Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Nagyon dárga :F Ellenben tudásban tényleg nem rossz, a kezdetektől fogva szimpatikus volt nekem.

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#2) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ha belegondolok, hogy olcsóbb egy HD2 függetlenül...amihez nagyon hasonlít láttam azon a lefotózott asztalon ;]

(#3) Zolli77


Zolli77
csendes tag

Hát az összeszerelés tényleg elég kiábrándító. De az tény hogy van a szoftverben egy két igen okos megoldás ami sokat dob a kezelhetőségen.

U.i.: Különben az iPhone szoftvere ha egyszer elindítja a Safari, Mail, Music, Movie alkalmazást akkor azok folyamatosan futnak, kilépés után sem záródnak be, de ez nem ide tartozik.

Üdv.

(#4) Karma


Karma
félisten

Egy világ omlott össze bennem :O

Gány összeszerelés, elcseszett APN beállítás (mondjuk Pannonos vagyok, hurrá), nincs MSN (3rd party program se, utánanéztem), borzalmas akkuidő, brutál ár. Ez volt az utolsó telefon a piacon, ami egy kicsit is érdekelt. Most már végképp nem tudom, mire gyűjtsek...

Egyébként fura az az OS 1.1.4, a wikipédia szerint az 1.2.1 a legújabb, és a leakek már az 1.3-ról beszélnek :F

A másik fura dolog a sebesség, a videót még nem néztem meg, de máshol azt olvastam, hogy a programok indítása gyors, és utána döcög a rendszer. Főleg a böngésző.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#5) joey04


joey04
titán

hát t-sként nekem így nem kéne. a minőség az valami katasztrófa. érdekelne, hogy a többi is ennyire kritikán aluli-e. persze egy darabnak sem szabadna így kijönni a gyárból, az nem is kérdés. böngészőben az oldal aljára/tetejére ugrás meg van oldva valahogy, vagy muszáj scrollozni?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) Karma válasza Karma (#4) üzenetére


Karma
félisten

A frissítéses kérdésemre meg is találtam a választ: [link]. Ahogy néztem, azért vannak benne hasznos dolgok, mint fájlletöltés a böngészőben, emailekben keresés (amit a teszt hiányol)...

“All nothings are not equal.”

(#7) Bocha válasza Karma (#4) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Bocs, 1.1.3 megy rajta (elgépelés) a World Ready 1.0-s konfigurációval. Az updater azt írja, hogy ez a legfrissebb.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#8) Bocha válasza joey04 (#5) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Szerintem muszáj scrollozni.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#9) Integra


Integra
titán

a lassúságon nem lepődtem meg, várható volt. de az összeszerelési minőség az kemény..
ha lesz időm elugrom o2-be, most már talán van kiállított darab is amit nyomkodni is lehet.
jó kezdés ez mégis, a webos a lényeg, az meg fejlődni fog szépen tovább.
majd a pré2 jobb lesz.
ami meg a multitaskingos lassúságot illeti: az új smartphone-ba szánt cpu-k ezt a dolgot csípőből megoldják. a pré esetében tök ugyanaz a szitu mint a htc hero esetén: már megjelenéskor elavult a hardver alatta..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) Norbi21


Norbi21
senior tag

Azért azok az illesztési hézagok elég durvák amik a képen vannak :U. Aki t-s, annak ugye alapból ki van lőve ez a telefon. Mondjuk ennyiért lehet másnak is. A másik hatalmas tragédia az üzemidő. Kérdés, hogy mindegyik ilyen, vagy csak ide jutott ilyen selejtesebb :F

(#11) Enjoy


Enjoy
addikt

Amennyire vártam a készüléket, annyira csalódtam benne.
Jó lenne maga a rendszer, de szerintem picit kevés alá ez a vas, avagy nincs tökéletesen optimalizálva.
Ami viszont a legjobban zavar az az anyagiminőség-összeszerelés.
Hogy a fenébe lehetett ilyet kiadni? (Már alapból ilyen, akkor mi lesz egy-két hónap használat után) :( Ugyebár ami mozog az súrlódik, kopik ~ tönkre megy. (ilyen pl. az ember is)...

