Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Hehe. Csúnya lett volna, ha nem módosítják, már november végén is lehetett tudni, hogy módosítani fogják, mert képtelenség dec. 31-ig megoldani. Csak miért kell ehhez az utolsó pillanatig várni?

Pontosan melyik része érthetetlen a döntéshozók számára annak az egyszerű dolognak, hogy 100000+ db pénztárgép legyártása, szállítása és legfőképp beüzemelése nem lehetséges néhány hónap alatt, de főleg nem pár hét alatt?

Szerencsétlen pénztárgépesek vasárnap is reggeltől késő estig bent voltak, hogy el tudják intézni a rengeteg adminisztrációt, amivel jár a beüzemelés. Személyi adatoktól, céges adatokon keresztül mindent felvinni a rendszerbe nem két perc, szerződést megkötni, elmagyarázni, hogyan működik az új gép stb. Minimum egy óra/ügyfél. Amíg ott voltam, ketten mentek el, mert nem hoztak valami iratot, ami nélkül nem enged tovább a számítógépes rendszer.
Lehet, hogy be kellene íratni pár NAV-os és egyéb minisztériumi döntéshozót egy alap matematika képzésre (mittudomén összadás-kivonás, szorzótáblába már ne menjünk bele, az túl bonyolult...).

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) EmberXY


EmberXY
addikt

"A kiskasszák tulajdonosainak ezentúl egységesen havi 1500, a pénztárgépes rendszereket üzemeltetőknek pedig 2500 forintot kell majd fizetniük az adatok továbbításáért a NAV szerverei felé."

Ez az összeg gépenként értendő, vagy egy csomag több gépet is kiszolgál?

Up the Irons!

(#3) pilóta válasza EmberXY (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Gépenként természetesen.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) EmberXY válasza pilóta (#3) üzenetére


EmberXY
addikt

Tehát akkor az ezekből az összegekből befolyó adó lényegében az adózási adó?... :D
Haladunk...

Up the Irons!

(#5) pilóta válasza EmberXY (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mármint milyen adóra gondolsz? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) EmberXY válasza pilóta (#5) üzenetére


EmberXY
addikt

Ami a mobilinternet havidíjából folyik be...

Up the Irons!

(#7) pilóta válasza EmberXY (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ja hát ennyi erővel mindenen van adóadója. Mert például amikor átutalod az adód, akkor is fizet a bank utána vagy 20 féle adót, áfától kezdve társaságin át a tranzakciósig mindent...

De szerintem ez a legkevesebb, egy mobilszolgáltató havi 1500 Ft-ért vállalja a 24 órás rendelkezésre állást, meg a hálózatot fenntartja. Ennyi. A mobilforgalom gyakorlatilag 20 fillér, olyan kevés adat ez igazából, úgyhogy ezért ennyi. Lehet vitatkozni, hogy sok vagy kevés, szerintem tisztes haszna van rajta a külföldi mobilcégnek.
Mert ugye az is közröhely tárgya, hogy mindez külföldi szervereken keresztül roaminggal megy, mert annyira balfaszok voltak nagyjaink, hogy képtelenek voltak normálisan megoldani ezt is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) EmberXY válasza pilóta (#7) üzenetére


EmberXY
addikt

"Ja hát ennyi erővel mindenen van adóadója. Mert például amikor átutalod az adód, akkor is fizet a bank utána vagy 20 féle adót, áfától kezdve társaságin át a tranzakciósig mindent..."

Ez igaz, de a pénztárgépes rendszerben tulajdonképpen ezen felül még azért is fizetsz, hogy 24/7-ben szemmel tartsanak.
Egyébként kíváncsi leszek én arra a 24 órás rendelkezésre állásra, ha beindul a rendszer, vajon bírja-e majd a gyűrődést, pláne egy ünnepi bevásárlós napon pl...

Up the Irons!

(#9) pilóta válasza EmberXY (#8) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egyébként kíváncsi leszek én arra a 24 órás rendelkezésre állásra, ha beindul a rendszer, vajon bírja-e majd a gyűrődést, pláne egy ünnepi bevásárlós napon pl...

