Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GALARDO


GALARDO
addikt

Nem hiszem hogy lesz ilyen. :N

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#2) XP NINJA


XP NINJA
őstag

szerintem sem. de szép ára lenne az ipad 1-nek :)

[ Szerkesztve ]

(#3) itsmeyeah


itsmeyeah
tag

Hát ha lesz ilyen akkor ez hamar ment :D

beats by dr Dre füles kapható nálam

(#4) Gábor17


Gábor17
csendes tag

Biztos vagyok benne, hogy ez is csak kacsa.
Ahogy a cikkben is emlitve van az Apple kezében van a tábla piac .
Mi oka lenne még jobban elhuzni a tobbiek elott ?
Simán megvárják az 1 éves termék ciklust addig nem hiszem h a tobbi gyárto fel tud zárkozni.(még az 1 es ipad szintjére sem :) )

(#5) GALARDO válasza Gábor17 (#4) üzenetére


GALARDO
addikt

nem hiszem h a tobbi gyárto fel tud zárkozni.(még az 1 es ipad szintjére sem :) )

Egyetértek, de ebből felkelés lesz! :DDD

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#6) Everman


Everman
addikt

"Az iPhone 5 kapcsán szintén felmerült a multimédiás tartalmakhoz jobban illeszkedő képarany alkalmazása, mely nem mellesleg a készülék szélességének megnövelése és a retina felbontás elvesztése nélkül tenné lehetővé a manapság divatos 4 hüvelyk feletti megjelenítő használatát. "

A Retina felbontásnál lényegesebb a kompatibilitás, amit így elvesztene az új eszköz az eltérő felbontással. Az megint más kérdés, hogy a jelenlegi képarány lényegesen jobb egy smartphone esetében, mert olvasáshoz, böngészéshez ideálisabb, mobilon meg nem igazán néz az emberek zöme filmeket, ezért is tartom ostobaságnak, hogy más platformokon ezt erőltetik.

(#7) Bling95


Bling95
őstag

Nem hiszem hogy lesz , márcsak felbontás növelése miatt se. Ahhoz hogy rendesen fussanak rajta az eddigi appok és ne kelljen újra írni, ahhoz 4x-ezni kéne a felbontást. Azpedig túlságosan drága lenne

(#8) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Jó vicc, ha az Apple két generáción keresztül erőltette a mára "gyenge" felbontást, akkor most miért gondolná meg magát? :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9) gerilee válasza Gábor17 (#4) üzenetére


gerilee
aktív tag

"Mi oka lenne még jobban elhuzni a tobbiek elott ?"
Pölö, hogy tanult a Nokia hibájából és nem ül a már megszerzett babérjain, hanem gőzerővel nyomja a fejlesztést.

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#10) xdx@ válasza gerilee (#9) üzenetére


xdx@
aktív tag

Egyetértek.

(#11) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Baromsag ez a hir. Az egy eves termekciklust kivarja, kulonben is, hatalmas hiba lenne ha nehany honapon belul kiadna a kovetkezo generacio, ugyanis az iPad2-ert meg mindig varni kell az Egyesult Allamokban. Egyszeruen akkora kereslet van ra, hogy nincs kiegyenlitve a kereslet-kinalat merleg sem..

Egyre kevesbe birom ezeket a pletykakat....

(#12) Mr. Byu válasza CHIPman (#8) üzenetére


Mr. Byu
aktív tag

Hogy miért? Azért, hogy ugyanúgy odaba***on a többi gyártónak, mint az iPhone 4 retina kijelzővel tette, és mindez ne menjen a kompatibilitás rovására, és fragmentációt se eredményezzen az alkalmazásokban. :D

A régi appok ugyanúgy futnak majd a négyszerezett felbontású kijelzőn (igaz, nem túl szépen), a fejlesztők meg könnyedén át tudják írni retina felbontásra a meglévő alkalmazásaikat, nem nagy ördöngösség, arról nem beszélve, hogy baromira MEGÉRI nekik megcsinálni, mert így még nagyobb nyereségre tehetnek szert... :)

Bár tény, hogy brutális erő kell egy ekkora felbontású kijelző meghajtásához, de a kétmagos proci és az iPad 1-ben lévőnél sokkal erősebb grafikus chip valószínűleg már elég lenne hozzá.

