Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Netflix meg YouTube a reszemrol, de a Snapchatrol most hallottam eloszor :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) kiszi07


kiszi07
senior tag

Én mobilnetről csak email, Facebook, PH. Nem tudom ti hogy vagytok vele ?! :DD

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Fb nem meglepo. Bar latszik, hogy az eu jobban szereti a kepeket nezegetni, mint a videokat bamulni.

(#4) |DavidWoody|


|DavidWoody|
tag

Mikor majd par 10-100 ev mulva visszaneznek a tudosok , hogy mi tortent az emberiseggel hogy ez lett belole , igazolni fogjak hogy a facse az oka. Ebbe biztos vagyok.

-woody-

(#5) bacus


bacus
őstag

Ezek egyikét sem használom, a yt-on kivül még regisztrálva sem vagyok/leszek.

A yt-t meg mobilneten nem nézem.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#6) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Ha nem lenne az FB az,ami lerohasztja a telók 90%-át,messengerestől,jó is lenne.Miközben a képeket leszámitva,amit úgyis eltárol a telefonon 1 letöltés után,én nem tudom,mi generál forgalmat.Optimalizálatlanság,mert bár bélyegképet látni,de letöltődik az 5megapixeles is vagy mi?
Az emberek 99%-a csak szövegelget,a mesenger szintjét majdnem tudtuk hozni wap alatt és GPRS-el is.
Ehhez képest vicc,hogy nem a Tyúb az első,ami simán leránt 10-20 megát cache-elni,hogy egyáltalán elinduljon egy jobb videó,mobilnettel nem leht elég gyorsan nyomkodni a Back gombot egy félrekattintás után...
Valami itt nem kóser.A fész adatforgalmának kevésnek kéne lennie,mikor csak ilyen 1KB-nak megfelelő képeket lát alapból az ember,stb... Vagy hogy is van ez?Direkt nyirja a telót és az adatforgalmat ez a cucc,mert valakiknek az érdeke?
Telefonon se értettem soha,hogy mi a fene indokolja,hogy a rohadt F...book miért 50 megás,amikor mindent tölt,és miért képes 200 mega ram foglalásig is elmenni,miközben SEMMI nem indokolja...mert a telókliens alig több,mintha az ember megnyitja az m.facebook.com mobil felületet...
Kiváncsi leszek,mikor lépmár valaki az arcukra,hogy mesterséges forgalmat generálnak,adatokat lopnak,és szándékosan elősegitik a mobileszközök avulását kihasználva a helyzetüket.Más "termék" esetében ezt hivják tisztességtelen piaci haszonszerzésnek és befolyással való üzérkedésnek,stb...
Csak itt nyeletik a mobilossal a békát.Csak mert a rohadt fész SAJNOS mára szinte egyduralkodó,és az alternativ klienseket a naponta megjelenő frissitésekkel,amik nem hoznak semit,lehetetlenitik el,miközben azok,amikor mennek,és utánam ennek az aktuális fésznek,minden szempontból tizedannyi erőforrást igényelnek és sokkal szebbek.
Lásd pl.Androidon a Fast Pro.Ami teljesen jobb,szebb lenne,mint az eredeti kliens,csak mivel 1-2 naponta hazavágják a frissitések,önmagában kevés,mert nem jönnek meg az üzik,stb,mert MEGINT kavartak valamit a fésznél...

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#7) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Hova jutottunk attól, hogy hétfőnként nincs adás a TV-ben és hogy két utcányira van egy fülkés telefon...

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#8) BandiHUN válasza Fryskitt (#7) üzenetére


BandiHUN
veterán

Már nincs messze....a vasárnapi boltzárás a küszöbön... ;] És még jön 1-2 reklámadó,és a TV is bojkottálni fogja egy ilyen nosztalgiával,ami ebben az országban folyik..

Ne legyél már ilyen pesszimista :U
Lesz majd fülkés telefon is,csak "intenet terminál"-nak hivják,és már vagy 5 éve elterjedt volna,ha a büdösbarmok nem vernék itthon szét.Németben használtam ilyet 5 éve,IGEN,telefonálni is lehetett rajta,és mellé időre mért net,QWERTY billentyűzettel,mittudoménmennyibe került egy fél óra,de ment a dolog.

