Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kicsit off, de kíváncsi vagyok, ma Magyarországon hol lehet kapni HD-DVD vagy Blu-Ray írót/olvasót? Blu-ray lemezt 4-5k környékén találtam neten, és egyetlen Blu-ray/DVDRW kombót a Pio-tól, 40k körül. Ellenben filmet már bárhol vehetek, de asztali lejátszót a Media Markt sem kínál a Pókember 3 mellé.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#2) orbano válasza Dilikutya (#1) üzenetére


orbano
félisten

amíg ilyen árai vannak, addig engem nem is nagyon érdekel :B de valóban elég kínkeserves ez az egész. már ott tart ez az ipar, hogy abszolut olyan technológiákat tukmálnak az emberekre, amire egyáltalán semmi szükségük. és lassan a nagy marketinghadjáratok sem használnak... szerencsére...

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) Dilikutya válasza orbano (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Venni én sem akartam, csak kíváncsi vagyok, hogy míg filmet vehetek, de lejátszót nem. Egyenlőre tényleg nem sok értelme van, mivel a HD tévék még drágák, viszont mikor már csak az lesz, jól jön, mivel a DVD elég csúnyácska tud lenni, mintha VCD-t néznél monitoron...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) Szanya válasza Dilikutya (#1) üzenetére


Szanya
tag

Nem kell messzire menni, mert például a PS3 az pont BluRay meghajtó is egyben.

''Szanya csak egy van.''

(#5) Dilikutya válasza Szanya (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Aha. És ha nem kell konzol? Nem az igazi ez még.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) X@b3e válasza Dilikutya (#5) üzenetére


X@b3e
addikt

Gépbe szerelhető Blue-Ray írót bármilyen kisker be tud szerezni (pl. Sony BWU-100A), csak annak az árából veszel 2 és fél PS3-at :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#7) Lars


Lars
őstag

Ahogy elnézem, most egymásra várnak a gyártók, és a vevők.
Vevő akarja hogy olcsóbb legyen, gyártó akarja hogy legyen kereslet, különben nem lesz olcsó :D
Régen nem volt ennyi varia a cd és a dvd bevezetésénél. Vagy csak rég volt, és megszépítette az idő a dolgokat ? :)
Egyébként horror az ára még a lejátszónak is, meg a lemezeknek is. Konzolt én sem vennék. Engem 1 dolog miatt izgat, és az az adatmentés.
Hát 1 éve mondom hogy kb 1 év, és lemegy az ára. Tévedtem :F

(#8) Dilikutya válasza Lars (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

1 év? Kicsit optimista voltál:). Egyébként a CD-vel szerintem ugyanez volt, csak arra már sokan nem emlékeznek. Egyébként elég lassan lett abból is tömegcikk, hiába jelent meg a 80-as évek közepén, még 10 évvel később is a kazetta volt az elterjedtebb hanghordozó, és a CD írók is csak az ezredfordulón kezdtek igazán tömegcikké válni, de még 2002-ben is 20ezer Ft körül volt az ára. A DVD már jóval gyorsabban elterjedt, de szerintem ott is volt huzavona az elején, elvégre volt teljesen fölöslegesen két teljesen egyforma formátum, aminek a vége az lett, hogy mindenki mindent támogat. Most ez a technológiai eltérések miatt nem ilyen egyszerű, de elnézve a hibrid meghajtókat, ennek is ugyanez lesz a vége, de a szarnak megint adtak egy nagy pofont.
2000 környékén még a PC DVD író is 100k fölött volt, két évvel később már lement 40-re (egyik haver akkor vett), rá 3 évre meg én is, 12-ért. Kell még a HD lemezeknek/íróknak is 2-3 év, hogy tömegcikkek legyenek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) Thomas1


Thomas1
őstag

2-3 év múlva már a gépek jelentős részében kék lézeres írok lesznek, köszönhetően az egyre gyorsabban terjedő HD-filmeknek, és HD/HD-Ready tv-knek.
Anno még én is az első cd-írómat akciósan, visszavett darabként szereztem haveron keresztül, egy Fujitsu-Siemens 4/4/24-es író volt, 40k-ért jutottam hozzá, amikor a listaára közel 70k volt. Persze semmi baja nem volt, csak a lúzer megvette, és gyenge volt hozzá a gépe, kibontva pedig nem lehetett eladni eredeti áron. És ami a lényeg, hogy ez az író ma is tökéletesen működik egyik ismerősömnél, audio cd-ket ír vele 1x-esen, profi minőségben.
Szóval szerintem pár év még kell neki, mire jelentősen beindul az elterjedése, és persze tisztázódnak az erőviszonyok, mert anno a cd/dvd-nél nem volt ekkora rivális, mint most a HD -- Blue.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#10) #56573440


#56573440
törölt tag

szerintem azért annyira nem sötét a helyzet.
piciny hazánk mondhatni speciálisan sarkított példa lenne, de nem is itt akarnak keresletet generálni a gyártók. Itt addig nem is lesz rá kereslet amíg nincsenek 200k alatt fullhd tv-k normális gyártótól, meg lejátszók hozzá olcsóbban. Persze távolkeleten és a tengeren túl, ahhol már a csapból is HD minőségű tv adások folynak, és jönnek is ki az új fimek magas felbontáson, ott annyit nem görcsölnek egy ilyen beruházáson. ott lesz kereslet, és mennek is le mindenhol az árak. nekünk meg majd akkor lesz érdekes :DD ismerősnél néztünk egyszer hd filmet nem is olyan rég. jó hogy ültem :Y

(#11) klambi


klambi
addikt

Kíváncsi lennék ma már hányszor férne ré az örömóda ezekre a korongokra...
anno ez a kezdetekben csak 1 volt :DDD :))

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#12) ShadowX


ShadowX
őstag

Milyen qrva szép helyen van a gyár.... :C

(#13) PPeter válasza ShadowX (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Nagyon szép helyen van, bizony, voltam többször is. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#14) Cs_Laci válasza PPeter (#13) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Ezen valahogy meg sem lepődök :DDD

(#15) yankee


yankee
tag

Mintha a többiek magára hagyták volna a Sony-t. Legalább is én így érzem..

"A tapasztalat olyan dolog, amit nem lehet megvásárolni" -Oscar Wilde-

(#16) Mlnr To'm válasza yankee (#15) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Én töretlenül a Blu-ray nek szurkolok. (Bár ez a Sony-t nem vígasztalja.)
Mégis csak több adat fér rá, én meg valszeg nem fogok egy hamar HD filmeket nézni, hamár a dvd-sem tud felizgatni. Blu-ray és .avi rulez!!! :R
(Bár ez csöppet ellentmondásos.)

(#17) t72killer válasza Mlnr To'm (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valamennyire én is, csak legyen tartós, gyors+megbízható pl ez a változat:
[100GB-os BLU-ray lemez]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.