Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egy dolgot nem értek. Vagyis számomra nem derül ki a cikkből.
-Mi köze ehez a Nokiának? Azt tudom, hogy felvásárolták őket, de az Xbox-hoz mi köze?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) NightBagoly válasza .LnB (#1) üzenetére


NightBagoly
tag

Az Xboxhoz maximum annyi, hogy egyrészt a teljes Entertainment Studios megszűnik, másrészt, hogy a komplett leépítés egy része őket is érinti. Átolvastam a hírt megint, nekem elég egyértelműnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

"Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

(#3) .LnB válasza NightBagoly (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szóval miután megvették a Nokiát, akkor 13000dolgozót beleolvasztottak ebbe az Entertainment ágba? Akkor a telefonos részleg is oda tartozott?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) NightBagoly válasza .LnB (#3) üzenetére


NightBagoly
tag

Szimplán nem értem, hogy miért érthetetlen a hír, ami két szegmensre van szedve, egyrészt szó van benne az Entertainment Studiosról, ami megszűnik, másrészt meg a Nokiáról, ahonnét 13000 embert küldenek el. Segíts, mi nem egyértelmű, hogy tudjam javítani.

"Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

(#5) Воланд


Воланд
titán

"2015-ben hajtják végre a leépítést, "

nem. a leepiteseket most kezdik es 2015 junius 30-an fejezik be.

"amely szinte példátlan az iparban."

[link]

"A gigantikus kasza legnagyobb áldozata egyébként a nemrégiben felvásárolt Nokiát érinti: onnét 13000 embert küldd el a cég."

nem. az ms a nokia-nak csak a devices&services uzletagat vette meg, nem az egesz ceget. es az ex-nokiasok kozul 12.500 embert kuldenek el.

egyebkent ez a mondat szerintem is rossz helyen van a cikkben, ezt a vegere kellett volna irni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#6) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Elég brutális szám, de leginkább a Nokia-t sajnálom a legjobban. :(

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#7) NightBagoly válasza Воланд (#5) üzenetére


NightBagoly
tag

Köszönöm, így már értem a problémát, módosítottam a hírt. :)

"Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

(#8) .LnB válasza NightBagoly (#4) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor semmi, velem volt a baj :)
Én úgy értettem az Entertainment Studios része a Nokia is.

Én úgy tudom a komáromi Nokiát is bezárják teljesen. Bár nem tudom van ez összefüggés.

(#9) NightBagoly Tényleg semmi baj, szerintem én vagyok túl fáradt ma. Tegnap QuakeCon volt, és Van pár óra eltolódás. Nem nagyon aludtam ki magam.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9) NightBagoly válasza .LnB (#8) üzenetére


NightBagoly
tag

Félre ne érts, csak amíg nem látom a konkrét problémát, nem tudok rá érdemben reagálni. A kritikának mindig örülök :)

"Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

(#10) Воланд válasza .LnB (#8) üzenetére


Воланд
titán

igen, azt is bezarjak. ok is beletartoznak a 12.500 fobe.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) modeller


modeller
aktív tag

Nekem az hiányzik a cikkből, hogy mennyi embert vettek át a nokia-tól és mennyi ember van összesen a ms-nál, igy egy kicsit jobban kontextusba tudná helyezni az ember ezeket a számokat.

Mert ugye egészen másképp fest, ha a nokia felvásárlással megvettek mondjuk 20e embert és most elbocsájtanak a több mint 120e-s össz-dolgozói létszámból 12e-t vagy 16e-t, mintha csak úgy önmagában azt mondod, hogy elbocsájtanak 16e embert.

[ Szerkesztve ]

(#12) .LnB válasza modeller (#11) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez még nincs eldöntve, szerintem ezt senki sem tudja még. Nem egyik napról a másikra folyik egy ekkora felszámolás.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#13) Воланд válasza modeller (#11) üzenetére


Воланд
titán

jelenleg kb 127.000 alkalmazottja van az ms-nek, ebbol kb 25.000 akik a nokia devices&services uzletag felvasarlasaval kerultek az ms-hez, es ebbol a 25.000 fobol kuldenek el 12.500-at.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) modeller válasza Воланд (#13) üzenetére


modeller
aktív tag

Ez esetben a nokia felvásárlással együtt még a leépités után is több alkalmazottja lesz a ms-nak, mint a felvásárlás előtt. Ez azért egészen máshogy fest.

