Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Ez a TDP-s dolog roppant kíváncsi módon felkeltette az érdeklődésemet. :))

(#2) Sinesol


Sinesol
veterán

Lassan itt az Excavator core de nem baj toljunk ki még 1 Vishera-t...
Ezek totál el vannak tévedve az Amd háza táján sajnos :(

Stílszerű lenne ha kiadnának egy i5 780-ast a masik oldalon... :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Taky


Taky
senior tag

"A Socket AM3+ tokozást használó újdonságok közül látszatra az FX-8370E és az FX-8370 között nincs különbség, de valójában a kisebb TDP keret következtében az előbbi nem tud olyan sokszor turbó módba kapcsolni. Ez persze még így sem olyan jelentős eltérés, hogy érezhető teljesítménykülönbség legyen a két termék között, így nem véletlen, hogy mindkettő 189 dollárba fog kerülni."

Így viszont nem kérdés, hogy melyiket érdemes megvenni és melyiket nem... :)
Ha kikapcsoljuk a Turbo-t, akkor valószínűleg beéri a kisebb TDP-vel, ha meg kell a + teljesítmény, akkor be lehet kapcsolni... :) Bár ezen a szinten szerintem mindegy, hogy mennyit fogyaszt a cpu...

[ Szerkesztve ]

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#4) tothjozsi96 válasza Taky (#3) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én a kisebbet venném mert csak 4 pin-es tápellátás van az alaplapomon. :DD
De szerintem eddig ez volt nagy mérföldkő, tehát azért durva hogy ugyan úgy tudja elvileg hozni turbó nélkül a másik is a dolgát de gondoltak szerintem erre a kisebb alaplapos történetekre mint ami nekem is van, szerintem ez jó lépés volt.
Arra lennék kíváncsi hogy ez a 8370 milyen Intel CPU-val veszi fel a versenyt.
Nagyon érdekelne ...

(#5) 7time válasza Sinesol (#2) üzenetére


7time
senior tag

Excavatort nem fogsz kapni AM3+ tokozással ezek pedig nem azért vannak hogy szaladj lecserélni a régi AM3+ CPU-t hanem javult a gyártástechnológia és aki ezután vesz az jobban jár ezekkel, pénzbe nem került ezt az Intel is meglépte sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#6) Sinesol válasza 7time (#5) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát értem én de akkor is elavult magok, ráadásul nextgen korszak hajnalan igp nélkül..nemtudom hogy gondolja ezt az Amd...szvsz Kaveri/Carizzo jobban megéri náluk hosszú távon.

Oké hogy nem excavator de még a régi steamroller se fért bele? Ez így nekem simán csak lehúzás.

[ Szerkesztve ]

(#7) Tournament


Tournament
aktív tag

ez miota is új a fx 8300 2012 ota van és a tőbbi is

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8) BékeHarcos válasza Sinesol (#6) üzenetére


BékeHarcos
csendes tag

Figyelj Sinesol! Miért lenne szükség integrált videokártyára? Ha veszel egy ilyen kaliberű procit akkor már telik egy gyengébb videokártyára is és szerintem a mostani PCk-be szánt IGP-k közel nem nevezhetők Nexgen teljesítményűeknek. Ha meg mégis integrált videokártyával szeretnél procit venni ott van a direkt erre szánt AMD Ax-xxxx-es procik és ha egy ilyen CPU-ba még beletennének egy integrált videokártyát akkor az ára akár 150% megemelkedhet.Nem kioktatásnak szánom csak egy kicsit felvilágosítalak :)

(#9) vinibali válasza Sinesol (#6) üzenetére


vinibali
őstag

abszolút nem elavult, mihez képest?
javul a kihozatal és ezáltal a termékskála is változik. egy darabig még gyártásban vannak ezek a procik, nem most hozzák ki őket.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#10) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Az FX8300 mitől lett 125W-os?
Tudtommal ez volt az egyetlen 95W TDP-s 4 modulos proci (igaz ezt csak a "gyártók" kapták, boltba eddig nem került).