Én személy szerint 2012-nél előbb nem vártam (várom) a retina kijelzőt iPad-be... de ki tudja mi lesz, okozott már jó pár durva meglepetést a világnak az Apple, rendszeresen előrukkol valami olyannal, amit a konkurensek csak egy vagy több éves lemaradással tudnak behozni. :)

(#13) Alexios válasza Mr. Byu (#12) üzenetére


Alexios
veterán

Négyszerezett felbontás? Őszintén mi a fenének? Ha az iphone felbontását megnégyszereznénk, akkor 1920x1280 lenne a felbontása, vaze mi a fenének full hd egy telefonba? Mikor a mostani retina kijelző is már akkora pixeleket tartalmaz, hogy az emberi szem nem is látja már :F Ugyanúgy az ipad-be is, minek akkora felbontás? Minek full hd fölé menni egy 10" tabletnél? :F Teljesen felesleges lenne, ekkora felbontás egy ilyen kis kijelzőbe, cserébe minden játék, stb. sokkal inkább fogná a gépet, miközben hasznod nem nagyon lenne belőle.

[ Szerkesztve ]

(#14) Everman válasza Alexios (#13) üzenetére


Everman
addikt

Az iPadről volt szó, nem az iPhone-ról...

(#15) lmisi


lmisi
senior tag

Pedig mostanában látott napvilágot, hogy megált a Tablet piac raketta növekedése, sőt még a eKönyvolvasókat se fogja kiszorítani. Készlethiányról pedig inkább márciús áprilisi hírek szólnak a gugli keresője szerint.
Mostanában 2-3 naponta jelennek meg kamu Alma hírek mostanában.

(#16) Mr. Byu válasza Alexios (#13) üzenetére


Mr. Byu
aktív tag

:D iPad-ről van szó. Az iPhone felbontását már egyszer négyszerezték, és nem is kell ezt többé piszkálni, elérte azt a szintet, amin felesleges változtatni. Ugyanannyi pixelt jelenít meg az iPhone 4, mint a legtöbb netbook... :D

Most az iPad-en a sor, hogy megint legyen áll leesés. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Alexios válasza Mr. Byu (#16) üzenetére


Alexios
veterán

Na de az iphone esetében a felbontás szempontjából eléggé lehagyta a konkurencia, míg itt ez azért nem áll fent. Azon kívül, hogy e-penis növelő még mindig nem látom mi haszna van egy ekkora felbontásnak 10"-on, főleg hogy sokkal jobban leterhelné a gép hardverét is.

(#18) cqr válasza Everman (#6) üzenetére


cqr
aktív tag

Az megint más kérdés, hogy a jelenlegi képarány lényegesen jobb egy smartphone esetében, mert olvasáshoz, böngészéshez ideálisabb, mobilon meg nem igazán néz az emberek zöme filmeket, ezért is tartom ostobaságnak, hogy más platformokon ezt erőltetik.

Hmm, azt mondod, hogy ugyan akkora készülékméret mellett a kisebb kijelző jobb? Érdekes.

(#19) Mr. Byu válasza Alexios (#17) üzenetére


Mr. Byu
aktív tag

Nem árt iPad-en ez a változtatás, ha mellé raksz egy iPhone 4-et, az iPad-et pixelesnek látod. :)

Plusz illő lenne, ha legalább a 720p-s HD tartalmakat teljes egészében meg tudná jeleníteni egy ilyen multimédiás eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#20) Everman válasza cqr (#18) üzenetére


Everman
addikt

"Hmm, azt mondod, hogy ugyan akkora készülékméret mellett a kisebb kijelző jobb? Érdekes."

Hogy ez miként jött ki nálad, no az az érdekes :D mivel én nem írtam ilyet.

(#21) cqr válasza Everman (#20) üzenetére


cqr
aktív tag

"mivel én nem írtam ilyet."