Emiatt én nem aggódok, hiszen többmillió ember telefonál vagy netezik ezekben az időkben is, és nem nagyon szokott gond lenni a mobilnettel.
Én inkább a NAV rendszere miatt aggódnék, mert ha egyszer tényleg rászabadul a 100000+ db pénztárgép a NAV rendszerére, akkor az mennyire fogja bírni. Nehogy úgy járjunk, mint az útdíj rendszernél, hogy "hekkertámadás éri", mert nem bírja feldolgozni az egyszerre érkező adatokat...

Ez igaz, de a pénztárgépes rendszerben tulajdonképpen ezen felül még azért is fizetsz, hogy 24/7-ben szemmel tartsanak.

Ez már jó régóta így működik. Például tudtad, hogy a könyvelőd valójában a NAV-nak dolgozik, csak te fizeted? Régen ugye úgy volt, hogy jött az adószedő, és megmondta, hogy mennyi adót fizetsz. Látta, hogy vant 10 zsák búzád, elvitt belőle 1-et. Egy másikat meg az egyház vett el. Ez volt a szörnyű adóprés akkoriban :D Most meg te fizetsz egy könyvelőt hogy durván 70%-át befizesd a megtermelt javaidnak. Ki van ez találva kérem...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) EmberXY válasza pilóta (#9) üzenetére


EmberXY
addikt

De a könyvelőd ezután is megmarad, most már viszont egy újabb megfigyelésért is fizethetsz...
A hálózat tekintetében valóban a szerver oldalon lehet majd nagyobb gond, egy kicsit talán rossz irányból közelítettem a világvége felé, de a lényeg ugyanaz, ha beáll, akkor nagy hekkertámadás kavarodás lesz... :D

Up the Irons!

(#11) pilóta válasza EmberXY (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én nem vagyok ellene az online pénztárgépnek, csak a töketlenségnek, amivel bevezették.
Mivel én mindent beütöttem eddig is, és ezután is be fogok, ha mások többet ütnek be, mint eddig tették, vagy lebuknak, amikor nem ütnek be valamit, akkor az nekem jó, mert kevésbé leszek versenyhátrányban a csalókkal szemben. Cserébe lehetne csökkenteni az amúgy embertelenül brutális mértékű elvonást mondjuk csak brutális mértékűre, és már jobb midndenkinek...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) EmberXY válasza pilóta (#11) üzenetére


EmberXY
addikt

"...kevésbé leszek versenyhátrányban a csalókkal szemben..."

Lehet, hogy valahol (jó mélyen) ez (is) lenne a cél ezzel.

Up the Irons!

(#13) MCGaiwer válasza EmberXY (#10) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Te ugye betartod a törvényeket és az erkölcsi szabályokat?
Ha igen, akkor gondolom elvárod, hogy más is ugyan így betartsa őket.
Ezért többfelé is fizetsz, úgymond bűnüldözés, igazságszolgáltatás, végrehajtás.

Te ugye vállalkozóként betartod a törvényeket, szabályokat?
Ha igen, gondolom elvárod, hogy más vállalkozás is így tegyen.
Ennek ellenére most sajnálod kiadni azt a kevés extra pénzt, csak azért, hogy több lehetőség legyen a szabálytalanul eljárók felderítésében.

fuck logic.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#14) EmberXY válasza MCGaiwer (#13) üzenetére


EmberXY
addikt

"Ennek ellenére most sajnálod kiadni azt a kevés extra pénzt, csak azért, hogy több lehetőség legyen a szabálytalanul eljárók felderítésében."

Bár engem személyesen nem érint a dolog, de véleményem van róla. Attól az extra pénzkiadástól nem lesz kevesebb a közteher, hiába derítenek fel néhány olyan esetet, ahol nem tartották be a szabályokat, ergo miért örüljön az ember egy újabb halom megkötésnek, kötelezettségnek, (ígéretnek) pozitív hatás nélkül?

