Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) eladogeppc válasza vadkörte (#50) üzenetére


eladogeppc
veterán

Senkit nem akartam megbántani, nekem a Waze illetve a GMaps teljesen megfelel. Engem ezek nem húztak még csőbe.
Csupán mint külső felhasználó jegyeztem meg, hogy én mit láttam az oldalon, és nekem mi tűnt fel.
Én megértem, hogy a mai világban harmat lelkűek az emberek és nem igen tűrik a kritikát. Mint írtam én mindenhez negatívan állok hozzá, így rengeteg pozitív csalódás ér.
Valószínűleg te sem teszel soha megjegyzést, ha a pizza nem olyan amit rendeltél, vagy nem olyan ízű. Pedig biztos lehetsz benne, hogy a szakács a másik oldalon ugyanúgy megsértődne, ha becsmérelnéd a munkáját mert ő pedig azt jól csinálta.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#52) vadkörte válasza eladogeppc (#51) üzenetére


vadkörte
addikt

A GMaps-szal is és a Waze-el is sokra mész, ha nincs adatkapcsolat. Ha hiszed ha nem ez nem is olyan elképzelhetetlen. Egy nagyobb GMaps offline térképszelet ~100MB. Magyarország OSM térképe OSMAnd+-ra ~240MB. (sokat elmond az OSM lehetőségeiről, hogy a nagyobb európai országok - Franciaország, Németország, Olaszország - tartományonként tölthetőek le, mivel a részletességük miatt túl sok helyet foglalnának el az eszközön.
OSMAnd+-szal még soha nem tévedtem el, pedig több 100Km-t navigáltam ár vele. Hamarosan azzal fogok két héten át navigálni Horvátországban. Elfogult sem vagyok velük, mivel a Waze-t is használom. Ha Budapestre kell mennem, kizárólag azzal vagyok hajlandó közlekedni.

Azzal, hogy az egész OSM projectet leszaroztad, több ezer (globálisan inkább millió???) ember munkályáról - amire nem mellesleg a szabadidejükből áldoznak - mondtál véleményt.

Amúgy nem vagyok "harmatlelkű" a kritikát is bírom, a fröcsögést és a köpködést (pl. amit levágtál) viszont utálom.
"Valószínűleg te sem teszel soha megjegyzést, ha a pizza nem olyan amit rendeltél..."
Ezt eltaláltad. Mivel nincsenek ilyen téren extra óhajaim.

Ha valami hibába futsz jelezd a fejlesztőknek, ha térkép hibába, jelezd a térképezőknek - pl ITT - ha jár arra valaki, vagy arrafelé lakik, javítani fogja.
Ha meg kedvet érzel hozzá, ki is próbálhatod, milyen térképet fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#53) eladogeppc válasza vadkörte (#52) üzenetére


eladogeppc
veterán

Egyáltalán nem fröcsögtem már elnézést, és érzem a sértődöttséget.
Mint írtam, a mai világban vicces, ha nem talál meg egy térkép kereső szoftver 2 címet. Ennyi, semmit több.
Többet gondoltok bele, mint amit írtam.

Lehet hogy én is kedvet kapok a térképek fejlesztéséhez, de komolyan félre értelmezed te is.
Inkább úgy vedd, hogy amit írtam, azt jó lenne ha tudná. Például üzemanyagtakarékos célkeresés, rövidebb út keresés vagy például az idően rövidebb út keresése.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#54) grinapo válasza KAMI911 (#49) üzenetére


grinapo
csendes tag

Amúgy telós offline navigációra a Magic Earth (android) is egészen jó, nekem szépen áttervezett Tirolba meg vissza.

(#55) grinapo válasza eladogeppc (#53) üzenetére


grinapo
csendes tag

Inkább úgy vedd, hogy amit írtam, azt jó lenne ha tudná. Például üzemanyagtakarékos célkeresés, rövidebb út keresés vagy például az idően rövidebb út keresése.

Azt azért lásd, hogy amikről beszélsz, azok nem a térkép, hanem az alkalmazások jellemzői. Az OSM – lévén nyílt tartalom – elkülönül az alkalmazásoktól; a térképadatbázis minősége és képességei nem azonosan egyenlőek az alkalmazások minőségével és képességeivel. Az OSM a térinformatikai adatbázis, amit az alkalmazások… alkalmaznak. Van, amelyik navigációra, de van ami pl. 3D játék pályájaként, vagy mondjuk egy népesség-statisztika alaptérképeként, egy kerékpárút-hálózat tervezésének optimalizációjaként vagy akár irányítószám-keresőnek. Ha az adat hiányzik akkor az alkalmazás azt nem tudja megszülni, és fel kell mérni és be kell szerkeszteni az OSM-be, valóban; ha azonban az adat ott van, de az alkalmazás nem tudja jól használni, akkor arról nem az OSM tehet.

És persze az, hogy láttál egy alkalmazást nem sokat mond az attól totálisan eltérő más alkalamzásról. Az eredti felvetés arról szólt, hogy szabad (ingyenes) világtérkép 1:1 méretarányban, és valóban, ez az. Alkalmazástól függetlenül.

Ha vizualizálni akarnám számodra, akkor ezt mutatnám. Vagy ha a változatosságra akarsz példát, akkor ezt itt.

(#56) #06658560 válasza eladogeppc (#53) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hogy téged idézzelek a #24-ból, a viselkedésed érdekesen szar. Csak képtelen vagy annyi gerincességre, hogy felvállald, hülye voltál, ellenben mindenki más mimóza.

(#57) body007 válasza eladogeppc (#31) üzenetére


body007
addikt

Én még az életemben nem láttam olyan linux disztribúciót, ami egy adott komolyabb hardveren rendben megy. - aha, énse - élőbe... :D

Operating system Family / Linux

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#58) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Ebben a témában jártas fejlesztőktől kérdezem, hogy lehet olyat, hogy az itt leírtakat megvalósítva ne egy külső szerverről töltsük le a csempéket (tile), hanem a saját szerverünk végezzen mindent?
Szóval pl. ha Budapestet akarom (egyelőre faékszerűen) "hostolni" OSM alapokon, akkor mit kell tennem?
Teljesen más irányt is elfogadok, ez a leafletjs csak kb. random Google találat volt.
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#59) 0xmilan válasza TomMusic (#58) üzenetére


0xmilan
addikt

[link]
Itt a previewnál írja, hogy hogyan telepíthetsz saját szervert, ami tud a Leaflet-tel is kompatibilis tile-okat generálni.

(#60) TomMusic válasza 0xmilan (#59) üzenetére


TomMusic
őstag

Nagyon szépen köszönöm válaszod! :R
Szerintem erre gondoltam, majd nemsokára ki is próbálom.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#61) TomMusic


TomMusic
őstag

Újabb kérdéssel jövök. :B
Találtam egy egészen jó megoldást nyomvonal kirajzolására, GPX fájl segítségével. Azonban én adatbázisba rakom a koordinátákat, és jó lenne onnan kirajzolni a nyomvonalat. Van arra lehetőség, hogy adatbázisból (vagy változóból/tömbből) adjuk meg a koordinátákat a trackhoz?
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#62) TomMusic válasza TomMusic (#61) üzenetére


TomMusic
őstag

Ebből kiindulva sikerült megoldanom: [link] :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#63) TomMusic


TomMusic
őstag

Srácok, nálatok sem működik az Openstreetmap? Nem akarja betölteni a csempéket.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#64) TomMusic válasza TomMusic (#63) üzenetére


TomMusic
őstag

Na közben már működik, csak valami ideiglenes anomália volt.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.