De. Adott méretű telefonon ugyan olyan széles 3:2 és 16:9-es kijelző is elfér.. és telefonoknál bizony a szélesség a limitáló tényező. A 16:9 adott szélesség mellett nyilván hosszabb (nagyobb).. Neked szimplán csak jobban tetszik az ha felül és alul nagyobb a telefon kerete. : i

Hogy ez miként jött ki nálad, no az az érdekes

Ha kicsit gondolkodsz, akkor már sokkal kevésbé érdekes. : s

(#22) DemonDani


DemonDani
addikt

nem hiszem, hogy a jelenlegi hw megfelelő lenne ilyen felbontásra, azért ez játékok alatt vagy taccsra vágná, vagy alacsonyabb felbontáson futnának a gamek :N

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#23) Mr. Byu válasza cqr (#21) üzenetére


Mr. Byu
aktív tag

Van valami kényelmes arányosság az iPhone képernyőméretében. Stabilan, egy kézben tartva a hüvelykujjam éppen akkora területet tud bejárni megerőltetés nélkül, amekkora a kijelző, és a kijelző bal felső sarkát éppen kényelmesen el tudom még érni (pedig nem vagyok egy kis kezű ember :) ). Ennél szélesebb, vagy hosszabb kijelző esetén egyszerűen nehézkesebb lenne a kezelés, ez egyértelmű. Nem voltak hülyék az Apple-nél, amikor ezt a képarányt és képméretet kitalálták, szerintem végeztek erre vonatkozó felméréseket, vizsgálatokat.

Természetesen ha éppen nem zavar semmi, és megengedhetem magamnak, hogy a telefont berakom a bal kezembe, és a jobb kezemmel csak navigálok, akkor jobban jönne egy nagyobb kijelző.

Tehát a kérdésedre válaszolva, igen, komoly esélyét látom annak, hogy adott méretű telefonban a kisebb (pontosabban rövidebb) kijelző kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#24) CHIPman válasza Mr. Byu (#12) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mondjuk azért lenne ökörség, mert az SGX535 úgy-ahogy meghajtotta az 1024-es képernyőt, aztán az SGX545MP3 szintén, viszont
1: utóbbinak nincs négyszeres teljesítménye
2: Nincs újabb SGX chip. :D
#23: Esetleg próbáltál mást is, hogy ennyire biztos vagy benne, hogy nem érnél át nagyobbat?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#25) Gábor17 válasza gerilee (#9) üzenetére


Gábor17
csendes tag

Azért itt más a helyzet mint a nokia kapcsán.A tábla kategoriát az apple hozta be a köztudatba és uralja is a piacot hatalmas fölénnyel.Nokia el volt a symbianos mobilok ''fejlesztgetéseivel'' (konkrétan átpakolták a gombokat és kiadták ugyan azt a telefont más kinézettel).amikor már minden gyárto rég ment az iphone után a nokia megtudta szülni az 5800-t meg a hasonlo rezisztiv csodákat ...
Természetesen az apple sem álhat le ezen a szinten.Viszont a hirben semmi rációt nem látok.
Idén bőven eladhato az ipad 2 nincs konkurenciája.Jövöre ha talán utoléri a piac akkor megint előáll valami revolúsöneri fejlesztéssel...

Am az ilyen pletyka szintü hirmorzsákat feltételes módban kellene megírni! Egy dolog hogy pörög a fórum , de semmi hírértéke nincs és szinte naponta van egy ilyen poszt .... :(

(#26) Mr. Byu válasza CHIPman (#24) üzenetére


Mr. Byu
aktív tag

Nem kell mást próbálni, elég ha kinyújtom a hüvelykujjam, és megtalálom azt a pontot, ahova még könnyedén elérek, és megnézem mi az a pont, ahova már nyújtózkodnom kell. :) De egyébként próbáltam mást is, természetesen. És én fenntartom a véleményem, hogy ha elfogadjuk, hogy ezek végső soron mégis csak telefonok, amiket az ember világ életében fél kézzel használt, akkor a 3,5, esetleg 3,7-3,8 colnál nagyobb képátló bizonyos körülmények között a kényelem rovására megy.

Ha picike tabletként tekintünk rájuk, amit nem veszünk elő villamoson vagy buszon, vagy ha igen, akkor két kézzel markoljuk minden irányból, nehogy kiessen a kezünkből, akkor jobb a nagyobb (4 col, illetve fölötte) képátló.

Egyéni dolog, ki miként tekint rájuk. :)

Mondom, sok körülmények között tök jól jönne nekem is egy 4 colos kijelző. Csak azt a kijelentést túlzásnak érzem, hogy a nagyobb mindenféleképpen jobb.