Up the Irons!

(#15) MaUser válasza MCGaiwer (#13) üzenetére


MaUser
addikt

Ennek ellenére most sajnálod kiadni azt a kevés extra pénzt, csak azért, hogy több lehetőség legyen a szabálytalanul eljárók felderítésében.

Kismilliószor ki lett tárgyalva, hogy semmit nem segít a szabálytalanságok felderítésében. :U

Szerk: Ha annyira adót akarnak szedni kapásból kezdjék mondjuk a Tesco-val, ami mióta itt van az állampapír hozamok alatti hasznot vall be, ergo veszteséges masszívan. De ugyanaz bármely multi, amely agusztustól kezdve már számlát gyárt a semmire. Vagy pl. a "nagy nemzeti vállalkozóink" akik szingapúri offshore-on keresztül tulajdonolják az összes hazai cégüket. A sor végtelen. Ezek közül bármelyikre rászállva legalább három nagyságreddel több pénz lehetne beszedni...

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#16) SkyLine3000 válasza pilóta (#11) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ez az egész pénztárgép mizéria csak arra volt jó, h egy csomó kereskedőt, vállalkozót megbüntethessenek, utána meg jönnek ezzel az 50e ft-al, ami be van építve a pénztárgép árába. Én, mint kereskedő nem kértem azt a nyomorult online pénztáregépet, erre folyton minket fenyegetnek mindenféle szankcióval, holott nem én rendeltem, nem én voltam trehány.
Ettől nem fog kifehérdeni a gazdaság. Csak arra volt jó, h pár ember, akiket nem kívánok megnevezni, jól megszedje magát.
Az egész egy nagy vicc, kib@szás!
Ezzel csak azt érte el a kormány, h nem kevés embert magukra haragítottak, akik biztos, h a válaszáson nem rájuk fognak voksolni.
Persze olyan vállalkozások, ahol elfolyik egy csomó pénz, oda nem kellett megvenni ezeket a nyűves pénztárgépeket.
Kapott már vki fodrásztól, gázostól, vizestől, stb számlát, blokkot??? Ugye nem.... Nekik nem kellett online pénztárgép. Vicc!
Hogy a kedves kínai nagykereskedésekről ne is beszéljek, ahol körberöhögik az embert, ha megemlíti a számlát. Csak ugye a kisembert lehet mindenhol agyonvágni.

(#17) Zotya84 válasza MCGaiwer (#13) üzenetére


Zotya84
őstag

"Ennek ellenére most sajnálod kiadni azt a kevés extra pénzt, csak azért, hogy több lehetőség legyen a szabálytalanul eljárók felderítésében."

Sajnos nem egy boltot ismerek, ahol ez annyira nem is kis pénz... Plusz a jelenlegi helyzeten, amikor az emberek annak örülnek, hogy úgy-ahogy meg tudnak élni, szerinted mekkora forgalom kellene ahhoz, hogy ez a tétel tényleg csak kevés extra pénz legyen?

Plusz ezzel csak az a baj, hogy az, aki eddig nem üttögette szépen a tételeit, az a vevőkörének ezután sem fogja, míg minden ismeretlen egyénnek igen. Hogy lesz ebből tisztulás? (Mikor anno egy köztudomásúan APEH-os dolgozó akart tőlem számla nélkül vásárolni - és nem szívatásból, hanem vérkomolyan gondolta a dolgot, merthogy ő is pénzből él, és hogy az nekem is jó; azért az milyen? Persze nem jött össze neki, még akkor sem, ha a konkurenciánál meg tudta volna oldani - bár így is tőlem vásárolt.)

Így sajnos az a több lehetőség érdemben nem is lesz annyival több.

