Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Metalfan


Metalfan
senior tag

Van egy részletes, 1:1 méretarányú világtérképem, ha érdekel valakit... :D

(#2) atike válasza Metalfan (#1) üzenetére


atike
nagyúr

Ingyen....? :DDD :P Közkincs... :DDD

(#3) Metalfan válasza atike (#2) üzenetére


Metalfan
senior tag

Egy húszasért odaadom :D

(#4) TomMusic


TomMusic
őstag

Amúgy elég jó cucc ez az OpenStreetMap. Kevés ekkora kaliberű full free rendszer van. :)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#5) #06658560 válasza Metalfan (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Adok érte BKK bérletet! Ötvenest.

(#6) Elf


Elf
aktív tag

Tényleg menő az a menő 3D-s felület. :-D

Amúgy szerintem a legjobb térkép túrázáshoz, bringázáshoz.
Autóval már kompromisszumos de használható.
Most pont féláron van a [Google Play-ben]

Mondjuk ez a szerkezgetős téma magas nekem, pedig érdekelne.
Lehet nem én vagyok a célközönség. :-)

[ Szerkesztve ]

(#7) Alchemist


Alchemist
addikt

Engem leginkább a GPS-szel való offline használata érdekelne, olyan helyeken túrázva, ahol nem magyon van térerő.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#8) KAMI911 válasza Elf (#6) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Kezdőknek inkább a MAPS.ME-t szoktam ajánlani, az jobban érthető a kevesebb tudását szebben adja elő. Az OsmAnd, inkább komoly dolog, kényelmetlenebb UI-val, de számos funkcióval. Nézzétek mind a kettőt! És a lényeg, ha érdekel a dolog, gyertek el, térképezzünk együtt, közben vagy utána beszélgethetünk egy csomó mindenről a témában. Akár legyen az térképszerkesztés, offline GPS navigáció, vagy utcaképek rögzítése! Meetup oldalon tudtok jelentkezni.

(#9) KAMI911 válasza Alchemist (#7) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Nem bonyolult minden eleme, nagyon sok mindent fel tudsz venni magad is.

(#10) 0xmilan válasza Alchemist (#7) üzenetére


0xmilan
addikt

Androidon az OSM alapu HuMap-et hasznalom evek ota. Offline letoltheto egesz Mo. (89 MB) vagy csak Bp. is (10 MB). Lehet benne keresni, van GPS-es pozicionalas es internet kapcsolattal utvonalat is tud tervezni.

(#11) body007


body007
addikt

A földet ábrázoló világtérkép vajon gömb vagy lapos földet ábrázol? :U

:DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#12) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Hard core linuxosok csakis telneten keresztüll használják!

Próbáld ki a terminálban!

telnet mapscii.me

Mottó: "A verseny jó!"

(#13) Elf válasza Alchemist (#7) üzenetére


Elf
aktív tag

Google play -> OsmAnd telepít -> induláskor magyar tékép kiválaszt, letölt.
Kész. :-)

(#14) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

Szep!

(#15) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Mi garantálja, hogy ez mindig is free marad ?
Egyszer csak azt mondják majd, hogy mostantól nem free a térkép.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#16) Klaus Duran válasza eladogeppc (#15) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Mert nem mindenki egy xarházi fos alak?
Ezért is támogatom a wiki-t is hogy olyan maradjon mint amilyen.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#17) Athoss9 válasza eladogeppc (#15) üzenetére


Athoss9
csendes tag

Az odbl (open database licence) nem visszavonható, hiába monja azt az Openstreetmap Foundation, hogy mostantól jogvédett a térkép, attól a lementett tükrözések ugyanúgy szabadon felhasználhatóak maradnánák

(#18) eladogeppc válasza Klaus Duran (#16) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nem értem. Ki a fos alak ?
Miért ne lehetne bármilyen licensz jogot visszavonni ???
A Google OS free-ként indul, de ma már minden fejlesztő fizet azért, hogy fejleszthessen OS-t, a mag hiába free.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#19) Klaus Duran válasza eladogeppc (#18) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Mert a Google sem a régi. Divat cég lett mint az apple.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#20) eladogeppc válasza Klaus Duran (#19) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ugyanez elő fordulhat itt is.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#21) S_x96x_S válasza eladogeppc (#15) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Mi garantálja, hogy ez mindig is free marad ?