[ Szerkesztve ]

(#27) cqr válasza Mr. Byu (#23) üzenetére


cqr
aktív tag

szerintem végeztek erre vonatkozó felméréseket, vizsgálatokat.

Egy nem régi felmérés alapján az emberek 65%-a 4"-nál nagyobb kijelzőt részesít előnyben.

A hszed többi részére: én átérem, és az emberek 65% még valószínűleg szintén átérné. Mellesleg nem kell semmit a legfelső sávba tenni. Viszont ellenoldalon meg landscape módban nagyítás nélkül is egész jól lehet böngészni egy 4.7"-os 16:9-es kijelzőn (dokumentumolvasás szintén).

#24: SGX543MP2 van négyszer olyan erős, mint az 535.

[ Szerkesztve ]

(#28) Mr. Byu válasza cqr (#27) üzenetére


Mr. Byu
aktív tag

Átérem én is, csak nem biztonságosan. SGS2-t úgy lehet kényelmesen használni, ha kicsit a tenyered vége felé helyezed a súlypontját. Ha megmarkolod rendesen, hogy atombiztos legyen a fogás, akkor már szerintem a "legtöbb embernek" kényelmetlen a kijelző minden pontját elérnie.

De bizonyos körülmények között meg előny persze, tehát tényleg egyéni preferencia kérdése, hogy kinek mi a fontosabb.

(#29) 15115


15115
tag

70000-ret megér magyar pénzben :DDD

(#30) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Újabb pletyka, amiből nem lesz semmi...

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#31) baliii


baliii
senior tag

Ha a képpontszám a négyszeresére nő, úgy, hogy mindkét oldalon megduplázodik a pixelszám, akkor mégis hogy lenne 16:9-es a képarány? Lehet hogy csak nekem nem esik le, de szerintem ez így nem fér össze.

(#32) Mr. Byu válasza baliii (#31) üzenetére


Mr. Byu
aktív tag

@baliii: "Más források szerint az iPad 2 Plus néven is említett modell kijelzője 16:9-es képarányú lesz..."

UI.: ...amit teljes mértékben kétlek :) Emiatt nem fognak variálni a jól bejáratott felbontással.

[ Szerkesztve ]

(#33) crey


crey
MODERÁTOR

Van egy olyan érzésem, hogy amikor már abszolút nem tudnak miről írni a külföldi vezető oldalak, akkor előszedik az ún. "bullshit generator" applikációt. Bedobálnak kulcsszavakat, mint Apple, Retina display, 4", 16:9, iPad (gyártónként változó természetesen), és megnyomják a "Generate Bullshit!" gombot.

Amit kiad átnézik nyelvtanilag, keresnek valami fake képet guglival, és voila!
Kész a mai cikk.

Az sem biztos hogy százas, aki kitalálja, hogy 10"-on 2048x1536-os felbontásról beszél. Láttunk valahol is ilyen paneleket mostanság?

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#34) Mr. Byu válasza crey (#33) üzenetére


Mr. Byu
aktív tag

Miért ennyire hihetetlen ez? Egyértelmű, hogy ezt fogja megcsinálni az Apple, a kérdés csak az, hogy mikor. Én 2012-nél előbb nem számítok rá, de maga az elgondolás egyáltalán nem irreális.

Hatalmas anyagi erőforrással rendelkezik az Apple, és minden titkot hét lakat alatt őriznek. Simán el lehet képzelni, hogy már legalább egy éve kiadták pl. az LG-nek, hogy kezdjenek el felkészülni egy ilyen felbontású panel nagyüzemi gyártására.

A pixelsűrűség alacsonyabb lenne így is, mint ami az iPhone 4-ben van, és a standard TFT LCD-nek úgy tűnik, nincsenek olyan felbontásbeli korlátai, mint ami egyelőre a Super Amoled kijelzőknél jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#35) csab2 válasza Gábor17 (#4) üzenetére


csab2
veterán

+1

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#36) CHIPman válasza Mr. Byu (#26) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mondjuk az érdekelne, hogy minek a kijelző minden pontját elérni. Ha munkába rohanás közben meg akarod nézni az e-mailjeidet, akkor beteszed a jobb alsó sarokba a gmail widgetet, rányomsz, végiglapozod, elolvasod, kész. Ha meg nem rohansz, akkor nem olyan félelmetes probléma felnyúlni a notifybarhoz is akár, a másik kezedet meg sem mozdítva. iPhone-nál ez csak idő kérdése. Amint lemásolják a widgeteket is az Androidról, már tehetnek nagyobb kijelzőt is. :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#37) Everman válasza cqr (#21) üzenetére