F34R: Talán kezdenek tanulni az Inteltől. :)

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#11) F34R válasza Sinesol (#2) üzenetére


F34R
nagyúr

AMD kicsavarja meg az utoso dollart is a Visherabol ;]

(#12) edari válasza Picturemaker (#10) üzenetére


edari
őstag

Lehet a 4,2Ghz-es turbótól.

(#13) Sinesol válasza BékeHarcos (#8) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem értem hogy jön ide a dedikalt vga, egy apu igp-je nem grafikara van, felejtsük már el ezt a butaságot. A nextgen teljesitményt pedig nem tudom honnan szeded, nem a teljesitmény a lényeg hanem a tudás, platform atomics, megosztott memoria egy vga-val semmit se ersz ha ilyen dolgokra lesz szükség hosszabb távon.

Másrészt meg ne haragudj , de nem tudom elképzelni hogy egy Fx 83xx tulaj rohanna a boltokba merthogy 25 wattal kevesebbet eszik az uj variáns. Ez így egy nagy semmi, egy új erősebb Fx-re lenne igény nem egy gazdaságos de még mindig ugyanolyan teljesítményre. Ma még van igény erős egyszálas teljesítményre, ezért joggal várja minden jelenlegi Fx tulaj hogy érdemi erősítést kapjanak, valós alternatívát a gépfejlesztésre és ne pedig egy ilyen fölösleges dolgot.

Szerintem sokan hitték azt a hír hallatán hogy lesz valami jó upgrade lehetőség vagy valami, erre itt van ez a rakás kaki...megint. Mármint az a baj hogy nulla munkaval megint lehuznak egy kis pénzt, helyett hogy törődnének a vásárlóikkkal és valós utódot kínálnának.

[ Szerkesztve ]

(#14) HERR Z


HERR Z
veterán

kiváncsi leszek a 8370e tuningjára, ha közepes léggel stabilizálni lehetne 4.5-4.6GHz körül akkor megvan a fejlesztési irány. :))

(#15) Gyuri27 válasza HERR Z (#14) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sokaknak tuning nélkül is meg van.

Nem mindenki akarja kukázni a lapját (ramját). Egy 6xx-9xx után érdekesek lehetnek ezek a procik.

Amd - Radeon - Ryzen

(#16) 7time válasza Sinesol (#13) üzenetére


7time
senior tag

Másrészt meg ne haragudj , de nem tudom elképzelni hogy egy Fx 83xx tulaj rohanna a boltokba merthogy 25 wattal kevesebbet eszik az uj variáns. Ez így egy nagy semmi, egy új erősebb Fx-re lenne igény ne

Szépen elmagyaráztam hogy ezek nem a már meglevő FX tulajoknak szólnak és ezeket nem most tervezték tehát a befektetés 0$, ez egy revízió amit az összes cég alkalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#17) BlackPriest válasza Sinesol (#13) üzenetére


BlackPriest
őstag

Es ha valaki meg phenom x4-el tolja pl? Az legalabb el tudja donteni, hogy a regi hasznalt, vagy a rancfelvarrott ujat vegye. Nyilvan nem az fog valtani, akinek most is csucskozeli am3-as procija van.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#18) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Teljesen egyértelmű hogy a 8370/E jó választás lesz, főleg egy kis tesóról oda felmenni.
Én 4100-ról akarok váltani és kíváncsi leszek hogy a fapados ASUS M5A78L-M LX3-amba bele fog-e menni.
Ja, és hogy működni fog-e vele.
Elméletileg igen, mivel 95W-os.
Gyakorlatilag meg majd kiderül ...

