Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) JoeYi válasza Dr. Romano (#50) üzenetére


JoeYi
őstag

van kieg flash tiltására. No meg ott a lynx böngésző végső esetre :D

(#52) #25954560


#25954560
törölt tag

+1

mod: nem kell a szmajli utana. nem vicces h en is igy gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#53) eastsider


eastsider
nagyúr

amikor én reggeltem a PH!-ra.2005 november... akkor is full más volt a légkör...
felnéztem a magasabb rangúakra, legyen az őstag, vagy akármi... nem csak azért mert új voltam, hanem mert fel lehetett rájuk nézni...tudtak olyanokat mondani...igaz, h csak ~14í15 éves lehettem, de akkor is... mostmár nem egyre kevésbé van ilyen.. akkor még "számított" a rang... s nem a hsz vadászás, elsőzés, sunázás ment...áhh.. jó kis 6600GT topik... micsoda közösség volt az... bobbacsi, LeslieG..,rover623 :R és a többiek...

jah emlékszem ISDN-ünk volt, 64k...húúúh.... havi 5 óra volt a korlát...kemény.. ÓRÁBA.. most meg 24/7 megy a net, routernek köszönhetően, ill torrentnek...
aztán jött az 512/96-os dsl...

[ Szerkesztve ]

(#55) Rover623 válasza mephi666 (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Milyen 33.6-os modem...? :Y

2400-as "Disznóverő Gyalogmodemmel" a Baba Yaga és a Budapest BBS-eken gyürkőzni az információ és szoftveráradattal...az volt az igazi...:DDD

eastsider: itt vagyok ám...de a világ változik...ez a mostani trend nekem sem bejövős...így hát mostanában tartózkodom a szakmai hozzászólásoktól...sok haszna ma már nem lenne a régi egy-két oldalas "tanulmányoknak"...úgy sem értenék/értékelnék a legtöbben...alacsonyabb színvonalon meg nem érdemes... :(

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#56) Parci válasza eastsider (#53) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugyanolyan dolog ez, mint egy városka/község, ami aztán divatba jön, és kiköltöznek belé ezerrel a bmw terepjárós majmok, tönkretéve az eredeti légkört. imádom szentendrét, de sajnos itt is abszolút jellemző ez (no még én eleve fél éve lakom csak itt, szóval már bőven a bőrnyakú q7 tulajok után jöttem -- ennek ellenére érződik, h micsoda klassz hely lehetett ez 20-30+ éve, ha még most is egész jó).

a régi fórumos közösség/állapot sem csinálható már vissza, mert jóval populárisabb lett az oldal, és hát maga az internet is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#57) #25954560 válasza Parci (#56) üzenetére


#25954560
törölt tag

lehetne ugyan letrehozni oldalt, ami meghivasos, feladatos, ertekelos. csak eloszor is a meghivasos cuccnak igencsak negativ zongeje van, masodszor meg ezt mar nyugodtan belyegezhetnek masok sznobizmusnak, pedig lenne hangulata. csak a jatek kedveert kepzeljuk el, hogy valakik elinditjak az oldalt, majd kap par ember meghivot, akirol ugy saccolhato h ott a helye. a meghivottak elkezdenek dolgozni a vizsgamunkajukon (hw v sw) amit egyutt talaltak ki a meghivoval v az oldal atyjaval, majd ha megcsinaljak, ertekeles. ez alapjan 'megsem', 'elfogadva modositasokkal' illetve 'elfogadva' minositest kaphatna a meghivott, majd az utobbi ketto bekerulne. az elso megegyszer dobhat.
a tagok evente kellene bizonyitsanak egy ujabb vizsgamunkaval, nyilvan a nehezsegi fokat jol kene megvalasztani es a kitalalas/ertekeles is sok idot vinne el.
az eredmeny: tuti kockasag, hozzaerto es hasonlo problemakkal foglalkozo kozosseg, gyakorlati megoldasok, minimalis mellebeszeles, maximalis hozzaertes. PRO[hard|soft]ver!
kivulrol meg fujolas, gunyolas, parodiak, tamadasok.

esetleg a ph!-t is lehetne javitani azzal h az ujoncoknak x ideig csak kerdezesi joga lenne :D (idea by persu)

[ Szerkesztve ]

(#58) Parci válasza #25954560 (#57) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amennyiben kivesszük az egyenletből, hogy "és éljen is meg belőle a stáb", iszonyatosan megnő az izgalmas lehetőségek tárháza... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#59) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Senkiháziak kezében van a szoftverbiznisz!

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#60) #25954560 válasza Parci (#58) üzenetére


#25954560
törölt tag

jah, igen :D ezt kifelejtettem :DDD
ehhez kene keresni egy melot es mellette mehetne a happyneting.

mod:
TheVeryGuest: es most ezzel mit szeretnel mondani? onnan kezdve h bejon a kifejezesbe a 'biznisz' elo/uto-tag maris rohamosan hanyatlik annak az eselye, hogy nem sokpenzu hozzanemertok uzleterol van szo, hanem egy jo otlet jo megvalositasarol nem elsosorban a penzt szem elott tartva.

