Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) vadcoca válasza Glenda (#79) üzenetére


vadcoca
tag

...értelmesebbje meg úgyis csak a csillagászati cikkeket olvasta...

:(
Ha az égig akarnám magasztalni, akkor bulvárnak mondanám (ezt a részét is). De ezzel csak az autentikus bulvár-gyártókat sérteném vérig. :K Maradjunk a minősíthetetlennél.

hirek.csillagaszat.hu, vagy urvilag.hu.De azt meg kell hagyni, hogy az űrvilág "menüje" elég agyzsibbasztó.

Én emiatt évek óta bottal sem piszkálom az sg-t, bár nem kizárt, hogy azóta megemberelték magukat.

#loveless
Tudomány, mint fent. Keress az adott témában más cikkeket, hasonlítsd össze, majd "sírj". sg-ről most konkrét példa nem ugrik be, de kb. olyan emlékeim vannak, mint amit egyszer a spektrum vagy NG adott elő: "csernobili atomrobbanás" :Y . TV azonnal ki/át kapcsol, azóta nem jártam arra sem.

[ Szerkesztve ]

6x9 = 42

(#102) fi:zi'k válasza Huma (#98) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

És ebben semmi meglepő nincs. Egy közösséget a szabályok kontrollálnak. Ha többnyire jól vannak megválasztva ezek a szabályok, akkor nem érzed magad különösebben korlátozva és mégis szabadon "garázdálkodhatsz".

(#100) BiP
Pedig de, az összes közül arra használható leginkább ez a jelző. Na jó, most az sg beelőzte. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#103) #22145024


#22145024
törölt tag

"Cifu"-n kívül képes volt ott bárki is tartalmas cikket írni? :U
A fórum színvonala meg a katasztrofális kudarc vegytiszta formája. Sosem értettem, hogy egy tech-tudományos oldal hogyan tud még a mónikasónál is alantasabb vendégkörrel bírni. Vagy ez megváltozott? Már rég nem járok arra...

(#104) pakriksz


pakriksz
őstag

Ezeknél a "modern" dizájnoknál törvényszerű az hogy rondának, átláthatatlannak, és helypazarlónak(1 képernyőn feleannyi info van mint előtte) kell lennie? Mert az sg arculatváltásnál is beigazolódott ez, meg kb egy éve az index arculatváltásnál is (az még emellé lassú is és zabálja a cpu-t).
Szóval a modern dizájn lényege az igénytelenség?

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#105) r4pt0r válasza #22145024 (#103) üzenetére


r4pt0r
tag

Cifus-cikkeket én is szerettem. Remélem lesznek majd még valamikor. :D

(#107) sz.balazs.95 válasza #32839680 (#106) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

egyébként a vastag betűk nekem se tetszenek.
szép nagy, vékony betűkkel viszont kimondottan jól nézne ki az oldal szerintem.

amúgy a PH! mostani arculata nekem szintén tetszik, tehát nem „várom el”, hogy mindenképpen megváltoztassák.
De talán még az ubuntu.hu és a WP Portál a legszebbek az általam gyakrabban látogatott oldalak közül.

amit viszont én kimondottan rondának tartok, az a HUP. :(

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#108) Locutus


Locutus
veterán

Ok, az sg.hu gyakorlatilag ugyanolyan ha nem még régebbi motoros mint a PH.
Ok, béna volt a vezetőségük, nem költöttek rá, céltalan volt, igénytelen lett az évek alatt, elhanyagolták, elmentek a hirdetők is, lényegében csak a fóruma virágzik továbbra is, csak az meg nem hoz pénzt. Olvasszuk hát be a PH-ba, hogy új erőre kaphasson, és a fórum nagyközönsége majd talán átlátogat oda is.

DE.
Szabjatok már feltételeket könyörgöm! Látjátok mi ment ott a főoldal kapcsán az elmúlt években, ne hagyjátok már, hogy egy IGÉNYTELEN szar csatlakozzon be a PH lapcsaládba... Hosszú évek után végre modernizálnak a főoldalon, de igénytelenül, bénán, olvashatatlanra, és összevisszára csinálták meg. Minek? Akkor már inkább kapott volna PH-s egyen-elrendezést, és max a színeket variálják be maguknak. Komolyan mondom, hogy nekem ÉGŐ amit az sg főoldalával műveltek, pedig tudom, hogy ez várható volt tőlük az elmúlt 15 év tapasztalata alapján... vagy 10 évig voltam a csapatukban, csak aztán pár éve elegem lett a töketlenkedésből...
Értelmetlen az egész úgy ahogy most van. Egyrészt meg kell szabni nekik, hogy milyen tartalom lehet az SG-n, tudomány, film, egyéb, de akkor az informatikát felejtsék is el. Másrészt ahogy fentebb is írtam, értelmes dizájnt kell rájuk erőltetni, mert másképp csak egy döglődés lesz belőle továbbra is.