Szerintem itt is javítások történtek, nem véletlenül a Vishera cpu-kat nyomják.
Igaz a 22nm-nek mindenki örülne már. :D

(#19) asvald


asvald
senior tag

up az fx- szériának :C , hát ezt megvárom és csak utána veszek procit az biztos

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#20) #90933760 válasza 7time (#5) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem csak azt, hanem Steamrollert se. AM3+ra ezek a frissítések jöttek ki aztán ennyi. Steamroller meg Excavator csak APUban fog megjelenni illetve hibás igp esetén "prociként" eladva FM2+ba stb., de azok csak 2 modulosak és L3 nélkül. És hiába fejlettebb magok, az IGP és a TDP keret miatt alacsonyabb órajelen pörögnek a magok, ergo ugyanott van. Lehet nézni a Kaverit is. Persze letiltott IGP után lehet csumázni a magokat neki már ameddig bírja, de 4 maggal hiába lesz Excavator a Vishera a 8 maggal leröhögi. Persze azt az esetet leszámítva ha olyan a program ami csak 4 szálon megy, ott az Excavator apu prociként használva gyorsabb lehet. Már ha elérni vele akkora órajelet. És még mindig ott az L3 hiánya az Excavatornál/Steamrollernél.

AMD befejezte a procigyártást végleg, innentől APUk lesznek. Az Excavator még kimegy aztán feledésbe merül ez a modulos dolog is, jön a Jaguar féle kicsi magok kis fogyasztással kis hellyel mellé meg a böszme nagy IGP. Ha addigra az integrációt kihasználó progik kellően el is terjednek akkor nem lesz ezzel baj. A baj azzal lesz hogy addigra se fognak elterjedni eléggé.

[ Szerkesztve ]

(#21) 7time válasza #90933760 (#20) üzenetére


7time
senior tag

AMD befejezte a procigyártást végleg, innentől APUk lesznek. Az Excavator még kimegy aztán feledésbe merül ez a modulos dolog is, jön a Jaguar féle kicsi magok kis fogyasztással kis hellyel mellé meg a böszme nagy IGP. Ha addigra az integrációt kihasználó progik kellően el is terjednek akkor frankó lesz ez.

Pontosan erről van szó, és igazuk is van egyszerűen nincs miért több pénzt beleölni a CPU gyártásba.

[ Szerkesztve ]

(#22) tothjozsi96 válasza #90933760 (#20) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ez azért erős volt.
AMD befejezte a procigyártást végleg

Ezt az információt honnan veszed?
Tudtommal az FX után jött még ki új Athlon is, ami nem APU ...
Ja, és ráadásul 4 magos, nem 2!!!

[ Szerkesztve ]

(#23) StrixAurum válasza BlackPriest (#17) üzenetére


StrixAurum
csendes tag

Én pl, egy Phenom II 975-tel jól elvagyok manapság is, (3.8 gigán szalad...), de ezek a 95 wattos modellek csiklandozzák a bajszomat.

Csak az a gond, hogy a jelenlegi dollár árfolyamnál, a legerősebb 95 wattos, a kiskerekben 50 ropi körül lehet majd. :((

Faszányos kis procik lesznek ezek az E jelzésűek, már kiforrott technológia, mert ugye AMD-nél első sorozatból sosem veszünk, lásd...(Phenom I., ill Bulldozer)

[ Szerkesztve ]

(#24) 7time válasza tothjozsi96 (#22) üzenetére


7time
senior tag

De az nem CPU hanem APU csak hibás az IGP és letiltják majd eladják, külön CPU nem kerül fejlesztésre.

[ Szerkesztve ]

(#25) asvald válasza tothjozsi96 (#22) üzenetére


asvald
senior tag

az fx se 8 magos ,csak 1 modulban 2 szál van, szorozva : 4x2 =8 :F :DDD

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#26) tothjozsi96 válasza asvald (#25) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hát én úgy tudom hogy 4 mag + 4 modul ...
Lényegtelen, 8-nak érzékeli a windows, az más kérdés hogy fizikai vagy logikai ... ;]

(#27) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Itt egy kicsit más órajel szerepel,a cikkhez képest....

