Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Ndruu válasza Romvr (#250) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

megvan (= előkerült; nem hiányzik; létezik); de meg van mentve 131. c)

Megvan, mi lesz Harrison Ford új filmje
(Kiderült, hogy mi lesz Harrison Ford új filmje)

Meg van (és van) a másik eset, amikor külön kell írni.

Megvan a rák gyógyszere, meg van mentve az emberiség.
(felfedezték, megtalálták      |   megmentve közé beékelődik a "van" szó)

Én így tudom, de majd egy nyelvtantanár kijavít, ha úgy gondolja, hogy tévednék.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#252) Bjørgersson válasza Romvr (#250) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nincs, nem is lesz. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#253) Romvr válasza Ndruu (#251) üzenetére


Romvr
őstag

Értem, csak az, hogy egymás után három cikk is úgy kezdődik "Megvan" nekem böki a szememet. Olyan ékes a magyar nyelv, miért nem használjuk? Tessék, én így képzelném el a cikkek főcímét, elkerülve a szóismétlést.

- Megvan mi lesz Harrison Ford új filmje
- Kiderült ki alakítja a Bosszúállók 2 egyik főgonoszát
- Már tudjuk mikor folytatódik A búra alatt

Jobban néz ki nem? Nagyjából három másodpercig kellett csak gondolkodnom és a "gagyi, bulvár" utánérzés máris elkerülte az oldalt.

Ilyen szarvashibát én még nem láttam a PH egyik aloldalának görgetése közben sem. Ha már a lapcsalád tagja lett, nem ártana egy felzárkóztató meeting-en levetíteni nekik az "Újságírás kezdőknek-első rész.pptx" fájlt. ;]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#254) HuMarc válasza Romvr (#253) üzenetére


HuMarc
addikt

Esetleg ajándék szinonima-szótár? ;]

(#255) jacint78


jacint78
addikt

Valaki csináljon ezzel valamit könyörgöm. Olvasnám a rövid leírásokat a cikkeknél, de álandóan beugrik ez a fekete értelmetlen cikkcím amint fölé ér az egér., egyszerűen megeszi a hajamat ez a baromság. :W

type your text here..

(#256) Romvr válasza jacint78 (#255) üzenetére


Romvr
őstag

Nekem az a kedvencem hogy ezzel a fantasztikus új designnal egyáltalán nem passzol a saját fórumának a designjával.

- Eltűnt a listázás a fórumban funkció is, nem véletlen hogy a cikkek 90%-ához már nem születik hozzászólás
- Fekete sáv takarja ki a rövid címeket
- Kevesebb cikk jelenik meg egyszerre
- A főoldal teljesen átláthatatlan (Tudományos, IT, Mobil, Film tagolást még nem fedeztem fel)
- Fehér-Fekete bár tény hogy kontrasztos, de átestek a ló túloldalára. Túl sok a világos!

De megmaradt a sok-sok rossz tulajdonság. A cikkek nyelvezete, Szekeres Viktor, bulvár stílus, félrefordítások külföldi cikkekből...stb. Viktornak vagy 200-an írtuk majd 1 éven át hogy a filmes cikkeknél a képek alá írja oda milyen filmből van (amikor felsorolja, hogy mik várhatóak X hónapban/negyed évben. Megtette? Nem!

Régen napi rendszerességgel látogattam az SG-t akár napjában többször is. Most már nem szeretek oda járni, inkább jövök a PH-ra (ha ez volt a céljuk akkor elérték :) )

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#257) jacint78 válasza Romvr (#256) üzenetére


jacint78
addikt

Borzalmas az az oldal...

type your text here..