A cikkhez meg: Ezzel beismerték, hogy lehetetlen volt a teljesítés határidőre. Ennyi. Már csak azt nem értem, hogy miért nem lehetett volna normális módon megoldani a dolgot?! (Ötlet-Tervezés-Eszközpark létrehozása-Értelmes határidő kiszabása a cserére) Mint ahogy a ma kapott email tartalmazza, a 300-asokat majd januárban kezdik el szállítani, úgyhogy az utolsó előtti napon megrendelt gép majd csak valamikor márciusban fog megérkezni számításaim szerint...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#18) Kobe válasza MaUser (#15) üzenetére


Kobe
veterán

Azert en nem irnam igy le, rengeteg olyan vallalkozoi kor van akik eletvitelszeruen epitenek arra, hogy semmit nem utnek be - pl kinai kajaldak 90%-a, gyorsettermek, irodaszer kereskedok, stb. Amit igazan pofatlansagnak tartok, hogy ezt nyugodtan, az apeh teruleti irodatol 200 meteres hatotavban.

Azert ha a navosok megtanulnak logikusan gondolkozni, es megnezik hogy mondjuk egy olyan varosreszben ahol 5 hektarra jut 3 db 1000+ fot foglalkoztato ceg irodakomplexuma, az ettermek pl miert havi 20-30akat utnek csak be, akkor jol helyrerakjak ezeket.

Nem azert mert ettol kisebb lesz a kozteher, hanem azert mert amikor en elmegyek megvenni a sajtostallert a tecsoba, en sem valaszthatok hogy akarok e afat fizetni vagy sem. Akkor neki sem kene, mert epp olyan napja van

(#19) dabadab válasza MaUser (#15) üzenetére


dabadab
titán

"Kismilliószor ki lett tárgyalva, hogy semmit nem segít a szabálytalanságok felderítésében. :U"

Én ilyenre nem emlékszem. Volt pár ex-has kijelentés olyanoktól, akik a kijelentések tartalommentessége alapján nem nagyon lehetnek képben, hogy ez semmit nem segít, de azok, akik tényleg ismerik a trükközéseket, határozottan azon az állásponton voltak, hogy ez az online jelentgetés határozottan megnehezíti a simliskedést, sőt, egészen biztos vagyok abban is, hogy az elemi adatokon remek adatbányászatot meg kockázatelemzést lehet csinálni.

Az egész ügyet nagyon sok szempontból lehet kemény kritikával illetni, de pont maga az alapelképzelés stimmel.

(#18) -=Libria=-: az, hogy előtted nem ütik be, nem jelenti azt, hogy az év végén nem állnak neki nyugtákat gyártani

(#17) Zotya84: ebben az ügyben folyamatosan jöttek az ilyen "beismerések", az első határidő 2013. április 1. volt, addigra a minisztérium se készült el a specifikációval

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20) Kobe válasza dabadab (#19) üzenetére


Kobe
veterán

és az kevésbé illegális ? :) mindkettő a valós bevétel eltitkolására megy rá...

(#21) Zotya84 válasza dabadab (#19) üzenetére


Zotya84
őstag

Tudom, de az késnek a hátukban történő megforgatása típusú beismerés...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#22) dabadab válasza Kobe (#20) üzenetére


dabadab
titán

Nem kevesbe illegalis (sot, ellenkezoleg), csak eppen a NAV-nal mashogy latszodik a dolog, nem ugy, hogy semmit sem utottek be.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#23) MCGaiwer válasza EmberXY (#14) üzenetére


MCGaiwer
addikt

attól se lesz kevesebb a közteher, hogy rendőr bácsi lekapcsolja Alejandrót amint 30cmes kést akar a hátadba vágni. Ilyen alapon akkor Rendőr bácsit se fizessük, hiszen NEKEM se több, se kevesebb közterhem nem lesz, nem számít hogy van-e kés a hátadban vagy nincs....