(#15) khron78 válasza .LnB (#1) üzenetére


khron78
őstag

Mit nem értesz ezen?

Microsoft megvette a Nokiát. Költségcsökkentés és elbocsátás.
Az Xbox is Microsoft.

(#16) Lomha 8V válasza khron78 (#15) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Jó időben ugrottál a témára.

(#17) khron78 válasza Lomha 8V (#16) üzenetére


khron78
őstag

Nekem nem az a dolgom, hogy üljek itt a gép előtt és várjam a cikkek születését. 15. hsz. nem tudom mit problémázol ezen.

(#18) Lomha 8V válasza khron78 (#17) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Én itt ülök egész nap és percenként frissítek, hogy semmiről ne maradjak le. Már rég megbeszélték, mire beleszóltál.

(#19) khron78 válasza Lomha 8V (#18) üzenetére


khron78
őstag

Akkor frissítsd folyamatosan, mert hosszú még a nyár ;)

(#20) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

" A gigantikus kasza legnagyobb áldozata egyébként a nemrégiben felvásárolt Nokia részlegét érinti: onnét közel 13000 embert küldd el a cég."

És bezár a komáromi Nokia gyár is emiatt. :( Nesze neked tönkretett 1800 család.

Live-Die-Respawn

(#21) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Látod .LnB, maradtunk volna inkább a Titanfall-nál, az a nekünk való. :D

(amúgy Te ezt elhiszed, most komolyan??? :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#22) section9


section9
őstag

Ha már ennyi embert kirúgnak, akkor akár spórolás helyett feltámaszthatnák az Ensemble Studios-t és csinálhatnának egy Age of Empires IV-et. :B

(#23) GeryFlash válasza NightBagoly (#9) üzenetére


GeryFlash
veterán

Btw te nem az ex-pcgurus Nightbagoly vagy ? :)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#24) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Minden ami Nokia és nem WP meg lesz killelve. :(

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#25) section9 válasza nonsen5e (#24) üzenetére


section9
őstag

Egy Nokia Lumia 520 mellett amúgy sem hiszem, hogy ép eszű ember feature phonet venne. :D

(#26) Xelloss válasza oriic (#20) üzenetére


Xelloss
aktív tag

Jobban teljesít.. :U

"Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

(#27) nonsen5e válasza section9 (#25) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ez kb. így igaz, az érintős Asha, meg Nokia X készülékek esetében teljesen megértem, viszont a fizikai gombokkal rendelkező nemokostelefonok, pl. a 220/225 vagy 515 nagyon szimpatikusak (voltak). :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#28) oriic válasza Xelloss (#26) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ismerős melózott ott, most nem tudja mi lesz. :(

Live-Die-Respawn

(#29) section9 válasza nonsen5e (#27) üzenetére


section9
őstag

Valószínűleg mérlegelték, hogy megéri-e fenntartani ezért egy plusz részleget (hw, sw, marketing, support, stb) és arra jutottak, hogy nem. Egyébként logikus lépés a részükről, mivel ha információim helyesek, nem használhatják majd a Nokia brandet, ami a feature phone üzletág esetén azért komoly fegyvertény lenne.

(#30) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Azért ez szörnyű, nem?
Borzasztó dolog ha az ember elveszíti a munkahelyét egyik pillanatról a másikra, sajnos ezt a saját bőrömön is megtapasztaltam. Remélem soha többet nem kell!

Def26: nem eszik ezt olyan forrón! Alig egy éve a Sony-nál is voltak leépítések (bár nem ekkora) sokan a PS3 és a PS4 bukását vizionálták ebben, erre tessék.

[ Szerkesztve ]

(#31) Def26


Def26
félisten

Nem adok egy evet es az xbox reszlegrol is jon majd ilyen hir. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#32) hommeros


hommeros
őstag

1 milliárd dollárt spórolnak így évente. Azért az nem rossz.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#33) mentoloshypo válasza hommeros (#32) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Vigasztald ezzel a munka nélkül maradt dolgozókat és családtagjait.
Biztosan értékelni fogják.