Everman
addikt

A kijelző méretét nem a felbontás és a képarány adja, hanem a képátló mérete (3,5-4-4,3").
A 16:9-es megoldások több okból is rosszabbak, egyrészt kevesebb információ fér el egy sorban, márpedig egy telefont legtöbbször portré állásban használunk, másrészt a virtuális billentyűzetnek is jóval kevesebb helye van, így kényelmetlenebb a használata. Az egyetlen előnye a filmek esetén kamatoztatható, apró gond, hogy erre használják a legkevésbé ezeket az eszközöket.

Az meg elég lényeges, hogy alul és felül legyen keret, mert elforgatott állásban nem árt, ha van felület amit meg tudsz fogni, mégpedig úgy, hogy nem nyúlsz bele sem a képernyőbe, sem az az alatt elhelyezett érintésérzékeny kezelőszervekbe.

(#38) Everman válasza cqr (#27) üzenetére


Everman
addikt

"Egy nem régi felmérés alapján az emberek 65%-a 4"-nál nagyobb kijelzőt részesít előnyben."

És gondolom nem kérdezték meg a hölgyeket, az üzletembereket és a fiatalokat sem, csak azt a pár geeket aki éppen arra járt :D

A 3,5"-nál nagyobb kijelzőjű eszközök pont nem népszerűek, ez speciel az eladásoknál is lemérhető.

[ Szerkesztve ]

(#39) Everman válasza CHIPman (#36) üzenetére


Everman
addikt

"Amint lemásolják a widgeteket is az Androidról, már tehetnek nagyobb kijelzőt is."

Amíg a widgetek miatt a Google az Apple-nek fizet licencdíjat, addig ez vicces kijelentés...
Ergo a widgetek pont az Apple-től lettek lemásolva, az más tészta, hogy ők (szerintem teljesen jogosan) nem látnak ebben fantáziát a mobil rendszerüknél.

(#40) cqr válasza Everman (#37) üzenetére


cqr
aktív tag

A kijelző méretét nem a felbontás és a képarány adja, hanem a képátló mérete (3,5-4-4,3").

:DDD ...

Próbálj meg elképzelni egy telefont. Ennek van egy adott szélessége. Ugyan olyan széles 16:9 képarányú kijelző fér el rá, mint 3:2 képarányú. Ugyan olyan széles lesz a két kijelző csak a 16:9-es hosszabb. Nem lesz kevesebb információ egy sorban.. csak több sor lesz egymás alatt.

Nem a képatló a limitáló tényező. Próbáld meg elolvasni amit írok.

És gondolom nem kérdezték meg a hölgyeket, az üzletembereket és a fiatalokat sem, csak azt a pár geeket aki éppen arra járt

Természetesen kizárólag geekeket kérdeztek meg. És ha jól olvaslak geekek nem is lehetnek fiatalok.

A 3,5"-nál nagyobb kijelzőjű eszközök pont nem népszerűek, ez speciel az eladásoknál is lemérhető.

:DDD Annyi marhaságot összehordasz néha (gyakran) (általában) (mindig)..

(#41) joey04 válasza Everman (#6) üzenetére


joey04
titán

+1 :R

erre gondol egyébként.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) Everman válasza cqr (#40) üzenetére


Everman
addikt

"Nem a képatló a limitáló tényező."

Akkor rajzolj le magadnak egy 3,5"-os, meg egy 4,3"-os képátlójú 16:9-es és 3:2-es arányú kijelzőt. Majd rájössz, hogy mire gondoltam...
(Hasonlítsd össze az iPhone 4 és mondjuk a Galaxy Neo méreteit.)
Azonos képátlónál biza a 16:9-es jóval keskenyebb lesz.