► més que un club ◄

(#12) Zsolto


Zsolto
őstag

Köszi a tesztet, Bocha.

Azt nem értem, hogy ha egyszer az utolsó oldalon hosszú sorokban listázod a brutál hibáit, amik közül sokunkat már akár csak egy is végleg eltántorítana a vásárlástól, és a telefon az égvilágon semmi olyat nem tud, amivel ezeket a hibákat ellensúlyozná (ezer olyan készülék van, ami csontra ugyanazt tudja, mint a Pré), akkor mégis miért kapott Tetszett plecsnit? :F

Ja, az újszerű oprendszer? Hát, én attól nem esem hasra, hogy valakik megint feltalálták a kereket, annyi oprendszer van már, mint égen a csillag, mindegyik nagyjából tudja is, amire való, mindenki választhat ízlése, világnézete, pénztárcája szerint -- de akkor mire a felhajtás? Semmi, de semmi olyat nem látok ebben a telefonban, ami kicsit is kiemelné a tömegből. Hátránya viszont van bőven.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#13) littlelion21 válasza Karma (#4) üzenetére


littlelion21
addikt

...és még büdös is. :D

(#14) Karma válasza Integra (#9) üzenetére


Karma
félisten

Azért ezt a hardveres kérdést gondold át. Ugyanaz a hardver van benne, mint az iPhone 3GS-ben, az N900-ban (szintén multitaszkos rendszer), Samsung i8910HD-ben (újfenn multitaszkos rendszer). A Hero hardvere gyenge ezekhez képest. Persze a Snapdragon már más tészta :)

littlelion21: Ja azt kihagytam. :DDD Majd lefújom lábspray-jel. (Ezt hogy is kell magyarul leírni?)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#15) David75


David75
őstag

Ez volt már az ezredik telefon amit hallgatni kellett hogy na majd a pré mekkora iphone gyilkos lesz.Omnia volt az első mára már senki sem emlegetné az iphone-al egy lapon.Egyszerűen érthetetlen számomra hogy ennyire elcseszik az összeset valahogy.Talán az android az egyetlen amiben bízni lehet.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#16) Vtwo


Vtwo
senior tag

Ezt,ilyen gány minőségben,170-ért? :W

(#17) Enjoy válasza David75 (#15) üzenetére


Enjoy
addikt

A jó munkához idő kell, s az általad említett készülékek hamar össze lettek dobva.
Legalábbis Omnia gyorsan elkészült, mert samsungnak meg volt az anyagi háttere, h gyorsan elkészítsék.. hát ilyen lett.
Palm-nak kevésbé van olyan csapata-anyagi háttere, mint a D-Koreai gyártónak, ezért több időre volt szükségük... de végeredményben ők sem érték el azt a hatást.

Android viszont már jóideje jelen van, mire elértünk arra a szintre, amit a Hero és Droid képvisel. :B Ráadásul a Google-t ismereve, úgy sem hagyják abba a fejlesztéseket.
Mindenesetre én még az iPhone-t favorizálom, de nincs bajom az Androiddal.
Mindenki találja meg azt, ami saját preferencia rendszere megkövetel.
Peace :B

► més que un club ◄

(#18) Zsolto válasza Karma (#14) üzenetére


Zsolto
őstag

"Majd lefújom lábspray-jel. (Ezt hogy is kell magyarul leírni?)"

spray-vel (így is mondod: "sprével", de mivel a szó végén van egy néma betű, az y, ezért kell a kötőjel.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#19) BloodRay


BloodRay
veterán

Az összeszerelési és anyagminőség valami elképesztő. :O
A rendszer nekem is tetszik de a Pré-re biztosan nem adnék ki pénzt.

