Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stiky


Stiky
senior tag

A PC boltban kevesebb helyet fog foglalni a készlet... ennyi értelmét látom :DDD

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#2) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Nade ki az aki mindig szétszedi a gépét, ha viszsi valahova? :Y

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3) OrangeBud


OrangeBud
tag

Értelem,felsőfokon, :(((

(#4) PeppErKorN


PeppErKorN
tag

Arról nem szól a hír, hogy milyen rögzítési megoldást találtak ki. Ha a mérnököknek arra is maradt energiájuk (illetve lehetővé tették nekik), hogy kellően stabil legyen ez a lapraszerelt konstrukció, akkor elismerésem. Különben sanszos, hogy nyeklik-nyaklik, rezonál majd a sasszé.
Logisztika rulz!

--K--N--R--

(#5) Treb


Treb
tag

Ez majdnem olyan király mint a rezgésekkel közvetitett focimecs dolog! ;]

(#6) glutamin válasza Stiky (#1) üzenetére


glutamin
őstag

Én is erre gondolok. Aegy készre szerelt gépet nyilván nem akarunk majd hajtogatni, de agy egy arénylag lapos dobozban lehet szállítani a még üres házakat.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#7) eziskamu válasza glutamin (#6) üzenetére


eziskamu
addikt

Mi ebben az újdonság? A legolcsóbb házakat is lehet hajtogatni, igaz csak egyszer :)

(#8) mephi666


mephi666
nagyúr

aki pl 1 kombit használ fuvarozásra, annak tökéletes, mert 4szer annyi házat bír elvinni 1kör alatt :D régen a monitor foglalta a legtöbb helyet, most meg a házak... de ha majd valaki kizárólag ilyet szerel, ott az sem probléma :) amúgy szerintem árban lesz annyival drágább, hogy nem éri meg az árubeszerzőnek ilyeneket vinnie, mert a "hagyományos" házak jóval olcsóbbak maradnak...

mod: egyébként nézzétek meg: ha vesztek alaplapot, procit, vga-t, tápot, dvd meghajtót, vinyót... összeszerelés nélkül dobozban több helyet foglalnak együtt, mint egy ház... ha már összeszerelted egyszer, nem éri meg szétszedni csak azért, hogy hajtogathast a házat... több helyet foglal szétszedve :D meg időben is sok... rengeteg sérülési lehetőség is bejátszik emellett...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) kavicssli


kavicssli
addikt

Ötletes

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#10) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Ne legyetek buták!
Szerintetek hogyan kerül Európába és Amerikába a szorgos kínai munkásgyermekek kezéből a ház? És nagyon nem mindegy, hogy háromszor annyi fér egy konténerbe, mint bármilyen más házból. Az ikea sem a te két szép szemedért csomagolja laposra a bútorokat, hanem mert nekik így sokkal olcsóbb szállítani, és olcsóbban tudják adni (már ha akarják), ami végső soron neked is jó.

Raadásul egy ilyennek egészen elenyésző lehet a gyártási költsége, ahol a vízi (legolcsóbb) szállítás ára is jelentős százalékot képviselhet az árból.

mod: orbano: akkor csak nekem tűnt úgy, hogy páran nem fogták fel miért jó ez? :)

[ Szerkesztve ]

(#11) orbano válasza KilgoreTrout (#10) üzenetére


orbano
félisten

neeem ezt a vérpistikéknek találták ki lanpartyra :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#12) mephi666 válasza KilgoreTrout (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez a lapraszerelt dolog nekem nagyon tetszik... márciusban vettem lakást és lapraszerelt franciaágyat, éjjeliszekrényeket, konyhaasztalt, székeket, szgp-asztalt és jól elszórakoztam velük :D régen amúgy szerettem legózni... :) mellesleg csak franciaágynál kellett segítséget kérni a szállításhoz, mert a többi cucc simán befért egy yarisba is... nem mindegy, hogy lekell perkálni szállításhoz plusz párezret valakinek vagy nem... meg panelban ha előre összeszerelt franciaágyat kellett volna felvinni, az necces lett volna... mégha a 2. emeletről van is szó, akkor is :S

itt egyértelmű, hogy arról van szó, hogy mennyit tudnak elvinni házból 1 kör alatt... átlag házban van csomó levegő, ami ezzel a módszerrel ki van szorítva :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) sNORh válasza kavicssli (#9) üzenetére


sNORh
addikt

és felesleges.. és valszeg pár év mulva rezeg mint állat a kotyogás miatt..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#14) Integra


Integra
titán

erre nem tudok jobb szót mint: zsír.
most már tudom, mi hiányzott az életemből:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15) simonzé


simonzé
addikt

Úgy hallottam az Ikea fogja forgalmazni a Vejnemöjnen íróasztal részeként

I don't fit in. I fit out.