(#258) Sir Ny válasza moli.hu (#157) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Sot, az egesz forumot le kene cserelni egy levlistara, kizarolag szoveges megjelenessel, moderatorok altal betartatott konvekciokkal (mint top-down post, markdown vagy effele nyelv a felkovernek, 72 karakternel nem hosszabb sorok, nuku alairas, etc).
Es igy egy csomo helyet megsporolnank az internetnek, amin lehetne pl pr0nt tarolni :D

(#178) Cheesy: Csak elméleti szinten: kíváncsi volnék, ha kötelező lenne valós névvel és adatokkal (a'la Blizzard forum) usert készíteni, mennyivel mérséklődne a trollkodás.

Facebook ssocial plugin-re gondolsz? Az nem gatolja a trollkodast.

[ Szerkesztve ]

-

(#259) sztanozs


sztanozs
veterán

Én anno a haditechnikai és fizikai/csillagászati cikkekért olvastam (miután persze megszűnt warezszervernek lenni)... De ebből mára nem sok maradt. :U

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#260) cskamacska válasza =Mentor= (#245) üzenetére


cskamacska
addikt

"Most végre 21 századi arculatot kapott az oldal"
Azt, egy borzalmas tapikompatibilis katyvaszt. :W Átláthatatlan, hozzászólások megszűntek, még cikkekből is kevesebb van. Minőséggel eddig sem volt gond, mert kevés kivételtől eltekintve teljesen hiányzott. :))
És még az itteni IT.new utódra mondják hogy bulvár. ;]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#261) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

a 'regi' SG sokkal jobb arculatu volt ! tobb volt a Tartalom elonezet rajta...a mostani Design = kuka.

ezert nemigen latogatom mostansag.

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#262) repvez


repvez
addikt

Mivel az SG is ehhez a lapcsaládhoz tartozik, gondoltam megkérdezem, hogy most nem elérhető az oldal vagy csak nekem nem? SE a régi se az uj desing-os forumot nem tudom megnyitni sem IE11 sem chrome sem mobil androiddal..

Délelött még jó volt, de azota sen kapcsolódik az oldalhoz. ez a desing váltás miatt van vagy egyéb hiba .Esetleg nálam kell keresni a hibát? Bár furcsa lenne , hogy csak az az egy oldal nem menne.

(#263) Ndruu válasza repvez (#262) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az oldal él és virul.

Harrrr!!!!

(#264) repvez válasza Ndruu (#263) üzenetére


repvez
addikt

Akkor ez érdekes mert a linkeden sem jött be semmi. Viszont minden más oldal meg jól müködik.

Mit kéne és hol utánanéznem, hogy mi állitódhatodott el?
Mert próbáltam a google oldalán SG-re rákeresve probáltam az sg.hu/forum.php régi forum desinges és a sg.hu/forum uj desinges verziót is ,de egyikre sem jött be .
A hállózati diagnosztikánál ezt az üzit irja :
Úgy tűnik, a számítógép beállításai megfelelőek, de az eszköz vagy erőforrás (sg.hu) nem válaszol

[ Szerkesztve ]

(#265) Ndruu válasza repvez (#264) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Lehetséges, hogy szolgáltatói hiba, vagy gond van a DNS szerverekkel.
Pingeld meg az oldalt (Start - Futtatás - cmd - ping www.sg.hu). Ha nem érkezik válasz, akkor keress rá az sg IP címére (segítség) és azt pingeld meg. Ha így érkezik válasz, akkor valószínűleg DNS-kiszolgáló hiba lesz...
Ha pár napon belül nem javul meg, akkor fordulj az sg-s rendszergazdához (ha van ott ilyen).
Mi itt csak tanácsot tudunk adni, segítséget sajnos nem, mivel technikailag nincs összekötve a két oldal.

Harrrr!!!!

(#266) elithun


elithun
őstag

Véget ért a szerelem?

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#267) KISDUCK válasza elithun (#266) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nekem is úgy tűnik, de miért nem volt erről hír?

(#268) OPiiPO válasza elithun (#266) üzenetére


OPiiPO
addikt

nagyon így van és nagyon nincs róla semmi infó

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.