Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

A várható árról lehet tudni valamit?

(#2) shteer


shteer
titán

egy Tt hűtő ami szép és jó is? :Y

..szerintem jónak tűnik

(#3) X@b3e


X@b3e
addikt

TT, akkor passzívan is minimum 20dB ;]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#4) v.tom válasza X@b3e (#3) üzenetére


v.tom
őstag

:D Van benne némi igazság.

(#5) mephi666


mephi666
nagyúr

frankó, de létezik flexibilis sli átkötő vagy mi a nyűg? :) mert a hőcső és a borda rendesen takarnak ott...
amúgy pofás megoldás, de a csúcskártyákra nem lehetne silent megoldást csinálni úgy, hogy ennél jóval magasabb lenne a borda mégtöbb lamellával meg hőcsővel? lenne vagy 1kiló, de szép lenne a 4850/70x2-ket (amik tesztek alapján elég hangosak) így hűteni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) X@b3e válasza mephi666 (#5) üzenetére


X@b3e
addikt

48xx szériát egy komplett réztömbbel sem lehet passzívan meghűteni

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#7) lsc válasza X@b3e (#6) üzenetére


lsc
nagyúr

A gt 2xx-et lehet ?

Az élet kegyetlen .

(#8) mephi666 válasza X@b3e (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez csak költői kérdés volt... :) mert szerintem jó lenne valami halkabb megoldás azokra a kártyákra... tesztek alapján süvíthetnek rendesen :)

sli-t hogy kötnek össze itt? útban van minden a képen...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) NoLF


NoLF
addikt

"A termék 180 x 123,3 x 68,6 milliméteres befogadó méretekkel rendelkezik, súlya 260 gramm, várhatóan pár héten belül megjelenik a boltok polcainak is."

;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#10) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

ez aztán marhajó, jóhogy még a GForece2 MX400-al nem kompatibilis.
azt nem értem ha valamibe pénzt ölnek, akkor miért nem lehet normális munkát végezni :(((
a kis picsa kártyákra gyártják a vackokat, a 9800GT/GTX meg a HD4850/70 meg süljön meg.

nem értem ennek mi értelme, ami gyári hűtéssel is képes normálisan üzemelni, arra gyártják a csicsát, ami meg úgy sz@r gyárilag ahogy van, azt meg hagyják.
érdekel stratégia :U

#8 mephi666 : az nem számít hogy nem tudsz SLI-t mert útba van a cső, az a lényeg hogy a csicsa meglegyen, a praktikusság és a hasznosság csak sokadrendű ;)

[ Szerkesztve ]

(#11) v.tom válasza Zé_Mester (#10) üzenetére


v.tom
őstag

Ez igy igaz. Sajnos mostanában ez tendencia. Bezzeg a régi szép időkben a zalman szenvicsek. Azok legalább jók is voltak.

(#12) nesa válasza Zé_Mester (#10) üzenetére


nesa
veterán

Nem foldi igenyeket tamasztasz:)

Amuyg a PH! amiket lekozol uj cuccokat olyan mint a 80 as evekbe az auto motor volt minden csilivili autot megirtak ami megjelent de kapni b...meg nemlehetett ,1x ha 6 honapig csak olyan cuccokat kozolnenek le amit bemegyek 1 nagyobb PC boltba es kapni is lehet nem kene cikket irni legalabb 3 honapig.

[ Szerkesztve ]

(#13) X@b3e válasza lsc (#7) üzenetére


X@b3e
addikt

Azt sem, de ez gondolom triviális, nem soroltam fel az összes kártyát, amit nem lehet vele, csak azt, ami szóba került...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#14) rauschie


rauschie
senior tag

fx5800 Ultra...te jó ég, mikor volt már az :))

(#15) nesa válasza rauschie (#14) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem tok eletszeru hogy a 1,5-2k erteku FX kartyara 10-15k er veszel hutest :D

(#16) Khaal válasza Zé_Mester (#10) üzenetére


Khaal
őstag

8800GT-re rá lehet rakni, és az azért már nem egy rossz kártya, a gyári hűtése meg nem a legtutibb. 9800GT meg lényegében ugyanaz, vagy változtattak valamit a nyákon is?