Hogy a fórummal mi legyen az egy érdekes kérdés, elhiszem, hogy erre nincs elképzelés még. Hiszen az is egy legalább annyira látogatott fórum mint ez, csak épp némileg más a közönsége. Ezen a ponton talán érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy a játékos szekciót átengedni nekik, hiszen itt meg a gamepod az, ami eléggé döglődős évek óta. Sosem futott be igazán, míg az Sg-nek ugye tagadhatatlanul a legnagyobb a játékos közönsége.

Koncepció kéne erősen, mert ebben a formában az SG beolvasztása csak lefelé húzza a színvonalat.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#109) dezz válasza Huma (#98) üzenetére


dezz
nagyúr

Nem csak attól. Itt más a viselkedéskultúra és talán az átlagos értelmi színvonal is. Túl sokan mondják tovább és tovább a hülyeséget akkor is, ha már számtalanszor kiderült, hogy az - de vagy nem fogja fel, vagy nem érdekli. (Nem filozófiai vagy vallási alapkérdésre gondolok, ami legtöbbször meggyőződés kérdése.)

(#101) vadcoca: Az SG nyilvánvalóan nem egy komoly tudományos oldal (nem mintha a többi ismertebb oldal olyan igazán az lenne, hol van pl. a science.hu?), azonban ez azért így túlzás. Hétköznapi tudomány, laza ismeretterjesztés, stb. Erre is szükség van. (Csak rögtön alatta a kommentek, na hát legalább azokat szvsz jobb lenne nem ennyire közszemlére tenni, csak linkelni.)

Szerintem Hunter cikkei sem olyan rosszak (legalábbis ahogy most elolvastam néhányat). Még ha esetleg sértik is egyesek megrögzött világnézetét.

[ Szerkesztve ]

(#110) anulu


anulu
félisten

"a fórum és a közösség is külön marad"

hála a jó égnek!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#111) Huma válasza dezz (#109) üzenetére


Huma
addikt

Nehogy azt hidd. Csak azért tűnik így mert a nem kívánt hozzászólásokat és embereket itt moderálják ott pedig nem. Ha nem lenne itt sem moderáció akkor seperc alatt ugyanaz menne itt is mint az sg-n.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#112) McDog


McDog
aktív tag

SG amikor megalakult még jó, csak nem változott olyan dinamikusan a korral. A fórum közösség bár más, előbb utóbb ott is kell egy Prohardver szintű moderáció, már csak a Prohardver család hírnevének megőrzése érdekében....

(#113) Locutus válasza McDog (#112) üzenetére


Locutus
veterán

Ha hazudni akarnék magamnak, és azt hinném, hogy az SG-nek van koncepciója, akkor azt mondanám, hogy szándékosan nem volt soha olyan szintű moderáció, mint PH-n. Egyszerűen csak más volt a célközönség mindig. És ezzel nem is lenne baj. A PH lapcsaládnak sem árt egy fiatalabb közösség megszólítása.

Persze valójában csak soha nem tudták mi legyen az oldal jövője, ezért egy katyvasz maradt az egész. Ezért léptem ki tőlük évekkel ezelőtt, miután beleuntam a 10 évnyi moderálásnak nevezett céltalan szélmalomharcba. Le se szarják a saját közösségüket, a fórum népével nincs együttműködés. Gazdátlan, és koncepciótlan az egész SG sajnos már nagyon sok éve. Zéró fejlesztés, zéró bugfix, zéró közösségépítés. Ami a fórum ma, azt is a fórumozóknak köszönhetik, annak, hogy hatalmas mennyiségű ember megfordult ott, és így akaratlanul is de színt vittek az egészbe, saját maguknak. Ettől van karaktere az sg fórumnak, és nem csak az n+1. tucatoldal-fórum, mert ha a vezetőségen múlt volna, már ez se lenne sehol.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#114) fi:zi'k válasza Locutus (#113) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerinted a PH az "idősebb" réteget célozza meg? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#115) Locutus válasza fi:zi'k (#114) üzenetére


Locutus
veterán

Az idősebbet igen, és a szakmailag, nyelvezetileg igényesebbet, érettebbet. E felől nincs kétség. Az átlagéletkor 100%, hogy magasabb itt.
Talán ha a gamepod rész nem haldoklana, akkor az vonzana be fiatalabbakat is, de kár lenne tagadni, hogy a fiatal pc/konzol játékosok zöme az Sg fórumon kezdi internetes "pályafutását".