Wasabi...

(#28) #90933760 válasza tothjozsi96 (#22) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az AMD leállt a procigyártással már rég, a Vishera volt az utolsó AM3+ra. Az új Athlonok a döglött IGP-s APUk. Amikbe két modul van, négy maggal L3 nélkül.

Nincs az AMDnek fedezete arra hogy a Steamrollert meg az Excavatort is kiadja 8 maggal AM4re vagy bármi kitalált foglalatra, minden energiájukkal az APUkra koncentrálnak. Meg nem is akarnának kiadni több ilyen 8 magos "csúcs" procit, mert csak maguknak tennének akadályokat azzal.

Lehet hívni a Visherát 8 magosnak, mert 8 elkülöníthető magja van kettőnként közösített pontokkal.

(#29) Oliverda válasza #90933760 (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Fogalomzavar a köbön. CPU =/= processzor (~proci)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) watador600 válasza Kronos3000 (#27) üzenetére


watador600
senior tag

Végül is így lenne logikus szerintem... :U

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#31) #90933760 válasza Oliverda (#29) üzenetére


#90933760
törölt tag

wut?

(#32) Kronos3000 válasza watador600 (#30) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Igen.... :N

Wasabi...

(#33) tothjozsi96 válasza watador600 (#30) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Logikus lenne, de úgy nem venném már meg.

@Baltoafarkas
Lehet hogy jobban járnak így, értem mire célzol amúgy.
Csak az a baj hogyha ezt a lépést elkezdi az AMD akkor befuccsol nekik szerintem.
Ha megnézed az Intelnél a komolyabb processzoroknál is van S-el jelölt ami pont erre jó, rendelkezik egy HD Graphics-al ami közelt sem olyan komoly mint egy APU, de ők is tudnak ilyesmit ...
Ja és abba van L3 Cache ...

De kérdés hogy egy FX 8370 jobb vétel lesz-e abba az árba mint egy I7 kicsit többért ...
Szerintem egyértelmű, hosszú távra 32nm nem éri meg ...

(#34) #90933760 válasza tothjozsi96 (#33) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem fog befuccsolni nekik, mert erre fog haladni az egész piac csak elég nyögvenyelősen. Az időpontot kell jól eltalálni, de szinte biztos hogy a szoftverek nem lesznek kellően fejlettek hozzá még akkor se csak később és megint az AMD lesz lefujjozva ezért hogy gagyi hardvert csinált.

8370 vs i7 között a program/felhasználás dönt, meg kell nézni teszteken melyik jobb és mennyivel, megéri-e a többlet. Az hogy melyik időtállóbb ma kár gondolkodni, pár év után miden szarráavul.

[ Szerkesztve ]

(#35) Sinesol válasza #90933760 (#34) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyértelmű hogy arra halad a piac, csak annyi a baj hogy megint az Intel jart jol, mert nemsokara itt a Skylake ami kb minden tekintetben erösebb Apu a Carizzonál.
Tehát az Amd megint kitaposta az ösvényt a nyereség viszont megint az Intelé lesz.
A lényeg pedig, éppen az időponton van ezt jól látod, de valahogy sosem jön ki jol az amd-nek az időzítés :(
Bár az intel direkt erre játszik, nulla kockázatot sem vállal.

[ Szerkesztve ]

(#36) 7time válasza Sinesol (#35) üzenetére


7time
senior tag

A Skylake IGP-ről még semmi sincs ahogy a Carrizzorol sem sokat tudni IGP terén de az AMD-t nem kell félteni, amikor minden szál szakad beáldozza az R9 -7xx VGA-t dob egy stacked RAM-ot a kupak alá és sorba aláz minden IGP-t a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#37) Sinesol válasza 7time (#36) üzenetére


Sinesol
veterán

Carizzo az ugyanugy Gcn igp , Skylake meg tamogatja a megosztott memoriat+a platform atomics-ot, tehát ugynaz a tudás. Skylake-nel viszont ott figyel a nevetségesen alacsony fogyasztás és nagyon erős x86 teljesítmény, ami jó ideig számítani fog még.