Mondjuk én is örülnék egy passzív 4850-nek, arra talán le is cserélném a 3870-em, csak sajnos ez maximum álom maradhat...

(#17) simonzé


simonzé
addikt

Nem értem én ezt a tükörsima felület dolgot:
tudtommal a nagyobb felület ad le több hőt, ezért dimbes-dombos pl. a radiátorok. Na most ha fényesre polírozok egy fémfelületet, azzal a mikrobarázdákat eltüntetem a picsáb*, nemde? Tehát csökkentem a hőleadó felületet.
...
De igen!
...
De!

Na figyelj: akkor lenne szempont a polírozott felszín, ha a proc. teteje is ilyen lenne, és nem lenne köztük paszta, de nem polírozott és VAN paszta! És ez a paszta behatol a barázdákba, és több hőt visz át ha nagyobb =(durvább) a felület. Háhá! Intellektualizmussal legyőztelek, stipistopi! Te vagy a fogó!

I don't fit in. I fit out.

(#18) D.Orion válasza simonzé (#17) üzenetére


D.Orion
veterán

Uh, nálad valami elpattant :DD , sztem ezt gondold át még egyszer....

(#19) Cadal válasza Khaal (#16) üzenetére


Cadal
őstag

Ne álom, valóság. Passzív 4850, és lehet kapni is mo-n.
csak kell hozzá némi guba...

(#20) Solicidium


Solicidium
aktív tag

3870, 4670, stb? Azok azért lehűthetőek... ld. Powercolor scs3 3870-ese.

mod: #19 Cadal: Szerintem borítékolható a "forró hangulat". Gigabyte már bizonyította ezt passzív vga téren.

[ Szerkesztve ]

(#21) Solad válasza simonzé (#17) üzenetére


Solad
őstag

minel kevesbe sima a felulet annal kisebb a hoatado felulet...

____________ vs ---^---^^--^-^----

remelem ertheto :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#22) Tomi84 válasza simonzé (#17) üzenetére


Tomi84
aktív tag

persze, hőleadó felületnél jobb, ha az minél nagyobb, és abban is igazas van, hogy itt is hőleadás történik a gpu részéről, de ez itt kicsit más. A lamelláknál azért nagy a hőleadó felület, mert azok a levegőnek adják le a hőt és ugye minél nagyobb felületen érintkezik a levegővel annál jobb. De a talpnál az a lényeg, hogy a gpu a bordának adja át a hőt. Ott viszont akkor lesz a legjobb a hőátadás, ha a talp és a gpu minél nagyobb felületen érintkezik. Namost ha a talp ilyen "dimbes dombos" akkor csak a dombos rész fog érintkezni a gpu-val, így csökken a hőátadás. Ha viszont sima, úgy vlhetőleg nagyobb felületen fog érintkezni. A paszta meg ugyebér nem egy olyan vészesen jó hővezető anyag, de legalább a levegőnél jobb.
Remélem ez így érthető volt, ha nem akkor meg csak simán hidd el, hogy így nagyobb a hőleadó felület...

mégeccer elolvasva, megfordult a fejemben, hogy csak hülyéskedsz. Akkor viszont hülye vagyok és nincs humorom. Sebaj, valakinek hátha hasznos lesz a kismonológom...

[ Szerkesztve ]

(#23) Khaal válasza Cadal (#19) üzenetére


Khaal
őstag

Kár, hogy csak 1GB-s PV verzió létezik belőle. Mondjuk nem valami meggyőző a borda mérete.
Közben utánanéztem, elvileg a Powercolornak is van passzív SCS3 hűtésű 4850-ese, de az oldalukon nem találtam sehol.

(#24) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Remélem elbír azért pár újabb fajta kártyát a cuccos :)

...