De itthon tanyafalván a büdös életbe se lesz világitós buszmegállótábla se a legtöbb helyen,ami irja,hogy az adott helyre konkrétan milyen busz és mennyi idő múlva jön.Pedig pl.Szolnok belvárosban ez jó dolog.HA épp megy.A telefonfülkéknél is érdekes lenne,ha valaki egyszer kielemezte volna,mennyi pénzt hozott+mennyit kellett költeni a heti vandálok általi üvegcserére,ha a készülék meg is úszta,de a kagyló is úgy nézett ki,mint ami megjárta pár ember "nem száj" testnyilását....
Érdekes,a fülke a mai paypass korában teljesen működhetne.Lemerültél?PayPassos kari,megadod a számod,amiről hivnál,telefonálsz.5 rongyig a bótban' is adnak cuccot pinkód nélkül.Kéne kis net,megnéznéd a menetrendet,akármi?Jah,a lehetőségek...HA lennének..
Inkább mész 20 percet valahol free wifit lopni vagy beülsz egy sörre,ahol van.Merült telefonnal kinodban :DDD

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#9) Fryskitt válasza BandiHUN (#8) üzenetére


Fryskitt
addikt

Sajnos így van... Annyi kiegészítés, hogy lesz itt TV, csak majd nem azt nézed, amit akarsz. :W

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#10) Braddock


Braddock
őstag

Az egyéb app fent van a playen? ;]

(#11) Fryskitt válasza Braddock (#10) üzenetére


Fryskitt
addikt

Persze. :P

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#12) DrojDtroll válasza total90 (#1) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én meg a netfix-ről :)

(#13) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Engem a közép-európai 1,1 gigás havi adatforgalom lep meg. Kizártnak tartom, hogy Magyarországon is ennyi legyen az átlag.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) Fryskitt válasza Csapoati (#13) üzenetére


Fryskitt
addikt

Kevés?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#15) Csapoati válasza Fryskitt (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sok... nagyon sok. Nézd meg az előfizetésekhez járó adatmennyiséget (és akkor még nem beszéltünk a rengeteg feltöltőkártyásról, a 100 megás csomagokról, stb.).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) Fryskitt válasza Csapoati (#15) üzenetére


Fryskitt
addikt

Hááát, lehet. Én Spotify-t hallgatok, és sokat olvasok. Kb 3GB megy el havonta.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#18) Csapoati válasza Fryskitt (#17) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A szokásos alaptétel: ne magadból indulj ki. :) Nekem is 2 gigás csomagom van, de tudom/látom, hogy nem ez az átlag. Magamtól 500 megára tippeltem volna. Aztán lehet, hogy annyi is és csak a környező országok húzzák feljebb a közép-európai átlagot.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Képtelen vagyok elhinni, hogy egy alapvetően karakteres meg némi kisfelbontású, szarrátömörített képeket tartalmazó face nagyobb adatforgalmat tud globálisnak generálni mint egy videostream szolgáltatás.

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

Hihetetlen, hogy ilyen népszerűség mellett is ilyen a FB app.

(#22) eventus válasza Csapoati (#15) üzenetére


eventus
veterán

És az ingyenelo wifi vadaszokrol :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#23) gzbotii válasza |DavidWoody| (#4) üzenetére


gzbotii
veterán

Ja, mert régebb nem voltak népbutító dolgok, meg hülyék se :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#25) Forest48


Forest48
aktív tag

Nálam a snapchat csinált olyat, hogy használtam havi 3 megát, de a háttérben letöltött 170-et...
Keményen 2 emberrel váltottam néha ott pár mondatot és képet. Le is tiltottam egyből a kis mobilnet zabáló mocskot.
Amúgy az instagramnál is poén, hogy pár kbyte-os képeket nézegetünk (amiket ki sem lehet nagyítani, tehát nem kell fullos felbontás), de mégis brutális forgalmat generál.
Kíváncsi lennék, hogy ez kinek érdeke. Különben csak azt látom, hogy nem tudnak egy értelmes programot írni.

(#26) Penge_4 válasza Csapoati (#18) üzenetére


Penge_4
veterán

Egyrészt a környező országok gondolom (Romániában pl. állítólag nagyon kedvező), másrészt gondolom beleszámít a 2 SIM-es mobilos (Digi, UPC) vagy stick-es mobilnet is.