és itt most az 1500ftos mobilnet díjat lehet úgy érteni, mint a rendőri fegyverbe a golyót... Igazából nekem úgy lenne a legjobb, ha nem vennének lőszert a szolgálati fegyverbe, hiszen meg lehet oldani anélkül is.
Nem feltétlenül szükséges, de sokat segít ha van.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#24) vittorio7


vittorio7
őstag

Ma beszélgettem egy webáruházas ismerőssel, és olyan volt az üzleti modelljük, hogy volt személyes átvétel is.
Úgy néz ki, hogy csak futáros kiszállítás lesz náluk ezentúl.
Elég fájdalmasan élik meg ezt a pénztárgépes változtatást. Szerinte ez árnövekedéshez fog vezetni a sok kis üzletben, és csak a nagyok maradnak fenn a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#25) timea1991 válasza vittorio7 (#24) üzenetére


timea1991
tag

én a bolt ahová járok nem ütnek be a pénztárgépbe semmit,kockás fűzetbe számolnak.mindenki ott csal ahol tud

(#26) vittorio7 válasza timea1991 (#25) üzenetére


vittorio7
őstag

Csak ezt a boltot egy 500Ft-s malőr miatt megvágta a NAV 300 ezerre. Meg azóta jól rájuk szálltak.

És itt a büntetés mértékén van a hangsúly. Mert a kicsiket kivégzik de pl. ez egy aránytalanul alacsony büntetés volt a Tesconak.

De például törvényesen is lehet már szeretett hazánkban pénzt mosni.

(#27) MaUser válasza dabadab (#19) üzenetére


MaUser
addikt

Igen megnehezíti egy kicsit, megszüntetni nem fogja. Adatelemzést pedig lehet csinálni, csak az nem lesz bizonyíték. Amit tudnak bizonyítani, hogy nem adott nyugtát. Ezt eddig is tudták. Szintén lehet bizonyítani, hogy nem számolta el bizonyos nyugtákat, de ezt lehetett eddig is. Ezt könnyíti, ezt eddig is tudták volna ellenőrizni, ha akarták volna.

Könyvelőként kérdezném, hogy hol látod azt a pontot, ahol ez a nyugta nem adásának megszűnését elősegíti? Továbbá hol szünteti ez meg a számlagyárból bevont kamu költséget, amivel jóval nagyobbat lehet szakítani és nem kell az év végi számlagyártással vacakolni? Elég egy kézzel írt akár több tíz vagy százmilliós számla és kész is vagy. (Ok, nem ilyen egyszerű a gyakorlatban, de majdnem.) Esetleg az ugyanazon helyen működő cég folyamatosan új kézbe adását papíron, hogy egyáltalán ne kelljen semmi adót fizetni (Libria kínai kajáldája pl.)?

-=Libria=-: Ez teljesen jogos, de egyrészt ez ellen baromi egyszerű védekezni a "véletlen" törvényhozási lyukak miatt*, másrészt nem tipikusan a sarki fodrász a legnagyobb gond a rendszerben, btw. rá egyébként sem vonatkozik, a kínai helyén pedig hetente más cég üzemel. Sokkal nagyobb gond Csányi és társai szingapúri offshore birodalma. Ott konkrétan 10-100mrd-k úsznak el, amire évente a mindenkori mszp+fidesz megszavazza az éves hazahozatali adókedvezményt. :U A nagyobb magyar cégek jó része már így működik, a multik meg simán számláznak haza. Azt, hogy egy T-nél a macedón telekom felvásárlásánál a német szakértő díja éppen hány mrdFt volt, nehéz indokolni. Biztos jó tanácsot adott. Tecsónak meg svájci leány gyártja a számlát és tized annyi nyereségadót fizet itt, mint átlagban, pedig ugye máshol is optimalizál ám ezerrel.

*Kedvenc példám amikor 2008-ban eszméletlen bukó volt a tőzsdén, a fidesz+mszp koalíció megszavazta, hogy akkor visszamenőleg lehessen már a mostani bukta terhére visszaigényelni a korábbi tőzsdei tevékenység nyereségének már régebben befizetett adóját. Ez volt az évtized vicce. :U (Nem az hogy bevezették, az logikus, csak hogy úgy kezdték, hogy akkor visszamenőleg, mert sokat buktak a haverok...)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#28) d.j válasza dabadab (#19) üzenetére


