Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) R3laX


R3laX
addikt

Kár hogy nem egy B550 Extreme4 jön olcsóbban :) kihoznánk. Mind1, hadd szóljon :D [link] .

[ Szerkesztve ]

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Így a képen úgy néz ki, mint ha el lenne vetemedve az egész lap :D
Nem baj, majd hozzákalapálja Szerjózsa a házat, mi baj lehet? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) kraftxld válasza pilóta (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mint az Armageddon-ban :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

"HDMI kimenet, egy D-Sub és egy DVI-D csatoló" - Az orosz hivatalokban sosem tudod milyen monitor alá kell cserélni gépet, jobb ha van mindenből :))

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#5) #52931072 válasza pilóta (#2) üzenetére


#52931072
törölt tag

Nem sikerült derékszögűre vágni a nyákot, meg az asztallapot sem és fotómasina lencséje is torzít egy kicsit, amivel fotózták. :DD

(#6) kriszpontaz válasza pilóta (#2) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Jóvanazúgy, majd a gépházban a csavar a helyére húzza.

(#7) biscuit


biscuit
aktív tag

Már az "új" ívelt házakhoz van tervezve a cucc. Igazán jövőbelátó! :)

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#8) Duree


Duree
veterán

Egyre jobb dolgokat csinálnak ( audiophile erősítők, hangfalak, karórák)) most beszálltak számtech bizniszbe, sok sikert hozzá.

duree54

(#9) --ka válasza Duree (#8) üzenetére


--ka
senior tag

"... audiophile erősítők, hangfalak, karórák..."

Ebben nem voltak rosszak a '80-as években sem. Kár, hogy nehéz volt beszerezni és még drága is volt, főleg ha nem csencseltél. :DDD

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#10) Armagedown


Armagedown
őstag

Eddig is gyártottak már alaplapot, csak nem fért ki a gyárkapun :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#11) dabadab


dabadab
titán

Ez már tényleg olyan komoly, mint a nyolcvanas évek magyar számítógépipara, az olyan csúcsteljesítményekkel, mint a HT1080Z, ami a hetvenes években készült TRS-80 egy hongkongi másolatának a licenszelt másolata volt és csak két-háromszor annyiba került, mint egy (akkor) modern Commodore 64 :)

DRM is theft

(#12) Márton válasza Duree (#8) üzenetére


Márton
nagyúr

autóm is orosz, jöhet ez is :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13) #06658560 válasza Duree (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Karórában melyik? Mert eddig amit láttam, azok bár névileg oroszok, de amúgy svájci cégek.

(#14) Z10N


Z10N
veterán

Teszt mikor lesz? :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#15) pilóta válasza Z10N (#14) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mármint, hogy milyen vastag szélvédőt lehet betörni vele? :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) hallador


hallador
addikt

Na végre, mondjuk az AMD-ben van pár nem ismert, vagy legalábbis igen kétséges hátterű befektető, most behozzák a befektetett pénzt. Mondjuk kiindulva az Orosz электроника tv-kből amikben fél évente kellett valamit cserélni, hogy működjön is. Meg a юность tv-ékből, ahol minden bekapcsoláskor utána kellett állítani a potmétereket, de egy egész estét nem bírt ki normálisan, állítgatás nélkül.
Én inkább maradnék a Taiwani termékeknél. Azok bizonyítottak már. Az oroszoknak meg 40 év alatt sem sikerült.
Soha nem felejtem el, a Sokol rádiónak nézegettük a kapcsolási rajzát, az alkatrészek fele felesleges volt, mert amit lenyúltak nyugatról, az a rajz direkt ilyen volt.
Miközben 1980-ban már egy Aiwa AR-999 kb harmad annyi energiát fogyasztott 2* hangosabban szólt, és negyed akkora volt mint a Sokol, cserében tényleg zsebrádió volt a Sokol-al ellentétben.