(#16) Egzee


Egzee
őstag

Most ennek csak úgy látom értelmét, ha komolyan ezek a házak lesznek a legolcsóbbak, vagy ha normális kinézettel megközelítik a colorsit és társai házak árát.

Simonzé: Hát te hülye vagy! XD

Egyébként ha van amit apám a legjobban utál a bútorvásárlásban, akkor az az összeszerelésük... Olyankor nagyobb mértékű qrva anyázásnak van kitéve a fülem! :D

[ Szerkesztve ]

(#17) Solten


Solten
addikt

Gagyi. Asusnak így olcsóbban jön ki a szállítás... :D

Saor Alba

(#18) Nippon


Nippon
őstag

IKEA-style, így több fér belőle a konténerbe :D

(#19) mephi666 válasza Egzee (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

hehe, én élveztem az összeszerelést... igaz nekem ott lebegett az a lehetőség is, hogy már 3. nap fogok matracon aludni (ami se nem túl nagy, se nem túl kényelmes...) így megvolt a motiváció rendesen... :D a batyumaxos szgp-asztalnál volt csak olyan gond, hogy kifelejtettek a csomagból pár csavart :S

de itt asuséknál nem tudom, hogy a masszivitás hogy jön össze ennél a háznál... kicsit félek, hogy a kici kínajiak a kici kezeckéikkel kici moszojjal az arcukon kicit nyagdára szerelik :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Juhéjj!
Tudom már mi hiányzott az életemből :C

...

(#21) Karlitosz


Karlitosz
tag

Srácok ez tényleg egy nagy baromság!
Valaki szólhatott volna az ASUS bácsinak, hogy már feltalálták az összehajtható PC-t, amit Laptopnak, Notebooknak neveztek el. Aki nagyon húzgálni akarja a gépét az biztos nem vesz ilyen szart mivel a laptop is ekkora helyen fér el mint az összehajtott ház, arról nem is beszélve, hogy kinek lenne türelme mindig szétszedni a gépét...
Ez kb olyan mint a feltekerhető billentyűzet, nem tudom melyik gyártó érdeme de azt is csak ez vette aki frenkizni akart, hogy ultrahajlékony billenyűzete van. igaz semmi értelme nincs de neki olyan van.
És higgyétek el, hogy ezt is megveszik majd.
Nagyon sokáig gondolkoztam, hogy tényleg a vevőnek mi a jó isten praktikusabb, jobb ebben a házban mint a normál házban....

(#22) shtml válasza PeppErKorN (#4) üzenetére


shtml
őstag

A Vento hagyományos változata is csuklik-nyeklik rendesen. Csak az alaplap és a meghajtók beszerelése teszi valamelyest stabillá. Szerintem ezt bele is kalkulálták a tervezéskor. :F

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#23) Ste


Ste
addikt

ha emiatt olcsóbb lesz a ház, hát legyen hajtogatható

(#24) glutamin válasza Karlitosz (#21) üzenetére


glutamin
őstag

Hol olvastad, hogy az otthoni felhasználók számítógéphuzigálása miatt lehet összehajtani?

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#25) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

"Powered by Ikea" logó lesz rajta ? :D

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#26) Karlitosz


Karlitosz
tag

Hát szerintem biztos nem lesz olcsóbb!
Azt meg én csak gondoltam, hogy azért lenne, hogy a felhasználó húzgálhatja a gépet kis helyen de mint már mindenki leirta az okokat, hogy ez egy baromság
Én inkább maradok az összehajtható PC-nél!
Tényleg lehet a laptopot is azért találták ki mert Szállításkor(hajón, kamionon stb) egy PC helyén(minitorral együtt) elfér 3-4 laptop

(#27) luw2win válasza szasza_xp (#25) üzenetére


luw2win
őstag

Nekem is kapásból az IKEA ugrott be :DDD
Am én nem látom értelmét...

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#28) twollah


twollah
nagyúr

Miert nem Asus IKEA lett a neve az uj hazaknak?

(#29) edipqe


edipqe
senior tag

negyedére vagy ötödére csökkenthető a szállítási és raktározási költség, tehát occsón lehet majd adni, ha nem ez fog bekövetkezni, akkor értelmét veszti és el fog tűnni majd...