Bocha -> A Viagrás mail ütős. :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#20) Karma válasza Zsolto (#18) üzenetére


Karma
félisten

Aha, köszi. A kötőjel stimm (bele is tettem), de fura, akkor én rosszul gondoltam eddig a kiejtést is, mondjuk soha nem mondtam ki eddigi életem során :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#21) David75 válasza Enjoy (#17) üzenetére


David75
őstag

Jó hát ilyen alapon minden gyártónak van jó oka hogy miért nem sikerült.Az 5800 is nagy iphone killer volt.

Az android azért hozza a szintet mert egyrészt remek os,másrészt rengeteg gyártó csinál ilyen telefonokat.Meg nem is igazán érződik hogy az iphone konkurenciája akarna lenni,inkább a wm-é.

A legjobb pedig tényleg az hogy rengeteg cég csinál androidos telefonokat.Így jöhetett létre ilyen ár képzésű készülék mint a huwei féle t-mobile pulse.Aminél nem tudok ár/érték-ben jobb telefont.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#22) Bocha válasza Zsolto (#12) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

A plecsni az érzéseink tükrözése, az objektív eredményeket a pontokat tartalmazó táblázatból lehet kiolvasni. Nekem tetszett a rendszer (bár amíg nem jöttem bele, eszem ágában nem volt plecsnit adni a cuccnak), a tömegből véleményem szerint a multi-task kezelése emeli ki, nagyon jó alternatívája az Androidnak.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#23) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Bitang drága, plusz ezt még fokozzák a kritikán aluli összeszereléssel.

(#24) Bocha válasza BloodRay (#19) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Igen, lassan ráférne egy normális spamszűrő az Arénás mailemre... :U Ugye, Bog? :D

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#25) David75 válasza Bocha (#22) üzenetére


David75
őstag

Annyira jó alternatívája az android-nak hogy ennél csak olcsóbban lehet androidos telefonokat kapni több programmal,msn-el...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#26) Bocha válasza David75 (#25) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

A webOS-nél nyilván nem a Pré ára alapján kell ítélkezni, amerikai piacra szánták előfizetéssel, a Sprintnél talán $199 két év előfizetéssel. Maga a rendszer gyors, sok szempontból jövőbe mutató, de tény, hogy az ingyenes Androiddal olcsóbban lehet készülékeket gyártani.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#27) Zsolto válasza Bocha (#22) üzenetére


Zsolto
őstag

Hát, bő háromszoros áron ilyen minőségben, ilyen egyéb hibákkal -- lesz még ezen mit reszelni, mire utolérik az Androidot, de hajrá, én szorítok nekik, virágozzék sok virág :K

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#28) joey04 válasza Zsolto (#12) üzenetére


joey04
titán

miért kapott Tetszett plecsnit?
szerintem ezt nem olyan bonyolult megmagyarázni. azért, mert tetszett neki. nekem is tetszik a bemutató alapján. illik a kényelmesen kezelhető rendszerek közé, vagyis illik az android és osx mellé.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) hemaka


hemaka
nagyúr

Remélem ez a Samsung Corby reklám sokat hoz nektek a konyhára, mert már kikészített teljesen. :D
Nagyon kár az ocsmány összeszerelési minősőgért, és a batár nagy lyukért az előlap alján.
Pedig ez az OS nekem kifejezetten tetszik és még a sebessége sem rossz, még ha néha gondolkozik is egy ideig.
A videó megtekintés a lekerekített kijelző-mask miatt tök retrós, mintha öreganyám régi tv-jén nézném, az nagyon tetszett. :D
Talán egy másik normálisabb készülékházban ez sikeres lehet, de ebben valahogy így nem kéne, pedig mint mondtam maga az OS szerintem pöpec. :U Az ára magas, de majd csak csökken, főleg ha nem sikerül nekik sokat elpasszolni belőle.
Én már csak egyet nem értek. Ha a Palm sz*arban van, már pedig abban van, akkor miért adtak ki egy ilyen selejtes készülékházzal telefont? Nem hiszem, hogy ez így jó ötlet volt. Főleg, hogy az iPhone konkurenciának szánták. Az OS még csak-csak, de maga a minőség sehol sincs ahhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#30) Karma


Karma
félisten

Nem egyszerű. Most olvastam, hogy lehet mobilhálózat nélkül is belépni első indításkor, de recovery módban patchelgetni kell a rendszert hozzá :U Ez legalább olyan finom, mint a G1-eken körtáncolni.

Viszont ha már egyébként is hackel az ember, bele lehet integrálni a libpurple-t a rendszerbe! Ez az alapja pl. a Pidgin többprotokollos IM programnak, vagy az Adiumnak OSX-en, így lehet MSNezni is :)

“All nothings are not equal.”

(#31) Bocha válasza Karma (#30) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Én ennek direkt nem olvastam utána, nem akartam szétcseszni meg elállítgatni az országban lévő kb. 5 darab Pré egyikét. :)

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#32) Karma válasza Bocha (#31) üzenetére


Karma
félisten

Sejtettem, és nem csodálom :)
Azért linkeltem csak, hátha érdekel valakit még rajtam kívül.

Egyébként az SpeedShopnál mit jelent az, hogy "raktáron van"? Mit jelent ez a potenciális vásárló szempontjából? Félek nem azt, hogy ki lehetne próbálni vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#33) Bocha válasza Karma (#32) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Nem, az azt jelenti, hogy odamész és megkapod egyből, nem az van, hogy megrendelik és gyere vissza egy hét múlva. A kipróbálható cuccoknál oda van írva, hogy "kipróbálható termék".

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#34) Champipi


Champipi
senior tag

A Palm Pré-t, akarom mondani Palm Tré-t ;] elvileg az apple egyik volt termék dizájnere vagy termék menedzsere segítete világra, aki kivált az apple-ből és átment a Palm-hoz.

Hát ez az ürge jól elcseszte, ha nem sikerült emgérteni a szifon lényegét: működik, jó minőségben, könnyen.

Egy olyan készülékért a mai világban ami működik, jó minőségben, könnyen, nos azért sok pénzt el lehet kérni, és meg is adják érte.

Egy olyan készülékért, mely viszont nehézkesen működik, kínai minőségű (szifon is kínában észül, de nem kínai a minősége), nehékesen hazsnálható, nos azoknak a készülékeknek egyet üzenek:

KUKA! ;]

(#35) Karma válasza Champipi (#34) üzenetére


Karma
félisten

Azért a kezelhetőséget nem írnám le azonnal. A tesztben is az áll, hogy más a logika, de nekem úgy tűnik, hogy tanulható. A videók alapján még egész kezesnek is mondanám. Persze a minőség no komment...

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#36) <NewL>


<NewL>
addikt

Még nekem is tetszett egy időben,főleg amikor mutogattátok és áradoztatok a régi cikkekben róla. De ez így közel sem az lett. Az összeszerelésre miért nem figyelnek ezek oda,főleg ennyi pénzért hát ez így nagyon gáz. A gombok most meg már egyáltalán nem tetszenek.

Pár nap alatt azért elég megszokni egy teljesen új rendszert.

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#37) Straw


Straw
senior tag

Vártam ezt a tesztet, mert érdekelt hogy még is mit tud a mindenki által istenített amúgy szerintem ronda telefon. Egyébként gratula a teszthez!
Szerintem az összeszerelés a látottak alapján enyhén felháborító, viszont ami belül van nekem tetszik. Bár én még életemben nem nyomkodtam ilyet, de a symbian-hoz viszonyítva (a video alapján) ez gyors, úgy működik ahogy kell.
Akus üzemidőben azért az iPhone sem egy élharcos, mondjuk az legalább kibír 1 napot.
Belül nem rossz, de ennyiért ilyen minőséget adni pofátlanság.

