokkon. este hazaviheti a céget ha akarja. még bakup 3g internet is van beépítve.

otthoni számítógépnek ugyanígy sok szempontból jó ez. az A4 méretű, függőleges kiterjedéssel (szinte) nem rendelkező notebookok úgy általában a "használható számítógépek legkisebbje". nem túl nagy költői túlzással berakod a polcra a könyvek közé. egy ilyen noti 8-10w fogyasztását nem lehet überelni, mehet akár folyamatosan. win alatt, meg a 201-hez asszem linuxon is van hd gyorsítás, szóval még csak nem is terheli meg különösen a filmnézés. ehhez annyit, hogy 720p lejátszáskor az x200s cpu-ból is csak 17w-ot evett.

usb-s dvb tunerrel hd tévéd is van. oké, digitál hangod még dokkon sincs, esetleg x210-220-ban már. tévéről is annyit, hogy itt a 12" elöl, a 32" hátul (~3 m). a 12" a copy-pasteből láthatóan nagyjából dupla akkora képet ad. akkor minek a szó szerint 15-ször annyit fogyasztó tévé meg beltéri? és ha nagyon nekifeszül az ember a hd tévét streamelheti más kliensre (kábelen legalábbis tuti). persze elrugaszkodottnak tűnik, hogy minden családtagnak a 12" noti / netbook a személyes tévéje otthon, de a fentiek felépíthetők olcsó gépekből is. persze az árkülönbségnek megfelelő kompromisszumok árán.

meg persze ez a világ legjobbabb szubnotesze is, ha épp magával viszi az ember.

(#49) feelgood válasza KaiotEch (#46) üzenetére


feelgood
tag

Miért kell megmondani hogy ez egy 2011es laptop? Ki a szart érdekel de komolyan? Te csak menőzni veszel ilyen cuccokat?

Tipikus magyar felfogás.

Van touchpad opcionálisan, de megsúgod nekem hogy a touchpad az hol dizájn elem, és elárulod hogy miért jobb az mint a pöcök egér? Ja, hogy azt meg sosem próbáltad, így azt sem tudod miről van szó. Értem. Ülj le egyes. :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#50) CPT.Pirk válasza KaiotEch (#46) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a kinézet bevésődött már mindenkinek, egy TP-t kinyitsz valahol, akkor tudják, hogy komoly ember vagy. :K

Imádom a kis T60-am, ha egyszer cserélem valamire, az is egy használt TP lesz. Lehetnének olcsóbbak, meg lehetnének kicsit erősebbek vga téren. Igazából egy 14 col környékén lévő AMD fusion alapú TP lenne az űber nekem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.