Hiába na nekem nem lesz Orosz alaplapom az is biztos. Nincs az orosz elektronikai termékekkel jó tapasztalatom, ez már csak így alakult.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) ElEvEn11 válasza hallador (#16) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Nagyjából így. Semmi bizalmam nincs az orosz ipar termékeiben. Soha nem is lesz és maximum csak szurkolni tudok nekik a partvonalról, hogy egyszer szabadon és valódi tudással legyenek képesek piacképes elektronikai, ipari termékeket készíteni. Mert a többsége (kivétel azért akad, ha kevés is) egyszerűen ócska. Nincs tudás, nincs szeretet, nincs odafigyelés, nincs idő, nincs pénz rá. Maximum felsővezetői akarat. Az nagyon kevés. Ezért nem tudott a Lada sem ott maradni, ahol anno volt a KGST piacon. Plusz nem lehet, úgy versenyképes termékeket gyártani, hogy a munkások még a kommunista érában szocializálódtak és úgy maradtak. Ez is, mint a Lada gyár munkásai. Így nem lehet fejlődni, csak helyben topogni. ...de mondom: őszintén szorítok nekik, hogy egyszer ebből a spirálból ki tudjanak jönni... szabadon. :K

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#18) finest


finest
őstag

Jól társítható Exceleram memóriákkal. Nálunk szinte nem is kapni, pedig az oroszoknál nagyon megy.
Aki mdgveszi az orosz lapot, megérdemli.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#19) Top cat válasza hallador (#16) üzenetére


Top cat
őstag

Egy TV szerelő ismerősöm mondta, hogy a Junoszt az nem TV.

Egyébként az orosz alkatrész is taiwani. :D

(#20) Hoplitész válasza hallador (#16) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Nem nekünk gyártják ezeket, hanem belpiacra. (Még a cikkben is benne van.)

(#21) Cassi válasza Hoplitész (#20) üzenetére


Cassi
senior tag

Ki tudja, lehet, hogy már belpiacnak számítunk :DDD

(#22) pilóta válasza Cassi (#21) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mindig is akartam egy Junoszty brand PC-t :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#23) --ka válasza pilóta (#22) üzenetére


--ka
senior tag

Ők nem gyártanak! :(
...Электроника, az lesz. :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#24) #43680768


#43680768
törölt tag

Ugy tudom jelenleg 28nm tartanak marmint be fogjak vezetni. Kutatásuk van 22nmre de ez oroszos duma 🤭
Nelik ez gyartasi gyakorlat, valszeg megkaptak a teljes technologiat.
Egyebkent par gyarto:
https://www.angstrem.ru/en/about-us?language=en
https://en.mikron.ru/
Elbrus 4 et. 65 nm 2011ben ruszkik gyartottak. Azota ok is fejlodtek.
Lepj tul a jatekon es a grafikus feluleten.
Ha nincs procid vagy van egy ilyened, melyiket valsztod?
Alaplap se lehet olyan rossz...
Senki nem szeretne veletlenul kiesni az ablakon...

(#25) FattyDove


FattyDove
őstag

Térjünk majd erre vissza akkor, amikor végre sikerült összehozniuk a saját okostelefont

(#26) Z10N válasza pilóta (#15) üzenetére


Z10N
veterán

A pancelozott Ladarol lepattan? :D
Amugy viccen kivul. Kivancsi lennek ra.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#27) Z10N válasza FattyDove (#25) üzenetére


Z10N
veterán

https://www.gsmarena.com/yota_yotaphone_3-8727.php

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28) FattyDove válasza Z10N (#27) üzenetére


FattyDove
őstag

Igen, pontosan ezért mondtam. Nézz utána, hogy mi is ez a yotaphone. Kurva vicces, tipikus ruszki történet az egész

[ Szerkesztve ]

(#29) fatpingvin


fatpingvin
őstag

oké, egy asrock klón, who cares

szóljatok ha lesz Elbrus meg Baikal procival szerelt deszka, x86-ból (főleg intel/amd) már annyi van mint a nyű.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#30) zetor2000 válasza ElEvEn11 (#17) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van ott gógyi, lóvé és fejlesztés is, csak kicsit PatóPálra veszik.
De ha megnézed a hadiiparukat, akkor látható, hogy más célterületek igen fejlett képességekkel / megoldásokkal vannak ellátva.
Hogy az intézményi számítástechnika ilyen, azt még nagyon nem érdekelt ott senkit, de majd most.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#31) FattyDove válasza zetor2000 (#30) üzenetére


FattyDove
őstag

"De ha megnézed a hadiiparukat, akkor látható, hogy más célterületek igen fejlett képességekkel / megoldásokkal vannak ellátva."

Most az olyanokra gondolunk, mint a teljesen kamu testpáncél? Vagy esetleg a leeső kilincsre a katonai járművön? Vagy arra a full kamu EMP-re, ami szerintük megbénít egy rombolót, de úgy, hogy közben a rombolóról mobiltelefonnal felvették a csoda EMP-vel felszerelt repcsit? Vagy arról a csodatávcsőről, ami valójában az ARMA-ból lett kivágva? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) hallador válasza zetor2000 (#30) üzenetére


hallador
addikt

Hát igen 50 évvel ezelőtt ez még megállta volna a helyét ma már inkább csak volt ilyen is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#33) #06658560 válasza zetor2000 (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mármint a hadiiparban mit kell nézni? Az Armata szenvedését, esetleg az ötödik generációs vadászt?

