Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    mintAdarab: Nem lenne kedved IT oldalról megközelíteni a jelenlegi, vagy akár már forgalomból kivont haditechnikákat?

    Nézd el nekem légyszíves, hogy nem értem kristálytisztán a kérdést. :)
    Az érdekel, hogy milyen a volt és a jelenlegi katonai informatika? Ha igen, akkor egy eléggé összetett kérdés, lazán egy könyvet meg lehetne tölteni belőle. Kezdve a hidegháborús összeesküvés-elméletekkel (pl. hogy a x86-os procikban van egy olyan kód, amivel "ki lehet nyírni", és hogy ez háborús indokokból (a szovjetek/oroszok is használtak ilyen procikat)) át odáig, hogy a mai napig általános a tenger alatti kábelek lehallgatása. Komplett könyveket lehetne belőle írni. :)

    Dany007: Egyszer hallottam valakitől - nem biztos forrás -, hogy az sg-n részben direkt raknak ki ilyen gagyi nulla félig befejezetlen cikkeket, hogy lehessen miről "trollkodni" a fórumba mert ugye az hozza a kattintást, látogatottságot.

    Ezzel kapcsolatosan annyit tudok mondani, hogy a fórumból az évek óta inaktív felhasználók sincsenek kiszórva (modiként kértünk ilyet többször). Nyílván üzleti okokból (nagyobbnak látszik a fórum közönsége, mint amekkora valójában)...

    Az SG-nek igen nagy dolog, hogy a PH! lapcsalád tagjának mondhatja magát, melyet kitehet a főoldalára, plusz kap Prohardveres híreket "ingyen" amikkel szintén kitöltheti az oldalát

    Javíts ki, ha tévednék, de mintha már évek óta lett volna ilyen hírbox "csere" a PH! és az SG között.

    No, de a te cikkeid meg várósak azóta is. Mondjuk bevallom az sg-t már régóta nem olvasom rendszeresen így nem tudom oda mik kerültek ki.

    Kb. az űrsiklós cikksorozatom volt az utolsó nagyobb lélegzetvételű. Úgy két és fél - három éve nem adtam le oda cikket. Ez egyfelől rossz hír (nekem is, mert ha minimálisan is, de az SG azért honorálta a cikkeimet), másfelől viszont számomra is ciki volt már. Mindenkitől azt hallottam, hogy csak az én cikkeim érnek ott valamit... sőt, már az önéletrajzomból is kivettem ezt a tételt. Nem azért, mert akad jópár olyan közöttük, amire azért a mai napig büszke vagyok, hanem azért, mert volt olyan, hogy interjún szóba került, és az SG említésére az egyik illető arca úgy eltorzult, mintha citromba harapott volna :U

    Egyébként ide a Logout-ra raktam ki egy lézerfegyverekkel foglalkozót pár hónapja, meg lassan készülget egy EM fegyverekkel (EM = Elektro-Magnetikus, vagyis Railgun / Gaussgun) foglalkozó is. Csak sajna így decemberben nagyon-nagyon lassan. :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés