Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TunerJoe


TunerJoe
senior tag

Ez tök jó, csak szerintem itt is ugyanúgy lesz valami csavar a dologban tipikus Apple-módra, mint a független szervizes programnál. Pl, hogy nevetségesen magas áron lesz minden alkatrész, így ugyan papíron az Apple eladja neked az alkatrészt, valójában kb senki nem fogja megvenni és így nem is lesz megjavítva az eszköz. De annak örülök, hogy valamit elért az r2r a mainstream gyártó(k)nál is.

instagram.com/albert__gyorgy

(#2) 30z.Samu válasza TunerJoe (#1) üzenetére


30z.Samu
félisten

Biztos valami spéci eszköz kell hozzá + qrva drágák lesznek az alkatrészek. Viszont most örülnék, ha most simán csak le tudnám pattintani a 7-esem hátlapját és ki tudnám cserélni az akkuját. :D

Sic Parvis Magna

(#3) jUUh


jUUh
addikt

Kíváncsi lennék, hogy az iPhone userek hány százaléka érzi magát kompetensnek, hogy kicseréljen bármit is egy adott esetben több százezres készüléken. Egy üvegfólia felrakását is el lehet rontani, ha nem megfelelően csinálja az ember, de az, hogy Mezei Béla szedje szét a készülékét, aztán rakja össze? Személy szerint sok képzelőerő kell hozzá, hogy ezt működőképesnek lássam. A környezetemben legalábbis senki nem szereli magának a telefonjait, olyat meg pláne nem, akinek erre igénye lenne.

Samsung Galaxy S23+

(#4) #72042496 válasza jUUh (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem ez a független szervizeknek jó hír inkább.

(#5) emvy válasza TunerJoe (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem tudom elkepzelni, hogy ennek ne lenne pozitiv hatasa.

while (!sleep) sheep++;

(#6) pilóta válasza jUUh (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Kíváncsi lennék, hogy az iPhone userek hány százaléka érzi magát kompetensnek, hogy kicseréljen bármit is egy adott esetben több százezres készüléken.

Az összes? ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) Spec


Spec
őstag

Én a párom 6-os Iphone-jában cseréltem pár éve home gombot, mert tönkrement az eredeti, és ha már szétkaptam egy kalap alatt az akksiját is kicseréltem. A touch id funkció nem működik ugyan az utángyártott home gombbal, de legalább maga a gomb funkcionál. Egyébként a szervizes se tudja úgy cserélni hogy működjön, szóval ez nem is szempont.
A teló szervíz ugyanezt a mutatványt megcsinálta volna 30 pénzért, amikor a használt 6-os Iphone-ok már lassan kevesebbet érnek. Pár egyszerű kis szerszám kellett csak hozzá, amim volt is otthon, és megvoltam vele kb. 3/4 óra alatt. Gyakorlatilag az alkatrész ár is töredéke volt (kb. 9 ezer Ft volt szállítási díjjal együtt), és így a munkadíj is 0 Ft-ból kijött.
Sosem csináltam ilyet, és elektro műszerész se vagyok. Megnéztem pár tutorial videót a YT-on, és megcsináltam, és tökéletesen működik minden. Ennyit még megérte rááldozni, de többet már nem.
Én is meglepődtem egyébként, hogy milyen jól és egyszerűen szerelhető a 6-os Iphone, megértem, hogy a szervizesek miért preferálják az Iphoneokat, a kínai csodákkal szemben.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#8) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Valószínűleg tényleg nem lesz olcsó móka az otthoni javítás, de az irány kifejezetten jó.

(#9) waccamár válasza jUUh (#3) üzenetére


waccamár
senior tag

nem az átlag usernek szól, ahogy a cikkben is és az eredeti bejelentésben is van: "A szolgáltatás természetesen olyan egyéni felhasználók számára szeretne alternatívát nyújtani, akik rendelkeznek a javítások elvégzéséhez szükséges magabiztos tudással és tapasztalattal."

Szóval Mezei Béla, aki egy fóliát sem tud feltenni, neki nem alternatíva, de pl. nekünk itt, akik konyítunk az IT-hoz már annál inkább.

(#10) spect80


spect80
senior tag

tyűű, tele lesznek a szervizek/hardverapró az ilyen kézműves javított telókkal

(#11) peugeotmate válasza spect80 (#10) üzenetére


peugeotmate
őstag

Most is tele vannak, csak azok mind utánygyártott kijelzővel és akksival vannak szervizelve. :)
Egyébként rohadtul nem értem hogy ennek miért lenne negatív hozzadéka egyáltalán. Annak csak pozitív hatása lehet ha az utánygyártott cuccok mellett végre eredetit is be lehet szerezni. Még ha drágábban is de legalább opció. Jó kérdés Európa is megkapja-e a lehetőséget, és ha igen mikor?

[ Szerkesztve ]

meg

(#12) Razzul válasza jUUh (#3) üzenetére


Razzul
senior tag

1-2 szerszámmal, eszközzel és kellő türelemmel szerintem meglepődnél milyen egyszerű kicserélni a kijelzőt vagy az akksit az új iPhoneokon is. A régebbieken pláne.

A szervizekben sem rakétamérnökök szedik szét a telefonokat. :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#13) Noukoum


Noukoum
veterán

Az Apple szép lassan halad előre a környezetvédelemben, nagyon szimpatikus.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) atikó


atikó
őstag

Ez tetszik, de egy ragasztott üveghátlapot visszatenni egy akku csere után, hát nem tudom, fura, főleg hogy vízállóság is megmaradjon.

(#15) Sys85 válasza TunerJoe (#1) üzenetére


Sys85
veterán

Biztos hogy lesz csavar benne.
Kapásból ott van az alkatrészek összekódolása dolog.
Egy touch id se használható miután kicseréli valaki otthon,a FaceID se lesz használható.Márpedig a biztonságból nem fognak engedni,legalábbis nagyon remélem.
Egy olyan eszköz amivel megoldható még kínából is drága,nehogy a gyári.
Egy akkucsere nem nagy dolog annak aki egy kicsit is konyít az ilyesféle szereléshez,de hogy sok “vízálló” szifon fogja a kukában végezni az biztos.
Lesz sok-sok magabiztos próbálkozó aki a beragasztott kijelzőt széttöri szétszedés közben,vagy elszakítja a kijelző és/vagy FaceID szalagkábelét.Na ezeket meg sokan nem fogják megvenni gyáriban egy 2-3-4 éves telónál.
Tehát elvileg szabad lesz az út az otthoni szereléshez,alkatrészek és célszerszámok lesznek,csak nem fogja megérni a senkinek,nagyon max egy akkucsere.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#16) peugeotmate válasza Sys85 (#15) üzenetére


peugeotmate
őstag

Igazából az edukáció hiánya látszik, illetve egy általános elidegenedés a tárgyaktól amiket használunk a hétköznapokban. Nem értjük és nem tudjuk hogyan működnek ezek, emiatt javítani sem tudjuk őket. Nem csak a telefonnal vagyunk így sok helyzetben.
Ha ezt felismerve az Apple az oktatásba is fektet megfelelő energiát, hogy mi történik egy telefonon belül például, akkor szerintem ez egy nagyon jó dolog tud lenni. Enélkül szerintem az lesz, hogy a kisebb, non-authorized szervizek fogják kicserélni eredetire a hibás alkatrészt valamivel olcsóbban mint az APR-ek.

Szerk.
Például ott a Xiaomi akiről valahol olvastam, hogy csak idén tátlagosan több mint hetenete egy új telefont jelentett be. Na már most ott gondolhatjuk micsoda támogatása lesz (illetve van már most is) az egyes készülékeknek évekkel múlva hardveresen (meg szoftveresen is persze).

(Nem teljesen Neked akart válasz lenni.)

[ Szerkesztve ]

meg

(#17) GoldhandRent válasza Sys85 (#15) üzenetére


GoldhandRent
őstag

gondolom az alkatrész rendelésekor előre regisztrálod (vagy utólag) hogy ehhez a telefonhoz kell a cucc, és a cuccnak is megvan a saját ID-je, majd összefésülik a kettőt, és kapsz egy "kérem indítsa újra készülékét az új kijelző hitelesítése érdekében" üzenetet, újraindítod, és máris hozzá van rendelve az új cuccos, a "régi" telóhoz.