A jelenlegi közösségi licenszet nagyon nehéz meghackelni. Nincs felmentés, Nincs kivétel, És ez néha hátrány is.

És bármilyen licensz változtatáshoz minden közremüködönek is bele kell egyeznie. Ez hatalmas energia ilyen nagy projektnél. 2012-ben volt erre precedens. És akik nem egyeztek bele ( kb 1%) , annak a közremüködéseit kiszedték. [link] , "We Are Changing The License"

FAQ: Can I get permission from OpenStreetMap Foundation to distribute OSM data under an alternative licence?

"
Can I get permission from OpenStreetMap Foundation to distribute OSM data under an alternative licence?

No.

The Foundation is contractually bound to all OpenStreetMap individual contributors to license the data only under a specific licence. Currently, this is ODbL 1.0. The Foundation has the right to change that licence to meet future conditions but only if is "free and open" and only under a mechanism that involves getting the consent of then active contributors.

Copyright to individual contributions remains with the contributor and their consent can be asked directly. If you happen to use data provided solely by one or a few OSM contributors, you can ask them if they are willing to provide their data to you under a different licence.
"


Mégha egy cég meg is hackeli az alapítványt, nem ér vele semmit se.

"
Can I trust the OpenStreetMap Foundation ?

The Foundation is "dedicated to encouraging the growth, development and distribution of free geospatial data and to providing geospatial data for anybody to use and share.", ( http://www.osmfoundation.org ).

But what happens if the Foundation is taken over by people with commercial interests?

* You still own the rights to any data you contribute, not the Foundation. In the new Contributor Terms, you license the Foundation to publish the data for others to use and ONLY under a free and open license.

* The Foundation is not allowed to take your contribution and release it under a commercial license.
If the Foundation fails to publish under only a free and open license, it has broken its contract with you. A copy of the existing data can be made and released by a different body.

* If a change is made to another free and open license, it is active contributors who decide yes or no, not the Foundation.
"
[link]

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#22) M_AND_Ms válasza Elf (#6) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én a Locust használom: több online OSM alapú ingyenes térkép, és még sok más egyéb (többek között magyar túraútvonalak). Ezek a saját licencüktől függően offline letölthetők, gyorsítótárazhatók. Több offline vektoros térkép kezelése, bármilyen forrásból (a Locus csapat által késztetett túrázós, autós, biciklis layerrel ellátott térképek jelképes összegért közvetlen letölthetők).
Renget formátumú térkép, útvonal, pont importálható és exportálható.
Millió funkció túrázáshoz, bringázáshoz, síeléshez geoládázáshoz. Bármilyen bitmapes térkép (akár egy lefotózott helyi térkép) ráhúzható egy a valós térképre. Útvonal trackelés és kapcsolat sok-sok egyéb alkalmazáshoz (pl Endomondo, Osmand, Ridewithgps, Gpsies, Google, stb). Időjárás, saját egyedi dashboard (tk kerékpár komputer) ...és még sorolhatnám napestig

Nekem nagyon bevált, igazi navis és térképes svájci bicska: http://www.locusmap.eu

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#23) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Belenéztem az OpenMaps-ba. Hát érdekesen szar :D Beírtam a naviba két címet, erre azt írja, hogy nem lehetséges útvonalat tervezni. Tényleg jó irány.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#24) beef


beef
őstag

"ezeket a térképi adatokat teljes egészében letöltheted, csinálhatsz belőle saját térképszervert"
Erről hol van bármilyen használható információ?

(#25) S_x96x_S válasza eladogeppc (#23) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Belenéztem az OpenMaps-ba. Hát érdekesen szar :D
> Beírtam a naviba két címet, erre azt írja, hogy nem lehetséges útvonalat tervezni. Tényleg jó irány.

Szigorúan véve csak egy adatbázis az OpenStreetMap, amit bármilyen más alkalmazásban használhatsz, lehet az Open Source vagy Zárt-Fizetős program.
Emiatt ha problémát találsz, jelezd a program fejlesztőjének, és ők eldöntik, hogy ez program vagy adathiba.