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#116) fi:zi'k válasza Locutus (#115) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Biztos több az idősebb/érettebb fórumozó itt, de pont azon lepődök meg időnként, hogy mennyi tini van itt.
Miből gondolod, hogy ott kezdenék?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#117) dezz válasza Huma (#111) üzenetére


dezz
nagyúr

Nyilván ha teljesen szabadjára lennének engedve a dolgok, akkor előbb-utóbb itt is "az" lenne (többnyire infantilis vitázások tömkelege). Csakhogy itt vannak bizonyos fix szabályok, és hosszabb távon azok maradnak (önszántukból), akik képesek ezekhez tartani magukat. Onnan inkább menekülnek, akik szeretnének értelmesebb beszélgetéseket folytatni. Így leginkább azok maradtak, akik szeretnek butaságokat ontani magukból és akik szeretik őket jó magas lóról leosztani. (Már ami a szem előtt lévő hírtopikokat illeti legalábbis.) Tisztelet a kivételnek persze!

Ezen kívül a két site profilja is teljesen más. A Ph! alapvetően tech/IT site-csoport, az SG pedig laza ismeretterjesztő site. Itt eleve tiltott a politizálás és a vallási viták (a direkt erre fenntartott topikokon kívül), ott ez egy kicsit furcsán venné ki magát. Bár a sértőbb megjegyzéseket és a kissé túlpörgött emberkék öncélú kommentjeit nyugodtan lehetne moderálni. A többi már a közösségen múlik.

(#118) Locutus válasza fi:zi'k (#116) üzenetére


Locutus
veterán

Fórumozol ott? Mert én igen. Kb mióta a pganeten elindult a superwarez, úgy 15-20 éve :)
Attól hogy a gárdát otthagytam pár éve, még a fórumra járok. Jó témák vannak ott, mások mint itt, és sok dolognak nem árt a szabadabb nyelvezet, és a szélesebb közönség. Játékos témákban sokkal nagyobb a pörgés mint itt.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#119) Locutus válasza dezz (#117) üzenetére


Locutus
veterán

Azért azt ne mondd, hogy a magas ló az sg sajátja lenne és nem a PH-é, mert akkor röhögünk egy jót :D

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#120) fi:zi'k válasza Locutus (#118) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Fórumoztam, elég volt belőle. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#121) bambano válasza pakriksz (#104) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

feltűnt neked esetleg, hogy az indexnél nem volt arculatváltás erre a modern dizájnra?
a szó, amit keresel: origó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#122) #82729984


#82729984
törölt tag

az sg-n a fő probléma a moderáció hiánya. Az utóbbi időben szerintem ez már a cikkek alatti fórumokon is meglátszik, eltűntek a hozzászólok, mert az értelmesebbje otthagyta a csába az oldalt a trollok meg magukban beszélgetnek, az új "design" (khm...) meg csak megkoronázta ezt.

És mindez azért mert képtelen voltak azt a 4-5 idióták kimoderálni akik a mezei gerle étrendje típusú cikket is 3 komment alatt elvittek oda hogy nincs is evolúció meg a tudomány hazudik...

(#123) #13260800 válasza Glenda (#79) üzenetére


#13260800
törölt tag

Mondja ezt az ország legnagyobb WP trollja. Nincs baj az sg.hu fórumozóival beleértve magamat is jó arcok sokat lehet velük/rajtuk nevetni.

(#124) Huma válasza #82729984 (#122) üzenetére


Huma
addikt

"És mindez azért mert képtelen voltak azt a 4-5 idióták kimoderálni akik a mezei gerle étrendje típusú cikket is 3 komment alatt elvittek oda hogy nincs is evolúció meg a tudomány hazudik..."
Ezek szerint nem csak nekem tűnt fel a dolog. :D

Amikor olyan cikket olvasok amiben bármilyen szinten is szó van az univerzum keletkezéséről, genetikáról vagy bármi olyanról amibe bele lehet kötni a bibliát lobogtatva akkor már tudom, hogy nem is érdemes olvasni a hozzászólásokat.