(#25) mephi666 válasza Zé_Mester (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

úgy néz ki, teljesen egyetértünk akkor... a nagy bordagyártók nem tudnák kiszámolni, hogy hány négyzetméternyi területen tudna kellő hőmennyiséget leadni a 4850/70-es sorozat? mert arra gyárthatnának többezer lamellával is bordát onnantól, hogy passzív lehessen... felfelé meg haladhatnának... sli átkötőnek rés kihagyásával... és akkor mindenki örülhetne... egyébként pl leadtek 9600gt-ből is létezik silent megoldás és az szebben néz ki, párezres felárért... íme
mx400-ra meg megkockáztatom, hogy egy 10cm2-es gagyi borda és egy chipsethűtő is untig elég lenne :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) #06658560 válasza mephi666 (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

A holeadas egy dolog. De a lamellakhoz el is kell vezetni a hot, hiaba heatpipe meg kutyafule. A bordakon is vezetni kell kulso teruletre, s az mar korlatozza a lehetosegeket. Hiaba van adott rendszerben pl dupla olyan hosszu bordad, egy reszet siman levaghatod, nem befolyasolja mar a rendszert.

(#27) dy_nmq válasza mephi666 (#25) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

elég a borda is :DDD

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#28) mephi666 válasza dy_nmq (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem az mx200on volt venti is... de láttam olyanokat is tényleg, amiken nem volt... ezért hittem, hogy kellhet az mx400ra... :) jó hogy nem írták, hogy voodoo1 kompatibilis... azon még borda sem volt :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29) mephi666 válasza #06658560 (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

értem, de akkor pl nagy méretű borda, hőcsövek és egy normálisabb venti már elég kellene, hogy lehűtse, nem? rengeteg helyen írtak a zajszintjéről és nem hiszem, hogy nem lehetne normalizálni valamennyire

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30) Neil Watts


Neil Watts
veterán

wá, de jó, rámegy majd a 9600 GT-mre. :D

[ Szerkesztve ]

(#31) #06658560 válasza mephi666 (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Epp azt mondom, hogy nagy meretu borda onmagaban nem fogja jobban huteni. A ventillator azt segiti, hogy megmaradjon a hokulonbseg a levego es a hoforras kozott. A hocso meg a hoszallitasban szerepelt. A vegso homersekletet o onmagaban nem befolyasolja. Passziv hutes egyebkent nem tul szerencses, csak "termeszetes" legmozgasra tamaszkodik jelen esetben.

(#32) lsc válasza Khaal (#16) üzenetére


lsc
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#33) shteer válasza Neil Watts (#30) üzenetére


shteer
titán

csak ne éld bele magad a passzív üzemmódon játszás örömébe ;]

..szerintem jónak tűnik

(#34) Neil Watts válasza shteer (#33) üzenetére


Neil Watts
veterán

nem az lenne a fő cél :D

[ Szerkesztve ]

(#35) Ste válasza Neil Watts (#30) üzenetére


Ste
addikt

a passzív galaxy 9600gt-m házon kívül hűvös lakásban végülis csak 85 fokig melegedett :)
szal próbálkozni lehet (közvetlen hűtéssel jobb eredmények születtek, de akkor már nem passzív, hanem csak a gyárinál halkabb megoldásként lehet nevezni)

"A grafikus processzorral érintkező felületet, a lehető legjobb hőátadás érdekében tükörsimára polírozták" - szerintem ezt is inkább nikkelezték. Gondolom a borda anyaga réz vagy alumínium, amelyekből ilyen színű és fényességű felületet nem hiszem, hogy lehet készíteni

(#36) H.O.D. válasza shteer (#33) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Simán lehet passzívba játszani, ha pl. vesebeteg vagy és sűrűn kilépsz emiatt... :U

Vesebetegektől ezúton is elnézést kérek. :C

Where do you want to go today?

(#37) Khaal válasza H.O.D. (#36) üzenetére


Khaal
őstag

Én 3870-el passzívban játszok. Mondjuk a procihűtőre rá kellett raknom a ventijét, mert különben megrekedt a meleg a gép tetejében, és úgy felment 85-90 fokra is a gpu.