Több különböző utvonaltervező létezik.
Az OpenStreetMap.org oldalán 3 autós, 2 gyalogos és 2 kerékpáros található.
http://www.openstreetmap.org/directions

De ezen kivül is rengeteg létezik, szerencsére van alternativa.
bővebben:
* https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Routing
* https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Software/Mobile

A legtöbb EU-s országban a címadatok publikusak és nyiltak, ezek be lettek importálva az OpenStreetMap adatbázisba. Vagyis ott nagyon jó a geokódolás és az útvonaltervezés minősége.
Régebben a rooming miatt elég problémás volt a Google térkép használata, emiatt az Offline OpenStreetMap térkép életmentő lehetett. Ma már a rooming és az Offline google térkép problémája is kezd megoldódni, de az OpenStreetMap adatok minősége is egyre jobb.

Magyarország sajnos nem ilyen szerencsés. A nagyobb városok már megütik a minimum szintet, de a kisebb települések fehér foltok. Itt nálunk még nincs állami nyílt adat, amit fel lehetne használni.

Könnyű élvezni a tökéletes és igyenes rendszereket, de nem árt látni mögötte a hatalmas közösségi energiát, ami ezt létrehozta. Nem tökéletes még, de ez a jövő!

Krízis helyzetekben ( árvíz, járvány, földrengés ) az OpenStreetMap adatbázis már az egyik de-faktó alaprendszer lett. Afrikában egyes helyek például az OpenStreetMap-ben a legrészletesebben feltérképezettek. Több ezer önkéntes rajzolhatja friss műholdképekről a krizis súlytotta területet és akár 5-10 percenként friss térképet lehet generálni a terepre induló segélyszervezet munkatársainak.
https://www.hotosm.org/

Például: hogyan segíthetsz, hogy az Ebola ne terjedjen át Európába, Magyarorországra:
* Online army helps map Guinea’s Ebola outbreak]
* https://www.hotosm.org/projects/west_africa_ebola_epidemic

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#26) woodworm


woodworm
veterán

Szállító vagyok és túraútvonal tanulására használom az osmandot. Ugyanis szinte egyedülálló abban, hogy gpx útvonalon tud navigálni.

(#27) eladogeppc válasza S_x96x_S (#25) üzenetére


eladogeppc
veterán

Próbáltam egy Tűzliliom utca 7 -ről a Teve utca 3-ba
Nem megy neki.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#28) S_x96x_S válasza beef (#24) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>>"ezeket a térképi adatokat teljes egészében letöltheted,
>>csinálhatsz belőle saját térképszervert"
>Erről hol van bármilyen használható információ?

* https://switch2osm.org/serving-tiles/ ( nem mindig frissitik, de jó kiindulási alap )

* A friss alapstílushoz itt van már Dockerfile is https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto
** https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/blob/master/DOCKER.md

Mottó: "A verseny jó!"

(#29) Athoss9 válasza eladogeppc (#27) üzenetére


Athoss9
csendes tag

A házszámok még elég hiányosak, de jobb egérgombbal ki tudod választani a kezdő és a végpontot, onnantól működni fog. Vagy ha felszerkeszted a térképre az utcátokban lévő házszámokat, akkor onnantól házszám alapján is lehet navigálni.

Szerk: Most látom, hogy tényleg nem működik az alapártelmezett útvonaltervező, akkor a legördülő listából tudsz másikat választani.

[ Szerkesztve ]

(#30) woodworm válasza Athoss9 (#29) üzenetére


woodworm
veterán

Ránézve az oldal útvonaltervezőjére, keveri Békést, Békéscsabával. Ez már nagyobb hiba, mint egy házszám nem ismerete.

(#31) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Minden előítélet nélkül. Ami ingyen van, az általában valahol sántít. (szar is)
Itt a Linux. Én még az életemben nem láttam olyan linux disztribúciót, ami egy adott komolyabb hardveren rendben megy. Komolyabb technológiákat mindig kihagyják - Optimus -

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#32) S_x96x_S válasza eladogeppc (#27) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Próbáltam egy Tűzliliom utca 7 -ről a Teve utca 3-ba
>Nem megy neki.