d.j
csendes tag

Igen, kismilliószor ki lett tárgyalva és bebizonyítva, hogy ez nem fog segíteni. Aki eddig nem ütötte be a bevételt a törzsvendégnek, az ezután sem fogja.
A nagykasszás rendszereknél ment a nagybani csalás és nem vagyok meggyőződve arról, hogy ezzel meg fog ez szűnni. Persze ha ezeknél csak 10 %-al vagy ne adj isten 20-30 %-al csökken a csalások száma, az már milliárdokra fog rúgni és el lehet sütni a sikerpropagandába. De a kisvállalkozókat ez nem fogja vigasztalni, hiszen így is kidobattak velük az ablakon 100 eFt-ot. Inkább én is elmentem volna egy hétre ennyi pénzből nyaralni.
Magyarul a nagy áruházláncokat, multikat kellet volna megregulázni, nem a kisboltosokat beleverni egy oktalan kiadásba.

(#29) Kobe válasza MaUser (#27) üzenetére


Kobe
veterán

Nyilvan ez egy jelzeserteku lepes. A jelenlegi szabalyrendszer lehetoseget ad a korbeszamlazasra, offshore ceg alapitasra, stb. De a tenyleges bevetel eltitkolasara nem. En is ezzel kezdenem, elobb betomnem a csonakon az apro lyukakat, mielott nekivagnek a tajtekzo dunanak mondjuk.

Az hogy a tecso hogy adooptimalizal, annyira nem izgat mert blokkot legalabb kapok, evnel, kisboltban meg kbaz esetek 40%ban...

(#30) MaUser válasza Kobe (#29) üzenetére


MaUser
addikt

A tesco évente kb. 200mrdFt-ot nem adóoptimalizál, hanem simán ennyi adót csal el. Baromira nem ugyanaz. Adóoptimalizálás lenne, ha a kivitt tevékenység mögött lenne valós teljesítmény. Csak ugye ezt nem lehet ellenőrizni, illetve senki nem akarja. (vö Horváth András mit mondott) Ehhez képest, hogy a sarki fűszeres nem ad számlát, semmit nem számít nemzetgazdasági szinten. A tesco féle cégek megfogásának kéne lennie az elsőnek. A másodiknak a szingapúri offshore-ok mögé bújt nagyvállalkozóké. A harmadik a cégtemetők felszámolása: cégalapítás tiltás többszörösen bukott válalkozást vezetett személyeknek, cégalapítás lakcímhez kötése, stb. Ha az így minden évben elveszett 1000-2000mrdFt megvan, azután illene csak foglalkozni a pénztárgépeken talán nyerhető 10-20mrdFt-tal. (Bár ez szimplán veszteséges lesz szvsz.)

Itt érdemes ránézni az adózott eredményekre, főleg tesco, t-kom szintjén. E-on is ide tartozik, de ott ugye a hatósági ár miatt még talán hihető a dolog. Samsung, MVM, Nokia hozza papíron a "biztonságos" 4-5%-os kimutatott hozamot, ahogy a MOL is. Ránézésre azt mondanám, hogy Audi könyvel tisztességesen egyedül, de mivel van ott ismerős, inkább nem mondok semmit. :(((

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#31) grabber válasza MaUser (#30) üzenetére


grabber
addikt

Írtam volna erre én is,de aki nem szemellenzővel mászkál az tudja kire nem szabad szavazni.
De majd a külföldi magyarok hála a kettős állampolgárságnak,eldönthetik,hogy itthon ki írányítson.
Nem hittem volna,hogy 3 év alatt ilyen sokmindenre képesek.Még karácsonykor is pályázatot nyert a közgép.De lelkesek.

Szerk: Eddig a nagy multikra külön specialista Navosok voltak,de hála az kormánynak ezt odaadták a helyi navosoknak.Egy képzetlen tapasztalatlan mit csináljon egy akkora multival mint az Audi,Nokia?