én legalábbis így vizionálom, de jövőre kiderül, az alma hogy álmodta meg :K

#16peugeotmate
sajnos ma már ha akarsz sem tudsz bármit és akármit megjavítani. elromlik az okosmosógéped valami funkciója, ami letilt még sok mást vagy mindent. szétszeded, és látsz benne egy kvázi telefont, ami nem akarja hajtani az amúgy működő motrot- meg szivattyúkat.
az új autók ugyan ez.
nem egy régi Hajdu mosógép, hogy jóesetben rávágsz egyet, és megjavult a kontakt xd vagy szétszeded és a kiégett ellenállást kicseréled jómagad. :(

[ Szerkesztve ]

-

(#18) Razzul válasza atikó (#14) üzenetére


Razzul
senior tag

Még szerencse hogy nem az üveghátlapot kell leszedni, hanem a kijelzőt felnyitni. :)

Stat crux dum volvitur orbis

(#19) Legendd


Legendd
senior tag

Na ezek után lesz majd fergeteges dolog használt Apple készüléket vásárolni.
Megveszed, mert működik a vásárlás pillanatában, aztán tönkremegy, az Apple meg mosolyog, hogy ja, nem szakszerű javítás. Piff a jótállásnak.

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#20) Razzul válasza Legendd (#19) üzenetére


Razzul
senior tag

Ez most is megtörténhet ha nem márkaszervizben csináltatod meg a telefont. Mit változtat ez ezen?

Stat crux dum volvitur orbis

(#21) peugeotmate válasza Legendd (#19) üzenetére


peugeotmate
őstag

Nem értem ez miért következik a cikkből. :F

meg

(#22) 30z.Samu válasza peugeotmate (#21) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mert az Apple-ből ki lehet nézni. Mint azt is, hogy mondja a telefonra, hogy vízálló, de garanciát azért nem vállal rá. :D

Sic Parvis Magna

(#23) Sys85 válasza 30z.Samu (#22) üzenetére


Sys85
veterán

”Mint azt is, hogy mondja a telefonra, hogy vízálló, de garanciát azért nem vállal rá.”

Ahogy egyik gyártó sem.Se Apple,se Samsung,se senki más.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#24) peugeotmate válasza 30z.Samu (#22) üzenetére


peugeotmate
őstag

De aki eddig is olcsón meg akarta úszni a szervizt, az rendelt magának aliról vagy elment egy nem hivatalos szervizbe és kicseréltette utángyártottra. Az hogy lett opció eredetire kicseréltetni a hibás alkatrészt, az hol rontja a szakszerű javítás esélyeit?

Vízállóságra meg amúgy sem vállalt sohasem garit az Apple. Se senki más, legfeljebb a komolyabb IPX tanusítványos telefonok gyártói.

[ Szerkesztve ]

meg

(#25) TunerJoe válasza Sys85 (#15) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Egyelőre csak kijelző aksi és kamera lesz cserélhető, ezek már nincsenek alaplaphoz párosítva. Ha a Face ID is elérhető lesz, akkor valószínűleg úgy fogják csinálni, mint a Google, hogy letölthető a szoftver amivel párosíthatod a telefonhoz.
Az útmutatók és a szerszámok szintén elérhetőek lesznek. Ha javítás közben elront valamit az ember az meg az ő baja, azért annyira nem nehéz szerelni ezeket a telefonokat, illetve ami igazán nehézzé teszi azt ez a program nagy részben kiküszöböli (hátlap csere persze ezután is rémálom lesz lézeres gép nélkül).
Számomra még mindig az a legnagyobb kérdőjel, hogy mennyibe fog kerülni. Mert ha egy kijelzőcsere gazdasági totálkár lesz, akkor senki nem fogja igénybe venni ezt az amúgy tök jó szolgálgatást.

#5 emwy
Én azt nem is mondtam, hogy nem lesz pozitív hatása, hiszen többé-kevésbé a piacot az Apple diktálja. Csak az a kérdés, hogy gyakorlatban ezzel mit lehet majd kezdeni, ami főleg az árakon múlik szerintem.

instagram.com/albert__gyorgy

(#26) 30z.Samu válasza Sys85 (#23) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tudom, csak ha annyira reklámozzák, akkor vállalhatnának is rá. Nyilván megvan az oka, hogy miért nem, de azért na. :K

Sic Parvis Magna

(#27) nuke7


nuke7
veterán

na, kíváncsian várom az apple hater-ek ebbe miért kötnek majd bele... :))

#19Legendd: piff, az összes gyári garis notebook - és minden más - is ilyen, amin van zárjegy - vagy nincs, de az alkatrészeken látszik, hogy hozzányúltak. :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#28) Wesiz


Wesiz
tag

gondolom ennek az lesz a lényege hogy sokan csak tönkrebasszák a telefonjukat aztán mennek venni egy új iphone-t, de legalább az alkatrészt is megvették várhatóan durván túlárazva

(#29) nuke7 válasza Wesiz (#28) üzenetére


nuke7
veterán

hát ha így csinálod, akkor neked ez lesz, valóban :DD
az meg, hogy egy cég profitot termeljen, az valóban felháborító! hogy képzelik :Y

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#30) Trolee válasza TunerJoe (#25) üzenetére


Trolee
aktív tag

Nehezen tudom elképzelni(az Apple árakból kiindulva) hogy anyagilag gazdaságos legyen, egy jó minőségű utángyártottal/felújítottal szemben.
De ne legye igazam.

(#31) Trolee válasza Wesiz (#28) üzenetére


Trolee
aktív tag

Kétlem hogy emiatt sokkal többen állnának neki szétszedni,
inkább aki korábban is csinált hasonlót,
nehezen tudom elképzelni hogy ez generálna többletbevételt.

(#32) nuke7 válasza Trolee (#30) üzenetére


nuke7
veterán

pont annyira gazdaságos anyagilag, mint egy apple termék.
nem értem, hogy mi a problémád :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#33) peugeotmate válasza Trolee (#31) üzenetére


peugeotmate
őstag

Hasonlóképp gondolom. Ez inkább egy iFixit alternatíva ahol szintén vannak leírások és rendelhető (általában jobb minőségű utángyártott) akatrészek is. Itt ugyanez csak gyári kit-tel, nagyobb büdzsével az Apple hátszele miatt.

meg

(#34) Trolee válasza nuke7 (#32) üzenetére


Trolee
aktív tag

Jogos. :))
Alapvetően sem túlságosan gazdaságos Apple termékeket(sem) venni,
de ez meg ugye egyéni preferencia hogy kinek mi mennyit ér.

(#35) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nem, mintha érintene, de ha valaki garanciaidőn belül javítja otthon a telóját, akkor mi lesz a garival? Ugye sok a Mekk Elek, aki azt hiszi magáról, hogy mindenhez ért, aztán mégsem...

(#36) TunerJoe válasza nuke7 (#32) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Itt most az a lényeg, hogy a termék árához képest mennyibe kerül az alkatrész
Ha egy 350 ezres telefonhoz (ami már inkább csak 300at ér) 200 ezer egy kijelző, senki nem fogja megjavítani gyári alkatrésszel, marad az utángyártott (akár OEM minőség töredék annyiért) vagy vesz új telefont. De remélem nem így lesz.

instagram.com/albert__gyorgy

(#37) Noukoum válasza TunerJoe (#36) üzenetére


Noukoum
veterán

Sajnos ez a valóság. Túl olcsók a telefonok.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) #72042496 válasza TunerJoe (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 13-as Pro Max modellhez 130 ezer forint a jótálláson túli kijezőcsere. Biztos, hogy maga a panel sem épp olcsó, de megfelelő eszközzel és ügyességgel remélhetőleg megéri majd javítani ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#39) <Lacy85> válasza waccamár (#9) üzenetére


<Lacy85>
addikt

És ennek mi köze az IT-hoz? Az, hogy nem mosógépet szerelsz szét, hanem telefont? :DDD

(#40) nuke7 válasza TunerJoe (#36) üzenetére


nuke7
veterán

:DD nyilván ha nem éri meg, akkor utángyártottat veszel és nem eredetit.
mi ezzel a gond?

Itt a lényeg az, hogy vehetsz eredetit, nem csak az apple certified szervizek kaphatnak.