Köszi a részletes információt.

OSRM debug --> http://map.project-osrm.org/

részletesen:

Több "Tűzliliom utca" létezik és a főoldal, és a főoldal, ami az API-t hivja, nem kezeli le jól a nem egyértelmű találatokat. Ha fel lenne véve a házszám, akkor valószínüleg nem lenne ilyen probléma.
De egy kis tunningolás a Nominatim-ra is ráfér ( Ezt használja az OSRM geokódolásra )

Ha "Budapest" -et a végére hozzátesszük, akkor is még 2 lehetséges variáció van ( 2 úttípus )

* Nominatim search: "Tűzliliom utca 7, Budapest"

A Graphopper jobban müködik.
* Weboldal: https://graphhopper.com/maps/
* Konkrét keresés: Tűzililiom -> Teve utca

Summary: Egy kis optimalizáció ráférne a GUI-ra.

>Minden előítélet nélkül. Ami ingyen van, az általában valahol sántít. (szar is)

:))
A paradoxon az, hogy akkor ez a te ingyenes kritikádra és "bölcsességedre" is érvényes. :R
Miért nem adod pénzért a véleményedet?

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#33) eladogeppc válasza S_x96x_S (#32) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én valami openmaps oldalon próbáltam. De köszi !
A föld most akkor tényleg lapos ahogy itt látjuk ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#34) scarabaeus válasza eladogeppc (#33) üzenetére


scarabaeus
őstag

Kezdettől fogva negatívan állsz hozzá, szerintem neked ez nem való, más adatbázissal, bármely mással boldogan fogsz navigálni, legyen az bármely programhoz kapcsolva, ebben csak a hibát fogod megtalálni, jó érzékkel.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#35) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Szóval én itt néztem.

Ezen nincs mit negatívkodni szerintem:

Tény, hogy a többi autó motor talált utat.
Hiányzik az optimalizáltság is, hogy milyen módon akarom elérni a célt.
Gyorsan, röviden, stb..

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#36) woodworm válasza S_x96x_S (#32) üzenetére


woodworm
veterán

Az előbbi településtévesztés képekben:

Miközben az a cím itt van:

Ha megadom az irányítószámot, akkor jó helyre visz, de ezt azért túlzott információmegadásnak érzem. Egy településnévnek egyértelműnek kellene lennie.

(#37) S_x96x_S válasza eladogeppc (#33) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Én valami openmaps oldalon próbáltam. De köszi !

Az http://openmaps.eu/rastermap egy külön projekt, nekik továbbitsd a problémákat a felülettel kapcsolatban.

De ezen kivül léteznek más, hasonló nevü projektek is:
* OpenMaps_(IZE)

>A föld most akkor tényleg lapos ahogy itt látjuk ?

az OpenStreetMap adatok WGS84-ben vannak tárolva, de ezt át lehet konvertálni bármire.
wiki:Vetülettan

Természetesen a Pillangós a legjobb :
* https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_map_projections

* PDF: A Föld geokartográfiai ábrázolása pillangó típusú oktaéder vetületekben

Amúgy többféleképp is lehet nézni:
* WebGL Earth - Animation
* WebGL Earth - Custom Map styles
* WebGL Earth- Globe

De ez se rossz:
* https://www.openearthview.net/

Mottó: "A verseny jó!"

(#38) scarabaeus válasza eladogeppc (#35) üzenetére


scarabaeus
őstag

Az OSRM-mel Bécsből Budapestre sem találsz utat, sőt, sehonnan sehová sem találsz utat. Most. Mert nem működik. Nem aközött a két cím között, hanem bármely két cím között. Tetszőleges két cím között. De ez nem azt jelenti, hogy beleraktak egy nem működő menüpontot, az valamikor működött, valamikor működni fog. Most nem működik.
Kukázd az egészet.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39) S_x96x_S válasza woodworm (#36) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>Az előbbi településtévesztés képekben:
> Békés, Szőlő útca 2

Jó tesztpélda!