A következő nagyon várós teszt a Motorola Milestone (iPhone killer vol. 623ezer :D ), majd egyszer!

42

(#38) D@niel válasza <NewL> (#36) üzenetére


D@niel
addikt

Nem akarok megsérteni senkit, de kellemesen mosolyogtam (még így is hogy az Egyetem könyvtárában vagyok) és végig azon járt az agyam, hogy szálljanak már le az iPhone-ról. szép dolog felvenni a versenyt az erősebbel, de ha tudod hogy nem győzöd le, minek állsz ki ellene?
2009-et írunk, és katasztrófális összeszerelési minőségről van szó. Ezt még le is lehet nyelni, csak akkor ne tollják ezerrel, hogy csúcs gép lesz, meg hogy az iPhone vetélytársa. Palm Pré - Betten than iPhone? ne vicceljünk... :C

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#39) hemaka válasza Champipi (#34) üzenetére


hemaka
nagyúr

Lehet nem kivált, hanem lapátra tették. :DDD

(#40) David75 válasza D@niel (#38) üzenetére


David75
őstag

Ne lepődj meg,ennél sokkal gyengébb készülékek is ki voltak kiáltva iphone killernek:D (5800,omnia,diamond1)

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#41) blueMerle


blueMerle
veterán

iPhone killer az lesz, amiböl legalább 1 darabbal többet adnak el, mint az iPhoneból. Most is van olyan cucc ami sokkal többet tud mint az iPhone, eladási statisztikákban mégsem veheti fel vele a versenyt. Érdekes. :U

Ez a Pré régebben sem tetszett, a teszt után meg pláne nem, ez tipikus amcsi telefon az ottani geekek és managerek kezébe. Ha szétkopik a cucc majd egy youtube manual szerint pakol rá egy másik housingot amit az ebayen vett, vagy eladja a francba. ;]

(#42) Straw válasza blueMerle (#41) üzenetére


Straw
senior tag

Lehet hogy van olyan ami többet tud mint az iPhone, igazából az nem nehéz de ez csak a specifikációban jelentkezik. Mert valjuk be az Apple cucca nagyon jól használható.

Abban teljesen egyetértek veled hogy mikor lesz valami iPhone killer, viszont amíg az Apple-nek csak egy teló marketingjére kell költeni addig a többieknek (már akik szóba jöhetenek esetleges kihívóként) HTC, Samu, Nokia, van egy pár telójuk és valamilyen szinten mindegyik marektingjére kell költeni hol többet hol kevesebbet.

42

(#43) Beantech


Beantech
tag

jó a teszt, nagyon vártam ezt a mobilt, de sajnos csalódnom kellett benne:(
Egy ideig még marad a jó kis omniám:D

(#44) iknight


iknight
senior tag

drága bumszli, elkésve, ennyiért inkább andorid vagy iphone.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#45) Napfénysüti

Vártam ezt a készüléket és sajnos hatalmas csalódást okozott. Maga az OS jó csak egy másik készülékbe kellene áttenni. :)

Més que un club!

(#46) iknight válasza Straw (#42) üzenetére


iknight
senior tag

Meg ugye fejlesztésre, technológiákra, Licenszdíjra, nem csak ellopják mint az apple :D

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#47) Straw válasza iknight (#46) üzenetére


Straw
senior tag

Ez az utóbbi időben ki is derült, és az apple majd fizethet vagy az ítélet miatt vagy a peren kívüli megegyezés miatt. :C

42

(#48) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Nem Pré, Prē!!!

(#49) Ricardo


Ricardo
félisten

Bejelentéskor még tetszett. A kezelhetőség jó, de maga a készülék :Y

Ez a csillogós "zongoralakk" hátlap, és a hasadékok az illesztésnél alapból is elfogadhatatlanok, ennyiért meg aztán :W

(#50) Karma válasza AMD ehog (#48) üzenetére


Karma
félisten

Respect :R annak, aki tudja, hogy hol van ez a betű a billentyűzetén :DDD

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.