Amúgy 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ezeknek az embereknek a fele nem is hívő és jókat röhögnek azokon akik rávetődnek egy-egy pikánsabb hozzászólásukra.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#125) #82729984 válasza Huma (#124) üzenetére


#82729984
törölt tag

Igen, igazad van, nem hivők, legalábbis abban az értelemben ahogy mi használjuk (vallásos) szóval nem katolikusak vagy reformátusok stb.

Hanem sokkal inkább ilyen ezoterikus hülyeségtől elbutult emberek akik tényleg elhiszik hogy ők az egyetlen igaz tudás birtokában vannak és őket az angyalok teremtették és a Szíriuszról származunk stb stb... :)
Ezért is halott az sg-n bármiféle tudományos vita, mert ezek az emberkék nincsenek kimoderálva, cserébe meggyőzhetetlenek mert az ilyet ha elvinnéd a Holdra egy űrhajóval, inkább ki sem nyitná a szemét hanem azt mantrázná hogy sosem jártunk a Holdon sosem jártunk a Holdon... :)

(#126) saelin válasza #82729984 (#125) üzenetére


saelin
veterán

Ne is mond... Jártam én már úgy, hogy lehordtak a sárga földig a "vallásosak" egy darwinos cikknél. El sem hittem, hogy miket írnak, de végül csak rájöttem hogy nem is vallásosak; csak trollok. :)
Szóval csatlakozom az előttem szólókhoz, miszerint az sg fóruma nem éppen étvágygerjesztő.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#127) vadcoca válasza dezz (#109) üzenetére


vadcoca
tag

Pont ezért linkeltem ezt a kettőt: nem "komoly tudományos oldal", hanem ismeretterjesztés kategória a csillagaszat.hu és az urvilag.hu is. Amit az sg csinál szerintem nem az.
pl. a csillagaszat.hu mögött ott az MCSE, akik nagyon is komolyan művelik a témát. Számomra ez a fajta "kontroll" vagy inkább hitelesítés hiányzik az sg-ről.
Még egy logout-os cikknél is legalább egyszer kezébe veszi a kolléga a vasat, vagy sokszor van komoly gyakorlata a témában, és csak azután ír cikket.

Ennek fényében a fentebb linkelt sg-s mindmeghalunk cikkről, vagy az alatta ajánlott "gonosz tengelye" szösszenetről ne is beszéljünk. (igen, belenyúltam vállig)

Ismeretterjesztésként ilyesmire gondolok: Vírusok és emberek. idézet a végéről: "Végül a két felfedezés hasonlóságai mellett hadd zárjam a sort egy különbséggel: zur Hausen minden érdeklődőnek ingyen elküldte a HPV-re kidolgozott tesztjét, a HIV felfedezői pedig ölre mentek a szabadalmi díjak felett. Vírusokról és emberekről szólt ez a történet." Pedig ebbe még a FOSS vonulat is beleerőltethető lenne :) , mégsem gondolom, hogy egy kizárólag IT-ben jártas szaki ezt össze tudta volna hozni (és nem is feladata).

Ismeretterjesztéshez nagyon is mély ismeretek szükségesek az adott témában, különben előbb-utóbb frenetikus marhaságok csúsznak be. Amin aztán bőszen csámcsog (jogosan) a nép, hogy milyen hülyék a "tudósok".
És eljő a Digitális sötétkor. idézet:"Ilyen színe van az igazi világvégének. Abszolút sötét. Se kép, se hang. Mindenki ki van halva. Nincs értelme előtte bevásárolni." ;]

6x9 = 42

(#128) Locutus válasza vadcoca (#127) üzenetére


Locutus
veterán

Sg-n a hírek/cikkek 90%-a külföldi forrásból fordított. Általában egy betű nincs hozzájuk téve, sem megítélve, hogy most az mennyire kamu cikk vagy sem. Sokáig csak az számított, hogy legyen mit kirakni, és persze ingyen...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#129) dezz válasza Locutus (#119) üzenetére


dezz
nagyúr

Azt hiszem, másképpen definiáljuk a "magas lóról" fogalmát. A szakmailag jól megalapozott vélemény önmagában nem az.