Szerintem keveredik a "Békés járás, Békés megye, Békés város" hierarchia .
* Nominatim search: Békés, Szőlő utca 4.

Valószinüleg Nominatim probléma

Ha van még hasonló, akkor ("udvariasan") stresszeld már ezekkel a hazai OSM-es levlistát is:
https://groups.google.com/forum/#!forum/openstreetmap-hungary

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#40) scarabaeus


scarabaeus
őstag

OpenStreetMapet használok OsmAND+ programmal. Olaszországban egy hegyi település kissé félreeső, domboldali házát mutatta a melléképületek alaprajz-körvonalaival, házszámmal és a ház nevével, nomeg az odavezető úttal, ahol a Google Mapsen nem hogy ezek, de még az út sem volt ott. Mindenféle ösvények külön jelölve. Az OsmAND+ domborzatárnyékolásával és szintvonalaival nagyszerűen mutatott a turistatérképe. Ugyanez Montenegróban. A Kotori-öblöt körbejártam a hegyek gerincein, megkeresve nevezetes helyeket, gyalogos szerpentineken és turistautakon. Google térkép "részlegesen" mutatott utakat itt-ott.

Ezzel jól lehetett tájékozódni Szlovéniában vagy az Isztrián vagy Görögországban, Cipruson vagy akár Bulgáriában is, mondjuk utóbbiban egy 2013-as turistautat nem mutatott. De a Google Maps számára az a környék egy fehér folt volt, nemhogy az a turistaút hiányzott volna. Na és persze Magyarországon, alap, hogy ezzel túrázok.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#41) eladogeppc válasza scarabaeus (#38) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ezt mint új felhasználó, honnan kellene tudjam?
Kérdeztem.
Calm down please...
Okos vagy..... Ebben..... Biztos van olyan dolog az életedben ahol te szorulsz segítségre.
Bár lehet hogy te vagy a Superman.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#42) scarabaeus válasza eladogeppc (#41) üzenetére


scarabaeus
őstag

Amikor valamivel kezdőként találkozom, nem kezdem el lehordani egy határ sz@rnak, miután az első dolog, amit kipróbálok, nem működik benne. Úgy általánosságban úgy kezdtél hozzá, hogy de mi a garancia, hogy ezt a 13 éve futó üdvös közösségi próbálkozást nem teszik fizetőssé. Nem volt szimpatikus azon a ponton. :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#43) eladogeppc válasza scarabaeus (#42) üzenetére


eladogeppc
veterán

De ki olyan egyszerű, aki elhiszi a mai világban, hogy egy licensz/szerződés nem bontható fel valahogy.
Szeptember 11-én annó a két torony esetében is rengeteg banki adat tűnt el.
És ahogy írtam, a Google is elviekben "free", de mégse.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#44) scarabaeus válasza eladogeppc (#43) üzenetére


scarabaeus
őstag

OK, rendben, ezek a lehetőségek nem 0 valószínűségűek, és valóban, az is fura lehet, hogy egy Google Mapsnél megszokott "két cím közt tervezz"-t megadva "inkább nem tervezek" választ kapunk egy rendszertől, de én inkább azt láttam a hozzászólásaidban, hogy nem a konstruktív kritika jegyében közelíted meg az OSM-et.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45) eladogeppc válasza scarabaeus (#44) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ebben nagyon egyetértek veled. Valahogy az életben nincs pozitív gondolkodásom.
Ez már nálam így van sajnos. A sok átb...ás után már nem hiszek abban, hogy valami Free, vagy ingyen van, és JÓ ! Mert valljuk be, ez így nagyon messze áll akármelyik fizetős applikációhoz képest.

Azért kitartás, a térkép mahinálásába szívesen beszállok, hogy mi hol van, a többihez tök hülye vagyok.

De 2017-ben két pont között - ha nagyjából ismert a cím - már jó lenne több variációt feldobni.
:R :R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#46) grinapo válasza eladogeppc (#45) üzenetére


grinapo
csendes tag

Én is csak azt láttam, hogy minden hozzászólásod nem csak negatív, de alapból pocskondiázó, durva volt. Minden szar, mindenki lop, és mitől lenne jó bármi is.