[ Szerkesztve ]

(#61) TheVeryGuest válasza #25954560 (#60) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Manapság nincs igényes munka. Mindenhol a kapkodás megy. Mindegy csak adjunk ki valamit gyorsan, aztán ha sokan reklamálnak, akkor faragunk még rajta. Mióta ez az internetről letölthető frissítés feature alap lett, azóta ez megy, ahogy a csövön kifér.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#62) 7


7
addikt

Bár én is a '98-ban csaffantam rá a netre, mint olyanra, az igazat megvallva akkor még kis taknyos voltam, inkább az utóbbi pár évben váltam már olyanná, aki legalább egyesek számára értéket alkotott.

Mindenesetre tény, hogy megvolt a hangulata akkoriban is az internetezésnek, most is. Ha cinikus akarnék lenni, azt mondanám, hogy ugyanannyi idő alatt jutunk hozzá a hasznos tartalmakhoz, mint régen, de a technikának hála manapság már nem várni kell rá, hanem szelektálni aközött, amit az egyre növekvő kapacitás miatt az egyre növekvő felhasználótábor összehord :P

De azért én elvagyok a mostanival is, ha eltekintek a különböző aspektusoktól, összességében nem érzem sem jobbnak, sem rosszabbnak a korábbihoz képest, inkább csak másnak. Mivel én már megtaláltam a magam helyét ebben a világban, és tudom, hogyan legyek viszonylag hatékony, élvezem az előnyeit.

És szintén hasonló álláspontot képviselek, mint Parci: moderátorként volt lehetőségem kicsit más oldaláról is megismerni ezt a közösséget, és szomorúan tanúsítom, hogy igencsak illúzióromboló volt. Továbbra is szeretem a PH! fórumát, de úgy érzem, hogy addig tudja az ember a lehető legjobban élvezni az ittlétet, amíg nem lesz nagybetűs :)

(#63) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Teljesen átérzem a nosztalgiát, egyet is értek vele, egyedül a játékokra vonatkozó részt nem értem, hogy került ide, az EOB1 pl. pont egy dekáddal előzte meg a "tíz évvel ezelőtti internet" idejét. (Fogalmazzunk úgy, hogy az elvet értem, de az érvrendszerből kicsit kilóg, pont az említett koraisága miatt.)

Nem kötözködésnek szántam, ellenben. :)

Egyedül az ICQ-t nem hiányolom, én iRC-ezni sokkal jobban szerettem, amely szintén nem volt mentes az idióta barmoktól akkor sem, de valahogy otthonosabb érzés volt betérni a jól megszokott channelekbe, ahol többé-kevésbé összeszokott társaságok voltak. (Bár, ha a az embernek még kukaca (@) is volt valahol, ott aztán szintén megismerte az emberi elme mélységeit néha...)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#64) #25954560


#25954560
törölt tag

na erre gondoltam :(
lcd-tv topicba beirtam lelkendezve h az lg-knek utananezve az fw csere gyak. egy linux kernel stb csere. odairtam a lehetosegeket is h mi mindent lehetne csinalni korrekt fejleszto-kornyezettel, erre belemkot vmi ifju titan h ha ilyesmire van szuksegem, akkor miert nem veszek olyan tv-t, ami ezt tudja. aztan leirtam h csak a lehetosege miatt izgat, es arra is ertetlenkedett. elvette az oromomet :D
a regi idokben a fel forum azzal lett volna elfoglalva h rajojjon hogyan lehetne megis forgatni egy kernelt, ami hasonlit a gyari fw-re...

nem szeretem az uj internetet.

(#65) ollie válasza TheVeryGuest (#61) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De van igényes munka, csak a probléma ott van, hogy sokkal több időt vesz igénybe, ami jellemzően nincs. Nézz meg egy 20 évvel ezelőtti játékprogramot, a legrosszabb esetben is csak pár ember munkája, cserébe viszont kaptál - mai szemmel - gagyi grafikát, hangkeffekteket és esetleg valami prüntyögést zene címén.. Manapság meg több száz ember kell egy egyszerűbb játékhoz is (FPS), és még így is hosszú időbe kerül a fejlesztés.

***

(#66) Doom


Doom
aktív tag

Wiw-re (akkor még nem iWiw volt) én 2001-ben regisztráltam emlékeim szerint, de akkor még merőben más volt az egész, ha jól tudom, eredetileg nem ilyen tömeges dolognak indult, hanem erőteljesen meghívásos volt, csak közben elment más irányba. Emlékszem, később, tán 2004 vagy 2005 körül, mikor felkapott lett a dolog (én meg el is felejtettem már ekkorra, hogy létezik ilyen), valaki bejelölt, és borzasztóan rácsodálkozott, hogy már 2001-ben is volt Wiw... :) Egyre jobban undorodom egyébként a dologtól, utóbbi pár évben már kb. negyedévente egyszer nézek csak vissza, hátha történik valami.

Azt se felejtem el, mikor egyszer 5000 Ft-os pluszt csináltam a telszámlában internetezéssel, mert többször megszakadt éjszaka a vonal, és persze újrakezdte a 150Ft-ot... jól kikaptam... de Diablo-zni muszáj volt :D

Régi szép idők...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.