Már a Broadwell is támogatja a megosztott memóriát tehát minden adott lesz hogy terjedjenek az apu-kat kihasznalo progik, mivel már minden oldal kínál megfelelő hardvert.

Most a stacked ram meg olyan hogy az intel ugyanugy meglépheti. De igazabol nem jelent most sem akkora hatranyt a savszelesség, csak akkor ha buta grafikai feladatokra pazarolják az igp-t.

[ Szerkesztve ]

(#38) 7time válasza Sinesol (#37) üzenetére


7time
senior tag

Igen most igazából szoftverek kellenének ami az APU teljesítményét kihasználja mindegy hogy ki gyártja.

[ Szerkesztve ]

(#39) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Valahogy az "E"-t nem tartom életképesnek..olyan herélt Fx szaga van...:) Hamár Fx maradjon legalább 125W TDP keret neki...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#40) #85552128


#85552128
törölt tag

Már megörültem hogy hátha az FM2+ kap valami normális (legalább 3-4 modulos) procit, de minek... oda csak a "hulladék" letiltott IGP-s Athlonok mennek... :W

[ Szerkesztve ]

(#41) Oliverda válasza #90933760 (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, az APU is processzor. Nézz utána, hogy minek a rövidítése.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) KAMELOT


KAMELOT
titán

Na milyen jó végre a TDP-re is gondoltak! 95W már elég jó cucc főleg 4GHz körül!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#43) Gainka válasza BékeHarcos (#8) üzenetére


Gainka
őstag

Mondok egy példàt, nem tudtam volna eladni az elozo konfigom igp nelkul mert komamnak nincs vkartyaja es meg igy is siman megy neki a cod 4 multi. Ez csak egy pl de van meg olyan is hogy vga gariztatas.

(#44) mzso


mzso
veterán

Mikori is a Vishera?

(#45) Sinesol válasza mzso (#44) üzenetére


Sinesol
veterán

Azt hallottam a késői reneszánsz idején adták ki ;]

(#46) #90933760 válasza Oliverda (#41) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jó persze, úgy értettem a 8350-hez hasonló olyan értelemben vett proci már nem fog jönni azzal leálltak végleg, csak APUk jönnek és az abból származó IGP nélküli példányok. Persze hogy proci mind, pár év és az APU szó is ki fog kopni szerintem és sima procik lesznek szóhasználatban mind újra, elvégre azok.
Na jó ne erőltessük, a lényeg megvan belőle.

A Vishera pont most lesz két éves asszem.

[ Szerkesztve ]

(#47) AusWolf


AusWolf
őstag

Ez az, végre! Már az idejét sem tudom, hogy mióta várok új Vishera procikra! :DDD

Amúgy mit akar az AMD ezzel a csökkentett TDP-vel? Az eddig általános 125 W is úgy visszafogja a turbót, hogy még egy szálas használattal se működik normálisan. Egyáltalán miért kell a turbót a TDP-vel limitálni? De ami a legfontosabb: miért kell a Visherát erőltetni ahelyett, hogy egy új, hatékonyabb architektúrát terveznének?

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#48) ViZion


ViZion
félisten

Nah, jó ez, de lehet kicsit rosszkor, későn... DDR4 verzió kellene lassan, mATX lappal.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49) #90933760 válasza ViZion (#48) üzenetére


#90933760
törölt tag

DDR4? Minek? Eddig se volt ez sávszél limites. Meg szüksége sincs rá.

(#50) 7time válasza ViZion (#48) üzenetére


7time
senior tag

A DDR4 egy hagyományos CPU+dVGA felállásnál kb. 0,2% hozhat de legyen 2%, és cserébe 60% drágulhat a konfig, szerinted megéri?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.