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#30) PH-User válasza edipqe (#29) üzenetére


PH-User
addikt

Egyet értek. :))

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#31) Mazsika


Mazsika
őstag

komolyan ennek mi értelme??? :Y

Dáccsika

(#32) Godefroy


Godefroy
senior tag

Codegentől majd' 10 éve lehetett ilyet venni.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#33) Vevőjelölt


Vevőjelölt
tag

Rendben, olcsóbb a szállítás és a raktározás. A boltnak viszont extra profit mert különlegesség az összecsukható ház. Én majd csak akkor veszek, hamár lessz hozzá összecsukható tápegység+alaplap+egyéb PC belsőségek.

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#34) LJ.


LJ.
tag

Hát, nemtudom hogy ez a ház mennyire lehet masszív, és mennyire nyekereghet... Ilyet nemvennék azthiszem... De nem is értem mi benne a plán, de ahogy elnézem senkise. :P

(#35) mephi666 válasza Vevőjelölt (#33) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért én megnézném, ha valaki egy ilyet összehajtogatna:

:)

(megtalálható az aláírásomban szereplő linken a termékeim között)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#36) Kobe


Kobe
veterán

nyílván az benne a jó, hogy olcsóbb a szállítása, egy kamionra 1 helyébe felfér 2-3, aki futárral akarja szállítattni üzletelés során, annak is egy csomó pénz megmarad így, mert legtöbb futár dobozméret alapján számláz, és a boltban persze nem kell akkora helyet hagyni neki....bár akkor inkább mr az elemeire szedett ház lenne inkább a jobb megoldás, azt jobban össze lehetne rakni hogy ne rezonáljon egy idő után

(#37) mephi666 válasza Kobe (#36) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, csak elemeire szedettnél több lenne vele a meló, mint így a hajtogatásnál... az idő meg pénz :) csak szállítás/raktározás miatt jó ez... érdemes belegondolni, hogy pl egy 19colos crt monitor mekkora méretű/tömegű... ember legyen a talpán, aki sétál vele 1-2km-t... én a 15colossal megszenvedtem anno, hogy 15perc séta a buszig, busszal haza, aztán busztól még 10perc hazáig... 19colos tft-ből meg egy átlag felépítésű nő is elsétálgat 2db-al simán... kisebb helyet is foglal, könnyebb is és árban már most ott van egy 19es tft, mint pár éve volt egy 17es lg crt... és itt az áreséshez hozzájárul a súly/méret elég erősen... kíváncsi vagyok rá, hogy tápnélküli házaknál hogy lesz ez az áralakulás

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38) macilaci78 válasza sNORh (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A csuklópontoknál megkínálod az ívheggesztővel és jó lesz az. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#39) edipqe


edipqe
senior tag

az nem lenne egy gyenge ötlet....elemeire szedett ház, és összeválogathatnád az elemekből hogy neked milyen ház kell.

aztán meg macilaci megvarja ahol kell, ívet neki!

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#40) cucka válasza mephi666 (#37) üzenetére


cucka
addikt

Persze, mert egy 19-es tft 4 kiló, egy 15-ös crt meg 14 kiló. Szerintem te sem sétálgatnál olyan simán mondjuk egy 20 kilós, vastag acélllemzből készült szerverházzal, még akkor sem, ha összecsukható lenne..

(#41) Kobe válasza edipqe (#39) üzenetére


Kobe
veterán

ha minden más szektorban bejött ez a módszer, és a caterpillar ezt emg tudja csinálni méretes daruk és földgépek esetén, nem tom miért ne egy háznál ne lehetne :)

persze feleslegesen drágítaná, de mondjuk ha azt nézem, hogy van egy gyártó, aki gyárt kb 20-50 közötti számú házat, kis újratervezéssel simán variálhatóvá tudná tenni a teljes kínálatot. Csak ez kicsit olyan mint hangszereknél-gitároknál pl a custom ahol te szabod emg milyen fából milyen színnel, ők meg megszabják, milyen áron :DDD

de pl egy codegen megcsinálhatná hogy adott országba elemeket szállít nem kész házakat és onnan közvetlenül lehessen rendelni. Csak hát ugye akkor növekednének a készletek, mert lehet oldallapból elmegy 5, előlapból 80....akkor már inkább a modding. Bár ezek a mai műanyag házak nem vonzanak, valami full fém, savval mart aluminimum egy simpla kék ledes gombbal....nyami :)

[ Szerkesztve ]

