Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) crey


crey
MODERÁTOR

A RAW nagyon jó, profi fotósoknak...
Szerintem senki más nem használja ki - főleg nem kompakt hordozható eszközökben.

Azt mindenképp üdvözlöm, hogy a szenzor gyors - remélem a képminőség is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#2) riszter válasza crey (#1) üzenetére


riszter
senior tag

Bár én sem használom a dslr-ben, de ha egy kis kompakt fényképezővel csak így lehetne fotózni, én inkább megszoknám az utómunkát és szívesen használnám! Főleg a videófelvevő tulajdonságok hangzanak nagyon jól így elsőre, 1080p 60fps-sel szép lehet! Inkább ez terjedjen el, mint az edof!

Vivere militare est

(#3) Alexios válasza riszter (#2) üzenetére


Alexios
veterán

Hát szerintem pont dslr-ben van értelme, én használhattam volna a bridge gépemen, de nem láttam sok értelmét, viszont az 500d-vel meg eddig kb csak raw-ban fényképeztem :DDD Szerintem telóban a raw önmagában fölösleges(méghogy nem értelmetlen megapixel háború, azért mobil eszközbe a 12mpx annyira nem megszokot..), meg attól hogy van raw is nem jelenti azt, hogy az elkészült kép jó minőségű lesz..

(#4) Gravis321


Gravis321
csendes tag

Én igazság szerint imádom a rawot. Ennek van értelme, minek betömöríteni a mobilokon amúgy is rossz minőségű képeket?! Memóriakártyák hála Istennek jók és gyorsak (5500 forintért class 10 8gb) jó ár. DSLR-be meg nem is értem miért nem max ez az 1 van.

www.szederblog.hu A Magyar BlackBerry rajongók közösségi portálja.

(#5) Alexios válasza Gravis321 (#4) üzenetére


Alexios
veterán

Azért mert tömörítetlen, és pl. sorozatfelvételnél nem mindegy, hogy hány képet tud egyhuzamban lőni a gép. Ezen felül vannak olyan helyzetek amikor az embernek nincs kedve raw-al szüttyögni, jól be van állítva a wb is, stb

(#6) Rickazoid válasza Alexios (#5) üzenetére


Rickazoid
addikt

Attól, hogy a modul képes rá, még nem kell majd mindenképp így fotózni vele mindenkinek, biztosan lesz bekapcsolható tömörítés, szóval nem értem hol a probléma. Aki nem akar utómunkát, az bekapcsolja a tömörítést, aki meg jobban bízik a számítógépes szoftverekben és a saját képességeiben, mint valami ismeretlen algoritmusban, ami általában nagyon rossz munkát végez ilyen eszközökben, az örülni fog a lehetőségnek, hogy értékelhető képeket készíthet telefonnal is.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#7) fairi válasza Alexios (#5) üzenetére


fairi
addikt

Ha jól be van állítva a fehéregyensúly RAW-nál és minden jó akkor csak egy convert-et nyomsz és kész!Nincs semmi teendő!
Ám ha az awb elcsúszott és jpg-ben vagy akkor sokat nem kezdhetsz a képpel...Olyan lesz amilyen!

Mondjuk az biztos 12 Mp-s RAW-ok megizzasztanák a mobilprocesszorokat:)
Igaz biztos jobb minőséget lehetne elérni, azért a mobilos jpg sokszor elér gyenge minőségűek..

(#8) Alexios válasza Rickazoid (#6) üzenetére


Alexios
veterán

Ja, persze, én veled értek egyet, én ezt arra írtam, hogy miért nem csak raw van a dslr-ekben:) Amúgy szerintem itt nem a képfeldolgozó algoritmusban van a probléma, hanem az, hogy az érzékelő mérete sokszor vetekszik a hangyaf*sz méretével, ezért is fölösleges mpxelt növelni, mert fizikailag lehetetlen egy idő után, hogy szebb kép legyen magasabb pixelszám mellett

[ Szerkesztve ]

(#9) MarQs válasza Alexios (#8) üzenetére


MarQs
senior tag

Mondjuk Nokiáék bebizonyították, hogy lehet a képérzékelő szenzor méretét növelni még egy mobilban is, így ha OmniVisionék szintén ezen az úton indultak el, akkor mindenképp süvegelendő a kezdeményezés és máris lehet létjogosultsága akár a 12 MP-nek is... ;)

Csak látnám már!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#10) Gravis321


Gravis321
csendes tag

Persze én sem a 12 megapixeles mobilokra gondoltam!:) Minek is telefonba....? Inkább tényleg ne hangyakuki legyen az optika mérete.... de pl.: egy 5mp-s telóba jó lenne raw hogy ne tömörítse halálra az amúgy sem extra minőségű képet!

www.szederblog.hu A Magyar BlackBerry rajongók közösségi portálja.

(#11) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

A nyers tömörítés mentes fotók igen impozánsok.De megfelelő program nélkül használhatatlan.Profiknak jó lenne de egy mezei júzernek felesleges.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#12) kolosanyi válasza Gravis321 (#4) üzenetére


kolosanyi
veterán

5500-ért class 10 8 GB? Egy olyat én is kérek, pont a minap kutattam fel Az Allee centerben az összes létező elektronikai boltot memkari után. Legalább class 6-os, vagy gyorsabb kellett volna, két helyen tudták mi az a class 6. Az egyik helyen csak 32 GB-os volt, annyit nem szántam rá, a másik helyen nem volt. Így maradtam a régi, jó öreg c2-es ScanDisk 8 GB-os kártyámnál.

cikkhez: "mely az értelmetlen megapixel-háború folytatása helyett inkább a minőségi és villámgyors fotózásra helyezi a hangsúlyt" -> 12,6 megapixel... :D Amúgy ez mind nagyon hangzatos, de egy hangyaf*sznyi érzékelőn és/vagy optikán mi értelme? Legyen 5 mpx, semmi extra, de normális optika...

(#13) Phami


Phami
tag

A kép része nem izgat fel, ritkábban fotózok, de az 1080p 60 fps mellett az igen odavág. Azzal jó videókat lehetne tolni hmmmmm...:DD

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#14) JR.CSé válasza Phami (#13) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Én azt mondom h a puding próbája az evés.Majd amikor látok ilyet majd akkor ámulok:R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#15) NakedMan


NakedMan
csendes tag

Ami késik az nem múlik... 10év múlva lehet hogy az ilyen már mindennapos lesz.

(#16) Phami válasza JR.CSé (#14) üzenetére


Phami
tag

A RAW is csak azért nem zavar, mert gyenge a gépem egy normális Photoshop működéséhez, illetve hát a szerkesztéshez inkább :) De a videó mindenképp érdekelne, főleg, hogy táncolok :)

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.