[ Szerkesztve ]

(#32) EmberXY válasza MCGaiwer (#23) üzenetére


EmberXY
addikt

"Ilyen alapon akkor Rendőr bácsit se fizessük, hiszen NEKEM se több, se kevesebb közterhem nem lesz, nem számít hogy van-e kés a hátadban vagy nincs...."

Véleményem szerint az egyének szempontjából a közbiztonság közös ügy (vagyis engem ugyanúgy érdekel az, hogy más hátában van a kés, hiszen ha ott van, akkor az enyémben is lehetne, és így nekem "megéri" az esetleges többletkiadást az, hogy az enyémben és máséban se legyen), az üzlet/kereskedelem pedig magánügy.... Az üzletek, kereskedők egymás konkurenciái, nem hiszem, hogy foglalkoztatná őket, hogy a másikkal mi van, csak az, hogy nekik mennyire könnyű/nehéz fent maradni, egyénileg pedig igenis foglalkoztatja őket, hogy mit vesznek még ki a zsebükből.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#33) MCGaiwer válasza EmberXY (#32) üzenetére


MCGaiwer
addikt

tehát egyik törvényszegés megszüntetése érdekel, mert téged is érinthet, a másik megszüntetése meg nem érdekel, mert az magánügy...

foglalkoztatja a cégeket, hogy a másikkal mi van. Ha két versenytárs közül az egyik lényegesen kevesebb közterhet visel, akkor a másiknak jóval nehezebb az egyéni fennmaradás. És mint írtam, nem ez fogja megoldani a problémát, de olyan mint a szolgálati fegyverbe a lőszer: megkönnyíti az intézkedést.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#34) Kobe válasza MaUser (#30) üzenetére


Kobe
veterán

azért nem mondanám hogy a kiskereskedők által elcsalt pénz aprópénz, ha összesítve nézzük - a mi utcánkban van csak 4 kínai kajálda, 3-4 török kajálda, és még legalább ugyanannyi zöldséges, trafik, illetve kisbolt. Blokkolni egyiküknek sem a elgkedvesebb szokása. Gyanítom a napi szinten elcsalt összeg többszöröse a fizumnak, és ez csak pest 1 utcája, kiváncsi lennék az országosra.

Quick winre játszanak, ez nyílvánvaló, de sajna a multik ellen ami mögött a KPMG, Ernst & Young meg Deloitte féle adótanácsadók vannak, nemkicsit átfontoltabb, alaposabb lépés kellene - pl betömködni az adózási rendszerben tátongó lyukakat.

(#35) Cathfaern válasza MCGaiwer (#33) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából a vicc, hogy az adócsalás pont ugyanannyira érint mindenkit, mint a közbiztonság. Minél több cég csalja el az adót, annál kevesebb bevétele lesz az államnak, és annál több adót fog beszedni a lakosságtól (illetve olyan adónemek formájában, amit nem, vagy nehezebb kikerülni)

(#36) MaUser válasza Kobe (#34) üzenetére


MaUser
addikt

Deloitte-ról tudnék mesélni. :DDD Nem véletlenül onnan jött Oszkó sem és persze a mindenhez értő Szilvásy sem a szakértelme miatt kapott ott jól fizető állást a bukása után. (vö. Schröder- Gazprom+Rotschild). Nagyon egyszerűen be lehetne zárni a kiskapuk jó részt, csak ugye nem érdeke sem a fidesznek, sem az mszp-nek.

A kis cégek is nyilván sokat csalnak, de pl. az 500 legnagyobb cég termelte meg a magyar GDP 53%-át 2012-ben, ez idénre a Merci/Audi további felfutása, illetve a kivándorlás miatt még jobban eltolódott várhatóan. Egy 10-20efős vidéki városban a kényszervállalkozóktól és a pénztárgépet üzemeltetőktől sok pénzt nem tudnál beszedni, ha akarnál sem, mert náluk is alig fordul meg valami. Ha el is csalnak akár havi fél milliót is darabonként (nagyon forgalmas kajálda) sokat nem oszt, nem szoroz a nagyokhoz képest. Akkor inkább 500 kajálda helyett érdemes lenne az 500 nagynak a körmére nézni, de ugye erre nagyon nincs akarat, ha meg az ember bejelentést tesz szabálytalanság miatt, akkor a NAV elsikálja, szintén tapasztalat...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#37) MageRG válasza Cathfaern (#35) üzenetére