(#34) Cathulhu válasza hommeros (#32) üzenetére


Cathulhu
addikt

Kinek spórolják, vagy minek? Megy be szépen a bankba tőkenövelésnek? Mert rászorulva azért nem voltak, nem éppen egy tartósan veszteséges cég. Úgyhogy inkább szerencsétlen tízezreket sajnálom, akiknek emiatt nem lesz munkájuk most. Tudom, hogy egy kapitalista vállalat nem jótékonysági intézmény, de még meg is veregetni ezért a vállukat, az már nekem túlzás.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#35) Dr.F.E.R.I. válasza Cathulhu (#34) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ebből direkt profitja nem feltétlenül lesz, valószínűleg a veszteséges részlegektől próbálnak rövid úton megválni. Persze ez nem nagyon vigasztalja majd a munka nélkül maradó embereket. Egyszer építettek le engem is multitól, kitartást kívánok nekik. Sajnos ez a játszma része.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#36) Volfram42


Volfram42
senior tag

Nekem noverem dolgozik ott. Tegnap irt, hogy szar a helyzet. Pedig nemreg amikor fel lett vasarolva a gyar bizakodott nagyon, mert elotte a nokia mar nagy mertekben leepitette a helyet es rengeteg ember lett elkuldve. Most meg mindenki. Jo nagy terulet. Kivancsi vagyok mi lesz a sorsa csak nem hagyjak megrohadni.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#37) hommeros válasza Dr.F.E.R.I. (#35) üzenetére


hommeros
őstag

Azért szerintem ez nem ugyanaz, mint ha elküldenek SaturnMarkt-ból.
Az MS-től támogatást kapnak + segítenek az elhelyezkedésben, eddig legalábbis úgy tudom így volt.
Mondjuk itthon megnézném, mit fognak kapni.Szerintem semmit. Max kormányzati szinten segíthetnek be, ez jó PR lehet nekik.
Sajnálatos, de ez van, az élet megy tovább. Mással is történt már ilyen.

mentoloshypo hagyd már a közhelyes dumádat.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#38) Dr.F.E.R.I. válasza hommeros (#37) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Multinál dolgozni azért szar, mert egyrészt szopatja őket a kormányunk (fejőstehénnek nézik mindet, ha az, ha se), másrészt ki vannak téve az anyacég szeszélyének is. Most itt konkrétan az utóbbi eset forog fenn, de bármely két ok miatt megszűnhet az állása egy ott dolgozónak. Neki meg kábé mindegy, ki miatt tették ki az utcára. Az egyébként még tényleg a jobbik eset, ha tényleg támogatják őket valamilyen ingyenes átképzéssel/bármivel.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#39) #08052480 válasza hommeros (#37) üzenetére


#08052480
törölt tag

+1

Felesleges itt jatszani a alszent sajnalkozot, ez nem epp egy 'Joska bacsi az alapiskolajaval el van kuldve a sarki kozertbol'-szituacio, az elbocsatottak nagy resze jo esellyel kelloen kompetens ahhoz, hogy ne legyen sokaig munkanelkuli.

(#40) Воланд válasza Def26 (#31) üzenetére


Воланд
titán

a box nelkul nincs az ms-nek tv-re rendszere.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41) Xelloss válasza oriic (#28) üzenetére


Xelloss
aktív tag

Sajnálom is nagyon és ugye mivel ilyen f@szán teljesítünk még másik munkahely sincs ahová felvegyék. :((( DE ne féljünk ,mert épül az autógyár meg a stadion.. :W

[ Szerkesztve ]

"Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

(#42) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Azért az nem semmi, hogy itt megy nagyban a fityeszezés, miközben ha valamihez akkor ehgez semmi közük...
Pedig nekem nagyon nem tisztem védeni ezeket, de azért ez már sok...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#43) Peat;) válasza Dr.F.E.R.I. (#38) üzenetére


Peat;)
veterán

A kormányunk elsődlegesen a munkavállalókat nézi fejőstehénnek a 2-3 éve elfogadott új munkatörvénnyel. Bármikor kirúghatnak, tegyél le pénzt, 3->6 hónapra növelt próbaidő. Amikor az a cég vonult ki ahol én melóztam, akkor a külföldi egyezkedésen ismertették mit kap az aki x évet x bérrel dolgozott Magyarországon. Elpirultak. Annál a résznél hogy már nem a fizetésed x %-át kapod elhelyezkedés időszakára, x ideig, hanem a minimálbért kapod max 3 hónapig, akkor is ha havonta többet adóztál előtte évekig.

