Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petya25


Petya25
addikt

Érdekes, hogy egy ágon van a +12, brutál az az amper. :Y

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#2) P00By válasza Petya25 (#1) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem gyenge, mondjuk úgy! :D

(#3) jambiyya válasza Petya25 (#1) üzenetére


jambiyya
őstag

Naja.
Érdekes az is, hogy egy 8 centis kavaróval oldották meg, és "silencer" a cucc.

(#4) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Azért a Silver fokozat már valami.

(#5) Devid_81 válasza jambiyya (#3) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gondolom folyamatos 750-850Wattnyi terhelésnél megmutatja azért a foga fehérjét.
Bár ezt gondoltam a hypro-700as tápról is, és tényleg csendes, mondjuk ezt sem tudtam még agyon terhelni, mert nincs mivel :)
Mindenesetre az a 12Voltos kimenőág az tényleg elgondolkodtató, ez hatalmas áramerősség ekkorát nem szabadna egy ágon :U

...

(#6) mephi666 válasza Petya25 (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

elég szép tényleg az az amper... (főleg, hogy már kb 1/1000-e is halálos lehet ha közvetlenül a szíven áthalad...) nekem a 80plus silver minősítés tetszik igazából... nem sokan büszkélkedhetnek vele... 80plus goldot kapó tápról meg még nem is hallottam... megkapta már valamelyik gyártó? mi kell hozzá? folyamatos 90%os hatásfok fölötti érték? :) az ára viszont khm... enyhén sok... ennyiért átlag felhasználó táp/ház igényét ki lehet elégítene... minőségi kategóriából... nem épp otthonra tervezték "nem tuningoló" embereknek... főleg, hogy jönnek mondjuk a kisétvágyú radeonok is 40nm-en...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) eziskamu válasza Devid_81 (#5) üzenetére


eziskamu
addikt

Lehet, hogy gondoltak azokra, akik kocsit indítóznának róla ;]

(#8) X Factor válasza Petya25 (#1) üzenetére


X Factor
addikt

Miért lenne érdekes. Inkább végre...

Make things work

(#9) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Szép, jó, erős, hatékony. --> Felesleges, drága.

(#10) Devid_81 válasza eziskamu (#7) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gyors töltőnek is elmenne csak kicsit többet kellene leadjon, olyan 14.4V körül :)
Ezt az áramerősséget még az IFA Akku is megirigyelné :DDD

Lehet Orosz piacra szánták?! :DDD

...

(#11) jambiyya válasza eziskamu (#7) üzenetére


jambiyya
őstag

Lol! :)

(#12) Messzala válasza Devid_81 (#10) üzenetére


Messzala
csendes tag

Na ilyen tápra aztán akkora szükségünk van, mint egy falat kenyérre. :W igazából azokra gondoltak, akik játék közben nem tudnak figyelmet szentelni az uborkaföldjük megvédésére. Egyszerűen rákötik a 12V-os ágat a kerítésre és kész. :DDD

(#13) Neil Watts válasza Messzala (#12) üzenetére


Neil Watts
veterán

MUHHAHAhAAA! :DDD LooL :D
Ez jó volt, az év kommentje :D

(#14) syC


syC
addikt

74A :U

:R

(#15) Celtic válasza X Factor (#8) üzenetére


Celtic
tag

Biztos, hogy nem egy ágon megy, csak összesítették. Szabvány szól erről, kérem.

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#16) Mr.Csizmás válasza eziskamu (#7) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Kocsit?! :Y

Ezzel egy szergejt (M62) is beindítasz... ;]
(régi kép)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17) -XadAnuX+ válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

:DDD

(#18) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Mégis miért jobb egy ekkora teljesítményű tápnál, hogy egy 8cm-es ventit raktak hátulra és nem egy 12-14cm-est alulra? Mert régen voltak ilyenek tápok, hogy hátulra került a venti. Aztán rájöttek, hogyha alulra teszik, akkor alkalmazhatnak sokkal nagyobb ventiket is. Akkor ez most mé'?