(#42) mephi666 válasza cucka (#40) üzenetére


mephi666
nagyúr

mindegy, a lényeg, hogy többet lehet belőle ugyanakkora helyen tartani és ha nincs benne táp, akkor súlyban is lényegesen kisebb... a méretével meg vidámabban szaladgál vele az átlagember... :) nem szerverházról volt most szó... pakolásztam már itt a cégnél az ibm szerverünket eleget, tudom, hogy van súlya, de otthonra fölösleges is egy ilyen...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43) edipqe válasza Kobe (#41) üzenetére


edipqe
senior tag

ez szép full fém: [link]

vagy ez? [link]

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#44) Kobe válasza edipqe (#43) üzenetére


Kobe
veterán

ennél kicsit...najó, sokkal igényesebb megoldásra gondoltam :)

(#45) nyunyu válasza edipqe (#43) üzenetére


nyunyu
félisten

Mi ez, mosogep dobja?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46) nyunyu válasza cucka (#40) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem te sem sétálgatnál olyan simán mondjuk egy 20 kilós, vastag acélllemzből készült szerverházzal, még akkor sem, ha összecsukható lenne..

Te is nagy fekete sarkannyal toltad az ipart? :DDD

Pont most kerulgetem lakasatrendezes, meg uj szekrenysor cimszoval :W Asszem lassan lomtalanitom, mert nem fer el. :(

Persze, mert egy 19-es tft 4 kiló, egy 15-ös crt meg 14 kiló.

21" Eizo F930-am 32kg, ezzel a meretosztalyaban pehelysulyunak mondhato.
Elozo iiyama 21"-esemben 2kg-val tobb vas volt... :O

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#47) nyunyu válasza Kobe (#41) üzenetére


nyunyu
félisten

Bár ezek a mai műanyag házak nem vonzanak, valami full fém, savval mart aluminimum egy simpla kék ledes gombbal....nyami :)

Nesze.

Bar en a legszivesebben beleallitanam a ceges baltat a kek powerledes Via alaplapjaba, de valoszinuleg kicsorbulna az ontott aluminium burkolaton. :DDD
(Miaf@szertnembirjakatommalgyartani???)

Regi verzioja celeron650-nel sokkal jobb volt :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#48) cucka válasza nyunyu (#46) üzenetére


cucka
addikt

Te is nagy fekete sarkannyal toltad az ipart? :DDD
Ha Chieftec Dragon-ra gondolsz, akkor igen. (Pontosabban nem dragon volt, hanem nemtudommicsoda, de az előlapi rács dizájnját leszámítva ugyanaz). Amennyire dícsérte mindenki azt a házat, annyira utáltam. Ez nem a legnagyobb méretű volt, ezért csak 13 kiló volt üresen. Ugyanolyan volt, mint bármely átlag ház, leszámítva a méreteit és a benne található acél mennyiségét, aminek semmilyen előnye nincs, cserébe nem túl vidám dolog, ha arréb akarod rakni, költözésről nem is beszélve..

Az meg tényleg megérdemelne egy emberes szájbarúgást, aki kitalálta, hogy a kék led cool és mindenhova olyat kell rakni, ami előtt sok időt töltesz, hadd égjen rá a retinádra a fénye..

[ Szerkesztve ]

(#49) nyunyu válasza nyunyu (#47) üzenetére


nyunyu
félisten

Falra akaszthato valtozata mar ketszer pofara esett fejmagassagbol, de meg mindig egyben van, meg a TFT sem repedt el benne :Y
(Valamelyik barom rovid tiplivel furta fel a falra :W )

Szoval tomor aluminium rulz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) nyunyu válasza cucka (#48) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha Chieftec Dragon-ra gondolsz, akkor igen. (Pontosabban nem dragon volt, hanem nemtudommicsoda, de az előlapi rács dizájnját leszámítva ugyanaz).

Kozepes skorpio?

Az meg tényleg megérdemelne egy emberes szájbarúgást, aki kitalálta, hogy a kék led cool és mindenhova olyat kell rakni, ami előtt sok időt töltesz, hadd égjen rá a retinádra a fénye..

Pont ezt utalom a mostani miniatur CM Centurion 5 hazamban, power led be sincs kotve, hdd ledtol is bevilagitja az egesz szobat ejszaka.
Plane, hogy vettem bele 3x5.25"-ot foglalo vinyotartot, aztan azt is gyarilag kek ledes ventivel szallitjak. -> Jo messze el, SilentBlade a helyere :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.