"Annyi marhaságot összehordasz néha "

Ha hallgattál volna... akkor nem írtál volna te marhaságokat :D

(#43) CHIPman válasza Everman (#39) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Úgy érted, hogy az Apple levédetett valami olyat, amit nem használ, hogy mást lehúzhasson. Másolásról szó sincs, licenszelésnek hívják ezt, vagy mi. Esetleg a notifybar is az Apple tulajdona?
Everman: Galaxy Neo? :DDD Az még 4" sincs. Na meg abban hol van a 16:9-es kijelző?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#44) Everman válasza joey04 (#41) üzenetére


Everman
addikt

Akkor jól gondoltam, hogy a geekek válaszoltak így, az átlagos mobilvásárló nem jár GSM fórumokra.

(#45) Everman válasza CHIPman (#43) üzenetére


Everman
addikt

"Úgy érted, hogy az Apple levédetett valami olyat, amit nem használ, hogy mást lehúzhasson."

Elég régóta használ az Apple widgeteket:
[link]

"Esetleg a notifybar is az Apple tulajdona?"

Esetleg nézz utána, hogy mióta része ez az Androidnak és mióta használnak ilyet pár Cydiás megoldásban. Ezt konkrétan mindketten nyúlták, csak éppen nem egymástól, hanem pár független fejlesztőtől.

[ Szerkesztve ]

(#46) cqr válasza Everman (#42) üzenetére


cqr
aktív tag

Azonos képátlónál biza a 16:9-es jóval keskenyebb lesz.

Eszméletlenül értetlen vagy. Ki beszél itt azonos képátló esetén vett méretekről? Továbbra sem a képátló a limitáló paraméter egy telefonnál..
Nyilvánvaló, hogy azonos képátló esetén a területe nagyobb a 3:2-es kijelzőnek. De telefonoknál nem a képátló lesz azonos, hanem a szélesség, mert az ütközik először korlátokba...

Tudom jól mire gondolsz a kis fejedben. De ha sikerülne értelmezni a hozzászólásaimat, akkor ezekre a hszekre már rég nem volna szükség.. (igazából így sincs.)

Ha hallgattál volna... akkor nem írtál volna te marhaságokat

Talán még el is hiszed néha amit írsz.

Te jó ég.. ez most tényleg azt hiszi, hogy arról megy a vita, hogy azonos képátló esetén a 3:2-nek nagyobb-e a területe...

[ Szerkesztve ]

(#47) Everman válasza CHIPman (#43) üzenetére


Everman
addikt

"Galaxy Neo? Az még 4" sincs. Na meg abban hol van a 16:9-es kijelző?"

Már írtam, ha hallgatnál, akkor nem írnál butaságokat.

[link]

Konkrétan azért ezt választottam mintának, mert ez is 3,5"-os kijelzőjű, mint az i4, de ennek 16:9-es a képaránya (nem sok ilyen készüléket találtam, mert nem véletlenül, 3,5"-nál inkább a 3:2-es arányt használja a legtöbb gyártó, okkal). De példának, hogy miért írtál butaságot, remekül megfelel.

(#48) Everman válasza cqr (#46) üzenetére


Everman
addikt

"Továbbra sem a képátló a limitáló paraméter egy telefonnál.."

Kár, hogy nem erről volt szó. Csak, hogy rájöjj, hogy nem igazán arról vitázol, amiről én írtam, beidézem, hogy mire reagáltál:

"A kijelző méretét nem a felbontás és a képarány adja, hanem a képátló mérete (3,5-4-4,3")."

Vagyis szó nem volt a készülék méretéről én az elejétől kezdve kizárólag a kijelző méretéről írtam, max te nem olvastad el...

"Talán még el is hiszed néha amit írsz."

Látom te a geometriával és a fizikával is vitába szállnál, csak hogy igazad lehessen, nos a te dolgod. De azért nem ártana, ha előbb értelmeznéd, amit olvasol, aztán válaszolnál csak rá.

(#49) CHIPman válasza Everman (#47) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ebben mi volt a butaság, elmondanád? Írtad, hogy hasonlítson össze egy iPhone4 kijelzőt egy nagyobb 16:9-essel. A Galaxy Neo se nem nagyobb, se nem 16:9-es. A WVGA nem 16:9. De ha egy WVGA 3,5"-ost akartál volna, akkor ott az egyik néptelefon, a ZTE Blade.
Joey, van itt is hozzászólásom, elég sok, linkeld a modkerbe ezt is, kérlek. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#50) Everman válasza CHIPman (#49) üzenetére


Everman
addikt

NEM, azt írtam, hogy azonos képátlónál hasonlítsa össze a két képarányt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.