[ Szerkesztve ]

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#19) Sonja válasza Celtic (#15) üzenetére


Sonja
veterán

Amit régebben pl. az Enermax magasról lesz... leszamócázta. :DDD ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20) D.Orion válasza mephi666 (#6) üzenetére


D.Orion
veterán

80Plus:
Terhelés: 20%-50%-100% Hatásfok: 80%-80%-80%

80Plus Bronze:
Terhelés: 20%-50%-100% Hatásfok: 82%-85%-82%

80Plus Silver:
Terhelés: 20%-50%-100% Hatásfok: 85%-88%-85%

80Plus Gold:
Terhelés: 20%-50%-100% Hatásfok: 87%-90%-87%

Akad Gold minősítésű táp is, bár sok számunkra ismeretlen gyártótól származik, de ha gondolod itt körbenézhetsz.

(#21) sz0k3e_ válasza mephi666 (#6) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

[link] itt találhatsz Gold fokozatot megkapó tápot is, nem is egyet.
Viszont ekkora teljesítménynél az a "Silver" egyáltalán nem csoda, sőt az lenne nagyon gáz, ha nem kapna legalább ilyen fokozatot. Transzformátort(itt tápot) minél nagyobb teljesítményben gyártanak, annál jobb lesz a hatásfoka. Az egyéb elemek, pwm vezérlő, venti, vasveszteség eltörpül már ekkora tápok esetén, hisz 20%-os kihasználtságban is már majd 200W-ot ad le...
Az iparban egyáltalán nem ritka a 99% feletti transzformátor hatásfok (ezt nekünk órán úgy magyarázták, hogy gondoljunk bele pl. nagy országos távvezeték transzformátora 100MW, ha ez "csak" 99%-os hatásfokkal menne, akkor 1MW hő ott disszipálódna. Az meg khm. :DDD )
Szóval ha már becsülendőt akarsz, akkor a Dell RM112 235W-os tápja, ahol megcsinálták a 90+%-os hatásfokot, na az kemény.

#15: Szerintem meg simán megy egy ágon, max nem írják rá hogy ATX szabvány, csak, hogy kompatibilis. Nem egy ilyen táp van a piacon

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#22) twollah


twollah
nagyúr

80mmes ventilator?
Nekem kevesnek tunik.

(#23) D.Orion válasza twollah (#22) üzenetére


D.Orion
veterán

Ugyan már, minden csak fordulatszám kérdése. :DD

(#24) venember83 válasza Petya25 (#1) üzenetére


venember83
nagyúr

Keményebb tuningnál jól jön, azonban vagyonvédelmi szempontból nem ideális, kb. lehetetlen túláramvédelmet gyártani rá.

(#25) mephi666 válasza sz0k3e_ (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, kicsit utánagugliztam én is közben... tényleg akad... :) csak azért ugrott be, hogy itt ez becsülendő, mert ott volt a múltkori 2db nagyteljesítményű asus "gémertáp" és ott csak a 80plus minősítés volt meg... még bronzra se futotta :S

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) Solten válasza Messzala (#12) üzenetére


Solten
addikt

:C

Saor Alba

(#27) sz0k3e_ válasza mephi666 (#25) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

hát az sz*r ügy :DDD
amúgy ha megnézed a gold minősítéseket, a nagy részük mind ilyen bika táp, >500W :U

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#28) mephi666 válasza sz0k3e_ (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt is van, csúcsminőségű gémertápok... 850/1000w és még bronzra sem futotta... amúgy hatásfokban durván számolva egy 400w/70%-os tápnál 120w, 1000w/80%-nál pedig már 200w... ami csak úgy "elúszik" :S nem csak a teljesítmény számít... minőség, hatásfok, ágankénti áramerősség meg minden... elég komplex dolog a tápok világa :) sokan meg úgy választanak tápot, hogy bemennek a boltba és vesznek egy 450w-os vargáné féle tápot 4ezerért és kész... aztán csodálkoznak, ha kifüstöl 2héten belül és viszi magával a fél rendszert :S

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) brd


brd
nagyúr

Ilyen tápegység mi a töknek? Hogy lehet ezt ésszerűen kihasználni? Egyébként jó lehet mellette üldögélni, teljes terhelés alatt, 1 KW-os fűtés a szobában... :D

The only real valuable thing is intuition.