(#124) Huma: Az SG (legalábbis a jobban szem előtt lévő része) lényegében a megrögzött materialisták és elvakult vallásosak iszapbírkózóhelyévé vált, ahol mindenki csak mondja a magáét, nem azért, hogy meggyőzze a másikat, az eleve lehetetlen, hanem hogy mindenki újra és újra reprezentálja a meggyőződését, napról napra, x éve. Ez már monománia.

(#127) vadcoca: Éppen ezért tettem oda a "laza" szót. Egyrészt közérthetőbb a nyelvezete és az sg.hu-n megjelenhetnek olyan cikkek is, amik más, komolyabb tudományos-ismeretterjesztő site-okon (itt nem az Indexre és Origóra gondolok természetesen) nem. Az okokat most hagyjuk, de az nem feltétlen komolyság vs. komolytalanság. Egy sg.hu vs. urvilag.hu vonatkozású statisztikára is kíváncsi lennék.

(#130) Glenda válasza #13260800 (#123) üzenetére


Glenda
addikt

Nem hiszem, hogy rólam kellene beszélni, más a fórum témája. Magam nem tartom trollnak, nem járok át Android topicba fröcsögni, pedig megtehettem volna (a 4.4 körkép topicban például). Amit nem szeretek, az az, amikor ugyanazt a szöveget ugyanazoktól az emberektől olvasom minden topicban. Normálisan lehet véleményt cserélni lehet. De nem úgy, ahogy páran csinálják (itt is).

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#131) erick_b


erick_b
tag

elég ritkán látogattam az sg-t és nem igazán értettem az ottani fórumozok szidását, gondoltam kicsit beleolvasok, hogy mégiscsak képben legyek. Azóta már fáj a rekeszizmom annyit röhögtem:) ha másért nem ezért már megérte kirakni a linkjüket.

"Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

(#132) nyunyu


nyunyu
félisten

Meg csak 15 eves lenne a superwarez? Nem tobb eggyel-kettovel?

98-ban ereccsegiztem, de mar a gimiben toltam a forumukat.
Aztan 2001. januartol kesz megvaltas volt a hwsw foruma, mivel ott joval tobb szakmai arc volt, kevesebb iszapbirkozas az akkori trollokkal.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#133) Steve1207 válasza sz.balazs.95 (#7) üzenetére


Steve1207
veterán

Ne adj ilyen ötleteket, teljesen elbénázott az új SG layout. Maga a színvilág elfogadható, korrekt.
Pont az a jó a PH-ban, hogy oldal szinten baromi sok mindent átlátunk évek óta, nem túlzsúfolt és nem is túl szellős az elhelyezés. Itt meg van pár cikk, már görgetni kell (akárcsak nálunk az új aprón, ami probléma).
Ha ez a jövő, hogy egy oldalon négy cikk lesz és lapozni kell akkor személy szerint nem kérek belőle. Ennyire ne haladjunk a mobilos és semmit nem mutató kialakítások felé, így még viccnek is rossz, ha átvennék.

Az összefűzés amúgy nem rossz, jó, hogy egyből elérhető. Jó, hogy van egy kötetlenebb rész is, minden egy helyen :)

[ Szerkesztve ]

.

(#134) Neoteric válasza Locutus (#118) üzenetére


Neoteric
addikt

Konkrétan hol nagyobb a pörgés játékos témákban? És miért haldokolna a gamepod? :F

PSN: ne0teric_sAN

(#135) Cheesy


Cheesy
őstag

2004 óta felé sem néztem sg.hu-nak. Ha a user összetétel változatlan, akkor csak reménykedni tudok, hogy tényleg nem lesz migrálás...

www.vakbelmutet.hu

(#136) Jorus


Jorus
nagyúr

Kedvelem az SG-t, mert hajnali 3 körül jön a hírlevelük, szal 5-kor, amikor kelek, a kávé mellett és a wc-n kényelmesen végig tudom kattintani a híreket, amik egyébként nincsenek rosszul összeállítva. Azt mondjuk nem tudtam, hogy van weblapjuk és fórumuk is, de mindig tanul az ember ugye.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#137) fi:zi'k válasza Jorus (#136) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igazán kihagyhattad volna az "és"-t. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#138) vadcoca válasza Locutus (#128) üzenetére


vadcoca
tag

Jaj. Szinte sejtettem. Az előzőben akartam is megjegyzést tenni a fordítással kapcsolatban, de már így is túl hosszú lett. Fordításhoz nagyon is elkél némi témába vágó tudás. Műszaki(nak csúfolt, nagyon nem ingyen) fordításban is láttam már nem egy olyat, amin a mai napig szakadunk a röhögéstől a kollégákkal (majdnem ilyen fesz/f*szmérő jellegű Mancika titkárnős) és ez persze csak az, amit kiszúrtunk. A többiről a mai napig azt hisszük, hogy értjük...
Én pl. még egy man oldalt sem bátorkodnék lefordítani anélkül, hogy járatos lennék a témában.