MageRG
addikt

"Minél több cég csalja el az adót, annál kevesebb bevétele lesz az államnak, és annál több adót fog beszedni a lakosságtól."
Ilyenkor mindig el lehet gondolkodni van-e értelme ennyi adót beszedni, vagy megpróbálhatnánk kevesebből is kijönni. Egyébként a cégektől beszedett adó egy részét is lakosság fizeti meg. :U
Ezt nem azért írom mert szerintem az adócsalás OK dolog.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#38) #06658560 válasza pilóta (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Igen, a HU-GO is alkalmas volt a feladata ellátására. Csak azok a mocskos túlterhelők... :U

(#39) MaUser válasza #06658560 (#38) üzenetére


MaUser
addikt

Túlterhelők?!? Kiflicsücsök-tolvaj néni elmondta, hogy az kérem hackertámadás volt és hát egy ilyen hölgy aki a manyupunkat is megvédte, már csak tudja. (hányós smiley nincs?)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#40) #06658560 válasza MaUser (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Igen, túlterhelők. túlterheléses támadás érte a rendszert.

(#41) DS39 válasza pilóta (#7) üzenetére


DS39
nagyúr

pl. a Telekom nettó 1990 Ft-ért hirdeti. [link]
egy kis nyereséget rápakoltak maguknak vagy hogy is van ez a hatósági ár?
(korábban nettó 2300 Ft-ért adták a szolgáltatást, tehát csökkentettek, de...)

[ Szerkesztve ]

(#42) pilóta válasza DS39 (#41) üzenetére


pilóta
nagyúr

Valszeg még nem frissítettek az ünnepek miatt. Majd holnap délután nézd meg...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43) DS39 válasza pilóta (#42) üzenetére


DS39
nagyúr

igazad lehet. mindenesetre a szolgáltatóknak így azért nem lesz akkora buli, mint amekkora plusz szerződés adminisztrációs és call centeres forgalmat hoz ez az egész. nem tudom a T-Mobile Austria mennyiért biztosítja a szolgáltatást/sim, de ezzel a hatósági árral szépen megcsapkodták az ebből várt nyereséget.

(#44) EmberXY válasza DS39 (#43) üzenetére


EmberXY
addikt

"...de ezzel a hatósági árral szépen megcsapkodták az ebből várt nyereséget..."

Majd választás után helyrehozzák, addig meg csak kibírja valahogy... :DDD

Up the Irons!

(#45) pilóta válasza DS39 (#43) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én annyira nem sajnálom őket. Igazából mindhárom cégnek teljesen kiépült a hálózata, ügyfélszolgálatuk is megvan. Az adatforgalom minimális, a rendelkezésre állás a kulcs, de az is működött eddig is. Ez talált pénz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#46) nyunyu válasza pilóta (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

De szerintem ez a legkevesebb, egy mobilszolgáltató havi 1500 Ft-ért vállalja a 24 órás rendelkezésre állást, meg a hálózatot fenntartja. Ennyi. A mobilforgalom gyakorlatilag 20 fillér, olyan kevés adat ez igazából, úgyhogy ezért ennyi. Lehet vitatkozni, hogy sok vagy kevés, szerintem tisztes haszna van rajta a külföldi mobilcégnek.

Regebben ettermi fogyatekosokkal fogalkoztam, akkoriban egy jol porgo etterem penztargepenek EJje napi 3-4MB adatot rogzitett.
Ezt akarhogy szamolom, havi 100-120MB adatforgalom.

Nem tudom elkepzelni, hogy egy 0-24-ben nyitvatarto hiper penztargepe tullepje egy honap alatt az 1GBt.
1GB mobilinternetet meg amugy is 2.5k-ert osztogatjak a szolgaltatok.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.