Nem látom, hogy bárkinek így bármi rosszabb lenne :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#41) jeni válasza nuke7 (#40) üzenetére


jeni
félisten

az utángyártokkal lehet el se indul majd a teló

(#42) spect80 válasza peugeotmate (#11) üzenetére


spect80
senior tag

hát azért mert én tudom magamról hogy se a látásom, se a kézügyességem se a türelmem nincs meg ehhez, ezért a elhivatottság sem. De van akinél csak az elhivatottság van meg. :)

(#43) peugeotmate válasza spect80 (#42) üzenetére


peugeotmate
őstag

Oké, senkinek sem kötelező magának szerelnie. Plusz aki akarja, az most is elronthatja a telefonját ha annyira szeretné utángyártott alkatrésszel is. Nem látom az összefüggést a gyári alkatrész rendelhetősége és a szervizelési készségek között. :)

meg

(#44) joey04


joey04
titán

akik rendelkeznek a javítások elvégzéséhez szükséges magabiztos tudással és tapasztalattal.

ez csak úgy működhetne, ha a vásárló tudná igazolni, hogy szakszerűen tudja szervizelni az adott apple terméket. nem hiszem, hogy ilyen feltétel lenne majd. így viszont extra rizikó lesz használt készüléket venni, mert a sok önjelölt szervizes ki tudja mit fog mókolni... nagy pöcs az apple, most éppen ezzel a témával baszogatják őket, ezért bedobja ezt és még ezzel is jól fognak járni, mert a sok szabadságharcos elismerően bólogat, az apple meg duplán lehúzza majd a barkácsolókat, mert egyszer megveteti velük drágán a gyári alkatrészeket, aztán miután szétbarmolták, majd lehúzza őket a hivatalos szerviz is. zseniális. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) nuke7 válasza jeni (#41) üzenetére


nuke7
veterán

jaja, pont úgy, ahogy eddig se :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#46) chubby2o6 válasza nuke7 (#27) üzenetére


chubby2o6
senior tag

na, kíváncsian várom az apple hater-ek ebbe miért kötnek majd bele...
Nem akartam, de kierőltetted:
Az Apple-nek az az álláspontja ezzel kapcsolatban, hogy megfelelő alkatrészek és szerszámok birtokában ezt egy gyerek is meg tudja csinálni. Ezt onnan tudják, hogy az ő gyáraikban is gyerekek csinálják. Épp ezért elsősorban olyanoknak ajánlják ezt a lehetőséget, ahol van kiskorú gyermek a családban. :DD :DD

Remélem, ezzel megfeleltem az elvárásaidnak. :)

(#47) nuke7 válasza chubby2o6 (#46) üzenetére


nuke7
veterán

:)) :C

https://youtube.com/user/nuke7

(#48) bozont


bozont
veterán

Biztos? Szerintem ez inkább a független szervizeknek szól. De előbb várjuk meg a feltételeket és hogy milyen mélységben érhetőek majd el az alkatrészek.
Addig is egy kicsit mélyrehatóbb gondolatmenet a témáról: [link]

(#49) tomazin válasza bozont (#48) üzenetére


tomazin
veterán

Vegre valaki akinek van elkepzelese a temarol es linkeli Louiset. Szuper itt olvasni,h jajj milyen dolgok fognak most tortenni. Az apple mindent megtett eddig,hogy ne lehessen javitani a keszuleket.
Ha nem igy lenne, akkor nem kuldenenek fizetett majmokat, hogy a szenatori meghallgatason azt bizonygassak, hogy a fuggetlen szervezetek altali javitasok ordogtol valok (hiszen majd ok javitjak....csak ott inkabb kuka es uj telefon lesz a dontes).

Felreertes ne essek nem csak az almanal mukodnek undoritan a dolgok.

(#50) peugeotmate válasza tomazin (#49) üzenetére


peugeotmate
őstag

Mennyivel nehezebb az iPhone-t javítani mondjuk úgy az elmúlt 5-6-7 évben mint bármelyik másik hasonló korú telefont?
Amúgy meg nem kukázzák a telefont hanem refurbished, vagyis felújított készüléket kapsz. Semmennyire sem rentábilis kidobni nekik bármelyik garanciába visszavitt telefont. Szétszedik a telefonokat és nagy részét visszaforgatják. A többi alkatrészt is egész biztos hogy értékesítik valamilyen formában Sendzsen környékén.
Attól hogy egy forrással több helyről lehet beszerezni (ráadásul gyári) alkatrészt, attól mi lesz rosszabb a felhasználónak és szervizeknek akik beszerelik az alkatrészt?

[ Szerkesztve ]

meg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.