Akkor már a "dvd játékos"-szerű g.translate is jobb, mert arról rögtön látszik, hogy értelmetlen, irány az eredeti doksi.
Az igazi zavart egy jó(nak látszó) emberi fordítás tudja okozni, ha látszólag van értelme...

#dezz
Most komolyan kíváncsivá tettél. Linkelnél néhány olyan cikket (akár sg akár más), ami "komolyabb helyen" nem jelenhetne meg ?
Statisztikát nem vágom. De az általam linkeltek biztos nem csak a reklámbevételekből élnek meg. ;)

6x9 = 42

(#139) pakriksz válasza bambano (#121) üzenetére


pakriksz
őstag

nem, az tűnt fel hogy volt, anyázott is miatta mindenki, és még ma is.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#140) kpal


kpal
veterán

En azt is látogatom :)
Ph! felvásárolta ?

(#141) Chriss745


Chriss745
tag

Az sg.hu tenyleg szornyu lett, fel se megyek tobbet normal modban, viszont a mobilos verzio meg a regi a m.sg.hu-alatt. Amugy csak gratulalni tudok a design valtashoz, miota a hoc.hu is ilyen tragya, oda sem teszem be a laban. Konyorgok prohardver, ti ne valtsatok kerlek, ez tokeletes ami van.

(#142) MaUser válasza bambano (#121) üzenetére


MaUser
addikt

Index2-re gondolt szerintem, de annak a metros design-ja volt vagy két napig index-en is, amikor elindult. Meg itt van a "remek" rétegként megnyitás vagy mifene, amit belőttek alapnak mindenkinél, mer az jó.

Glenda: Metro design egyenlő csempés vacak km-es csempékkel, ami csak a tervezőiknek tetszik, de azoknak annyira, hogy akkor sem tervezik át ha a fogyasztók meg más akarnak (lásd WP/W8 penetráció). Origo uj design ugyanez. (Meló közben van szerencsém átélni, hogy a HMI tervező cégeknél mindenki most erre van ráizgulva, aztán mindig lehet visszazavarni őket a startvonalra. Nem tudom, hogy együtt szert szívnak a GUI designer-ek, vagy mi az oka, de ha a metro felületnél kb. 95% a hate rate, akkor miért gondolják, hogy máshol jobb lesz ugyanaz. :U)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#143) dejaris válasza MaUser (#142) üzenetére


dejaris
addikt

Azt a haterate-t meg itt sem tudod kimerni, nemhogy a valos vilagban. 3 eve ezt szajkozza par nagypofaju, de attol meg nem lesznek sokan. Es legyszives ezt a velemenyed meg hangoztasd el holnap is, meg az utan is, mint ahogy eddig is tetted.

(#144) bambano válasza pakriksz (#139) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

na mégegyszer, mert nem ment át: az indexen nem lehetett egy évvel ezelőtt csempés dizájnváltás, mert az index most sem csempés, tehát akkor sem volt az. Semmivel sem modernebb az alap dizájn, mint az utóbbi x évben folyamatosan.

a dupla index meg kit izgat, kinyomod a javascriptet és kenhetik a hajukra az erőlködést.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#145) MaUser válasza dejaris (#143) üzenetére


MaUser
addikt

A gond az, hogy nem csak a "nagypfájúak" szajkózzák, hanem a vásárlók is jelzik a pénztárcájuk zárva tartásával igen keményen. A való világban teljesen jól mérik ezzel. ;) Win8 mélyen alul teljesít a várakozásokhoz képest, MS is érzi, lásd 8.1-ben mennyi mindent visszaraktak. WP meg teljes bukta, kínjukban már egyben jelentette(!) a win-ek (wm és wp) részesedését, a kezdeti külön jelentés után. Azóta sem akar beindulni a szekér még a Nokia bedarálásával sem. A WP egyetlen szerencséje/szerencsétlensége, hogy azt nem lehet ugyanúgy beszántani MS részéről, mint a Zune-t, mert akkor oda a platform.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#146) válasza aero. (#6) üzenetére