(#34) Hoplitész válasza #06658560 (#33) üzenetére


Hoplitész
junior tag

A hiperszonikus rakétákat. Amúgy tökmindegy, mert atomhatalom révén nála is van aduász, mint a többinél. Ezért inkább puccsolják, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#35) Z10N válasza FattyDove (#28) üzenetére


Z10N
veterán

Reszletezd akkor, ha mar megemlitetted.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#36) FattyDove válasza Z10N (#35) üzenetére


FattyDove
őstag

(#37) #06658560 válasza Hoplitész (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Várjál, azokat a vlagyimir iljics által bejelentetteket, amelyek maximum valamilyen fantáziarajz formában léteznek?

(#38) pepeno1 válasza FattyDove (#28) üzenetére


pepeno1
tag

Nekem pedig bejött az ötlet. Jól meg is csinálták, csak a szoftveres támogatás volt hozzá egy nagy nulla. Jó lenne, ha ezt az e-inkes koncepciót átvenné a Samsung az Apple, meg a többi nagy gyártó, mert így lenne értelme a hátlapon is az üvegnek. Csak azért legyen üveg hátlap, hogy gyorsabban törjön, maszatolódjon meg kicsússzon az ember kezéből? Nagyon nem pálya.
(Tudom miről beszélek, mert SGS10+-om van. Az volt az első, hogy beleraktam egy gumi tokba, hogy a hátulja legalább ne csússzon. :DD )

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#39) ElEvEn11 válasza zetor2000 (#30) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Ahol az alapkutatásokat lehetlenítik el mert ilyen ezoterikus baromságokat erőltetnek és fejlesztési, miniszteri pozíciókban Putyin régi testőrei, meg munkatársai vannak és nem szakemberek, ott a technológiai fejlődés is jelentősen meg fog akadni. Számos haladó gondolkodású kutató, sok tudományos területről egyszerűen Európában vagy az USA, esetleg Kanadában kutat. Engem is meglep, amikor már az elméleti fizika, magfizika vagy kozmológia területén megjelenő tanulmányoknál sok esetben orosz név is látható a publikáló csoporttagok között. A Science-en is minden hétre jut egy. Ha megnézed, nem orosz egyetemek kutatócsoportjai publikálnak, de sok orosz név van. Szóval van ott több baj is az általad emlegetett PatóPálságnál... Alapkutatás pedig az IT fejlődéséhez is elengedhetetlen. Hol vannak például a kvantumkutatásokkal most?

Ja, de egyébként hajrá Szovjetu...., akarom mondani Oroszország! :U Majd, ha szabad ország lesz. Úgy 100 év múlva...

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#40) ElEvEn11 válasza FattyDove (#36) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Zseni az a videó. :D Abszolút tipikus. :K Először anno az eredeti Navalnij-féle unboxingot láttam, de azt is úgy tudtam végignézni, hogy csak a fejem csóváltam és röhögtem, mert annyira kínos. Vajon zetor2000 is látta?

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#41) Tüzi válasza Z10N (#26) üzenetére

[link] ezt csak ugy itt hagyom

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#42) hege8888


hege8888
aktív tag

Bacsis majd megtunningolja, valaki szerezzen egyet neki... :D

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#43) DEJVID válasza Duree (#8) üzenetére


DEJVID
őstag

Muti ilyen erősítőt

(#44) tegbashar


tegbashar
tag

Ezt a lapot curved monitorok hátoldalára is fel lehet majd szerelni, gépház sem kell már, lendületben az oroszok!

@armageddown: :))

(#45) bteebi


bteebi
veterán

Nem rossz, de az még ütősebb lenne, ha AMD-s processzorok gyártásába kezdett volna. ;]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#46) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Érdekes fordulat...de teljesen jogos, ha megszűnik neadj isten egy lánc keletről..akkor meg vannak halva.
EU is fejéhez kaphatna már...

(#47) D.Orion válasza pilóta (#2) üzenetére


D.Orion
veterán

Üveglap mögött, "vitrinben" lett fotózva. :U Annyira új, hogy már előre berakták a múzeumba. :))

[ Szerkesztve ]

(#48) Novver


Novver
senior tag

Csodálkozom hogy nem Sputniknak hívják.

Life is a game... The game is my life!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.