Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Cifu #182 üzenetére

    Én nem láttam még hírboxot a PH!-n SG-s linkekkel. Fordítva meg biztosan nem. :)
    Hiszen ez az ici pici kis sg.hu-s link is egyből kibökte a szememet.
    Szal én nem emlékszem rá hogy lett volna, ettől még lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet.

    Hoppá, akkor viszont nem maradtam le sokról. Az a cikk maradt meg bennem utolsó sg-s emlékként. Amúgy igen, a Logoutosat is olvastam! A mágnesfegyveres "folytatást" meg asszem talán én hoztam fel abban a topikban! :)

  • #22145024

    törölt tag

    válasz Cifu #182 üzenetére

    "Az érdekel, hogy milyen a volt és a jelenlegi katonai informatika? "
    Igen! :K
    Merthogy akkor valahogy PH!-kompatibilis módon lehetne ide is "beemelni" azokat a témákat, amikről az SG-n is írtál. Engem nagyon lekötöttek a haditechnikáról, repülésről írt cikkeid. De ezt ugye nehéz lenne a PH!-n abban a formában beszúrni mondjuk egy "...LG WebOS alapú okostévé rendszere" és a "...Broadwell lapkákban található IGP-kről" szóló cikkek közé; hogy egy életszerű példát említsek. De talán az IT-Cafén lehetne ennek egy külön szekció.
    Meg persze jöhetnek az összeesküvés-elméletek is (azok tuti sok klikket eredményeznek :D ), meg hogy mondjuk milyen OS-eket használnak/használtak az adott területeken és miért. Vagy, hogy egy adott helyzetben mennyire számít az emberi tényező, és mennyiben kell az előre definiált parancsokat követni.
    De akár egy harci helyzet szimulációjára is sokan kiváncsiak lennének, hogyan is zajlik ez a gyakorlatban.
    Meg az ürrepüléssel kapcsolatban is van mindenféle ide illő téma, miszerint volt/van olyan osztály a NASA-nál, ahol a technikai működés fenntartásához mindenféle aukciós oldalakról guberálják össze az alkatrészeket (asszem vmi 8051-es proci volt), mivel már rég nem gyártják abban a formában/tokozással.
    A lehalgatósdni meg örök téma, azzal nehéz mellélőni ;)
    Mondjuk én azt se bánnám, ha a PH! gyámkodása alatt megújulna az SG és felnőne az itteni színvonalra, így ott (is) tudnának ezek megjelenni. De ennek személy szerint csak akkor látnám értelmét, ha az ottani véglényeket statáriálisan az őket megillető, dev/null nevű kennelbe zárnák. Erre nem tudom, van-e érdemi esély? :U

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés