Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #40553216


#40553216
törölt tag

Elvileg nem csak AD integráció lehetséges, hanem az AD kiváltása is. Itt legalábbis erről van szó. Persze, ha MS AD az alapstruktúra, akkor integrálódni kell. :DDD

(#2) Borosz válasza #40553216 (#1) üzenetére


Borosz
senior tag

Na de minek dobna ki valaki egy MS alapú egy szerver-kliens architektúrát AD-val, DNS-el, DHCP-vel, WSUS-al és mifenével, ha az egyszer már működik és bevált? (Sőt, nem minden bokorban terem olyan rendszergazda, aki minden platformon klasszis. :) )
Nekem az a kérdésem, hogy vajon itt is csak local user-re érvényes a tartalomszűrési profil alkalmazása, mint a Norton Family-ben vagy mivel ez a funkció a teljes rendszer szerves részét képezi, ezzel már nem kell foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#3) #40553216 válasza Borosz (#2) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem eldobást értettem, bár így lehet érteni. Akkor pontosan fogalmazva:az MS ad helyett lehet egyenértékű alternatívát használni.
Ha ilyen rg kell, akkor majd terem. MS rg-nek sem születnek az emberek.

(#4) #40553216 válasza Borosz (#2) üzenetére


#40553216
törölt tag

Arra gondolsz, hogy a szerveren van-e megoldva a szűrés vagy a PC-ken? Szerintem mindkét végén lehet.

(#5) Borosz válasza #40553216 (#3) üzenetére


Borosz
senior tag

Ha azt állítják, biztosan lehet. Csak azt nem értem, ki akarna váltani migrálással egy MS-ről egy ingyenes változatra, ami persze attól még lehet jó, hogy ingyenes. :R

Ilyen rg a közszférában? Biztosan van, csak az vagy passzív lehet vagy őrült, ha ilyen fizetésért itt marad azzal a tudással. :)

(#6) Borosz válasza #40553216 (#4) üzenetére


Borosz
senior tag

A PC-n nem jó lokális usrehez kötni a tartalomszűrést, mert akkor AD-ban nem működik a funkció. Nálunk a usernek központi a profilja így a Norton Family pl. nem szűr, mert abban csak local user-hez (lokálisan tárolt profilhoz) köthető a funkció.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.