(#30) nádasi válasza Ricco_hun (#18) üzenetére


nádasi
tag

Ezzel magyarázza gyártó. Egyébiránt külföldi lapok nem dicsérik Silencer 750-es hangját.

...és twollahnak is.

[ Szerkesztve ]

(#31) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

:C

(#32) Dyno


Dyno
veterán

910W......húúúha, de legalább egy ágas, hmmm és van egy olan érzésem hogy ugyan csak Sea bél :K De elhiszem hogy elég bele a 8centis venti, de ide oda a silver fokozat, ha valaki 600W-al leterheli akkor már igen csak közel 100W-ot kell kiszívnia a tápból, hát akárhogyan nézzük, inkább egy 12centis ADDA-val oldották volna meg.

(#33) Barney™ válasza Dyno (#32) üzenetére


Barney™
aktív tag

ez a 8centis veni tényleg érdekes megoldásnak tűnik ;]

(#34) Mystic


Mystic
tag

A silver fokozat szép, bár ilyen erős táp felesleges. Viszont már itt az ideje, hogy az alsóbb osztályokban is egyre több silver, esetleg gold fokozatú táp legyen. Egyre több és egyre erősebb elektromos berendezéseket használunk, így nemcsak a pénztárcánkat kíméli, hanem a környezetet is.

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#35) bartucc


bartucc
addikt

Sztem baromira felesleges ekkora táp, a Tri-SLI-hez kellhet, annak meg nem sok értelme mint tudjuk :))

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#36) Barney™ válasza bartucc (#35) üzenetére


Barney™
aktív tag

Kellhet ez sima SLi-hez is már.. :R

(#37) Barney™ válasza sz0k3e_ (#27) üzenetére


Barney™
aktív tag

Azért vannak kivételek :

[link]

van belőlük 360W-460W -ig is

(#38) zed1983


zed1983
őstag

Az oké, hogy az egyre nagyobb hatásfokon járó tápok egyre kevésbé melegszenek, de hogy egy majd 1KW-os tápot csak egy 8cm-es venti tartson hűvösen, az egy kicsit nekem gyanús... :U

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#39) zed1983 válasza Dyno (#32) üzenetére


zed1983
őstag

Ez biztosan nem kerül be a Silentpcreview oldalra :DDD

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#40) sz0k3e_ válasza Barney™ (#37) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Ez most mire kivétel?:D Ez csak bronze, de amúgy pont én linkeltem egy 235W-os Gold-ot :P
Amúgy sztem sima SLi-hez elég 5-600W, még atomrahúzva is :U

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#41) #65675776 válasza D.Orion (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

AcBel (1), CWT (6), Dell (2), Delta (2), Enermax (3), Flextronix (1), FSP (2), High Power (2), Hipro (2), NXP (1), OCZ (1), Seasonic (3), Thermaltake (5). Nem tudom melyik bolygón élsz, hogy ezek számodra ismeretlen gyártók...

(#42) Barney™ válasza sz0k3e_ (#40) üzenetére


Barney™
aktív tag

Csúnyán elnéztem :C

(#43) Dyno válasza #65675776 (#41) üzenetére


Dyno
veterán

NXP, Flextronic,High Power....ezeket még megértem, bevallom őszíntén Flextronicról még én se hallottam, de a többi emg alapvető márka ami a magyar piacon is megtalálható, szóval nem ezen a bolygón :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.