Az elbocsátáskor a legnagyobb támogatást Magyarországon általában multinál van esélyed megkapni. A magyar cégek a törvény adta lehetőségekkel dobálnak általában ki az utcára. A multiknál kifejezetten jellemző hogy a törvényben írtakon felüli csomagot adnak és ezen túl átképzési programokat is állnak. A multi szopatás ellenére is, ez azért érdekes...

Valószínű itt is erről lesz szó, az más kérdés hogy nincs (igazi) munkahely általában ahova el tudna helyezkedni ennyi ember, ezen a piacon. :((

[ Szerkesztve ]

(#44) Dr.F.E.R.I. válasza Peat;) (#43) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Van egyebek közt Orbánnak egy olyan rossz szokása, hogy mikor hatalomra került, perselymalacnak kezdte nézni a bankokat, távközlési cégeket, multikat stb, majd "válságadó" néven sokmilliárdos sarcot rótt ki ész nélkül mindenre, amire csak rá tudta tenni a kezét. Én speciel a Tesco-nál dolgoztam, amire nagyságrendileg 10 milliárdos vámot rótt ki, ha jól emlékszem ez 12 milliárd körül volt a 2011-es pénzügyi évben. Ez teljesen el is vitte a cég azévi nyereségét és tán még az anyacégnek kellett egy-két milliárddal a zsebébe nyúlnia, hogy kipengethesse. Ha a bevételeit nem tudja egy maszek cég növelni, akkor ugye a kiadási oldalon kénytelen faragni, ilyenkor jön első körben a jó öreg létszámleépítés. Tőlem még 2012 elején váltak meg több más vezetővel együtt, de azóta folyamatosan bocsátanak el dolgozókat is nagy csoportokban. Még tavalyról idénre is úgy 700 embert küldtek el, főleg áruházi személyzetet. Nem akarok nagyon az aktuálpolitikába belemenni, de itt munkahelyteremtés helyett masszív leépítés van csak, azok pedig akik igyekeznek "megvédeni" az országot a bankoktól, multiktól stb vajmi keveset fognak tenni érte, hogy ez változzon.

Szerk.: még annyit, hogy a Tesco amúgy korrekt volt, nem dolgoztatták le velem a felmondási időt és a végkielégítést is kifizették. Az ott töltött nyolc évem alatt sosem volt olyan probléma, hogy nem fizettek volna ki, késve fizettek és hasonló. Gyakorlatilag nem lehet a vállalatra egy rossz szavam sem.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#45) janos1988 válasza modeller (#14) üzenetére


janos1988
addikt

Persze, egészen másként. Ahol eddig 25 ezer ember dolgozott, most ott fel annyi fog... :U

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#46) Blyan


Blyan
félisten

Mondjuk magunk közt szólva ezt leépítést a Nokia is meglépte volna, de mivel amúgy is tudvalevő volt, hogy eladják az egész hóbelevancot a MS-nek ezért meghagyták nekik ezt a dolgot.
Nokia meg moshatja a kezét, nem mi voltunk, mi csak eladtuk, de mi nem küldtünk el senkit.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#47) Def26 válasza Blyan (#46) üzenetére


Def26
félisten

[link] Na most akkor a havered mirol beszel? :P

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#48) Blyan válasza Def26 (#47) üzenetére


Blyan
félisten

Azt mondja, hogy a mobility lett megvéve, ezt nem is cáfoltam. Azt hóbelevancot vette meg a MS, ugyebár az volt erősen veszteséges és ebből kellett volna a Nokianak is faragnia, de hát ugye mivel az eladás terítéken volt, így hát megmaradt ez a negatív lépés a MS-nak.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.