[ Szerkesztve ]

(#38) Alkarcsont válasza X@b3e (#6) üzenetére


Alkarcsont
senior tag

Miért is? [link]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#39) H.O.D. válasza Ste (#35) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Nem lenne logikus, a nikkel nem túl jó hővezető. Arról nem beszélve, hogy egy ilyen alakú munkadarabot nem lehet úgy galvanizálni, hogy sík maradjon a felület. Utána mindenképpen polírozni kellene, azt meg a nikkel nem csípi...

Where do you want to go today?

(#40) Nyugdíjas válasza shteer (#33) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sajnos nagyon szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy ez elvinne egy 88GT szintű krtyát passzivan. De hozzáteszem én lennék a legboldogabb, ah ez igy lenne, és már mennék is megvenni.

De sajnos nagyon nem valószinü, hogy ez igy lesz, kiindulva abból, amit msok is irnak, hogy milyen "forrú hangulat" szokott lenni a gyári passziv VGA-k környékén :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#41) Qru válasza Nyugdíjas (#40) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem is kevés lenne ez passzívban egy 88GT-re. Viszont 1-2 12-es ventivel megtámogatva, már...

#nincsbennetarcsi

(#42) X@b3e válasza Qru (#41) üzenetére


X@b3e
addikt

Úgy meg van jobb, ami gyárilag ventis

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#43) X@b3e válasza Alkarcsont (#38) üzenetére


X@b3e
addikt

Árulnak jóval szerényebb kártyákat is passzív hűtéssel, csak az élettartamuk 50% feletti arányban egy évnél kevesebb

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#44) #56573440 válasza Qru (#41) üzenetére


#56573440
törölt tag

volt terv viszonylag értelmes 88 gt passzív hűtésre is pl itt akkor meg besírt a sajntó meg a nép hogy ez mekkora már meg széttépi a foglalatot, meg hogy fér el minden mellette. ilyen a passzív hűtés, de azért el lehet szállni ezzel is :DDD

(#45) Daemon09


Daemon09
őstag

Jól néz ki, kiváncsi leszek az árára.

(#46) Coyot


Coyot
őstag

Gondolom 10k felett lesz, 5ért meg accelero S1 és megy passzívan a 4850 is... szóval ez egy drága vacak :D ellenben jól néz ki :C

Má' nem

(#47) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, nekem a 3870et elviszi passzívban a TR HR03GT. jó, légszállítás van bőven a házban, a hűtés meg helyhiány miatt nincs direkte leventizve, de akkoris. ja, hogy az laza másfélszer ilyen nehéz:)

viszont melegedési probléma az nincs, a gyári megoldást konkrétan még veri is, nem is kevéssel. mellesleg meg nem süketülök meg ha nem muszáj, ami külön jó (na a gyári hűtő vagy jól hűtött, vagy halk volt, de a kettő együtt nem ment... néha még terheletlenül se).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48) Nyugdíjas válasza proci985 (#47) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az nemsemmi... Kiváncsi vagyok, hátha én is tudok valamit kezdeni passzivba, ha beköltözök a házba, és lesz jó légáramlás.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#49) Neil Watts válasza Ste (#35) üzenetére


Neil Watts
veterán

:Y :W

(#50) waterman_


waterman_
aktív tag

egy ismerősöm vett 8600gt passzív csodát és ugyan volt pár venti a gépében a kártya olyan volt, mint a tüzes vas amivel marhákat bilogoznak. nem lehetett megérinteni. erre akkor derült fény, mikor pár véletlenszerű lefagyás történt nála játék közben. vágtam egy 12 centis lyukat a kártya fölé a ház oldalára, meg odaaggattam egy alig használt 12 centis ventit. azóta jó. addig csak sejtettem, de most már tudom, hogy a passzív videókártya hűtés csak marketing fogás. ha nincs rajta venti, akkor elé kell rakni...

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.