őstag

+1 a tech/tudományos cikkük viszont jók. Kár hogy nincs közös fórum. A hangadókat meg moderálnák, mert most ott ebből a szempontból végtelen a tolerancia küszöb. :D

(#147) mrfree


mrfree
csendes tag

Én két dolgot fűznék hozzá témához:
1. Szerintem a jövőben várható az SG és a PH összeboronálása, mivel a PH-s oldalak baromi jók IT vonalon, viszont nincs tudomány és film rovat. Így ha megtartanák az Sg-n ezt a vonalat, ez dupla munka lenne, a film és tudomány rovattal nagyon szépen ki lehet egészíteni a portofoliót. Ha tényleg ez a terv, akkor ezt nyilván nem fogják a fórumban közzétenni. :)
2. Cikk- és fórumminőség: ha az Sg tényleg a PH csoport része lesz, akkor át fogja venni az itteni minőségi követelményeket. Ezt sem a fórumon fogják először közzéteni és ez nem 1 hét...

+1. design: első és második pillantásra sem tetszik. Én is utálom a tablet-s/csempés designt, az sg-n ráadásul nincs is tabletra optimalizálva: jobbra-balra kell scrollozgatni, hogy lássuk az egész oldalt. :(

(#148) debrejo


debrejo
senior tag

Évek óta abbahagytam az sg látogatását, nagy szerepet játszott ebben az ott kialakult közösség ill. a ph család megtalálása. Most megint megnéztem az sg-t, az új dizájn egy trágya, a közösség ha lehet még alpáribb.
A migrálás szinte borítékolható, az itteni moderátoroknak kitartást kívánok, így előre is. Ne engedjétek az itteni fórumot arra a szintre süllyedni...
A ph dizájnját meg megtartani és valahogy az sg-re ráerőltetni.
Én nem örülök ennek az összeborulásnak.

(#149) Cifu


Cifu
nagyúr

Hintek egy kis sót én is a sebekbe, úgy is mint ős SG-s fórumozó, ottani moderátor, illetve régebben pár ott megjelent tudományos / haditechnikai cikk szerzője (nem, én nem csak lefordítottam pár külsős cikket).

*Az SG.hu fórumának minőségéért leginkább azt lehet felróni, hogy nem törődtek és nem is törődnek vele az üzemeltetők már sok-sok-sok éve.

*A moderátori eszköztár az SG-n finoman szólva is gyenge, a moderátorok és az üzemeltető között a kommunikáció erősen esetleges. A hajdani moderátorok közül több is azért mondott le a modi jogáról, mert ezen helyzetben sem kérésre, sem könyörgésre, sem "fenyegetésre" nem állt be változás. A jelenlegi moderátorok jó része szintén nem aktív. Ilyen körülmények között rendett tartani ott kvázi szélmalomharc. (Az utolsó ígéret erre az, hogy majd a desingváltás után lesz valami változás).

*A fentiekhez hozzá tartozik, hogy emiatt a híreknél való moderálás nem igazán létező dolog.

*Megjegyzem felénk (sem mint modik, sem mint fórumozók) felé senki sem jelezte az összeolvadást, ezzel ott is mindenki csak a desingváltáskor szembesült.

*A PH! és az SG.hu fórumának összeboronálása nem igazán kivitelezhető szerintem ésszerű keretek között, szóval ettől félni nem igazán kell. :)

*Ha azt nézem, hogy az SG.hu egészítené ki a PH!-t, azt nem tudom megítélni, hogy ez kinek jó. Sem a desing, sem a minőség, sem más téren nem látom át, hogy illeszkedne az SG a PH! mellé. Akár SG.hu, akár PH! fórumozóként én azért várnék némi magyarázatot erre...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#150) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Ez érdekes. Sosem foglalkoztam ezzel a portállal.
Ha tudományos téma, akkor twitter (bár régóta nincs időm arra, hogy folyton twitteren lógjak, és tudományos cikkeket böngészek angolul, vagy németül :( ), ha tech, akkor PH!
És ez így le is fed mindent. De vetek majd egy-két pillantást az újdonságra.

[ Szerkesztve ]

PS4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.