Ha konkrétan érdekelt volna, hogy hogyan működnek a szabad licencek, és még életedben nem találkoztál ezzel a kérdéssel, akkor teljesen más formában kellene kérdezned. Így csak az jön le, hogy nem tudod, nem érted, nem érdekel, de elmondod a véleményed (ami az, hogy szar).

Emiatt nem érzem, hogy komolyan válaszolni kellene a „kérdéseidre”. :-(

(#47) beef válasza S_x96x_S (#28) üzenetére


beef
őstag

Köszi, átnézem.

(#48) grinapo válasza S_x96x_S (#37) üzenetére


grinapo
csendes tag

Amúgy ha már elvetületemültségek:
* AuthaGraph projection

…és persze a kötelező:
* What Your Favourite Map Projection Says About You

[ Szerkesztve ]

(#49) KAMI911 válasza eladogeppc (#45) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Szia,

Nem értem mi ez a negatív hozzáállás. Ha nem bízol benne, hogy ingyenes marad, töltsd le még most a jelenlegi adatbázist: http://download.geofabrik.de/
Ha akarsz ebből bármi térképit építhetsz, amíg betartod a odbl licencet. Szerintem még sokáig - ameddig lesz emberi élet a földön - ingyenes lesz az OSM és a mögötte lévő térképi adatbázis. ha van kedved vedd fel a hiányzó részleteket. Például a Tűzililiom utca 3-at. Meg a többit. Amit találtál, hogy nem megy az OSRM, azon nem felháborodni kell, hanem jelenteni a fejlesztőknek. Biztos vagyok benne, hogy egy kulturált hangvételű hibajelentést örömmel fogadnak. Szóval kevesebb szarozás, több pozitív gondolat. A Linux is ingyenes és attól még jó. Ez megy a PH/ITcafe mögött is. Nekem napi szinten a laptopomon és egyéb gépeiment is. Meg több millió másik asztali, laptop vagy szerver gépen. Én elégedett vagyok vele. Szerintem jó rendszer. A laptopomban két videókártya van. DRI_PRIME-mal teljesen jól lehet váltogatni, ahol kell. Részletek: https://linuxmint.hu/sugo/hibrid-grafikus-megoldasok-es-illesztoprogramok

Én alapvetően Linux Mintet javaslom, ha Windows-ról jössz. Szerintem sokat fejlődött a Linux az asztali rendszerek között is:
https://linuxmint.hu/sugo/dual-boot-rendszer-telepitese-windows-es-linux-egy-szamitogepen

OSM témában, pedig ahogy írtam, nézzétek meg az OsmAnd-ot illetve a Maps.éme-t. Én böngészőben nem használtam nagyon a tervezést, a mobilos szerintem meg elég jó. A keresés lehetne jobb is, de az is fejlődött már elmúlt években. Szóval jó térképezést! A hiányzó részeket bátran vedd fel, [itt tudsz elindulni]

Ha kérdésed van itt tudod feltenni vagy a fent említett levelezőlistán.

(#50) vadkörte válasza eladogeppc (#45) üzenetére


vadkörte
addikt

OSM térképfejlesztőként is nagyon szépen köszönöm dícsérő szavaid a többi térképfejlesztő és a magam nevében is.Olyan térképezések után, amikor komplett települések - nem kell nagyra gondolni, pár száz (ezer?) lelkes kis falvak - településrészletek, térképeit aktualizáltam, mivel kb. 1 utcából álltak, holott tudom, hogy mellette még van legalább 3 másik, a környező tereptárgyak (TSZ majorság, tavak, patakok hidak, ösvények, stb...) vagy egyáltalán nem megjelenített erdei pihenő, szálláshelyek (GMaps is csak azért talált oda, mert az utat nagyjából berajzolták, de olyan pontosan, mint az OSM-ben máshol nem szerepel) lelkesítő szavaid melengetik lelkemet.
Ha nem vagy megelégedve az OSM alapú térképekkel, hegyekben állnak a nem OSM alapú programok. Használd őket bátran. Ja, hogy azok jó ha évente 1-2 alkalommal, vagy néhány évente frissülnek? Az ugye nem probléma?

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.