Még társadalmi osztályra sem tudod kategorizálni, mert tipikus szituáció, hogy a csúcsmobillal a tehetős ember otthon wifizik, munkahelyen wifizik, törzshelyeken wifizik és minek fizessen elő mobilnetre, más esetben meg pl. valaki munkásszálláson él, és/vagy ingázik bármi miatt, jobban megéri neki havi 10 ezret is kifizetni kvázi-korlátlan mobilnetre (értsd: böngészés és email ingyenes, éjszakai adatforgalom korlátlan/100 giga). Éjszakai adatforgalmat például a biztonsági őrök meg sok lazább éjszakai műszakos emberek, pl. portás is nagyon meg tudják ám nyomni. Ha havi 50 gigát forgalmaznak csak így (annyit simán forgalmaznak, ha csak a mobilnetre támaszkodnak), már kitettek 49 olyan embert, akinek egyáltalán nincs mobilnetje.

A többi közép-európai országgal együtt pedig így már simán lehet reális az 1,1 gigás átlag. Főleg ha hozzáveszed, hogy az új előfizetésekhez már szinte hozzád vágják a Spotify-t meg a Deezert x gigás csomaggal meg x hónapig tartó ajándék prémiummal.

(#27) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ebben semmi meglepő nincs. :N

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#28) csongi válasza BandiHUN (#6) üzenetére


csongi
veterán

+1

(#29) dajkopali válasza arnyekxxx (#19) üzenetére


dajkopali
addikt

úgy látom a jelentésben, hogy a közösségi oldalaknál, így a Facebooknál az ott beágyazott videók által generált forgalmat is a közösségi oldalhoz számítják

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#30) Pttypang


Pttypang
veterán

Spotify meg hasonlo szemet helyett inkabb novelnek siman az adatcsomagokat. Ne legyen megszabva, mire hasznalhatom el azt a szerencsetlen keretet -.-

Everybody lies.

(#31) arnyekxxx válasza dajkopali (#29) üzenetére


arnyekxxx
veterán

vagyis ha a fészen megnéz Margitka egy cicás tecső videót az a fész forgalmába számít bele?

(#32) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Telenoros feltöltőkártyáról netezek HSPA+ -al.
4G-m áprilistól lesz, akkor váltok készüléket. Mobilnetet csak addig használok, amíg eljutok A-ból B-be. Wifi majdnem mindenhol van, ahol megfordulok. Utazás közben amúgy sem szeretem elővenni a telefont (de azért megesik), nehogy valami Rikárdó kikapja a kezemből és leszálljon az ajtózáródás előtti pillanatban. Amióta láttam azt a videót, két kézzel fogom, ha mégis elővenném tömegközlekedésen.
Ha előveszem, akkor Whatsapp, néha Facebookon chat, hírek. Ennyi.
Minden feltöltés mellé kapok mobilnetet, + néha megrendelem ezeket az 1 hetes net+sms+duma csomagokat sms-ben. 300 mega és 1,5-2 giga közé esek általában.

(#33) dajkopali válasza arnyekxxx (#31) üzenetére


dajkopali
addikt

igen, én így értettem (vagy oda is)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#34) arnyekxxx válasza dajkopali (#33) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ügyes

(#35) Simi87


Simi87
senior tag

- Safari
- index
- youtube
- facetime
- insta
.
.
.
.
.
.
- Facebook

nem vagyunk egyformák. :)

(#36) nemlehet válasza Csapoati (#13) üzenetére


nemlehet
őstag

Illetve több szolgáltatónál is van olyan, hogy egyes szolgáltatások nem számítanak bele a forgalomba. Pl a Deezer ilyen/volt ilyen.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#37) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Nekem havi 25GBos adatforgalmam van, erről netezek, töltök, sőt 20-30ms-os ping mellett SC2-zök Lengyelországból már lassan 1 ève. Ez van havi 4500Ft-èrt, plusz havi 200Ft-èrt èjfèltől reggel 8-ig díjmentes adatforgalom. Meneküljön mindenki onnèt, ahogy csak tud. Lengyelek èvekkel megelőztèk már Mo-t!!!

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#38) Petyyyyy válasza Bluesummers (#37) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ugye tudod, hogy ezzel a beszámolóval feszegeted a pofonos ládát? :D ;]

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39) aAron_ válasza Bluesummers (#37) üzenetére


aAron_
őstag

Talán majd nekem is lesz ilyen csomagom, ha eltörlik az adatroaming díját. :DDD

What is your ikigai?

(#40) arnyekxxx válasza Bluesummers (#37) üzenetére


arnyekxxx
veterán

tudnál dobni egy linket a tarifacsomagodhoz?

(#41) adlersson


adlersson
aktív tag

Érdekes. Koreában azért úgy vettem észre, hogy a Facebook nem annyira trendi, azon viszont csodálkozom, hogy nincs benne a listában pl. a KakaoTalk vagy a Daum. :U

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.